Piast – Pogoń 0:1 (koniec) | Podbeskidzie – Cracovia 2:2 (koniec) | Lech P. – Wisła Pł. 2:2 (koniec)
Piast Gliwice
0:1 (0:0)
Pogoń Szczecin
Niedziela 30.08.2020, 12:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

W niedzielę do gry w ramach 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy przystępują kolejki pucharowicze. W pierwszym meczu Piast Gliwice zmierzy się z Pogonią.

Gliwiczanie mają powody do radości. W czwartek w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy dość niespodziewanie pokonali na wyjeździe Dinamo Miński 2:0. Gorzej poszło im jednak w pierwszej kolejce Ekstraklasy – takim samym stosunkiem przegrali ze Śląskiem Wrocław.

Od porażki zmagania ligowe rozpoczęli również Portowcy. Szczecinianie mierzyli się w Krakowie z Pasami. Mimo, że jako pierwsi strzelili gola, to ostatecznie przegrali 1:2.

AVAR: Paweł Sokolnicki.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Piast Gliwice: Plach – Rymaniak, Huk, J. Czerwiński, Holúbek – Steczyk, Sokołowski, Lipski, Badia (C) – Żyro, Świerczok.
    Rezerwowi: Szmatuła – Hyjek, Jodłowiec, Konczkowski, Malarczyk, Milewski, Parzyszek, Pyrka, K. Vida.

Pogoń Szczecin: Stipica – Zech, Triantafyllopoulos, Gorgon, Matynia – Bartkowski – Kucharczyk, Żurawski, Drygas, Kowalczyk – Frączczak (C).
    Rezerwowi: Bursztyn – Benedyczak, Cibicki, D. Dąbrowski, Fornalczyk, Hostikka, Smoliński, Malec, Stec.

1

2
    Urwał się na prawym skrzydle Kucharczyk. Dośrodkował w pole karne Piasta, ale pewnie wybijają piłkę obrońcy.

4
    W środku pola wrzut z autu dla swojej drużyny wywalczył Rymaniak.

5
    Wysoko wyszedł teraz Czerwiński i dopuścił się faulu.

7
    Faulowany na własnej połowie Żyro przez Frączczaka. Szybko pozbierał się zawodnik gospodarzy.

9
    Dobrze w defensywie zachował się Drygas, w czysty sposób przejmując futbolówkę.

10
    Starcie Matynii z Rymaniakiem zakończone faulem zawodnika Piasta.

12
    Nieudane wykończenie akcji przez Portowców i od bramki wznawia grę Plach.

14
    Przy piłce znajdują się szczecinianie, ale to wszystko ma miejsce zbyt daleko pola karnego rywali.

15
    Bardzo dobra akcja Piasta! Czerwiński wystawił piłkę na czternasty metr do Badii, ale jego strzał został zablokowany!

17
    Ożywili się gliwiczanie! Kolejna groźna akcja Piasta, tym razem minimalnie ponad poprzeczką uderzał Świerczok!

19
    Po nieco gorszym początku z coraz lepszej strony zaczynają się pokazywać miejscowi.

20
    Ależ niewiele brakowało! Płaskie uderzenie z dystansu oddał Świerczok i z problemami interweniował Stipica! Tylko korner dla Piasta!

22
    Znów zabrakło centymetrów! Z ostrego kąta uderzał Świerczok, bliski zamknięcia akcji był jeszcze Żyro, ale ostatecznie piłka przemknęła obok słupka!

23
    Bartkowski udanie zablokował strzał Żyro po dośrodkowaniu Lipskiego.

25
    Gra przeniosła się teraz na połowę gospodarzy, ale Portowcy nie są tak groźni jak rywale.

27
    Znów w posiadanie futbolówki wrócili gliwiczanie. Zobaczymy, co wyniknie z kolejnej ich akcji.

28
    Pewnie interweniował Plach po strzale z dystansu jednego z rywali.

29
    Szarżujący Świerczok powalony na murawę przez Kucharczyka. Rzut wolny dla Piasta, ale obyło się bez kartki dla gracza gości.

30
    Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne Piasta i piłka wylądowała w objęciach golkiper gospdoarzy.

31
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

33
    Szczecinianie niespiesznie wymieniają podania wzdłuż środkowej linii.

35
    Szarża Badii zakończona niecelnym uderzeniem na bramkę Pogoni.

36
    Mamy przerwę w grze związaną z jakimś urazem odniesionym przez Drygasa.

37
    Na moment Drygas zbiega do linii bocznej, ale wszystko wskazuje na to, że za chwilę wróci na plac gry.

38
    Rzut wolny dla przyjezdnych w środkowej strefie boiska.

40
    Pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Zobaczymy, czy któryś z zespołów zdecyduje się na atak jeszcze przed przerwą.

42
    Gorgoń powstrzymany przez Huka na lewym skrzydle. Od autu Pogoń.

42
    Kowalczyk z piłką w polu karnym Piasta, ale jego uderzenie okazało się zupełnie nieudane.

43
    Częściej przy piłce znajdują się obecnie przyjezdni.

44
    Nieudane wykończenie akcji przez gości i z piątego metra wznowi grę Plach.

45
    O trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45+1
    Taktyczne przewinienie Lipskiego, ale arbiter nie zdecydował się na indywidualne napomnienie.

45+2
    Kolejny faul Lipskiego w krótkim odstępie czasu i tym razem sędzia pokazał kartkę.

45+3

Do przerwy bez goli w Gliwicach! Przewagę mieli gospodarze, ale szwankowała ich skuteczność. Niebawem wracamy na drugą odsłonę tego pojedynku, zostańcie z nami!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Pierwsza akcja Piasta po zmianie stron. Okazję strzelecką miał Lipski, ale uderzył zbyt lekko i prosto w Stipicę.

49
    Nieco za mocne zagranie w pole karne do Świerczoka, który jednak zdołał dopaść do piłki i oddać uderzenie! Minimalnie chybił snajper Piasta.

52
    Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska wznawiają grę przyjezdni.

54
    Nieco spokojniejszy fragment gry w Gliwicach. Przy piłce znajdują się goście.

56
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Dominik Steczyk, na boisku pojawia się Arkadiusz Pyrka.

56
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Michał Żyro, na boisku pojawia się Kristopher Vida.

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Świerczok (Piast Gliwice).

60
    Godzina gry już za nami. Kolejny spokojniejszy fragment spotkania.

61
    Uraz Żurawskiego, który prawdopodobnie nie będzie w stanie kontynuować gry w tym spotkaniu.

61
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Maciej Żurawski, na boisku pojawia się Kacper Smoliński.

62
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Pogoni! Uderzał Sokołowski, ale zablokował jego próbę Triantafyllopoulos.

64
    Portowcy od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

64
    Ależ było blisko! Zza pola karnego uderzył Kucherczyk, ale piłka trafiła w słupek!

66
    Gol dla Pogoni!
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnym strzałem głową popisał się Kamil Drygas, a tor lotu piłki zmienił jeszcze ALEXANDER GORGON!
    66. Alexander GORGON - 0:1

67
    Trwa jeszcze wideo weryfikacja!

68
    Trafienie uznane! Nie było spalonego, bliżej bramki znajdował się Holubek!

69
    Zbyt głębokie zagranie w pole karne Pogoni i pewnie wyłapał piłkę Stipica.

70
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Gerard Badia, na boisku pojawia się Piotr Parzyszek.

72
    Niespełna dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu. Walczą o wyrównanie gliwiczanie.

74
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Alexander Gorgon, na boisku pojawia się Paweł Cibicki.

74
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kamil Drygas, na boisku pojawia się Damian Dąbrowski.

75

76
    Groźne zagranie w pole karne Pogoni, ale przerzucił piłkę nad poprzeczką Stipica!

78
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Bartosz Rymaniak, na boisku pojawia się Martin Konczkowski.

78
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Patryk Sokołowski, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

79
    Niemal całym zespołem czekają na rywali na własnej połowie szczecinianie.

81
    Z trudnej pozycji uderzał Parzyszek i strzelił niecelnie.

82
    Było groźnie! Płaski strzał Pyrki przy słupku, ale nogą wybronił to Stipica!

83
    Rzut wolny dla Piasta tuż przed linią pola karnego!

84
    Bezpośrednie uderzenie Lipskiego z rzutu wolnego, ale piłkarz Piasta przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

85
    Sfaulował Kowalczyka Huk niedaleko pola karnego. Może być groźnie pod bramką Pogoni!

87
    Ostre wejście Frączczaka i zawodnik Pogoni obejrzał żółtą kartkę.

88
    Zbyt wysokie dośrodkowanie w szesnastkę szczecinian i wyłapuje piłkę Stipica.

89
    Płaskie zagranie Vidy w pole karne przecięte przez jednego z obrońców.

90
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Michał Kucharczyk, na boisku pojawia się David Stec.

90
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Sebastian Kowalczyk, na boisku pojawia się Santeri Hostikka.

90+1
    Pięć minut doliczył arbiter!

90+1
    Nieprzepisowo powstrzymywał Lipskiego Smoliński i arbiter pokazał mu kartkę.

90+2
    Matynia łokciem trafiłem Pyrkę w walce o górną piłkę. Kolejna kartka.

90+3
    Sfaulowany jeden z obrońców Pogoni i akcja gliwiczan została przerwana.

90+6
    Jeszcze akcję miał Parzyszek, ale obronił szczecinian świetnym wślizgiem Triantafyllopoulos!

90+7
    Seria rzutów rożnych dla Piasta.

90+7

Piast naciskał, ale ostatecznie nie był w stanie odrobić strat! Po ciekawym meczu szczecinianie zwyciężają 1:0 i zgarniają komplet punktów. Dziękuję za uwagę! (14:30:23)

Gole: 66. Gorgon

Kartki:   45+2. Lipski (PIA), 58. Świerczok (PIA), 85. Huk (PIA) – 87. Frączczak (POG), 90+1. Smoliński (POG), 90+2. Matynia (POG)

Piast Gliwice: Plach – Rymaniak (78. Konczkowski), Huk, J. Czerwiński, Holúbek – Steczyk (56. Pyrka), Sokołowski (78. Jodłowiec), Lipski, Badia (C) (70. Parzyszek) – Żyro (56. K. Vida), Świerczok.
    Zmiany: Szmatuła – Hyjek, Jodłowiec, Konczkowski, Malarczyk, Milewski, Parzyszek, Pyrka, K. Vida.

Pogoń Szczecin: Stipica – Zech, Triantafyllopoulos, Gorgon (74. Cibicki), Matynia – Bartkowski – Kucharczyk (90. Stec), Żurawski (61. Smoliński), Drygas (74. D. Dąbrowski), Kowalczyk (90. Hostikka) – Frączczak (C).
    Zmiany: Bursztyn – Benedyczak, Cibicki, D. Dąbrowski, Fornalczyk, Hostikka, Smoliński, Malec, Stec.

AVAR: Paweł Sokolnicki