Polonia N. – Górnik Ł. 1:3 (koniec) | Orlęta – Pogoń Sdl. 0:2 (koniec) | Podhale N. Targ – Pogoń 0:5 (koniec)
KS Polonia Nysa
1:3 (1:0)
Górnik Łęczna
Środa 02.09.2020, 16:00 • Stadion Polonii, Nysa • Fortuna Puchar Polski • 1/32 finału

Spektakularny zwrot akcji w ostatnich minutach meczu. Górnik Łęczna był o krok od odpadnięcia z Fortuna Pucharu Polski, jednak swój rozpaczliwy atak w końcówce spotkania udokumentował aż trzema golami i odwrócił wynik 0:1 na 3:1. (18:21:13)

46
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Korczakowski, na boisku pojawia się Krykun.

46
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Cierpka, na boisku pojawia się Tymosiak.

46
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Baranowski, na boisku pojawia się Midzierski.

46

Pierwsza połowa dla trzecioligowca. Polonia Nysa jest bliżej awansu do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Dzięki strzałowi Tomasza Mamisa zszedł na przerwę do szatni z prowadzeniem 1:0.

45

13
    Gol dla Polonii Nysa!
    Strzelcem bramki TOMASZ MAMIS.

1

KS Polonia Nysa: Charęza – Izydorczyk, Redek, Błaszkiewicz, Markiewicz, Bobiński, Mamis, Perkowski, Majerski, Golus, Danieluk.

Rezerwowi: P. Kowalczyk – T. Kowalczyk, Czabanowski, Ostrowski, Narcisse, Nazar, Setla.

Górnik Łęczna: Kostrzewski – Orłowski, Baranowski, Pajnowski, Leandro, Cierpka, Kalinkowski, Stasiak, Korczakowski, Struski, Banaszak.

Rezerwowi: Gostomski – Midzierski, Sasin, Tymosiak, Stromecki, Kukułowicz, Krykun, Turek, Rozmus.

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Będziemy informować o zmianach w meczu Polonii Nysa z Górnikiem Łęczna. Szymon Lizak rozpocznie konfrontację w ramach Fortuna Pucharu Polski o godzinie 16.

Polonia Nysa przedostała się do centralnych rozgrywek Fortuna Pucharu Polski jako triumfator pucharu wojewódzkiego. Trzecioligowiec dotychczas zdobył trzy punkty w czterech meczach w tym sezonie. W swoim poprzednim spotkaniu odniósł zwycięstwo 4:1 z Miedzią II Legnica.

Górnik Łęczna jest beniaminkiem Fortuna I ligi. Na zaplecze PKO Ekstraklasy wrócił w mocnym stylu i odniósł zwycięstwo 3:0 z GKS-em Bełchatów. Do bramki Brunatnych strzelali Paweł Sasin, Bartosz Śpiączka oraz Michał Goliński.

Witamy. Mecz rozpocznie się o 16:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Gole: 13. Mamis – 90. Krykun, 90. Banaszak, 90. Banaszak

Zmiany: P. Kowalczyk – T. Kowalczyk, Czabanowski, Ostrowski, Narcisse, Nazar, Setla.

Górnik Łęczna: Kostrzewski – Orłowski, Baranowski (46. Midzierski), Pajnowski, Leandro, Cierpka (46. Tymosiak), Kalinkowski, Stasiak, Korczakowski (46. Krykun), Struski, Banaszak.

Zmiany: Gostomski – Midzierski, Sasin, Tymosiak, Stromecki, Kukułowicz, Krykun, Turek, Rozmus.

Sędziowie: Szymon Lizak (Poznań)