ŁKS – Stomil 3:0 (koniec) | GKS T. – Sandecja 2:0 (koniec) | Termalica – GKS Bełchatów 2:0 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
2:0 (1:0)
GKS Bełchatów
Sobota 12.09.2020, 20:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna 1 Liga • 3. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Szkoleniowcem bełchatowian jest Marcin Węglewski, który przed podjęciem pracy w klubie z województwa łódzkiego był asystentem Czesława Michniewicza, a następnie pierwszym szkoleniowcem Bruk-Betu Termaliki. Węglewski postara się przygotować skuteczny plan na poskromienie zespołu z Niecieczy.

GKS Bełchatów również wygrał poprzednie spotkanie 1:0. Podopieczni Marcina Węglewskiego odnieśli zwycięstwo z Miedzią Legnica. Strzegącego bramki faworyta Mateusza Hewelta pokonał swoim uderzeniem Łukasz Wroński w kwadransie po przerwie.

Pomarańczowi wygrali poprzedni mecz 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. W małych derbach województwa małopolskiego decydujące uderzenie do bramki Szymona Tokarza oddał Artem Putiwcew. Później defensor pomógł drużynie w utrzymaniu korzystnego rezultatu.

Bruk-Bet Termalica rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw ligowych i jednego pucharowego. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego prezentują się solidnie po letnim okresie przygotowań i postarają się nie zatrzymać w sobotnim pojedynku z Brunatnymi.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Niecieczy. Bruk-Bet Termalica zmierzy się w nim z GKS Bełchatów. Daniel Kruczyński da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w sobotę o godzinie 20.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Wasielewski, De Amo, Putiwcew, Grabowski, Wlazło Misak, Stefanik, Żyra, Gergel, Orzechowski.

Rezerwowi: Kąkolewski – Jovanović, Kalisz, Śpiewak, Radwański, Grzybek, Bezpalec, Zeman, Oleksy.

GKS Bełchatów: Lenarcik – Sierczyński, Michalski, Magiera, Szymorek, Gancarczyk, Pawlik, Wroński, Flaszka, Eizenchart, Zdybowicz.

Rezerwowi: Niźnik – Łapiński, Hilbrycht, Winsztal, Najemski, Skrobosiński, Lisowski, Makuch, Witek.

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).

1

2
    Gospodarze w pomarańczowych koszulkach i spodenkach, a przeciwnicy w białych strojach z ciemnymi akcentami. Było już premierowe uderzenie na bramkę GKS Bełchatów z dystansu, ale niecelne.

3
    Wysoki pressing zastosowany przez podopiecznych Marcina Węglewskiego. Z trudem, ale oswobodzili się zawodnicy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i sprowokowali przeciwnika do faulu w centralnej części boiska.

5
    Ponownie przewinienie w pobliżu koła środkowego na zastawiającym dostęp do futbolówki zawodniku Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Od rzutu wolnego drużyna spod Tarnowa.

6
    Protestowali gospodarze, którzy sygnalizowali nieprzepisowy chwyt bramkarza Pawła Lenarcika po podaniu od kompana z klubu. Nie ma podyktowanego rzutu wolnego pośredniego.

8
    Potężnie zakotłowało się w pobliżu bramki strzeżonej przez Pawła Lenarcika. Ponownie nie ma gola dla Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, a całe zamieszanie zostało podsumowane niecelnym strzałem zza linii pola karnego.

10
    Drugi korner dla niesionych do ataku dopingiem z trybun podopiecznych Mariusza Lewandowskiego. Z trudem strącili futbolówkę poza boisko przyjezdni.

11
    W efekcie trzecia szansa na pokonanie Pawła Lenarcika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Odchodzące dośrodkowanie, a po nim bilard. Przytomnie interweniowali odpowiednio rozstawieni bełchatowianie.

13
    Oklaskiwane z trybun są coraz to nowe dynamiczne ataki Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, jednak piłka albo trafia w objęcia Pawła Lenarcika, albo uderzenia gospodarzy są niecelne.

15
    Ogromne pretensje bramkarza Pawła Lenarcika do obrońców, którzy pozostawili za dużo swobody operującemu na lewym skrzydle Romanowi Gergelowi. Uderzenie Słowaka obok bramki, choć część kibiców na trybunach widziała już oczami wyobraźni piłkę w sieci.

16
    Wstrzelenie piłki z lewego skrzydła w pole karne Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, jednak prosto pod nogi odpowiednio zabezpieczającego strefę defensywnego pomocnika.

17
    Elegancka akcja Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z wykorzystaniem prawego skrzydła. Piłka trafiła w środek pola karnego, skąd było uderzenie, ale strzelec poślizgnął się i z niekomfortowej pozycji nie trafił w bramkę bełchatowian.

19
    Szansa dla GKS Bełchatów na zagrożenie Tomaszowi Losce z rzutu wolnego. Piłkę ustawili sobie Bartłomiej Eizenchart oraz Mariusz Magiera. Przez moment po wrzutce tego drugiego zanosiło się na stuprocentową sytuację podbramkową, jednak sędzia Daniel Kruczyński przerwał to gwizdkiem. Było złamanie przepisów w walce o pozycję w polu karnym gospodarzy.

20
    Przeciągnięte podanie w szesnastkę GKS Bełchatów i futbolówka została przechwycona przez skoncentrowanego Pawła Lenarcika.

20
    Pomruk niezadowolenia poniósł się po trybunach stadionu w Niecieczy. Gospodarze mogą powoli żałować liczby swoich niewykorzystanych szans na otworzenie wyniku.

22
    Była przerwa w grze spowodowana urazem jednego z bełchatowian poturbowanego blisko linii bocznej boiska.

24
    Rozegranie na obrzeżach pola karnego przyjezdnych i po nim przypadkowa wrzutka zneutralizowana przez ciasno ustawionych Seweryna Michalskiego oraz Mariusza Magierę.

27
    Przewinienie na Marcinie Wasielewskim blisko pola karnego zespołu z województwa łódzkiego. Długo zastanawiali się nad rozegraniem rzutu wolnego gospodarze i Roman Gergel zrobił to po prostu katastrofalnie.

28
    Po niebezpiecznie wyglądającym zderzeniu zawodników blisko koła środkowego Daniel Kruczyński postanowił przerwać grę i sprawdzić stan zdrowia poszkodowanego Pawła Żyry.

29
    W tym spotkaniu już siedem strzałów ze strony zawodników Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, ale ani jeden w lustro bramki strzeżonej przez Pawła Lenarcika. Tak to gospodarze nie zdobędą prowadzenia na pewno.

30
    Dwa kwadranse rywalizacji za zawodnikami i przebiega ona wyraźnie ze wskazaniem na Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Przed momentem Paweł Lenarcik poskromił dośrodkowanie z prawego skrzydła.

33
    Rzut wolny dla Pomarańczowych. Ponownie Roman Gergel i zacentrował beznadziejnie prosto pod nogi asekurującego przedpole zawodnika z Bełchatowa.

35
    Pozostało jeszcze trochę czasu drużynom na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie. Szarża Marcina Wasielewskiego przyniosła zespołowi z województwa małopolskiego korner.

36
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było zgranie i futbolówka znalazła się blisko Artema Putiwcewa. Ukrainiec nie zorientował się w sytuacji i ma do siebie pretensje o brak oddania strzału z dogodnej pozycji.

37
    Odrobinę zwolnili gospodarze, co nie oznacza, że dopuścili do głosu schowanych w jedenastu na własnej połowie boiska przeciwników.

39
    Przechwyt GKS Bełchatów w centralnej części boiska. Marcin Węglewski pochwalił podopiecznego i zachęcił go do rozpędzenia kontrataku przyjezdnych, ale nie trafił ze swoim poleceniem na podatny grunt.

40
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki ROMAN GERGEL.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza postawił na swoim na pięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu w pierwszej połowie. Gospodarze na prowadzeniu. Roman Gergel urwał się obrońcom z Bełchatowa i odrobinę szczęśliwie, ale wykorzystał płaskie dogranie z lewego skrzydła.

42
    Bruk-Bet Termalica niezmiennie w posiadaniu futbolówki i stara się rozsądnie kontrolować wydarzenia. Dowiezienie zaliczki do przerwy będzie już cennym kapitałem faworyta.

44
    Podobna akcja do tej bramkowej. Może nawet pozycja do pokonania Pawła Lenarcika była korzystniejsza, jednak skończyło się kiksem zamiast czystym uderzeniem z centrum pola karnego. Ogromna szansa na podwojenie prowadzenia została zmarnowana.

45

Po 45 minutach rywalizacji Bruk-Bet Termalica Nieciecza prowadzi 1:0. Nie ulega wątpliwości, że kierujący grą od początku podopieczni Mariusza Lewandowskiego zasłużyli na swoją zaliczkę. To przewaga rzetelnie wypracowana, a GKS Bełchatów musi w drugiej połowie wyjść za swoich głębokich okopów.

Witani brawami z trybun piłkarze powrócili z szatni na boisko. Jeszcze jedna mobilizacja i za moment Daniel Kruczyński rozpocznie drugą połowę meczu.

46

47
    Podanie na wolne pole do Michała Orzechowskiego, który zaplątał się w swoim dryblingu na połowie GKS Bełchatów. Brunatni z opanowaniem odzyskali piłkę.

48
    GKS Bełchatów stara się podejść w pobliże bramki strzeżonej przez Tomasza Loskę. W pierwszej połowie przyjezdni oddali jedno celne uderzenie, ale nie było ono niebezpieczne.

49
    Tomasz Loska zatrudniony dośrodkowaniem z prawego skrzydła. Były zawodnik Górnika Zabrze spokojnie poradził sobie i poskromił szybującą futbolówkę.

50
    GKS Bełchatów pokazuje, że potrafi również zaproponować coś interesującego w grze do przodu, ale ataki przeprowadzane skrzydłami są kasowane przez podopiecznych Mariusza Lewandowskiego.

52
    Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem zawodnika w pomarańczowym stroju. Mariusz Lewandowski nie musi przeprowadzać spowodowanej kontuzją zmiany w prowadzonym przez siebie zespole.

54
    Skuteczny pressing zawodników z Niecieczy, którzy nie pozwolili na swobodne wyprowadzenie futbolówki swoim przeciwnikom. Bruk-Bet Termalica wywalczył wrzut z autu na połowie Brunatnych.

55
    Widać przygotowującego się do wejścia na boisko z ławki rezerwowych zawodnika klubu z Bełchatowa.

57
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Zdybowicz, na boisku pojawia się Makuch.

58
    Rozsądnie niecieczanie, którzy potrafią zagrać z powodzeniem na utrzymanie futbolówki między niezdarnie pressującymi przyjezdnymi z województwa łódzkiego.

60
    Minęła godzina rywalizacji na stadionie w Niecieczy. Na razie zdecydowanie przeważali w niej gospodarze, jednak wypracowana przez nich zaliczka nie może być nazwana bezpieczną. To tylko jeden gol.

63
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego na połowie GKS Bełchatów. Ponownie fragment spotkania, w którym podopieczni Marcina Węglewskiego stłoczyli się na 40 metrach przed bramką Pawła Lenarcika.

65
    Ostre przewinienie blisko ławek rezerwowych, jednak sędzia Daniel Kruczyński niezmiennie zachowuje stoicki spokój i nie zdecydował się na pokazanie żółtego kartonika.

66
    Koszmarne dośrodkowanie i jedyną osobą zdolną do przechwycenia futbolówki był Tomasz Loska. Sytuacja w polu karnym gospodarzy pod kontrolą ich bramkarza.

68
    W wyniku zablokowanego dośrodkowania Bruk-Bet Termalica miał korner, z którego kompletnie nic nie wynikło. Tylko wrzut z autu dla gospodarzy na wysokości pola karnego przeciwnika.

69
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Eizenchart, na boisku pojawia się Łapiński.

69
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Gancarczyk, na boisku pojawia się Hilbrycht.

71
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Misak, na boisku pojawia się Zeman.

72
    Instrukcje dla kompanów z klubu od żywotnego Artema Putiwcewa. Doświadczony defensor kieruje w swoim stylu działaniami obronnymi Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

74
    Wrzutka z rzutu rożnego w kierunku wbiegającego w pobliże bliższego słupka zawodnika Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Trudno o wytłumaczenie, dlaczego gospodarzowi nie udało się oddać strzału na bramkę Pawła Lenarcika.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu i niezmiennie Bruk-Bet Termalica Nieciecza stara się o pozostanie w posiadaniu futbolówki.

77
    Ofiarna interwencja defensora w białym stroju i wyekspediował on szybującą nieznacznie ponad boiskiem futbolówkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

77
    Ponownie dośrodkowanie, ale Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie zna sposobu na zagwarantowanie sobie kompletu punktów i odwołanie emocjonującej końcówki. Zawodnik zobligowany do oddania strzału spóźnił się do piłki.

78
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Wroński, na boisku pojawia się Winsztal.

79
    Przewinienie zawodnika z Bełchatowa starającego się wyłuskać piłkę w polu karnym Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Chwila dla gospodarzy na zorganizowanie się.

81
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Stefanik, na boisku pojawia się Jovanović.

81
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Orzechowski, na boisku pojawia się Śpiewak.

85
    Pozostało kilka minut do przetrwania konsekwentnym w działaniu gospodarzom. GKS Bełchatów nie ma już czasu na kalkulowanie, natomiast musi postawić wszystko na jedną kartę i postarać się rozpaczliwym atakiem o wyrównanie.

89
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Żyra, na boisku pojawia się Bezpalec.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Michał Pawlik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie w doliczonym czasie.

90+3
    Strzelcem bramki MARTIN ZEMAN.

Wielka radość na trybunach w Niecieczy, ponieważ tym uderzeniem z obrębu pola karnego Martin Zeman przypieczętował zwycięstwo Bruk-Betu Termaliki. Odsłonili się bełchatowianie i dostali po nosach od zmiennika.

90+3

Bruk-Bet Termalica Nieciecza niezmiennie nieposkromiony w tym sezonie. Drużyna prowadzona przez Mariusza Lewandowskiego potwierdza swoimi ostatnimi wynikami wysokie aspiracje. Tym razem Pomarańczowi odnieśli zwycięstwo 2:0 z GKS Bełchatów. Pierwszego gola strzelili w końcówce pierwszej połowy, kiedy to Roman Gergel wykorzystał dogranie z lewego skrzydła. GKS Bełchatów miał problem z odpowiedzeniem niebezpiecznym atakiem odpowiednio zorganizowanym i konsekwentnym w działaniu gospodarzom. Wynik ustalił w doliczonym czasie Martin Zeman.

Posiadanie piłki: 71% : 29%.
    Strzały na bramkę: 4:2.
    Strzały niecelne: 11:3.
    Rzuty rożne: 9:1.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 10:11.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:52:59)

Gole: 40. Gergel, 90+3. Zeman

Kartki:   90+2. Pawlik (BCH)

Posiadanie piłki: 71 % : 29 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 9:1. Spalone: 2:2. Foule: 10:11.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Wasielewski, De Amo, Putiwcew, Grabowski, Wlazło, Misak (71. Zeman), Stefanik (81. Jovanović), Żyra (89. Bezpalec), Gergel, Orzechowski (81. Śpiewak).

Zmiany: Kąkolewski – Jovanović, Kalisz, Śpiewak, Radwański, Grzybek, Bezpalec, Zeman, Oleksy.

GKS Bełchatów: Lenarcik – Sierczyński, Michalski, Magiera, Szymorek, Gancarczyk (69. Hilbrycht), Pawlik, Wroński (78. Winsztal), Flaszka, Eizenchart (69. Łapiński), Zdybowicz (57. Makuch).

Zmiany: Niźnik – Łapiński, Hilbrycht, Winsztal, Najemski, Skrobosiński, Lisowski, Makuch, Witek.

Sędziowie: Daniel Kruczyński (Żywiec)