Red Devils – Jelcz-Laskowice 4:2 (koniec)
Red Devils Futsal Club
4:2 (3:1)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Niedziela 20.09.2020, 18:00 • Hala Centrum Park, Chojnice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 1. runda

W poprzednim sezonie Acana Orzeł Jelcz-Laskowice zmierzył się z chojniczanami we własnej hali. Konfrontacja zakończyła się rezultatem 3:0 dla gospodarzy. Do bramki Red Devils strzelali kolejno Ixemad Gonzalez, Mykoła Morozow oraz Sergio Solano.

Tydzień temu Acana Orzeł Jelcz-Laskowice rozegrał spotkanie z Futsal Teamem Brzeg. Na boisku od początku do końca rywalizacji rządził Arkadiusz Szypczyński. Dzięki jego hat-trickowi drużyna z województwa dolnośląskiego odniosła zwycięstwo 3:0 we własnej hali.

Red Devils przystąpią w niedzielę do spóźnionej inauguracji. W poprzednim sezonie drużyna z Pomorza zdążyła wywalczyć tylko dziewięć punktów w 18 kolejkach. Przedostatnia w tabeli, w momencie przerwania rozgrywek z powodu epidemii, nie została zdegradowana.

W przerwie reprezentacyjnej nie ma regularnej kolejki Statscore Futsal Ekstraklasie, ale będzie można pasjonować się pojedynkiem w Chojnicach. Gospodarze zagrają o punkty po raz pierwszy w sezonie, a goście po raz drugi.

Zapraszamy na relację na żywo z zaległego meczu w Statscore Futsal Ekstraklasie. Red Devils Chojnice zmierzą się w nim z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 18.

Red Devils Chojnice: Kartuszyński (Czarnowski) – Burdiuch, Storożuk, Mallouk, Arriazu – P. Laskowski, Medon, D. Laskowski, Kaczorowski.

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn (Macedoński) – Pastars, Cichy, Morozow, Kąkol – Możeiko, Makowski, Kędra, Turkowyd, Pautiak, Szypczyński.

Sędziowie: Żurawski, Adamonis – Dorn, Głonek.

1

01:05
    Red Devils w czerwonych koszulkach z białymi rękawami, a także w czarnych spodenkach i białych getrach. Przyjezdni z Jelcza-Laskowic wyszli na boisko w Chojnicach w ciemnych strojach.

01:30
    Premierowe ataki suną z obu stron boiska. Jedni i drudzy starali się już znaleźć sposób na pokonanie bramkarza przeciwnika, ale dotychczas są to próby albo niedokładne albo blokowane między innymi przez Alejandro Arriazu.

02:10
    Jakub Kąkol wypracował sobie miejsce przed polem bramkowym zespołu z Chojnic. Jego uderzenie okazało się nieznacznie niecelne i odetchnęli kibice klubu z Pomorza. Tylko ostrzeżenie dla Red Devils. Korner, ponieważ piłkę musnął Sebastian Kartuszyński.

02:26
    Pierwsze przewinienie w meczu. Jakub Kąkol powalony na połowie chojniczan przez Mykytę Storożuka.

02:27
    Szymon Cichy zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Po jego delikatnym podaniu strzelił Mykoła Morozow w pierwszego będącego na linii defensora Red Devils.

02:45
    Skuteczna interwencja Macieja Foltyna poza własnym polem bramkowym. Odważne, ale wykonanie w odpowiednim momencie wyjście na przedpole. Golkiper Acany Orła Jelcz-Laskowice nie pozwolił na dojście do piłki Maloukowi Mallouokowi.

03:40
    Przewinienie Janisa Pastarsa na połowie Red Devils. To drugi faul popełniony przez Acanę Orła Jelcz-Laskowice.

03:55
    Kacper Kędra miał odrobinę miejsca do oddania strzału na bramkę gospodarzy zza pola bramkowego. Nie przymierzył odpowiednio.

04:50
    Rozegranie grającego w ciemnych strojach zespołu z Jelcza-Laskowic. Trwało to wszystko odrobinę za długo i żywotni w defensywie gospodarze nie dali zaskoczyć się tą już nużącą wymianą podań w pobliżu koła środkowego.

05:15
    Za duży rozmach miała akcja pozycyjna przyjezdnych i po jednym z podań futsalówka opuściła boisko.

05:52
    Brawurowo Sebastian Kartuszyński. Bramkarz Red Devils wybiegł w pobliże koła środkowego i fantazyjnie próbował przelobować odrobinę wysuniętego Macieja Foltyna. Na początek trzeba jednak trafić w bramkę Acany Orła.

06:15
    Po dwa w faulach. Złapanie przepisów futsalowych w pobliżu linii bocznej boiska.

06:48
    Szybka wymiana podań w wykonaniu gości. Kacper Kędra dostał piłkę i znalazł się w dogodnym miejscu boiska. Płaskie uderzenie wyraźnie obok bramki Red Devils. Piłce została nadana niewłaściwa rotacja.

07:20
    Piłka uciekła przyjezdnym poza boisko wskutek niedokładnego jej rozegrania. Odbiła się ona po drodze od broniącego zawodnika Red Devils, więc od autu prowadzący grę od początku spotkania zespół z województwa dolnośląskiego.

07:30
    Korner dla Acany Orła po zablokowanym wstrzeleniu Szymona Cichego. Po stałym fragmencie gry próba Mykoły Morozowa obroniona przez Sebastiana Kartuszyńskiego.

08:10
    Mykyta Storożuk zakończył rozegranie Red Devils płaskim strzałem z dystansu. Bronił to nogami Maciej Foltyn.

08:38
    Gol dla Red Devils!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW LASKOWSKI.

Gospodarze wyczekali na odpowiedni moment do ataku, a Przemysław Laskowski dostał podanie od Malouka Mallouka na prawym skrzydle. Dobiegł do niego na przedpolu Maciej Foltyn, jednak nie był w stanie powstrzymać płaskiego uderzenia.

09:05
    Acana Orzeł Jelcz-Laskowice musi odrabiać stratę. Zagapili się przyjezdni i sportowe nieszczęście stało się faktem.

10:55
    Rozdrażnieni stratą gola futsaliści z Jelcza-Laskowic starają się odpowiedzieć na trafienie Przemysława Laskowskiego, ale to kontrataki chojniczan napędzane przez Malouka Mallouka sieją większe spustoszenie.

11:20
    Piękna akcja indywidualna Malouka Mallouka. Miękka podcinka wykonana przez obdarzonego nienaganną techniką zawodnika obok bramki gości.

11:54
    Mykyta Storożuk napomniany żółtą kartką za przewinienie w pobliżu własnego pola bramkowego.

11:55
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Acany Orła Jelcz-Laskowice.

11:56
    Podczas przerwy na żądanie goście przygotowali rozegranie rzutu wolnego. Nieudane uderzenie Kacpra Kędry z podania Maksyma Pautiaka.

12:15
    Strzelcem bramki ALEJANDRO ARRIAZU.

Rośnie przewaga Red Devils. Po podaniu z głębi pola piłka została zgrabnie opanowana klatką piersiową przez Alejandro Arriazu, który nie zastanawiał się długo i oddał uderzenie z bliska obok bezradnego Macieja Foltyna.

13:15
    Mykoła Morozow przeciął dalekie podanie wykonane przez Sebastiana Kartuszyńskiego.

13:55
    Jakub Kąkol nie miał miejsca do oddania uderzenia na linii pola bramkowego. Umiejętnie asekurowali się futsaliści z województwa pomorskiego.

14:30
    Acana Orzeł Jelcz-Laskowice stara się wszystkimi możliwymi sposobami zmniejszyć stratę do przeciwnika zanim sędziowie zarządzą zejście na przerwę do szatni. Twardo bronią Red Devils.

14:50
    Strzelcem bramki MALOUK MALLOUK.

Idą za ciosem gospodarze, którzy są bezwzględni w swoich atakach. Już trzybramkowa zaliczka Red Devils. Aż tak optymistycznego przebiegu spotkania chojniczanie pewnie nie spodziewali się. Malouk Mallouk dobił własne uderzenie w sytuacji sam na sam z Maciejem Foltynem.

15:32
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Red Devils.

16:01
    Przemysław Laskowski napomniany żółtą kartką za przewinienie w pobliżu własnego pola bramkowego. Piąty faul Red Devils.

16:10
    Jakub Kąkol strzelił z powietrza, umiejętnie z woleja. Sporo prób tego zawodnika, ale nie może przymierzyć.

16:59
    Rewelacyjna interwencja nogami Sebastiana Kartuszyńskiego w sytuacji sam na sam z Jakubem Kąkolem. Zachował się z wielkim wyczuciem.

17:05
    Awantura z udziałem Sebastiana Kartuszyńskiego. Bramkarz Red Devils domagał się żółtego kartonika za przewinienie taktyczne. To jednak do jego zachowania sędzia miał najwięcej uwag. Piąty faul Acany Orła.

17:30
    Po pięć fauli na koncie obu drużyn. Każde kolejne przewinienie w pierwszej części meczu będzie skutkować przedłużonym rzutem karnym.

17:35
    Mykyta Storożuk strzelił potężnie z dystansu. Zdążył wyciągnąć rękę Maciej Foltyn i zbić piłkę nad poprzeczkę.

18:20
    Po wstrzeleniu Szymona Cichego mało brakowało Maksymowi Pautiakowi, że wepchnąć piłkę z bliska do bramki Red Devils.

18:40
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania, która przebiegła pod dyktando zespołu z Pomorza. Red Devils mają za zadanie utrzymać zaliczkę do przerwy, a o tym, że potrafią groźnie skontrować Acanę Orła Jelcz-Laskowice, już wiadomo.

18:51
    Przewinienie na Maksymie Pautiaku oznacza przedłużony rzut karny dla Acany Orła Jelcz-Laskowice.

18:51
    Sebastian Kartuszyński napomniany żółtą kartką za protestowanie po decyzji sędziego.

18:51
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Strzelcem bramki JAKUB KĄKOL.

Długo przyjezdni pracowali nad rozmontowaniem defensywy Red Devils aż wreszcie znaleźli sposób na oddanie strzału do bramki Sebastiana Kartuszyńskiego. To trafienie sprawia, że pojedynek nabierze rumieńców. JAKUB KĄKOL wykorzystał ze stoickim spokojem przedłużony rzut karny.

20:00

Po 20 minutach rywalizacji w Chojnicach jest 3:1 dla Red Devils. Drużyna z Pomorza stopniowo i konsekwentnie budowała swoją przewagę, a Acana Orzeł Jelcz-Laskowice nie potrafił zorganizować się do odparcia szybkich ataków gospodarzy. Dopiero w przedostatniej minucie pierwszej połowy przyjezdni odpowiedzieli golem z przedłużonego rzutu karnego, który dodaje pikanterii meczowi. Futsaliści mają teraz czas na przygotowanie planu na drugą połowę w szatniach.

Niebawem rozpocznie się druga połowa spotkania. Futsaliści powrócili z szatni.

21

21:10
    Interweniowali po przerwie obaj bramkarze. Skutecznie Maciej Foltyn po strzale z dystansu oraz Sebastian Kartuszyński po próbie z ostrego kąta.

21:40
    Zobligowani do atakowania są gracze z Jelcza-Laskowic. Dzięki przedłużonemu rzutowi karnego zlikwidowali część strat do Red Devils, ale ich sytuacja w zaległym meczu Statscore Futsal Ekstraklasy pozostaje skomplikowana.

23:22
    Szwankuje skuteczność Acany Orła. Są uderzenia, ale większość poza lustro bramki Sebastiana Kartuszyńskiego. Przed momentem szukał szczęścia Jakub Kąkol, ale z ruchomej piłki nie udało się mu przymierzyć tak jak z przedłużonego rzutu karnego.

24:10
    Pierwszy faul po przerwie popełniony przez Acanę Orła.

25:05
    Kolejna szarża Malouka Mallouka przyniosła gospodarzom korner, a i po stałym fragmencie niewiele brakowało do pokonania Macieja Foltyna. Kristian Medon spóźnił się o ułamek sekundy.

26:20
    Interwencja Kristiana Medona po uderzeniu zza pola bramkowego. Dobre zachowanie defensora i Acana Orzeł musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego wskutek rykoszetu.

26:30
    Ponownie poskromione uderzenie z dystansu. Dobrze na linii Sebastian Kartuszyński.

27:02
    Szansa dla Red Devils po rzucie rożnym. Próba Andrija Burdiucha zablokowana przez obrońcę, a dobitka Kristiana Medona w bramkarza.

27:15
    Malouk Mallouk stara się pokonać swoimi podcinkami Macieja Foltyna. Co prawda bramkarz zespołu z Jelcza-Laskowic daje się ominąć technicznymi uderzeniami, ale jednocześnie lądują one miękko poza bramką Acany Orła.

27:45
    Maksym Pautiak zamiast oddać strzał, to zgubił piłkę po podaniu Arkadiusza Szypczyńskiego i jeszcze popełnił faul.

27:55
    Mykyta Storożuk strzelił mocno, ale poza bramkę przyjezdnych. Riposta Mykoły Morozowa również niecelna.

29:05
    Przyjezdni nie mogą pozwolić sobie na podjęcie maksymalnego ryzyka z powodu zagrożenia kontratakami Red Devils. Mykoła Morozow starał się o gola kontaktowego, jednak nie przymierzył w bramkę.

29:53
    Po cztery przewinienia popełnione w drugiej połowie przez oba zespoły. Niebawem może się zrobić ponownie nerwowo, a przed przerwą Acana Orzeł egzekwował już przedłużony rzut karny.

30:44
    Pięć fauli na koncie przyjezdnych. Acana Orzeł nie ma już możliwości powstrzymywania gospodarzy w niezgodzie z futsalowymi przepisami.

31:15
    Akcja rozegrana przez gości zakończyła się strzałem z dystansu Janisa Pastarsa dokładnie tam, gdzie znajdował się Sebastian Kartuszyński.

32:05
    Sebastian Kartuszyński w formie. Interwencja rutyniarza po strzale Jakuba Kąkola zza pola bramkowego.

32:31
    Już również Red Devils Chojnice z pięcioma przewinieniami. Drużyny ponownie szybko dobiły do limitu.

33:06
    Mykyta Możejko napomniany żółtą kartką za awanturowanie się na ławce rezerwowych.

34:10
    Po przerwie nie zmienił się wynik. Czas pracuje na korzyść Red Devils. Gospodarze bronią się konsekwentnie, zdyscyplinowanie i nie pozwalają na zredukowanie swojej zaliczki. Na dodatek w wysokiej formie jest Sebastian Kartuszyński, który tym razem zatrzymał Arkadiusza Szypczyńskiego.

34:34
    Przerwa na żądanie trenera gości.

35:00
    Mykyta Storożuk strzelił niecelnie. Po drodze rykoszet i Red Devils dostali korner.

35:50
    Wysoka, agresywna i skuteczna obrona zaprezentowana przez zespół z Pomorza.

36:14
    Gra Acany Orła z lotnym bramkarzem. Maksymalne ryzyko podjęte przez przyjezdnych. Mieli ogromną szansę na gola kontaktowego, ale nie wykorzystał jej Arkadiusz Szypczyński. W poprzednim spotkaniu zdobył hat-tricka, a tym razem skuteczność go zawiodła.

36:42
    Jakub Kąkol nie ułożył odpowiednio ciała w momencie strzału i futsalówka poleciała za wysoko.

37:50
    Groźne uderzenie, ale zabrakło dokładności. Arkadiusz Szypczyński próbował pokonać bramkarza Red Devils z powietrza.

37:56

38:30
    Ostra konfrontacja w centrum boiska. Gospodarze starali się odebrać piłkę. Dwóch zawodników doskoczyło w jednym momencie do osamotnionego przeciwnika. Nie ma tam podyktowania przedłużonego rzutu karnego.

38:46
    Sebastian Kartuszyński górą. Tym razem w pojedynku z Jakubem Kąkolem.

39:15
    Jeszcze jedna interwencja bardzo dobrze dysponowanego Sebastiana Kartuszyńskiego. Publiczność już zaczęła cieszyć się ze zwycięstwa Red Devils Chojnice.

39:15
    Strzelcem bramki JANIS PASTARS.

W ostatniej minucie spotkania padła bramka kontaktowa i teoretycznie przedłuża ona nadzieję na zapunktowanie Acany Orła, tyle że...

39:28

... po kilkunastu sekundach Acana Orzeł dał się zaskoczyć atakiem Red Devils. Alejandro Arriazu skompletował dublet strzałem z ostrego kąta i zagwarantował zwycięstwo gospodarzom.

39:40
    Mykoła Morozow napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

40:00

Red Devils Chojnice rozpoczęli sezon w Statscore Futsal Ekstraklasie zwycięstwem 4:2 z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice. Gospodarze byli zdecydowanie skuteczniejsi od przeciwnika, a wzorowo przeprowadzane kontrataki okazały się nie do powstrzymania dla zespołu z województwa dolnośląskiego. Przyjezdni mieli przewagę pod względem posiadania piłki, ale albo strzelali niecelnie albo na wysokości zadania stawał Sebastian Kartuszyński.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:42:51)

Gole: 9. Laskowski, 13. Arriazu, 15. Mallouk, 40. Arriazu – 19. Kąkol (10 m rzut karny), 40. Pastars

Kartki:   12. Storożuk (CHO), 17. P. Laskowski (CHO), 19. Kartuszyński (CHO) – 34. Możeiko (JLA), 40. Morozow (JLA)

Red Devils Futsal Club: Kartuszyński (Czarnowski) – Burdiuch, Storożuk, Mallouk, Arriazu – P. Laskowski, Medon, D. Laskowski, Kaczorowski.

Sędziowie: Żurawski, Adamonis – Dorn, Głonek