Lubawa – Clearex 0:0 (poz.) | AZS Darkomp – FC Reiter 9:2 (koniec) | GI Malepszy – Jelcz-Laskowice 4:4 (koniec)
Piast – Nova Gliwice 5:2 (koniec) | AZS UŚ – Dreman 0:0 (poz.) | FIT-MORNING Gredar – Red Dragons 0:3 (koniec)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
4:4 (3:3)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Sobota 26.09.2020, 18:00 • Hala Trapez, Leszno • FOGO Futsal Ekstraklasa • 3. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne futsalowe relacje. (19:58:19)

Konfrontacja w hali w Lesznie zakończona sprawiedliwym podziałem punktów. Obie drużyny znalazły się w tym meczu na prowadzeniu, ale przeciwnicy nie pozwolili na utrzymanie go do ostatniej syreny. Ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedział Arkadiusz Szypczyński, po którego uderzeniu zrobiło się 4:4. Jeszcze w ostatniej minucie przyjezdni natarli na grającego w osłabieniu przeciwnika, ale piłka po uderzeniu jednego z nich zatrzymała się na poprzeczce.

40:00

39:57
    Przerwa na żądanie trenera z Jelcza-Laskowic.

39:42
    W ostatniej minucie meczu przyjezdni wybiegli we trzech przeciwko dwóm przeciwnikom. Uderzenie oddane z dogodnej pozycji trafiło w poprzeczkę, a dobitka została poskromiona przez Noela Charriera.

39:20
    Acana Orzeł Jelcz-Laskowice w ataku pozycyjnym na połowie osłabionego przeciwnika. Piłka trafiła do Kacpra Kędry, którego uderzenie okazało się niecelne. Odetchnęli lesznianie.

38:50
    Mateusz Lisowski miał możliwość zakończenia ataku osłabionych gospodarzy zaskakującym strzałem do bramki. Piłka uciekła poza lustro bramki Macieja Foltyna.

38:35
    Przerwa na żądanie trenera zespołu z Leszna.

38:33
    Piotr Pietruszko przedwcześnie opuścił boisko. To konsekwencja dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartki. Drugie napomnienie za faul blisko ławek rezerwowych na Morozowie.

37:40
    Trzy faule na koncie gospodarzy, a przed momentem drugie przewinienie gości.

37:10
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Strzelcem bramki ARKADIUSZ SZYPCZYŃSKI.

Nie dają za wygraną futsaliści z Jelcza-Laskowic. Nie po raz pierwszy w sezonie kluczowym ich zawodnikiem jest Arkadiusz Szypczyński, który po raz drugi znalazł sposób na pokonanie Noela Charriera. Remis na kilka minut przed końcem pojedynku. Przyjezdni zaskoczyli przeciwników grając z przewagą zawodnika w polu.

36:45
    Acana Orzeł Jelcz-Laskowice z lotnym bramkarzem.

36:22
    Jakub Molicki miał ogromną szansę na powiększenie prowadzenia gospodarzy. W sytuacji sam na sam został wytrącony z równowagi przez przeciwnika i w efekcie nie oddał celnego strzału.

35:55
    Jakub Kąkol przedarł się na połowie przeciwnika. Po wypracowaniu sobie miejsca do strzału próba pokonania Noela Charriera. Odpowiednio ustawiony Szwajcar nie dał się ominąć.

35:22
    Piotr Pietruszko napomniany żółtą kartką za odkopnięcie piłki w przeciwnika po gwizdku sędziego. Gra została przerwana po faulu Michała Bartnickiego na Jakubie Kąkolu.

34:55
    Odważnie poza własnym polem bramkowym Maciej Foltyn i nie pozwolił na strzelenie gola w sytuacji sam na sam Witalijowi Lisniczence.

34:40
    Coraz mniej czasu mają futsaliści z Jelcza-Laskowic na odrobienie strat do przeciwnika. Na dodatek drużyna z południa Wielkopolski nieustannie szuka również swoich szans na gola i nie pozwala przeciwnikom na podjęcie maksymalnego ryzyka.

34:15
    Po zablokowanym wstrzeleniu Huberta Olszaka w kierunku Witalija Lisniczenki wznowienie z autu lesznian.

32:50
    Porozmawiali sobie futsaliści w towarzystwie sędziego. Mykyta Możeiko oraz Witalij Lisniczenko nie byli w stanie dojść do konsensusu w sprawie jednej z sytuacji spornych. Nie było gwizdka, więc niezmiennie po jednym przewinieniu z obu stron.

Gole: 9. Bartnicki, 10. Konopacki, 19. Lisniczenko, 29. Lisowski – 10. Możeiko, 11. Kąkol, 15. Szypczyński, 38. Szypczyński

Kartki:   4. Bartnicki (LES), 5. Molicki (LES), 36. Pietruszko (LES)   39. Pietruszko (LES)

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Charrier (Długosz) – Lisniczenko, Lisowski, Niedzwiedzki, Olszak – Konopacki, Pietruszko, Bartnicki, Molicki, Radliński.

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn (Macedoński) – Pastars, Morozow, Pautiak, Szypczyński – Cichy, Opatowski, Kąkol, Sykulski, Możeiko, Makowski, Kędra, Turkowyd.

Sędziowie: Wałęga, Potępa – Kubiszyn, Tarnowy