Znicz – Hutnik 1:0 (koniec) | Olimpia E. – Ostróda 3:3 (koniec)
3:3 (1:1)
Sokół Ostróda
Wtorek 29.09.2020, 20:30 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • 6. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Sokół po ostatnich dwóch zwycięstwach przesunął się do górnej połowy tabeli. Po pięciu kolejkach ma w swoim dorobku dziewięć punktów. Postara się pójść za ciosem w konfrontacji z regionalnym konkurentem.

Sokół Ostróda przystąpi do pojedynku w Elblągu zbudowany dwoma zwycięstwami odniesionymi w meczach ligowych. Po pokonaniu 4:0 Olimpii Grudziądz beniaminek odniósł zwycięstwo 2:0 na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków. Przeciwnik z Mazowsza nie wykorzystał w tym spotkaniu rzutu karnego.

Drużyna z Elbląga po dwóch remisach planuje odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Olimpia z dwoma punktami zdobytymi w pięciu meczach znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli. Potrzebuje przyspieszyć, żeby opuścić strefę spadkową.

Olimpia zremisowała bezbramkowo w dwóch poprzednich spotkaniach. Drużyna zagrała konsekwentnie w defensywie i nie pozwoliła na strzelenie gola czołowym drugoligowcom Chojniczance oraz Stali Rzeszów.

Zapraszamy na relację na żywo z drugoligowego meczu w Elblągu. Olimpia zmierzy się w nim z Sokołem Ostróda. Mariusz Korpalski rozpocznie rywalizację we wtorek o godzinie 20:30.

Olimpia Elbląg: Przybysz – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Krasa, Bawolik, Zyska, Ressel, Poliński, Surdykowski.

Rezerwowi: Rutkowski – Sarnowski, Styś, Jabłoński, Bohm, Branecki, Wierzba, Kordykiewicz, Milanowski.

Sokół Ostróda: Niezgoda – Kobza, Żwir, Dampc, Mazurowski, Andrzejczak, Gajda, Zalewski, Kalinowski, Siemaszko, Wolny.

Rezerwowi: Wojno – Dobosz, Rugowski, Łuczak, Odolak, Święty, Zimmer, Dereń.

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).

1

2
    Gospodarze w białych strojach z żółtymi oraz niebieskimi akcentami. Przeciwnicy z Ostródy wybiegli na boisko w czerwonych trykotach.

3
    Próba przeprowadzenia niebezpiecznego ataku z wykorzystaniem prawego skrzydła przez Olimpię Elbląg. Starannie rozstawili się przyjezdni i nie pozwolili na zbliżenie się do bramki Błażeja Niezgody.

4
    Rozegranie Sokoła Ostróda. Crossowe podanie skierowane na lewe skrzydło. Zanim piłka doleciała do adresata została powstrzymana przez defensora Olimpii Elbląg.

6
    Pierwsze uderzenie w meczu. Indywidualna szarża Marcina Bawolika przed polem karnym Sokoła Ostróda podsumowana strzałem z dystansu. Futbolówka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Błażeja Niezgody.

8
    Korner dla Sokoła Ostróda. Obrońca gospodarzy nie pozwolił przedrzeć się w pobliże bramki. Na dodatek blok obronny Olimpii Elbląg poradził sobie po dośrodkowaniu spod chorągiewki.

10
    Beniaminek ma w tym meczu przewagę pod względem posiadania futbolówki. Olimpia Elbląg stawia na szybkie wyprowadzenie piłki i próbę zaskoczenia żwawym atakiem przyjezdnych.

13
    Rozegranie na obrzeżach pola karnego gospodarzy zostało ponownie przerwane. Szanujący piłkę zawodnicy z Ostródy mają problem z wypracowaniem sobie dogodnej pozycji do oddania strzału.

14
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki JANUSZ SURDYKOWSKI.

Olimpia jest konkretniejsza na początku meczu i zdobyła prowadzenie. Elegancka wymiana podań na połowie Sokoła Ostróda w wykonaniu Michała Ressela oraz Michała Kiełtyki. Ładnie wyglądający atak gospodarzy podsumował strzałem do odsłoniętej bramki Janusz Surdykowski.

16
    Gol dla Sokoła!
    Strzelcem bramki DAWID WOLNY.

Nie nacieszyli się prowadzeniem gospodarze. Również akcja bramkowa Sokoła Ostróda była płynna i kombinacyjna. Za daleko byli obrońcy Olimpii Elbląg, a Dawid Wolny ułożył sobie piłkę na prawej stopie i pokonał golkipera płaskim strzałem zza pola karnego.

18
    Przeorganizowanie po wymianie mocnych ciosów na Stadionie Miejskim.

20
    Olimpia Elbląg wymieniła kilkanaście podań. Wcześniej gospodarze nie prezentowali się w rozegraniu pozycyjnym. To ostatnie zakończyło się wskutek błędu technicznego Michała Kiełtyki.

22
    Umiejętnie ustawieni na obrzeżach własnego pola karnego gospodarze nie pozwolili na przedarcie się w pobliże bramki Błażeja Niezgody.

24
    Tym razem Olimpia Elbląg w natarciu. Wykorzystuje często do atakowania ustawionego na lewym skrzydle Michała Kiełtykę. Jego dogranie zostało tym razem zahamowane przez Sokoła Ostróda.

26
    Dawid Wolny rozochocił się i ponownie to on próbował pokonać swoim uderzeniem golkipera Olimpii Elbląg. Podobne uderzenie, ale tym razem zawodnik ustawiony między słupkami – Bartosz Przybysz nie został zaskoczony.

29
    Przerwa w grze spowodowana ostrym zderzeniem zawodników pod oczami sędziego Mariusza Korpalskiego. Rozjemca zdecydował się na przyznanie wznowienia gospodarzom.

30
    Dwa kwadranse całkiem dynamicznej rywalizacji na Stadionie Miejskim w Elblągu. Raz po raz pokazują się w ofensywie napastnicy Janusz Surdykowski oraz Dawid Wolny.

34
    Przeniesienie ciężaru gry z centrum boiska na lewe skrzydło. Wykonane z odpowiednią prędkością podanie, a sunąca po murawie futbolówka została powstrzymana przez skoncentrowanego defensora Olimpii Elbląg.

36
    Ostatnie minuty rywalizacji bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Obraz nie zmienia się zasadniczo. Sokół Ostróda rozgrywa pieczołowicie, a Olimpia Elbląg w szybkim ataku.

37
    Tomasz Sedlewski miał szansę na zaskoczenie bramkarza Sokoła Ostróda natychmiastowym strzałem z dystansu. Piłka nie poszybowała w lustro bramki, więc Błażej Niezgoda mógł odetchnąć.

40
    Pozostało kilka minut rywalizacji w pierwszej połowie spotkania. Ostatnia akcja wykonana przez beniaminka, tyle że Michał Kiełtyka zablokował dośrodkowanie Konrada Andrzejczaka.

44
    Rewelacyjna interwencja Bartosza Przybysza między słupkami w bramce Olimpii Elbląg. Poskromił on uderzenie oddane z kilkunastu metrów przez Rafała Siemaszkę. Doświadczony napastnik nieomal umieścił futbolówkę w narożniku bramki gospodarzy i zdobył gola do szatni.

45

Pierwsza połowa na Stadionie Miejskim zakończona kompromisowym wynikiem 1:1. Janusz Surdykowski dał prowadzenie gospodarzom swoim strzałem z podania Michała Kiełtyki. Olimpia nie nacieszyła się długo prowadzeniem. Dawid Wolny nie potrzebował dużo czasu na doprowadzenie do remisu.

Piłkarze przygotowują się już do rozpoczęcia rywalizacji w drugiej połowie spotkania.

46

48
    Klaudiusz Krasa napomniany żółtą kartką za przewinienie na rozpędzającym się zawodniku Sokoła Ostróda.

49
    Szybkie wykonanie rzutu wolnego przez beniaminka. Piłka trafiła do Dawida Wolnego, który raz po raz szuka możliwości pokonania Bartosza Przybysza. Tym razem uderzenie w boczną siatkę.

52
    Kamil Wenger zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Uderzenie defensora Olimpii Elbląg było wyraźnie niedokładne i piłka przeleciała kilka metrów ponad poprzeczką w bramce Błażeja Niezgody.

52
    Samobójcze trafienie zalicza KLAUDIUSZ KRASA.

Sokół na prowadzeniu w konfrontacji z regionalnym przeciwnikiem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została strącona głową przez Macieja Dampca. Trafiła ona jeszcze w zajętego przepychanką z Rafałem Siemaszką defensora, po czym wtoczyła się do bramki. Trafienie samobójcze plecami.

54
    Po raz pierwszy w tym meczu gospodarze muszą odrabiać stratę do przeciwnika. Olimpia Elbląg w dużych opałach.

55
    Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Kalinowski, na boisku pojawia się Dobosz.

55
    Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Kobza, na boisku pojawia się Zimmer.

55

Rośnie przewaga beniaminka i jego zwycięstwo jest coraz bardziej prawdopodobne. Kompletnie rozmontowana została defensywa Olimpii Elbląg, a po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Dawid Wolny pokonał miękkim uderzeniu Bartosza Przybysza. Dublet napastnika Sokoła.

57
    Wojciech Zyska napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

56
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Bawolik, na boisku pojawia się Kordykiewicz.

56
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Ressel, na boisku pojawia się Styś.

60
    Na zakończenie kwadransa po przerwie zdominowanego w stu procentach przez Sokoła Ostróda piłka ponownie znalazła się w bramce Olimpii Elbląg, jednak tym razem nie ma gola z powodu spalonego.

63

Cała seria uderzeń gospodarzy rozpoczęta i zakończona przez Janusza Surdykowskiego. Oskar Kordykiewicz zachował się przytomnie w pobliżu bramki beniaminka, zgarnął piłkę odbitą od słupka i umożliwił wykonanie dobitki byłemu napastnikowi między innymi Bytovii oraz Chojniczanki. Trafienie kontaktowe stało się faktem.

65
    Futbolówka przemieszcza się niezmiennie od jednego pola karnego pod drugie. Trafiła przed momentem do Rafała Siemaszki, którego nieprzygotowane uderzenie nie poleciało w bramkę Bartosza Przybysza.

69
    Możliwość doprowadzenia do remisu uderzeniem z dystansu. Błażej Niezgoda ma pretensje do swoich obrońców, którzy dopuścili do jego zatrudnienia. Wynik cały czas wisi na włosku.

69
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Poliński, na boisku pojawia się Bohm.

72
    Akcja z wykorzystaniem skrzydłowego, ale przeciągnięte dośrodkowanie nie nadawało się do oddania uderzenia. Szukająca wyrównania Olimpia Elbląg tylko sprowokowała beniaminka do przeprowadzenia kontrataku.

75
    Kwadrans do końca podstawowego czasu. Oskar Bohm ma po wejściu na boisko z ławki rezerwowych jeszcze dodać rumieńców atakom elblążan, ale przed momentem popełnił on banalną stratę na skrzydle.

78
    Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Siemaszko, na boisku pojawia się Święty.

80
    Oskar Bohm nie zorientował się w odpowiednim momencie w sytuacji po dośrodkowaniu i piłka w polu karnym przyjezdnych została przechwycona przez bramkarza.

83
    Sokół nie daje się zepchnąć do głębokiej defensywy w pobliżu własnego pola karnego. Podopieczni Jarosława Kotasa odpowiadają swoimi atakami i nie pozwalają Olimpii na podjęcie ryzyka. Przed momentem szarżował Adam Dobosz.

85
    Łukasz Święty napomniany żółtą kartką za faul w pobliżu własnego pola karnego.

86
    Janusz Surdykowski miał możliwość skompletowania hat-tricka po wrzutce z rzutu wolnego. Napastnik Olimpii Elbląg spudłował ze znakomitej pozycji. Sokół Ostróda znalazł się w poważnych opałach i miał szczęście, że nie stracił prowadzenia!

89
    Coraz to nowe wstrzelenia w kierunku bramki Błażeja Niezgody. Oskarowi Kordykiewiczowi nie udało się przymierzyć głową do siatki po dośrodkowaniu ze skraju pola karnego wykonanym przez Tomasza Sedlewskiego.

90
    Tomasz Gajda napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+1
    Błażej Niezgoda napomniany za przesadne celebrowanie wznowienia gry.

90+4
    Strzelcem bramki TOMASZ LEWANDOWSKI.

Gospodarze doprowadzili do remisu w doliczonym czasie. Tomasz Lewandowski zaskoczył przeciwnika swoi wbiegnięciem w jego pole karne. Po przytomnym zgraniu Janusza Surdykowskiego kapitan Olimpii wygrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kapitalny finisz!

90+4

Emocje do ostatniej akcji w derbach. Olimpia Elbląg nie poddała się i podsumowała atak już po upływie doliczonych minut uderzeniem Tomasza Lewandowskiego do bramki. Dzięki brawurowej szarży swojego kapitana gospodarze uratowali punkt i zremisowali w interesującym pojedynku 3:3.

Posiadanie piłki: 49% : 51%.
    Strzały na bramkę: 7:5.
    Strzały niecelne: 6:2.
    Rzuty rożne: 0:10.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 10:13.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:23:10)

Gole: 14. Surdykowski, 63. Surdykowski, 90+4. Lewandowski – 16. Wolny, 52. Krasa (sam.), 55. Wolny

Kartki:   48. Krasa (OLE), 57. Zyska (OLE) – 85. Święty (SOK), 90. Gajda (SOK), 90+1. Niezgoda (SOK)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 0:10. Spalone: 0:1. Foule: 10:13.
    Olimpia Elbląg: Przybysz – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Krasa, Bawolik (56. Kordykiewicz), Zyska, Ressel (56. Styś), Poliński (69' Bohm), Surdykowski.

Zmiany: Rutkowski – Sarnowski, Styś, Jabłoński, Bohm, Branecki, Wierzba, Kordykiewicz, Milanowski.

Sokół Ostróda: Niezgoda – Kobza (55. Zimmer), Żwir, Dampc, Mazurowski, Andrzejczak, Gajda, Zalewski, Kalinowski (55. Dobosz), Siemaszko (78. Święty), Wolny.

Zmiany: Wojno – Dobosz, Rugowski, Łuczak, Odolak, Święty, Zimmer, Dereń.

Sędziowie: Mariusz Korpalski (Toruń)