Lech II P. – Olimpia G. 1:2 (koniec) | Stal Rz. – Skra 3:2 (koniec) | Motor – KKS 0:3 (koniec)
Motor Lublin
0:3 (0:1)
KKS 1925 Kalisz
Niedziela 04.10.2020, 17:00 • Stadion MOSiR Bystrzyca, Lublin • 2. Liga • 7. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:55:43)

Faule: 15:17.

KKS 1925 Kalisz po raz drugi w sezonie zwyciężył na wyjeździe. Wynik 3:0 w konfrontacji z Motorem Lublin nie pozostawia złudzeń, że w zderzeniu beniaminków to właśnie przyjezdnym należał się komplet punktów. Do bramki Seweryna Kiełpina przymierzyli kolejno Adrian Łuszkiewicz, Jakub Chojnowski oraz Fabian Hiszpański. Gospodarze na to nie odpowiedzieli, choć na przestrzeni całego meczu oddali więcej strzałów celnych. KKS przetrwał ataki gospodarzy, a dobrze w jego bramce zaprezentował się Maciej Krakowiak. Drużyna z Wielkopolski przesunęła się do górnej połowy tabeli między innymi kosztem Motoru.

90+3

90+1
    W doliczonym czasie poderwali się jeszcze gospodarze, ale to ewidentnie nie jest ich dzień. Tomasz Swędrowski chybił swoim strzałem.

90
    To już czas doliczony do podstawowego. Trzy minuty ekstra od Pawła Dziopaka.

90
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Radzewicz, na boisku pojawia się M. Zawistowski.

88
    Gol dla KKS-u!
    Strzelcem bramki FABIAN HISZPAŃSKI.

Wszystko jasne w Lublinie. Mają się z czego cieszyć przyjezdni, ponieważ komplet punktów pojedzie z nimi do Kalisza. Ryszard Wieczorek miał trenerskiego nosa, ponieważ wprowadzony przez niego z ławki rezerwowych Fabian Hiszpański oddał uderzenie na 3:0. Beznadziejnie zachował się Seweryn Kiełpin, który swoim wykopem trafił w przeciwnika i praktycznie sprezentował mu gola.

83
    Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź kaliszan. Mocne, ale nieznacznie niecelne uderzenie w kierunku bramki Motoru Lublin.

82
    Krzysztof Ropski ułożył sobie piłkę na stopie i oddał strzał. Futbolówka kopnięta przez wprowadzonego z ławki rezerwowych piłkarza przeleciała nieznacznie obok bramki Macieja Krakowiaka.

80
    Pozostało zaledwie 10 minut podstawowego czasu i szkoleniowcy już solidnie zamieszali zawodnikami w swoich jedenastkach. Pozostała możliwość przeprowadzenia ostatniego szturmu w meczu i powinien o to zadbać przede wszystkim Motor Lublin. W konfrontacji z Błękitnymi Stargard już odrobił dwubramkową stratę.

79
    Dominik Kunca próbował swoją wrzutką stworzyć szansę na strzelenie gola kontaktowego Krzysztofowi Ropskiemu. Bliżej do futbolówki miał obrońca KKS 1925 Kalisz.

78
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Maćczak, na boisku pojawia się Majewski.

78
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Chojnowski, na boisku pojawia się Kamiński.

76
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Rak, na boisku pojawia się Kumoch.

76
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi R. Król, na boisku pojawia się Darmochwał.

75
    Tomasz Swędrowski nie znalazł swoim dośrodkowaniem żadnego kompana z Motoru Lublin. Takie ataki, które nie są wieńczone strzałami, irytują publiczność na trybunach.

74
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Borecki, na boisku pojawia się Hiszpański.

71
    Uderzenie w boczną siatkę zawieszoną w bramce Seweryna Kiełpina. Zapachniało trzecim golem, który rozwiałby ostatnie wątpliwości co do tego, która drużyna zdobędzie komplet punktów.

70
    KKS 1925 Kalisz coraz bliżej drugiego w sezonie zwycięstwa odniesionego na wyjeździe. Ryszard Wieczorek jest zadowolony z tego, że jego podopieczni funkcjonują na boisku jak w zegarku, mimo to przygotowuje do wejścia na boisko zmiennika.

69
    Ariel Wawszczyk ustawił się odpowiednio w obronie. To interwencja tego defensora zapobiegła kolejnemu zagrożeniu bramki Seweryna Kiełpina.

67
    Marcin Michota napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie i powstrzymanie nim ataku kaliszan.

66
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Duda, na boisku pojawia się Wójcik.

64
    Tomasz Swędrowski nie oddał dobrego uderzenia z rzutu wolnego. Piłka została zatrzymana przez mur rozstawiony pieczołowicie przez Macieja Krakowiaka.

61
    Dominik Kunca zameldował się swoim zagraniem na boisku, ale skierował piłkę prosto w rękawice odpowiednio ustawionego bramkarza z Kalisza.

61
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Ceglarz, na boisku pojawia się Kunca.

61
    Zmiana w drużynie Motor Lublin: z boiska schodzi Świderski, na boisku pojawia się Ropski.

58
    Brakuje dokładności podopiecznym Mirosława Hajdy. Tym razem trafić w bramkę nie udało się Rafałowi Królowi po dograniu Michała Króla.

56
    Sławomir Duda zapolował na futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie zdołał oddać uderzenia do bramki.

53
    Motor Lublin absolutnie nie ma już czego bronić w meczu beniaminków i musi podjąć ryzyko w ofensywie. Gospodarze nie znają jednak równie dobrych sposobów jak przeciwnicy na skierowanie piłki do bramki.

51
    Strzelcem bramki JAKUB CHOJNOWSKI.

Piłka znalazła się po raz drugi w bramce gospodarzy i ich sytuacja w tym meczu staje się krytyczna. Jakub Chojnowski pokonał Seweryna Kiełpina strzałem po ziemi z 14. metra. KKS tak rozpoczął drugą połowę spotkania jak zakończył pierwszą, a jego dwubramkowa zaliczka daje już odrobinę spokoju. Motor miał kilka szans na przerwanie tego rozegrania, ale nie zrobił tego w żadnym z nich.

49
    Pierwsze ataki po przerwie. Tak gospodarze, jak i przyjezdni zorientowani na ofensywę po powrocie z szatni na boisko.

47
    Indywidualna akcja zawodnika w zielonym stroju nie została podsumowana równie dobrymi uderzeniem. Zdezorientowana była w tej sytuacji defensywa Motoru Lublin.

46
    Wrzutka przyjezdnych z rzutu wolnego. Nie było to udane wykonanie stałego fragmentu gry. Interweniowali z powodzeniem gospodarze.

46
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Sabiłło, na boisku pojawia się Tunkiewicz.

46
    Pierwsza połowa dla przyjezdnych!

Pierwsza połowa podsumowana gwizdkiem przez sędziego Pawła Dziopaka i prowadzi po niej 1:0 KKS 1925 Kalisz. Przyjezdni przetrwali ataki zbudowane przez przeciwnika, a dobrze dysponowany w ich bramce jest Maciej Krakowiak. W ostatnich minutach podstawowego czasu poderwał się Adrian Łuszkiewicz i swoim uderzeniem zapewnił zaliczkę podopiecznym Ryszarda Wieczorka.

45+1

45+1
    Michał Borecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45
    Doliczony czas.

44
    Strzelcem bramki ADRIAN ŁUSZKIEWICZ.

KKS zdobył prowadzenie i o takim golu rzutem na taśmę w podstawowym czasie pierwszej połowy można powiedzieć śmiało "bramka do szatni". Adrian Łuszkiewicz nie słynie ze swoich walorów ofensywnych, ale to właśnie on znalazł sposób na pokonanie swoim strzałem Seweryna Kiełpina i tym samym otworzenie wyniku. Potężnie huknął prosto do siatki z 20. metra. Bramkarz w tej sytuacji nawet nie ruszył się w kierunku piłki.

43
    Równie energiczne, co niecelne uderzenie z dystansu. KKS 1925 Kalisz szuka swoich szans na pokonanie Seweryna Kiełpina jeszcze w pierwszej połowie.

41
    Rafał Król przedarł się w pobliże bramki przyjezdnych, ale jego uderzenie z ostrego kąta pozostawiało odrobinę do życzenia i kaliszanie ponownie mogli wznowić grę od Macieja Krakowiaka.

40
    Sławomir Duda podreperował statystykę strzałów celnych, ale swoją próbą zdobycia gola z rzutu wolnego nie zaskoczył odpowiednio rozgrzanego od początkowych minut rywalizacji Macieja Krakowiaka.

39
    Sławomir Duda napomniany żółtą kartką przez sędziego Pawła Dziopaka. To pierwszy kartonik w meczu.

38
    Daniel Świderski nie wyprzedził przeciwników i nie zdołał oddać uderzenia po dośrodkowaniu. Futbolówka szybowała w pobliże kaliskiej bramki kopnięta przez Michała Króla.

36
    Dogranie Michała Króla do Tomasza Swędrowskiego. Blisko pomocnika Motoru Lublin znajdował się bramkarz z Kalisza i nie pozwolił na swobodne wykonanie uderzenia z dogodnej pozycji.

32
    Marcin Michota popisał się indywidualnym rajdem. Skoncentrowany bardziej niż obrońcy swojego zespołu był Maciej Krakowiak i nie dał się pokonać strzałem bocznego defensora.

31
    Tomasz Swędrowski zabrał się za wykonanie rzutu wolnego podyktowanego za przewinienie na Piotrze Ceglarzu. Dobra szansa na zdobycie prowadzenia dla zespołu z Lubelszczyzny, ale nie udało się oddać uderzenia w lustro bramki.

30
    Dwa kwadranse zaciętej rywalizacji beniaminków na stadionie w Lublinie. Piłka niezmiennie szybuje w innych kierunkach niż do bramki którejkolwiek z drużyn.

28
    Skuteczne zachowanie na przedpolu bramkarza przyjezdnych, który nie pozwolił żadnemu zawodnikowi Motoru Lublin na dopadnięcie do piłki po wstrzeleniu Piotra Ceglarza.

25
    Podobna akcja do poprzedniej przeprowadzona przez KKS 1925 Kalisz. Została ona zakończona strzałem z dystansu obok bramki Seweryna Kiełpina.

25
    W dotychczasowej części spotkania jedno uderzenie celne i zostało ono oddane przez gospodarzy. Maciej Krakowiak nie dał się nim zaskoczyć i pozostaje bezbramkowo w pojedynku beniaminków.

23
    Seweryn Kiełpin nie musiał robić nic poza odprowadzeniem futbolówki wzrokiem poza boisko po uderzeniu z dystansu. Przeleciała ona ponad poprzeczką w jego bramce.

22
    Skuteczne zachowanie na przedpolu Macieja Krakowiaka. Poradził on sobie z dośrodkowaniem wykonanym przez Szymona Raka. Rozczarowany takim obrotem wydarzeń był Daniel Świderski.

20
    Od rzutu wolnego w centralnej części boiska drużyna prowadzona przez trenera Ryszarda Wieczorka.

19
    Przyspieszenie w wykonaniu Piotra Ceglarza. Akcja ofensywnego zawodnika Motoru Lublin nie zakończyła się niebezpiecznym strzałem, choć szukał miejsca na takie finalizowanie.

17
    Akcja przyjezdnych i jeden z nich zdecydował się na oddanie strzału. Twardo stał na nogach i nie pozwolił piłce polecieć zbyt daleko Ariel Wawszczyk. Futbolówka pozostała w polu.

16
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Motoru Lublin. Paweł Dziopak pozwolił poszkodowanemu na dojście do siebie po kolizji z przeciwnikiem.

15
    Piłka uciekła gospodarzom poza boisko i sędzia przyznał wznowienie wrzutem z autu kaliszanom.

14
    Zakotłowało się poważnie w polu karnym niżej notowanego zespołu po dośrodkowaniu z już trzeciego w spotkaniu rzutu rożnego. Nikomu nie udało się oddać w tym gąszczu uderzenia.

12
    Aktywnie od pierwszego gwizdka sędziego Pawła Dziopaka poczyna sobie Tomasz Swędrowski. Tym razem nie zdecydował się na próbę uruchomienia partnera z klubu, a na uderzenie. Płaska próba obok bramki Macieja Krakowiaka.

8
    Premierowe ataki z obu stron boiska, ale postrzelali piłkarze tylko ostrzegawczo i na jakikolwiek przełom w konfrontacji beniaminków trzeba będzie przynajmniej odrobinę poczekać.

6
    Cała akcja KKS 1925 Kalisz została zakończona strzałem, ale to tylko ostrzeżenie dla przeciwnika z Lubelszczyzny. Piłka wylądowała w bocznej siatce gospodarzy.

5
    Pierwszy w meczu wypad zespołu z Wielkopolski, którego efektem było wywalczenie rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Możliwość zaskoczenia Seweryna Kiełpina.

4
    Przyspieszenie Tomasza Swędrowskiego w bocznym sektorze boiska. Rajd podsumowany dośrodkowaniem, ale żaden z podopiecznych Mirosława Hajdy nie oddał strzału.

2
    Sławomir Duda dopadł do futbolówki w polu karnym kaliszan i starał się pokonać swoim uderzeniem Macieja Krakowiaka. Nieznaczna pomyłka pomocnika Motoru Lublin.

1

Motor Lublin: Kiełpin – Michota, Cichocki, Wawszczyk, M. Król, Swędrowski, Duda, Rak, R. Król, Ceglarz, Świderski.

Rezerwowi: Madejski – Bogacz, Darmochwał, Ropski, Wójcik, Kumoch, Łukasik, Kunca, Moskwik.

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Waleńcik, Gawlik, Mączyński, Łuszkiewicz, Chojnowski, Radzewicz, Borecki, N. Zawistowski, Maćczak, Sabiłło.

Rezerwowi: Pawela – Hiszpański, Tunkiewicz, Majewski, Łydkowski, M. Zawistowski, Kamiński.

Sędzia: Paweł Dziopak (Tychy).

W niedzielę o godzinie 17 rozpocznie się drugoligowa konfrontacja w Lublinie. Motor podejmie innego beniaminka KKS 1925 Kalisz. Paweł Dziopak będzie sędzią głównym.

Wyżej w tabeli znajduje się Motor Lublin, który zdobył siedem punktów w sześciu kolejkach. Bilans zespołu Mirosława Hajdy to jedno zwycięstwo, cztery remisy oraz jedna porażka. W środku tygodnia pauzował z powodu nieparzystej liczby drugoligowców.

KKS 1925 Kalisz ma o punkt mniej niż jego najbliższy przeciwnik, czyli sześć. Podopieczni Ryszarda Wieczorka ze swoich pięciu spotkań wygrali dwa, a ponadto ponieśli trzy porażki. W środku tygodnia drużyna z Wielkopolski przegrała 0:3 z Wigrami Suwałki.

Witamy. Mecz rozpocznie się o 17:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Gole: 44. Łuszkiewicz, 51. Chojnowski, 88. Hiszpański

Kartki:   39. Duda (MOT), 67. Michota (MOT) – 45+1. Borecki (KKL)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 10:8. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 2:2. Foule: 15:17.
    Motor Lublin: Kiełpin – Michota, Cichocki, Wawszczyk, M. Król, Swędrowski, Duda (66. Wójcik), Rak (76. Kumoch), R. Król (76. Darmochwał), Ceglarz (61. Kunca), Świderski (61. Ropski).

Zmiany: Madejski – Bogacz, Darmochwał, Ropski, Wójcik, Kumoch, Łukasik, Kunca, Moskwik.

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Waleńcik, Gawlik, Mączyński, Łuszkiewicz, Chojnowski (78. Kamiński), Radzewicz (90. M. Zawistowski), Borecki (74. Hiszpański), N. Zawistowski, Maćczak (78. Majewski), Sabiłło (46. Tunkiewicz).

Zmiany: Pawela – Hiszpański, Tunkiewicz, Majewski, Łydkowski, M. Zawistowski, Kamiński.

Sędziowie: Paweł Dziopak (Tychy)