Śląsk II – Chojniczanka 2:0 (koniec) | Garbarnia – Stal Rz. 0:0 (koniec) | Błękitni – Hutnik 1:0 (koniec)
Skra – Ostróda 3:0 (koniec) | Olimpia E. – GKS K. 1:2 (koniec) | Olimpia G. – Polkowice 0:1 (koniec)
Wigry – Motor 1:0 (koniec) | KKS – Bytovia 2:1 (koniec)
Błękitni Stargard
1:0 (0:0)
Hutnik Kraków
Sobota 10.10.2020, 15:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 8. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:59:26)

Faule: 17:19.

Koniec spotkania. Drugie zwycięstwo z rzędu Błękitnych Stargard i to właśnie gospodarze, między innymi kosztem pokonanego Hutnika Kraków, przesunęli się z dołu drugoligowej tabeli do jej środka. Strzał na 1:0 oddał Jakub Mosakowski, który w sobotę debiutował w barwach Błękitnych po wypożyczeniu ze Stomilu Olsztyn. Beniaminek nie przygotował planu na jego zatrzymanie i nieszczęście tego zespołu stało się faktem. Statystycznie pod względem liczby uderzeń lepiej wypadli goście, ale Mariusz Rzepecki zachował czyste konto w drugim pojedynku z rzędu. Po przerwie Błękitni przejęli inicjatywę i zmarnowana przez Przemysława Brzeziańskiego w pierwszej połowie jedenastka nie miała dla nich bolesnych konsekwencji.

90+4

90+4
    Jeszcze rzut wolny dla przyjezdnych i będzie wysoka piłka zawieszona ponad polem karnym Błękitnych. Nerwowo, nerwowo na finiszu.

90+2
    Stargardzianie grają na utrzymanie i nie pozwalają zdemobilizowanym krakowianom na przeprowadzenie groźnego ataku.

90+1
    Na spalonym zawodnik gospodarzy. Hutnik Kraków ma rzut wolny, ale bardzo daleko od bramki Mariusza Rzepeckiego, którego zachowanie czystego konta jest coraz bardziej prawdopodobne.

90
    Doliczony czas.

90
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Kędziora, na boisku pojawia się Reczulski.

89
    Filip Karmański napomniany żółtą kartką za przerwanie faulem ataku Hutnika Kraków.

88
    Jeszcze jedno uderzenie celne zbudowanych swoim prowadzeniem stargardzian. Starają się nie cofać do głębokiej defensywy podopieczni Tomasza Grzegorczyka.

86
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki JAKUB MOSAKOWSKI.

Przewrotna jest ta piłka nożna. Wejście obrońcy na ostatni fragment spotkania można byłoby uznać za sygnał do bronienia, a tymczasem właśnie Jakub Mosakowski znalazł sposób na strzelenie być może jedynego gola w meczu. Znalazł się on w polu karnym przy okazji rzutu wolnego przyznanego za faul Mateusza Zająca i wykorzystał swoją szansę. To może być wielki debiut defensora wypożyczonego ze Stomilu Olsztyn w barwach Błękitnych. 1:0 dla gospodarzy!

86
    Mateusz Zając po swoim faulu trafił do raportu meczowego z żółtym kartonikiem.

86
    Jeszcze jeden faul zawodnika Hutnika Kraków. Nie stosują przyjezdni wyszukanych sposobów na powstrzymanie akcji stargardzian.

84
    Futbolówka na wysokości koła środkowego, a to nie zapowiada nic dobrego w końcowej fazie rywalizacji. Hutnik Kraków marzy o takim podsumowaniu spotkania jak w poprzedniej, wyjazdowej konfrontacji z Olimpią Elbląg.

83
    Po gwizdku sędziego Mateusza Jendy od rzutu wolnego gospodarze. Podobna liczba przewinień po obu stronach.

81
    Ostatnie ataki, ostatnie szanse na rozstrzygnięcie konfrontacji.

80
    Cztery zmiany przeprowadzone również przez trenera Tomasza Grzegorczyka. Jakub Mosakowski został wypożyczony przez Błękitnych Stargard ze Stomilu Olsztyn w ostatnim dniu okna transferowego. To obrońca, więc chyba szkoleniowiec gospodarzy zamierza murować.

79
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Theus, na boisku pojawia się Mosakowski.

76
    Michał Cywiński napomniany żółtą kartką za bolesne dla przeciwnika przewinienie. Krótka przerwa spowodowana urazem.

74
    Czterech zmienników wprowadzonych przez szkoleniowca Hutnika Kraków. Ma jeszcze możliwość dokonania jednej korekty personalnej, a spośród zawodników z pola na ławce rezerwowych pozostają Drąg oraz Reczulski.

72
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Linca, na boisku pojawia się Tetych.

72
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Sobala, na boisku pojawia się Matysek.

70
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

68
    Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się tym razem na użycie gwizdka. Arbiter pozwala pograć zawodnikom.

66
    66. minuta przynosi w tym meczu mały przełom. Błękitni Stargard nareszcie zatrudnili bramkarza przeciwnika celnym uderzeniem. Dawid Smug został rozgrzany i nie pozwolił sobie na przepuszczenie futbolówki do siatki.

64
    Dośrodkowanie Hutnika Kraków unieszkodliwione przez stargardzian. W ich szeregach pojawił się Michał Cywiński, ofensywny pomocnik, który zastąpił mało kreatywnego w przodzie Dawida Polkowskiego.

62
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Polkowski, na boisku pojawia się Cywiński.

60
    Godzina rywalizacji za zawodnikami. Z jednej strony kibice oczekują na przełom w meczu, a z drugiej są odrobinę zdenerwowani, ponieważ finisze Błękitnych we wcześniejszych meczach na własnym stadionie były katastrofalne.

58
    Filip Karmański powrócił do Stargardu. Były i obecny pomocnik Błękitnych ponownie występuje w klubie z województwa zachodniopomorskiego. Tym razem na zasadzie wypożyczenia z GKS 1962 Jastrzębie, w którym nie zrobił dużej kariery.

57
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Krawczun, na boisku pojawia się Ryk.

57
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Kaczmarek, na boisku pojawia się Karmański.

56
    Aż za spokojne rozegranie Błękitnych Stargard, w których poczynaniach można zaobserwować nabranie respektu wobec mniej doświadczonego na szczeblu centralnym przeciwnika.

54
    Drużyna z województwa zachodniopomorskiego skasowała rozegranie przeciwnika i zorganizowała się do przeprowadzenia kontrataku. Wrócili na czas goście.

52
    Wymiana podań z udziałem wszystkich środkowych pomocników Hutnika Kraków. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor ze Stargardu.

50
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez Mariusza Rzepeckiego przeciwników.

48
    Akcja podopiecznych Tomasza Grzegorczyka podsumowana niecelnym uderzeniem. Piłka przyznana Dawidowi Smugowi, który mógł z własnego pola bramkowego rozpocząć rozegranie Hutnika Kraków.

47
    Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

46
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Handzlik, na boisku pojawia się Ozimek.

46
    Pierwsza połowa na zero.

Trenerzy mają możliwość przekazania swoich podpowiedzi podopiecznym w szatniach. Przede wszystkim Tomasz Grzegorczyk powinien twórczo porozmawiać z podopiecznymi, którzy prawie nie zatrudnili Dawida Smuga w pierwszej połowie.

Pierwsza połowa spotkania bezbramkowa. Ani ataki Błękitnych Stargard, ani szarże Hutnika Kraków nie zaowocowały prowadzeniem. Teoretycznie najbliżej zdobycia gola był Przemysław Brzeziański, który nie trafił z rzutu karnego w bramkę. Jedenastka została podyktowana za przewinienie Piotra Stawarczyka. Do głosu doszedł z czasem beniaminek, który zyskał przewagę pod względem posiadania piłki i zatrudnił Mariusza Rzepeckiego czterema strzałami celnymi.

45

44
    Piłka w okolicy koła środkowego, więc dużo wskazuje na to, że drużyny zejdą do szatni przy bezbramkowym rezultacie.

42
    Stargardzianom brakuje dokładności przy finalizowaniu ataków. Szczytem było niewykorzystanie rzutu karnego przez Przemysława Brzeziańskiego, ale również pozostali gospodarze nie mogą przymierzyć w bramkę na własnym stadionie.

40
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

39
    Blisko objęcia prowadzenia był beniaminek z Krakowa. Krzysztof Świątek oddał uderzenie, po którym futbolówka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką Błękitnych. Mariusz Rzepecki oraz pozostali gospodarze spoglądali na to z przerażeniem!

38
    Pozostało drużynom zaledwie kilka minut na dokonanie przełomu jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Dotychczas w statystyce strzałów celnych prowadzi 3:0 Hutnik Kraków, więc to Mariusz Rzepecki ma więcej zadań niż Dawid Smug.

37
    Jeszcze sędziowie przyznali drużynie z województwa małopolskiego wrzut z autu na połowie przeciwnika. Stargardzianie zyskali czas na ustawienie się w obronie.

35
    Podanie do ustawionego szeroko zawodnika Hutnika Kraków, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

33
    Gospodarze prezentują się solidnie w defensywie i w ostatnich minutach nie pozwalają na zagrażanie ich bramkarzowi. Przyjezdni mogą mieć w tym meczu problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

30
    Już dwa kwadranse konfrontacji za zawodnikami. Piłka nadal nie wylądowała w żadnej z bramek. Starają się atakować gospodarze, od czasu do czasu odpowiadają goście, ale do żadnego przełomu jeszcze nie doszło.

28
    Aleksander Theus pierwszym napomnianym żółtą kartką zawodnikiem Błękitnych.

28
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

26
    Korner dla Błękitnych Stargard. Po dośrodkowaniu strącenie, jednak obok bramki Hutnika Kraków strzeżonej przez Dawida Smuga.

25
    Nie minęło dużo czasu i szkoleniowiec przyjezdnych został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany w meczu. Mateusz Zając bez odpowiednio intensywnej rozgrzewki już na murawie.

23
    Zmiana w drużynie Hutnik Kraków: z boiska schodzi Antoniak, na boisku pojawia się Zając.

23
    Czujnie w obronie przyjezdni i Błękitni Stargard wznowili atak wrzutem piłki z autu. Hutnik Kraków miał dzięki temu dostatecznie dużo czasu, żeby ustawić się na swoich pozycjach obronnych.

21
    Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe. Piłkarze wstępnie przetestowali swoje możliwości i sprawdzili, co przygotowali rywale na sobotnie wczesne popołudnie.

19
    Nie znaleźli gospodarze sposobu na przetransportowanie futbolówki w pole karne Hutnika Kraków, dlatego została ona przegrana aż przez doświadczonego Mariusza Rzepeckiego.

18
    Akcja gospodarzy podsumowana niecelnym strzałem. W tej sytuacji od bramki Dawid Smug, a jego kompani z pola mogą przejść do budowania ataku pozycyjnego.

15
    Kwadrans rywalizacji za drużynami i zdecydowanie najciekawszym wydarzeniem dotychczasowej części meczu była niewykorzystana jedenastka przez Przemysława Brzeziańskiego. Po niej Błękitni nie stracili jednak rezonu.

13
    Dostali drugie życie na początku spotkania przyjezdni. Przede wszystkim odetchnął Piotr Stawarczyk, którego przewinienie poskutkowało odgwizdaniem rzutu karnego przez Mateusza Jendę.

11
    Przemysław Brzeziański (Błękitni Stargard) nie wykorzystał rzutu karnego. Ogromna szansa na zdobycie prowadzenia w początkowym kwadransie została zmarnowana. W poprzednim meczu Przemysław Brzeziański skompletował dublet, a tym razem nie wykorzystał jedenastki. Pudło ponad poprzeczką!

10
    Piotr Stawarczyk pierwszym w meczu napomniany żółtą kartką zawodnikiem. Musi uważać na siebie w dalszej fazie rywalizacji. Ponadto po faulu weterana rzut karny przyznany Błękitnym!

8
    Spokojne rozegranie zawodników z województwa małopolskiego na własnej połowie boiska. Przyjezdni po raz pierwszy w historii klubu rozgrywają mecz na stadionie Błękitnych Stargard.

6
    Niebezpieczna akcja Błękitnych, ale została ona powstrzymana gwizdkiem przez sędziego Mateusza Jendę. To dlatego, że jeden z gospodarzy znalazł się na spalonym, co nie umknęło uwadze asystenta. Chorągiewka w górze, a piłka dla Hutnika Kraków.

3
    Piłka w centrum boiska i zawodnicy rozpoczęli tam rywalizację o panowanie. Na razie wszystko zgodnie z przepisami, chociaż agresji po obu stronach nie brakuje.

2
    Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

1

Błękitni Stargard: Rzepecki – Sitkowski, Ostrowski, Kujawa, Theus, Krawczun, Polkowski, Kaczmarek, Starzycki, Bochnak, Brzeziański.

Rezerwowi: Sasiak – Klimek, Sawczak, Cywiński, Ryk, Mosakowski, Rajch, Karmański.

Hutnik Kraków: Smug – Olszewski, Jaklik, Stawarczyk, Antoniak, Kędziora, Kieliś, Handzlik, Świątek, Linca, Sobala.

Rezerwowi: Dul – Zając, Drąg, Ozimek, Tetych, Matysek, Reczulski.

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa).

Zapraszamy na relację na żywo z drugoligowego meczu w Stargardzie. Błękitni zmierzą się w nim z Hutnikiem Kraków. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.

Błękitni w poprzednim meczu przerwali serię czterech kolejek bez zwycięstwa. Podopieczni Tomasza Grzegorczyka wygrali 2:0 na stadionie Sokoła Ostróda. Komplet punktów na przełamanie zapewnił autor dubletu Przemysław Brzeziański.

Piłkarze z województwa zachodniopomorskiego mają zamiar zrehabilitować się za poprzednie, kompletnie nieudane występy na stadionie przy Ceglanej. Za nimi porażki 1:4 z Bytovią Bytów oraz 0:5 ze Stalą Rzeszów. W tych spotkaniach Błękitni prezentowali się katastrofalnie.

Hutnik Kraków również zdobył komplet punktów przed tygodniem. Beniaminek pokonał 1:0 Olimpię Elbląg. Przez większą część spotkania był cierpliwy, po czym uderzenie do bramki w 84. minucie oddał Patryk Kieliś.

Drużyna z województwa małopolskiego sąsiaduje z Błękitnymi w drugoligowej tabeli. Oba kluby zdobyły w dotychczasowych siedmiu kolejkach po siedem punktów. Ponadto mają identyczny bilans dwa zwycięstwa, remis oraz cztery porażki.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 86. Mosakowski

Kartki:   28. Theus (BSS), 76. Cywiński (BSS), 89. Karmański (BSS) – 10. Stawarczyk (HUT), 86. Zając (HUT)

Spudłowany karny!: 11. Brzeziański (BSS), nietrafiony

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 6:1. Foule: 17:19.
    Błękitni Stargard: Rzepecki – Sitkowski, Ostrowski, Kujawa, Theus (79. Mosakowski), Krawczun (57. Ryk), Polkowski (62. Cywiński), Kaczmarek (57. Karmański), Starzycki, Bochnak, Brzeziański.

Zmiany: Sasiak – Klimek, Sawczak, Cywiński, Ryk, Mosakowski, Rajch, Karmański.

Hutnik Kraków: Smug – Olszewski, Jaklik, Stawarczyk, Antoniak (23. Zając), Kędziora (90. Reczulski), Kieliś, Handzlik (46. Ozimek), Świątek, Linca (72. Tetych), Sobala (72. Matysek).

Zmiany: Dul – Zając, Drąg, Ozimek, Tetych, Matysek, Reczulski.

Sędziowie: Mateusz Jenda (Warszawa)