2:3 (2:2)
Rekord Bielsko-Biała
Piątek 23.10.2020, 20:15 • Arena Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 9. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Dziewiątą kolejkę Statscore Futsal Ekstraklasy zainauguruje mecz w Gliwicach. Miejscowy Piast podejmie mistrza kraju – Rekord Bielsko-Biała.

Ten mecz śmiało można określić mianem hitu kolejki. Piast z dorobkiem 16 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Przyjezdni wygrali wszystkie siedem meczów i są liderem.

Obsada sędziowska:

Sędzia I: Artur Mital
    Sędzia II: Damian Grabowski
    Sędzia III: Piotr Pałaszewski
    Sędzia czasowy: Kamil Struski.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 20:15. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Piast Gliwice:
    Widuch, Bogdziewicz – Bugański, Czech, Gustavo, Solecki, Mrowiec, Franz, Rodrigo, Rabiej, Ixemad, Szadurski

Rekord Bielsko-Biała:
    Burzej, Nawrat – Twarkowski, Hutyra, Surmiak, Ferreira, Popławski, Budniak, Alex Viana, Korpela, Bernandinho, Marek, Kubik

1

1
    Z powietrza uderzał Popławski, ale nie była to celna próba.

1
    Bardzo ostre wejście Popławskiego i arbiter zasłużenie pokazuje mu żółtą kartkę.

2
    Zablokowane uderzenie Marka. Od autu będą wznawiać grę bielszczanie.

3
    Ależ okazja gospodarzy! Zza pola karnego uderzał Szadurski, ale świetnie interweniował Nawrat!

3
    Gol dla Piasta!
    Gospodarze obejmują prowadzenie! Precyzyjnie z dystansu uderzył GUSTAVO HENRIQUE!

3
    Surmiak sfaulowany na lewym skrzydle przez Gustavo. Obie ekipy mają po jednym faulu na swoim koncie.

4
    Rzut wolny dla Piasta niedaleko pola karnego rywali.

5
    Z dystansu uderzał Dasaiev. Z problemami piłkę do boku sparował Nawrat.

5
    Mrowiec trafił ręką w twarz Popławskiego. Kartka dla zawodnika gospodarzy.

5
    Gol dla Rekordu!
    Świetne uderzenie ARTURA POPŁAWSKIEGO z rzutu wolnego i już jest remis!

6
    Z dystansu uderzał Marek, ale tym razem skutecznie interweniował Widuch.

7
    Dobrze przed pole karne wyszedł Widuch i głową wybił piłkę poza linię boczną.

7
    Mistrzowie Polski już na prowadzeniu! MICHAŁ KUBIK trafił idealnie w okienko!

8
    Dobry wślizg Bugańskiego, który w zarodku zdusił akcję rywali.

8
    Faule: 2-2.

9
    Po akcji prawym skrzydłem rzut rożny dla swojego zespołu wywalczył Mrowiec.

9
    Dasaiev ostro potraktowany przez Surmiaka. Arbiter po raz trzeci w tym spotkaniu sięga po kartkę.

10
    Uderzał Marek, jednak piłka po jego próbie poszybowała obok słupka gliwickiej bramki.

11
    Dasaiev huknął z większej odległości. Pewna interwencja Nawrata.

12
    Ładnie przedzierał się na lewej stronie Matheus, ale nie zdołał pokonać Widucha.

13
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Rekordu. Ostatecznie z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował MATEUSZ MROWIEC!

14
    Ależ było blisko! Alex Viana minął Widucha, ale z ostrego kąta uderzył w słupek!

14
    Rozpędzony Solecki powalony na parkiet przez Korpelę.

15
    Sypią się indywidualne napomnienia. Za taktyczne przewinienie żółtą kartkę obejrzał Bugański.

15
    Faule: 3-4.

16
    Sporo chaosu w środkowej strefie boiska. Ostatecznie od autu wznowią grę bielszczanie.

17
    Huknął z prawej strony Kubik i piłka otarła się o poprzeczkę!

17
    W odpowiedzi gospodarze. Uderzał Szadurski, ale Nawrat sparował piłkę na rzut rożny.

18
    Rzut rożny wywalczyli zawodnicy Piasta.

19
    Faulował na własnej połowie Dasaiev. Obie ekipy mają po cztery przewinienia na swoim koncie.

20
    Nawrat nogą interweniował po uderzeniu Dasaieva z lewej strony!

20
    Potężne uderzenie Soleckiego z woleja! Świetnie interweniował Nawrat!

20
    Przerwa na życzenie szkoleniowca Piasta. 3 sekundy efektywnego czasu gry do końca.

20

Bardzo dobrze ogląda się mecz w Gliwicach! Do przerwy jest remis i wydaje się, że jest to sprawiedliwy rezultat. Na drugą połowę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

21

23
    Pierwsze akcje po zmianie stron pokazują, że druga połowa również będzie emocjonująca!

24
    Alex Viana w czysty sposób powstrzymany przez Mrowca. Tylko aut dla Rekordu.

24
    Niecelna próba Rabieja z prawej strony boiska.

25
    Z lewej strony uderzał Solecki, ale trafił prosto w Nawrata.

26
    Na bramkę gliwiczan uderzał Marek, ale czujnie interweniował Widuch.

27
    Znakomita interwencja Widucha po uderzeniu Popławskiego z kilku metrów!

29
    Bielszczanie na prowadzeniu! po zagraniu z autu bramkarza Piasta pokonał KAMIL SURMIAK!

29
    Póki co bez fauli w drugiej połowie spotkania.

30
    Dwa uderzenia Viany. Pierwsze zablokowane, drugie wyraźnie niecelne.

31
    W sytuacji sam na sam z Nawratem był Czech, ale pojedynek zwyciężył golkiper Rekordu!

33
    Walczą o odrobinie strat gliwiczanie, ale póki co umiejętnie bronią się przyjezdni.

34
    Długo utrzymują się teraz bielszczanie. Cenny czas ucieka ich rywalom.

35
    Pierwsze przewinienie w drugiej połowie spotkanie. W ofensywie faulował Alex Viana.

36
    Niecelne uderzenie na bramkę Piasta.

37
    Przerwa na życzenie szkoleniowca gliwiczan.

37
    Na grę z lotnym golkiperem decydują się miejscowi.

38
    Zbyt lekkie uderzenie Kubika, aby myśleć o pokonaniu Widucha.

39
    Pospieszył się Widuch przy próbie szybkiego uruchomienia kolegów. Od autu wznowią grę bielszczanie.

39
    Piłka meczowa! Świetną okazję miał Solecki, ale uderzył prosto w wychodzącego z bramki Nawrata!

40
    Kolejna bezbłędna interwencja bramkarza mistrzów Polski.

Emocjonujące spotkanie w Gliwicach dobiegło końca! Ostatecznie Rekord zwycięża 3:2 i powiększa przewagę nad resztą ligowej stawki. Dziękuję za uwagę! (21:50:14)

Gole: 3. Gustavo, 13. Mrowiec – 5. Popławski, 7. Kubik, 29. Surmiak

Kartki:   5. Mrowiec (PIA), 15. Bugański (PIA) – 1. Popławski (BIE), 9. Surmiak (BIE)

Widuch (Bogdziewicz) – Bugański, Czech, Gustavo, Solecki, Mrowiec, Franz, Dasaiev, Rabiej, Ixemad, Szadurski

Nawrat (Burzej) – Twarkowski, Hutyra, Surmiak, Matheus, Popławski, Budniak, Alex Viana, Korpela, Bernandinho, Marek, Kubik

Sędzia czasowy: Kamil Struski