Wisła K. – Podbeskidzie 3:0 (koniec) | Śląsk – Jagiellonia 1:0 (koniec) | Pogoń – Legia 0:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
1:0 (0:0)
Jagiellonia Białystok
Sobota 24.10.2020, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • Runda 8

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały na bramkę: 2:3. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 2:1. Faule: 11:12. (19:24:53)

Śląsk Wrocław po beznadziejnym meczu wygrywa z Jagiellonią Białystok 1-0. Decydującego gola zdobył Praszelik po katastrofalnej stracie Bidy w środkowej strefie boiska. Błąd młodzieżowca z Jagiellonii kosztował jego drużynę porażkę, a ekipie WKS dał trzy punkty.

90+4

90+3
    Faul Augustyna tuż przed polem karnym Jagiellonii.

90+1
    Zając ukarany żółtym kartonikiem. Miał pretensje do arbitra o doliczenie zaledwie trzech minut. Przekonywał, że przerwy spowodowane kontuzją trwały dłużej.

90+1
    Kwiatkowski dorzucił trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Maciej Pałaszewski, na boisku pojawia się Rafał Makowski.

90
    Fatalne uderzenie z dystansu Augustyna. Łatwo stracona piłka. Śląsk zyskuje cenne sekundy.

88
    Augustyn uderzył Piaseckiego w środkowej strefie boiska. Gracz Śląska zalał twarz krwią.

87
    Ostatnie minuty tego słabego spotkania. Nie wydaje się, aby cokolwiek tutaj jeszcze się zmieniło. Chyba, że któryś z graczy dopuści się takiego karygodnego błędu jak Bida.

85
    Olszewski po podaniu od Wyjadłowskiego zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i zaprzepaścił okazję na stworzenie zagrożenia.

84
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Bogdan Tiru, na boisku pojawia się Błażej Augustyn.
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Kris Twardek, na boisku pojawia się Mateusz Wyjadłowski.

84
    Dośrodkowanie gości z rzutu rożnego. Uderzenie głową za mocne, zbyt wysokie.

82
    Nieudana przewrotka Imaza. Chwilę wcześniej Twardek rzucił się na murawę próbując wymusić jedenastkę.

81
    Pawłowski do Piaseckiego, a ten drugi znajdował się na pozycji spalonej.

80
    Nieporozumienie Twardka z Romanczukiem. Jaga atakuje, lecz nie potrafi stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką Putnockiego.

78
    Beznadziejny strzał z dystansu Praszelika. Piłka poszybowała bardzo wysoko nad bramkę.

77
    Posiadanie piłki: 54% – 46%

Krzysztof

Gole: 48. Praszelik

Kartki:   62. Stiglec (SLA) – 76. Tiru (JAG)

Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 2:1. Foule: 11:12.
    Śląsk Wrocław: Putnocky – Celeban, Puerto, Golla, Stiglec – Mączyński (C), Pałaszewski (90+1. Makowski) – Musonda (73. Pawłowski), Zylla (41. Praszelik), Pich – Expósito (73. Piasecki).
    Zmiany: Szromnik – Pawelec, Tamas, Makowski, Cotugno, Pawłowski, Lewkot, Piasecki, Praszelik.

Jagiellonia Białystok: Węglarz – Olszewski, Tiru (84. Augustyn), Runje, Bodvarsson – Pospisil, Romanczuk (C) – Bida (67. Ferreiroa), Makuszewski (67. Mystkowski), Twardek (84. Wyjadłowski) – Imaz.
    Zmiany: Dziekoński – Augustyn, Sobczak, Mystkowski, Cernych, Ferreiroa, Wyjadłowski, Majsterek, Toporkiewicz.

Główny: Tomasz Kwiatkowski