GI Malepszy – Jagiellonia 4:2 (koniec) | AZS Darkomp – Red Devils 2:3 (koniec) | Zduńska Wola – FIT-MORNING Gredar 4:2 (koniec)
AZS UŚ – Red Dragons 3:4 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
4:2 (2:2)
FIT-MORNING Gredar Brzeg
Niedziela 25.10.2020, 18:00 • Hala przy ul. Złotej, Zduńska Wola • FOGO Futsal Ekstraklasa • 9. kolejka

Wspomniana wygrana z lesznianami to druga w sezonie zespołu z Brzegu. FIT-MORNING Gredar Futsal poniósł porażki w pozostałych pięciu konfrontacjach. Dlatego z sześcioma punktami w dorobku znajduje się na niższym miejscu w elicie niż najbliższy przeciwnik ze Zduńskiej Woli.

Również drużyna z Brzegu zgarnęła komplet punktów w poprzednim pojedynku. We własnej hali mierzyła się z GI Malepszy Futsalem Leszno. Zwycięstwo 3:2 zawdzięczała dwóm celnym uderzeniom do bramki Victora Andrade oraz jednemu Pawła Boczarskiego.

Zduńskowolanie również poprzednie spotkanie rozegrali jako gospodarze. Mierzyli się w nim z LSSS Teamem Lębork i nie nerwów zwyciężyli z beniaminkiem Statscore Futsal Ekstraklasy 2:0. Gatta Active powiększyła przewagę i zagwarantowała sobie wygraną dopiero w ostatniej minucie podstawowego czasu.

Gatta Active zdążyła w tym sezonie rozegrać sześć meczów w Statscore Futsal Ekstraklasie. Prezentuje nierówną formę, ponieważ przy trzech zwycięstwach poniosła taką samą liczbę porażek. W niedzielę drużyna z województwa łódzkiego postara się wykorzystać atut własnego boiska.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Statscore Futsal Ekstraklasy w Zduńskiej Woli. Gatta Active zmierzy się w nim z FIT-MORNING Gredarem Futsalem Brzeg. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 18.

1

01:10
    Gospodarze w białych koszulkach oraz czarnych spodenkach, a ich przeciwnik rozpoczął rywalizację w czerwono-białych strojach.

01:45
    Rozegranie zespołu z Brzegu. Zostało ono przerwane przewinieniem na jego połowie i Gatta Active Zduńska Wola rozpoczęła zbieranie fauli.

02:05
    Niedokładne podanie skierowane na lewe skrzydło do szeroko ustawionego Norberta Dregiera. Piłka uciekła gospodarzom poza boisko i od autu Futsal Brzeg.

02:45
    Akcja indywidualna przeprowadzona przez Michała Szymczaka. Na zakończenie rajdu tego zawodnika uderzenie zablokowane przez odpowiednio ustawionych gości.

03:50
    Delikatna inicjatywa po stronie Gatty Active Zduńska Wola, ale nie jest ona potwierdzana licznymi sytuacjami podbramkowymi. Akcja dwójkowa została przerwana przez Futsal Brzeg.

04:05
    Michał Marciniak oddał potężne uderzenie na bramkę przyjezdnych. Zostało ono sparowane przez pilnującego bliższego słupka Jakuba Budycha.

04:30
    Pierwsze przewinienie na koncie Futsalu Brzeg.

05:05
    Kompletnie nieudane rozegranie rzutu wolnego przez przyjezdnych. Nie było to ani podanie, ani uderzenie i Kamil Naparło nie musiał interweniować. W odpowiedzi próba Karola Czyszka powstrzymana przez Jakuba Budycha.

06:10
    Strzelał Karol Czyszek, ale trafił futsalówką prosto w nieodpowiednio ustawionego kompana z zespołu. Mateusz Olczak sprawił, że bramkarz przyjezdnych nie musiał wykazać się umiejętnościami.

07:05
    Drugi faul zapisany drużynie ze Zduńskiej Woli.

07:20
    Kamil Kucharski zakończył rozegranie rzutu wolnego Futsalu Brzeg strzałem wyraźnie ponad bramką gospodarzy. Sporo takich nieudanych prób po obu stronach boiska.

07:35
    Mateusz Olczak miał dużą szansę na zapewnienie prowadzenia gospodarzom. Znalazł się ponownie między słupkami Jakub Budych, który ma dłonie pełne obowiązków.

08:15
    Przewinienie Michała Szymczaka i jest krótka przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika z Brzegu.

09:07
    Gol dla Gatty Active!
    Strzelcem bramki MICHAŁ MARCINIAK.

Gospodarze przebili się przez defensywę przeciwnika i znaleźli sposób na pokonanie Jakuba Budycha. Michał Marciniak oddał uderzenie do siatki po podaniu Daniela Krawczyka. Trzecie trafienie w sezonie tego zawodnika.

09:30
    Przyjezdni nie wytrzymali z czystym kontem nawet do półmetka pierwszej połowy spotkania i muszą zorganizować się do bardziej zdecydowanego ataku.

11:10
    Długo piłka w posiadaniu Gatty Active Zduńska Wola i nie pozwoliła ona na przeprowadzenie ataku przeciwnikom. Czas szybciej mija, kiedy futsalówka znajduje się pod stopami gospodarzy.

11:30
    Jakub Budych wykonał niedokładne wznowienie i futsalówka została oddana praktycznie za darmo gospodarzom.

12:10
    Mateusz Olczak nie pokonał swoim strzałem Jakuba Budycha. Była jeszcze możliwość wykonania dobitki z bliska, ale bramkarz Futsalu Brzeg mógł liczyć na asekurację swoich powracających obrońców.

12:45
    Bez ładu i składu poczynania obu drużyn w ostatnich minutach rywalizacji.

13:35
    Norbert Dregier wykonał ostre wstrzelenie w pole bramkowe przyjezdnych. Nikomu nie udało się przeciąć lotu piłki i opuściła ona plac nieznacznie obok bramki Jakuba Budycha.

14:27
    Paweł Boczarski napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko pola bramkowego.

14:30
    Przerwa przed wykonaniem rzutu wolnego blisko pola bramkowego. Piłka po mocnym strzale została zatrzymana przez zawodników z Brzegu.

14:41
    Gol dla FIT-MORNING Gredar Futsal Brzeg! Strzelcem bramki DAWID WITEK.

Po pierwszym uderzeniu z dystansu zabrakło asekuracji zduńskowolanom. Dawid Witek dopadł do piłki obronionej przez Kamila Naparłę i wykonał skuteczną dobitkę. Futsal Brzeg doprowadził do remisu.

15:30
    Nabrali pewności siebie przyjezdni, którzy przekonali samych siebie, że potrafią skutecznie zaatakować na terenie Gatty Active Zduńska Wola.

16:10
    Czwarte przewinienie odgwizdane przez sędziów zduńskowolanom. Będą musieli uważać w ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania, żeby nie przekroczyć limitu.

16:25
    Przerwa na żądanie trenera przyjezdnych.

16:30
    Podanie Victora Andrade do Kamila Kucharskiego, którego uderzenie zostało zablokowane z trudem przez Gattę Active Zduńska Wola. Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przygotowane na czasie.

16:56

Jeszcze jedna akcja bramkowa zbudowana przez Michała Marciniaka oraz Daniela Krawczyka. Ten pierwszym swoim uderzeniem skompletował dublet i odzyskał prowadzenia dla gospodarzy.

18:01
    Gol dla FIT-MORNING Gredar Futsal Brzeg! Strzelcem bramki PAWEŁ BOCZARSKI.

Jeszcze krócej niż po pierwszym golu trzeba było czekać na odpowiedź Futsalu Brzeg. Po uderzeniu Pawła Boczarskiego ponownie remis w hali w Zduńskiej Woli.

20:00

Pierwsza połowa meczu w Zduńskiej Woli z czterema golami i zgodnie ze schematem akcja-reakcja. Gatta Active Zduńska Wola dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale nie potrafiła utrzymać go do przerwy. Na uderzenia Michała Marciniaka odpowiadali Dawid Witek oraz Paweł Boczarski, więc po 20 minutach rywalizacji jest 2:2. Zanosi się na zażartą rywalizację po powrocie drużyn z szatni na boisko.

21

21:10
    Dwójkowe rozegranie Daniela Krawczyka z Michałem Marciniakiem. Takie ataki przyniosły już gospodarzom dwa gole w tym meczu. Ostatnia nie zakończyła się lądowaniem piłki w siatce z powodu interwencji Jakuba Budycha.

22:05
    Kamil Naparło zaprezentował podręcznikową interwencję po uderzeniu swojego imiennika Kamila Kucharskiego. Konfrontacja korespondencyjna bramkarzy po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania.

22:44
    Faul na Pawle Boczarskim. Przewinienie Kamila Naparły i będzie szansa na pokonanie strzałem z rzutu wolnego golkipera zduńskowolan.

22:45
    Mocne uderzenie z rzutu wolnego zostało zablokowane przez zawodników w biało-czarnych strojach.

23:15
    Tylko ostrzeżenie dla klubu z województwa łódzkiego od potrafiących niebezpiecznie zaatakować zawodników Futsalu Brzeg.

23:50
    Kompletnie nieudane uderzenie z dystansu Norberta Dregiera. Nie trzeba było długo oczekiwać na odpowiedź Pawła Synowca, którego próba została zatrzymana przez Kamila Naparłę.

24:15
    Przerwa spowodowana urazem Pawła Boczarskiego, który powstrzymał wślizgiem Michała Szymczaka i sam zrobił sobie krzywdę przy tej interwencji.

25:20
    Michał Marciniak dostał kolejne podanie od Daniela Krawczyka, jednak swoim strzałem przeniósł piłkę ponad poprzeczką w bramce zespołu z Brzegu.

26:10
    Rozegranie pozycyjne Kocurów, którzy postarali się wymianą podań znaleźć miejsce między ustawionymi w defensywie przeciwnikami.

26:50
    Po jednym faulu z obu stron w drugiej połowie.

26:55
    Norbert Dregier strzelił po podaniu z rzutu wolnego. Nie pokonał on swoim mocnym uderzeniem Jakuba Budycha. Niewiele trzeba było czekać na kolejny pojedynek tych zawodników i ponownie na posterunku golkiper Futsalu Brzeg.

27:23
    Strzelcem bramki NORBERT DREGIER.

W ostatnich minutach cała kanonada ze strony Norberta Dregiera. Wreszcie znalazł sposób na przymierzenie do bramki Futsalu Brzeg. Gatta Active Zduńska Wola objęła prowadzenie po raz trzeci w tym meczu.

27:47
    Norbert Dregier napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie w pobliżu własnego pola bramkowego.

28:03
    Kamil Kucharski napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko pola bramkowego przyjezdnych.

28:40
    Victor Andrade po wymanewrowaniu defensora znalazł się sam na sam z bramkarzem Gatty Active Zduńska Wola. Uderzenie tego zawodnika, techniczne, wylądowało na spojeniu słupka z poprzeczką. Zapachniało wyrównaniem.

29:05
    Krzysztof Elsner napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na własnej połowie.

30:05
    Druga połowa meczu za półmetkiem. Gospodarze próbują wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych w pierwszej połowie i nie chcą dopuścić do kolejnego wyrównania.

30:42
    Mateusz Mika napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko linii środkowej boiska.

30:42
    Daniel Krawczyk napomniany żółtą kartką za awanturowanie się po faulu Mateusza Miki.

31:05
    Trzy faule gospodarzy, cztery przewinienia przyjezdnych.

31:30
    Kolejne ostre konfrontacje o panowanie w centralnej części boiska. Nie przebierają w środkach ani gospodarze, ani ich przeciwnicy.

32:05
    Pięć fauli na koncie Futsalu Brzeg.

32:54

Najlepszym zawodnikiem spotkania jest Michał Marciniak. Hat-trick skompletowany, a po ostatnim uderzeniu tego zawodnika Gatta Active Zduńska Wola ma po raz pierwszy w pojedynku dwubramkową przewagę.

33:30
    Mało czasu na uratowanie przynajmniej punktu mają przyjezdni.

34:10
    Futsalówka przyznana gościom. Gatta Active Zduńska Wola ma jeszcze możliwość faulowania bez zagrożenia przekroczeniem limitu.

35:30
    Wymiana podań w wykonaniu zawodników w czerwono-białych strojach została przerwana przez Michała Szymczaka. Zapracowani, ale skutecznie w defensywie gospodarze.

36:10
    Futsal Brzeg atakuje z lotnym bramkarzem.

36:45
    Po przechwyceniu futsalówki Michał Szymczak nie przymierzył do odsłoniętej bramki Futsalu Brzeg.

37:36
    Victor Andrade napomniany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu wolnego.

38:05
    Problem Futsalu Brzeg z zagrożeniem bramce Kamila Naparły. Gatta Active Zduńska Wola jest już blisko odniesienia drugiego z rzędu zwycięstwa we własnej hali.

38:26
    Przerwa na żądanie trenera gospodarzy.

38:59
    Przerwa na żądanie trenera gości.

40:00

Druga połowa była w dużej mierze nerwowa i szarpana. Gatta Active Zduńska Wola dołożyła do tej wzmożonej walki jakość futsalową. Dzięki strzałom Norberta Dregiera oraz Michała Marciniaka zbudowała dwubramkową zaliczkę. Ostatecznie konfrontacja zakończyła się rezultatem 4:2 dla gospodarzy. Po przerwie nie pozwolili oni na przeprowadzenie ani jednej akcji bramkowej przeciwnikom.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:49:46)

Gole: 10. Marciniak, 17. Marciniak, 28. Dregier, 33. Marciniak – 15. Witek, 19. Boczarski

Kartki:   28. Dregier (ZDW), 30. Elsner (ZDW), 31. Krawczyk (ZDW) – 15. Boczarski (BRZ), 29. Kucharski (BRZ), 31. Mika (BRZ), 38. Andrade (BRZ)

Gatta Active Zduńska Wola: Naparło (Olejnik) – Sztaba, Olczak, Czyszek, Dregier, Krawczyk, Marciniak, Elsner, Szymczak.

FIT-MORNING Gredar Brzeg: Budych (Konieczny, Raczkowski) – Rojek, Synowiec, Witek, Matejko, Boczarski, Kucharski, Andrade, Nocoń, Mika.

Sędziowie: Wałęga, Potępa – Sadowski, Musiał