Garbarnia – Chojniczanka 1:3 (po dogrywce) | Ostróda – Warta 1:3 (po dogrywce) | KSZO – Górnik Z. 2:3 (koniec)
Termalica – Raków 0:2 (koniec)
koniec po dogrywce
Garbarnia Kraków
1:3 (0:0)
Chojniczanka Chojnice
Piątek 30.10.2020, 12:30 • Stadion Garbarni, Kraków • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Chojniczanka wyeliminowała w poprzedniej rundzie Fortuna Pucharu Polski innego drugoligowca Olimpię Elbląg. Gola na wagę zwycięstwa 1:0 strzelił Tomasz Mikołajczak z rzutu karnego. Wtedy zespół z Pomorza rywalizował na własnym stadionie.

Chojniczanka stara się o powrót po roku nieobecności do Fortuna I ligi. Spadkowicz zajmuje trzecie miejsce w drugoligowej tabeli z 20 punktami wywalczonymi w 10 meczach. W niedzielę podopieczni Adama Noconia zremisowali bezbramkowo z Wigrami Suwałki w meczu na szczycie.

Krakowiacy spisują się gorzej na drugoligowych boiskach. Garbarnia zdobyła dziewięć punktów w dotychczasowych ośmiu kolejkach i zajmuje 16. miejsce w tabeli nieznacznie ponad strefą spadkową. Z Chojniczanką już zdążyła przegrać 1:3, ale było to na wyjeździe.

Garbarnia będzie dysponować atutem własnego boiska. Identycznie było w poprzedniej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Drużyna prowadzona przez Łukasza Surmę odniosła w niej zwycięstwo 1:0 z GKS Katowice dzięki strzałowi Błażeja Radwanka.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Garbarni Kraków z Chojniczanką. Do konfrontacji drugoligowców dojdzie tym razem w Fortuna Pucharze Polski. Jacek Lis rozpocznie rywalizację w piątek o godzinie 12:30.

1

2
    Gospodarze w brązowych strojach, natomiast Chojniczanka rozpoczęła mecz w białych koszulkach i spodenkach. Pierwsza akcja i w efekcie korner dla Garbarni.

3
    Donatas Nakrosius próbował oddać uderzenie po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego z rzutu rożnego, jednak nie wyprzedził interweniującego na przedpolu Pawła Sokoła.

5
    Po rzucie rożnym dla Garbarni futbolówka została przeniesiona przez zawodników Chojniczanki w pobliże koła środkowego.

7
    Donatas Nakrosius popracował w defensywie, a efektem jego interwencji był rzut rożny dla Chojniczanki. W pole karne przeciwnika udali się dysponujący najlepszymi warunkami fizycznymi podopieczni Adama Noconia.

8
    Pierwsza realna szansa na gola. Garbarnia wybroniła się po rzucie rożnym Chojniczanki i przeprowadziła swój atak. Piłka trafiła w pole karne do Jakuba Bąka, jednak temu nie udało się przymierzyć w bramkę.

10
    Chojniczanka dostała ostrzeżenie od przeciwnika. Przyjezdni jeszcze nie przeprowadzili równie niebezpiecznego ataku.

11
    Daniel Morys doszedł do pozycji strzałowej, jednak nie przymierzył w bramkę Chojniczanki. Paweł Sokół ponownie nie musiał interweniować.

13
    Jeszcze tak groźnie Chojniczanka nie zaatakowała i ma czego żałować jej napastnik. Artur Pląskowski dostał podanie po przechwyceniu futbolówki na połowie Garbarni i wybiegł sam na sam z Dorianem Frątczakiem. Zabrakło dokładności przy strzale przyjezdnemu.

15
    Kwadrans rywalizacji za zawodnikami i dotąd ani gospodarze, ani goście nie strzelili gola mimo szans po obu stronach boiska.

18
    Na razie głównym mankamentem spotkania jest brak strzałów celnych. Bramkarze Dorian Frątczak oraz Paweł Sokół są niepokojeni, ale nie są zatrudniani.

20
    Płaskie dośrodkowanie wykonane przez Daniela Morysa w kierunku centralnie ustawionego Błażeja Radwanka. Z trudem interweniował obrońca Chojniczanki i nie dopuścił do oddania uderzenia.

22
    Błażej Radwanek miał możliwość oddania strzału z bliska do bramki w zamieszaniu. Nie trafił odpowiednio, a wcale nie miał daleko do bramki Chojniczanki.

27
    Robert Ziętarski pierwszym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką. Jacek Lis zareagował na przewinienie na Danielu Morysie.

28
    Od rzutu wolnego Garbarnia, ale nie spieszyło się gospodarzom z przetransportowaniem futbolówki w pobliże bramki przeciwnika z Pomorza. Spokojne rozegranie.

30
    Minęły dwa kwadranse konfrontacji na Stadionie Garbarni. Starania zawodników ofensywnych na nic i pozostaje coraz mniej czasu na otworzenie wyniku w pierwszej połowie.

31
    Przerwa w grze spowodowana urazem Artura Pląskowskiego.

32
    Korner dla Chojniczanki. Wybronili się po dośrodkowaniu gospodarze. Będzie konieczna zmiana wymuszona kontuzją w zespole gości.

32
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Pląskowski, na boisku pojawia się Skrzypczak.

33
    Trener Adam Nocoń już w pierwszej połowie musiał przeprowadzić zmianę napastnika. Artur Pląskowski nie był w stanie pozostać na boisku nawet do przerwy z powodu urazu.

34
    Kacper Laskoś wbiegł w szesnastkę Chojniczanki przy okazji rzutu wolnego i próbował oddać uderzenie po wrzutce Jakuba Bąka. Ta sztuka nie udała się i niezła szansa na zagrożenie przyjezdnym nie została wykorzystana.

36
    Błażej Radwanek zbierał się zbyt anemicznie do ataku po podaniu Danila Morysa i zamiast oddać uderzenie, to wpadł na powracających chojniczan.

38
    Celne uderzenie i oby to był dobry znak dla jakości widowiska. Nie było może ono najgroźniejsze, ale Paweł Sokół musiał wykazać się umiejętnościami po próbie Jakuba Bąka.

41
    Wielka szansa na gola dla Chojniczanki. Faul na Szymonie Skrzypczaku i rzut karny dla przyjezdnych.

44
    Robert Ziętarski (Chojniczanka Chojnice) nie wykorzystał rzutu karnego. Ogromna szansa w końcówce pierwszej połowy została zmarnowana. Dorian Frątczak zachował się bardzo dobrze i nie dał się pokonać z 11. metra.

45
    Doliczony czas.

45+1

Pierwsza połowa bezbramkowa. Były szanse na otwarcie wyniku, jednak nie zostały wykorzystane. Niecelne uderzenia oddali Jakub Bąk, Artur Plątkowski oraz Błażej Radwanek. Później w kilku minutach poprzedzających przerwę były celne strzały Jakuba Bąka oraz Roberta Ziętarskiego, ale również nieskuteczne. Ten ostatni nie wykorzystał rzutu karnego, dlatego po nieco ponad 45 minutach w Krakowie żadna z drużyn nie jest bliżej awansu.

46

47
    Pierwsza niebezpieczna próba ataku po przerwie w wykonaniu Garbarni. Strzał został zablokowany przez obrońców z Chojnic.

49
    Czwarty w meczu korner dla zespołu z województwa pomorskiego. Lepsi w walce powietrznej gospodarze i nie pozwolili na zatrudnienie Doriana Frątczaka.

51
    Jakub Bąk napomniany żółtą kartką za faul. Pierwszy kartonik w meczu dla zawodnika Garbarni.

52
    Chojniczanka przechwyciła futbolówkę, ale jej próba zaatakowania została skasowana w oddali od bramki Garbarni Kraków. Faul i od rzutu wolnego podopieczni Adama Noconia.

54
    Przerwa w grze spowodowana urazem Michała Feliksa.

55
    Próba przeprowadzenia niebezpiecznego ataku z wykorzystaniem lewego skrzydła przez Chojniczankę. Wstrzelenie w pole karne Garbarni Kraków nie miało adresata i futbolówka wyszła na aut.

56
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Feliks, na boisku pojawia się Balicki.

58
    Również napastnik Garbarni przed zmianą narzekał na pewien uraz, co mogło skłonić trenera Łukasza Surmę do wprowadzenia w pełni dyspozycyjnego zmiennika.

60
    Godzina rywalizacji za zawodnikami. Dużo stałych fragmentów i pytanie, która drużyna znajdzie sposób na skuteczne wykonanie takiego stałego fragmentu gry.

62
    Sędzia asystent zasygnalizował spalonego i przyznał piłkę Chojniczance.

62
    Akcja Chojniczanki podsumowana strzałem niecelnym Krystiana Wachowiaka. Podjął odważną próbę bez długiego zastanowienia oraz przyjęcia, jednak nie przymierzył w bramkę Doriana Frątczaka.

63
    Jakub Kowalski napomniany żółtą kartką za przewinienie.

65
    Kamil Kuczak ambitnie pobiegł pod własną bramkę i zablokował tam składającego się do oddania strzału Tomasza Mikołajczaka. Brawa za tę interwencję dla pomocnika z Krakowa.

66
    Piłka musnęła poprzeczkę w bramce Chojniczanki po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego z rzutu rożnego. Nietypowa sytuacja, ale Paweł Sokół nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na korner.

67
    Grają na rzuty rożne, a nie ma gole. Tym razem możliwość wykonania dośrodkowania spod chorągiewki po interwencji Rafała Góreckiego w konfrontacji z Serhijem Napołowem.

68
    Ogromna szansa Garbarni Kraków na zdobycie prowadzenia! Ponownie pudło, a takie okazje powinno się wykorzystywać. Kamil Kuczak pomylił się minimalnie po podaniu Błażeja Radwanka!

69
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Radwanek, na boisku pojawia się Kołbon.

69
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Morys, na boisku pojawia się Marszalik.

71
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Orlik, na boisku pojawia się Klichowicz.

71
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Ziętarski, na boisku pojawia się Czajkowski.

73
    Niebawem kolejna zmiana w drużynie z województwa małopolskiego, tylko żadna zmiana wyniku nie rysuje się na horyzoncie.

73
    Przyspieszyła Chojniczanka, a konkretnie obdarzony nieprzeciętną szybkością Serhij Napołow. Uderzenie skrzydłowego, ale na posterunku Dorian Frątczak, którego nie tak łatwo pokonać.

76
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Bąk, na boisku pojawia się Serafin.

78
    Zegar tyka i nie ma co ukrywać, że brak transmisji telewizyjnej z tego widowiska nie jest na razie wielką krzywdą.

81
    Nieudane rozegranie Chojniczanki i wznowienie od bramki zostało przyznane Dorianowi Frątczakowi.

84
    Sunie futbolówka z jednej strony boiska na drugą, ale coraz mniej wskazuje na rozstrzygniecie tego starcia w podstawowym czasie. Strzałów celnych zresztą tak niewiele, że wszystkie można wspomnieć. Oddali je Jakub Bąk, Robert Ziętarski oraz Serhij Napołow.

85
    Gol dla Chojniczanki!
    Strzelcem bramki SZYMON SKRZYPCZAK.

Piłka w bramce Garbarni! Przełom w ostatnich minutach podstawowego czasu. Szymon Skrzypczak dał prowadzenie Chojniczance swoim uderzeniem i przyjezdni są bliziutko awansu.

85
    Dorian Frątczak za protestowanie.

85
    Mateusz Duda napomniany żółtą kartką za protestowanie.

86
    Donatas Nakrosius napomniany żółtą kartką za protestowanie.

88
    Gol dla Garbarnii!
    Strzelcem bramki KAMIL KUCZAK.

Rozstrzelali się piłkarze w ostatnich minutach podstawowego czasu. Chojniczanka zachowała się lekkomyślnie i już straciła prowadzenie. Kamil Kuczak doprowadził ponownie do remisu! Końcówka wynagradza małą dramaturgię wcześniejszej części meczu.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Jeszcze możliwość przechylenia szali na swoją stronę, ale to co wydarzyło się w ostatnich minutach podstawowego czasu pokazało, że Garbarnia i Chojniczanka jednak są skazane na rozegranie dogrywki.

90+4
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Donatas Nakrosius. Garbarnia w osłabieniu. W krótkim okresie jej obrońca otrzymał dwa napomnienia i musi opuścić boisko.

90+4
    Druga połowa skończona.

To jeszcze nie koniec rywalizacji na stadionie Garbarni. Wynik 1:1 oznacza, że sędzia Jacek Lis musi zarządzić dogrywkę. W tej konfrontacji długo było bezbramkowo, a kiedy już Szymon Skrzypczak dał prowadzenie Chojniczance, to po zaledwie trzech kolejnych minut Garbarnia odpowiedziała golem Kamila Kuczaka.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

93
    Kolejne możliwości poprawienia wyniku w dogrywce. Chojniczanka przystąpiła do dodatkowych dwóch kwadransów z przewagą zawodnika w polu. Postara się przekuć ją w gola.

95
    Podopieczni Adama Noconia w posiadaniu futbolówki.

98
    Przyjezdni są w dogrywce stroną inicjującą ataki, natomiast podopieczni Łukasza Surmy działają wytrwale w defensywie i nie pozwalają na niebezpieczne zaatakowanie bramki Doriana Frątczaka.

99
    Dorian Frątczak! Nie pierwsza tego popołudnia wyśmienita interwencja bramkarza Garbarni Kraków. Nie dał się pokonać uderzeniem Szymona Skrzypczaka. Najgroźniejszy dotąd zawodnik Chojniczanki mierzył z głowy.

100
    Riposta krakowiaków. Piłka trafiła do równie skutecznego w dotychczasowej części meczu Kamila Kuczaka, którego uderzenie zostało przyblokowane. Wybroniła się Chojniczanka.

105
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Napołow, na boisku pojawia się Sacharuk.

105
    Pierwsza dogrywka skończona.

Bezbramkowa pierwsza połowa dogrywki i pozostało drużynom 15 minut na strzelenie drugiego gola zanim sędzia Jacek Lis będzie musiał zarządzić konkurs rzutów karnych.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

106
    Nawarstwia się zmęczenie tym pojedynkiem po obu stronach boiska, a trzeba wykrzesać z siebie ostatnie pokłady energii. Gospodarzom utrudnia zadanie gra w osłabieniu.

107
    Strzelcem bramki TOMASZ MIKOŁAJCZAK.

Bramka w dogrywce. Chojniczanka udokumentowała przewagę liczebną golem Tomasza Mikołajczaka. Po raz drugi ma zaliczkę w tym meczu i może pokazać, czego nauczyła się na swoim błędzie. Garbarnia w bardzo skomplikowanym położeniu.

109
    Samobójcze trafienie zalicza RAFAŁ GÓRECKI.

Rośnie przewaga Chojniczanki w Krakowie. Już chyba nic nie odbierze awansu drużynie z Pomorza. Piłka po raz trzeci w bramce Garbarni i było to trafienie samobójcze. Pechowcem w szeregach gospodarzy Rafał Górecki!

111
    Chojniczanka wykonała przyspieszenie i zapewne jest ono zabójcze dla grających w osłabieniu przeciwników. Z trudem organizuje się do ataku Garbarnia.

113
    Paweł Czajkowski napomniany żółtą kartką za przerwanie faulem ataku Garbarni.

115
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Paweł Czajkowski. Nie wytrzymał ciśnienia zmiennik i zrobiło się dziesięciu na dziesięciu w Krakowie. W krótkim okresie dwa napomnienia.

117
    Rywalizacja dziesięciu na dziesięciu i w ostatnich minutach Chojniczanka skoncentrowana na odpieraniu ataków podopiecznych Łukasza Surmy.

119
    Kacper Laskoś napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

120
    Ostatnia próba i okazała się ona niecelna. Od bramki Paweł Sokół i niebawem przyjezdni będą w stu procentach pewni awansu.

120

Koniec konfrontacji na stadionie Garbarni. Chojniczanka awansowała do najlepszej "16" Fortuna Pucharu Polski. Nie była to od początku interesująca konfrontacja, na przykład przez pół godziny nie było strzału celnego, a przez 80 minut były trzy. Na szczęście widowisko rozkręciło się. Piłkarze rozwinęli skrzydła, a przede wszystkim chojniczanie. Podopieczni Adama Noconia zwyciężyli 3:1 dzięki strzałom Szymona Skrzypczaka, Tomasza Mikołajczaka oraz trafieniu samobójczemu Rafała Góreckiego. Garbarnia odpowiedziała tylko golem Kamila Kuczaka, a to pozwoliło wyłącznie przedłużyć spotkanie o dogrywkę.

Garbarnia odpadła z pucharu.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:10:05)

Gole: 88. Kuczak – 85. Skrzypczak, 107. Mikołajczak, 109. Górecki (sam.)

Kartki:   51. Bąk (GRB), 63. Kowalski (GRB), 85. Frątczak (GRB), 85. Duda (GRB), 86. Nakrosius (GRB), 119. Laskoś (GRB) – 27. Ziętarski (CHO), 113. Czajkowski (CHO)   90+4. Nakrosius (GRB) – 115. Czajkowski (CHO)

Spudłowany karny!: 44. Ziętarski (CHO), bramkarz Frątczak obronił

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 8:9. Spalone: 1:2. Foule: 25:20.
    Garbarnia Kraków: Frątczak – Kowalski, Laskoś, Nakrosius, Górecki, Morys (69. Marszalik), Duda, Radwanek (69. Kołbon), Kuczak, Bąk (76. Serafin), Feliks (56. Balicki).

Zmiany: Kozioł – Balicki, Serafin, Marszalik, Kardas, Pająk, Kołbon, Wacławek.

Chojniczanka Chojnice: Sokół – Mudra, Klabnik, Bartosiak, Wachowiak, Rakowski, Ziętarski (71. Czajkowski), Napołow, Mikołajczak, Orlik (71. Klichowicz), Pląskowski (32. Skrzypczak).

Zmiany: Lewandowski – Grolik, Grobelny, Sacharuk, Kona, Czajkowski, Emche, Klichowicz, Skrzypczak.

Sędziowie: Jacek Lis (Katowice)