Red Dragons – Clearex 6:1 (koniec) | GI Malepszy – Lubawa 1:9 (koniec) | Lębork – Dreman 2:5 (koniec)
Red Devils – AZS UŚ 3:1 (koniec)
Red Devils Futsal Club
3:1 (1:0)
AZS UŚ Katowice
Niedziela 15.11.2020, 18:00 • Hala Centrum Park, Chojnice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 12

Akademicy w poprzednim meczu odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo we własnej hali. Katowiczanie pokonali 3:0 LSSS Lębork. Uderzenia do bramki przeciwnika z Pomorza oddali kolejno Daniel Wojtyna, Kamil Musiał oraz Robert Gładczak. Na rozwiązanie woreczka z golami trzeba było poczekać ponad pół godziny.

AZS UŚ Katowice znajduje się w jeszcze mniej korzystnym położeniu niż chojniczanie. Drużyna z województwa śląskiego zajmuje 14. miejsce w tabeli z ośmioma punktami zdobytymi w dziewięciu meczach. Większość ich dotychczasowego łupu pochodzi ze spotkań wyjazdowych.

Chojniczanie znajdują się na 10. miejscu w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy z 11 punktami wywalczonymi w 11 kolejkach. Ich bilans to trzy zwycięstwa przy dwóch remisach oraz aż sześciu porażkach. Większość "oczek" zdobyli na swoim terenie.

Red Devils rozegrali poprzednie spotkanie w Gliwicach. Konfrontacja z Piastem nie była dla nich przyjemna. Drużyna z Pomorza poniosła wysoką porażkę 1:6 pomimo pozytywnych fragmentów w grze. Nie było po tym występie dużo czasu na regenerowanie się przed pojedynkiem z katowiczanami.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Statscore Futsal Ekstraklasy w Chojnicach. Red Devils zmierzą się w nim z AZS UŚ Katowice. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 18.

Red Devils Chojnice: Kartuszyński (Kollar) – Storożuk, Arriazu, Medon, Perković – Sobański, Burdiuch, Pr. Laskowski, Mallouk, Pa. Laskowski, Świtoń, Kaczorowski.

AZS UŚ Katowice: Kisielow (Lasik) – Szczurek, Jonczyk, Musiał, Wojtyna – Jochymek, Gładczak, Piechota, Omylak, Łopuch, Dubiel, Jastrzembski.

Sędziowie: Gutowski, Jagodziński – Kofluk, Żynis.

1

01:05
    Gospodarze w czerwonych koszulkach z białymi rękawami, a AZS UŚ Katowice przystąpił do rywalizacji w zielono-białych strojach.

01:10
    Daniel Wojtyna skierował piłkę z dystansu pod poprzeczkę w bramce Red Devils. Interwencja skoncentrowanego od początku meczu Sebastiana Kartuszyńskiego.

01:50
    Suną pierwsze ataki w tej konfrontacji. Jeszcze nie zarysowała się przewaga żadnej ze stron, ale widać po gospodarzach, że zamierzają narzucić oni swoje warunki przeciwnikom.

02:27
    Drugie przewinienie gospodarzy w tym meczu. Mallouk Mallouk przerwał faulem w kole środkowym rozwijający się atak AZS UŚ Katowice.

03:15
    Mateusz Omylak sfaulował Patryka Laskowskiego. Krótka przerwa spowodowana bolesnym kopnięciem przeciwnika, po którym gospodarz potrzebował czasu na dojście do siebie.

03:35
    Andrij Burdiuch dostał piłkę po kombinacyjnym rozegraniu Red Devils. Jego uderzenie z bardzo dogodnej pozycji zostało powstrzymane przez Maksyma Kisielowa.

04:38
    Gol dla Red Devils!
    Strzelcem bramki ALEJANDRO ARRIAZU.

Gospodarze na prowadzeniu. Takie otwarcie spotkania marzyło się chojniczanom. Piłka trafiła po wznowieniu z autu do odpowiednio ustawionego w pobliżu bramki Alejandro Arriazu, który już doskonale wiedział, jak skierować piłkę do sieci.

05:25
    Uderzenie Kamila Musiała z prawego skrzydła w lustro bramki gospodarzy sparowane przez Sebastiana Kartuszyńskiego. Odpowiednia energia strzału, ale za mała rotacja nadana piłce.

06:10
    AZS UŚ Katowice jeszcze dobrze nie zaaklimatyzował się w hali przeciwnika, a już musi gonić wynik. Przyjezdni starali się żwawo odpowiedzieć na gola Alejandro Arriazu, jednak bez powodzenia.

06:35
    Daniel Wojtyna sfaulowany w pobliżu linii bocznej boiska. Po raz trzeci gwizdek sędziego po faulu zawodnika gospodarzy.

07:20
    Przemysław Laskowski nie przebił się ze swoim płaskim uderzeniem przez najbliżej stojącego przeciwnika. To była nieprzygotowana próba.

07:50
    Skutecznie w obronie Red Devils i nie zamierzają ograniczać się do chronienia swojego skromnego prowadzenia. Malouk Mallouk tradycyjnie napędza ekspresowe ataki gospodarzy.

08:30
    Dynamicznie poruszają się futsaliści po boisku, a to zwiastuje jeszcze sporo interesujących ataków w tym pojedynku. Sebastian Kartuszyński musiał bronił strzał z bliska Roberta Gładczaka po stracie swojego kompana z pola.

08:49
    Przerwa na żądanie trenera Red Devils Chojnice. Minuta na porozmawianie ze swoimi podopiecznymi.

09:30
    Mykyta Starożuk napomniany żółtym kartonikiem za ostre przewinienie na Kamilu Musiale.

10:05
    Pierwsza połowa nieco za półmetkiem i na koncie Red Devils są już cztery przewinienia. Muszą uważać na to, żeby nie przekroczyć limitu.

10:25
    Po nieudanej kombinacji Tomasza Szczurka z Danielem Wojtyną futsalówka została wygarnięta przyjezdnym przez Kristana Medona.

11:30
    Chojniczanie nie pozwalają na oblężenie ich pola bramkowego. Wychodzą wysoko za przeciwnikami i nie dają im miejsca na swobodne wymienianie podań.

11:59
    Mocne uderzenie i żeby tylko było w nim równie dużo precyzji, to byłaby zmiana wyniku w hali. Futsalówka trafiła w poprzeczkę AZS UŚ Katowice. Patryk Laskowski był blisko podwojenia prowadzenia!

12:50
    Mallouk Mallouk poradził sobie z powstrzymaniem szarżującego na lewej stronie boiska Adama Jonczyka. Przyjezdni musieli zadowolić się wywalczeniem wznowienia z autu na połowie przeciwnika.

13:18
    Marvin Perković wymienił podania z kompanem z Red Devils i oddał uderzenie z dogodnej pozycji. Dobrze ustawiony był Maksym Kisielow i nie pozwolił, żeby piłka przeleciała do bramki.

13:33
    Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych. Nie układa się to spotkanie Akademikom, ale nadal mają dużo czasu na odwrócenie rezultatu.

14:15
    Kristan Medon nie pozwolił na kontynuowanie ataku Tomaszowi Jochymkowi. Zrobiło się zamieszanie na boisku i gospodarze mieli możliwość wykorzystania błędu Maksyma Kisielowa.

14:45
    Drugie przewinienie na koncie zespołu z województwa śląskiego. Sędzia był blisko i nie pozwolił na kontynuowanie gry po ostrym starciu.

14:50
    Daniel Wojtyna interweniował na linii bramkowej i zaasekurował swojego bramkarza Maksyma Kisielowa. Po rozegraniu rzutu wolnego Andrij Burdiuch dobijał uderzenie Roberta Świtonia!

15:30
    AZS UŚ Katowice próbuje znaleźć sposób na odebranie przewagi przeciwnikom tak, żeby w przerwie nie zastanawiać się nad koniecznością odrobienia strat.

16:10
    Patryk Laskowski dostał podanie od Alejandra Arriazu i oddał uderzenie z prawego skrzydła poza bramkę strzeżoną przez Maksyma Kisielowa.

16:40
    Uderzenie zza linii pola bramkowego, jednak zablokowane. Ciasno ustawieni byli obrońcy zespołu z Pomorza i nie pozwolili daleko zalecieć futsalówce. Mobilizują się do ostatniego wysiłku w pierwszej połowie gospodarze.

16:55
    Uderzenie z dystansu Tomasza Szczurka zostało podręcznikowo sparowane do boku przez wciąż zachowującego czyste konto Sebastiana Kartuszyńskiego.

17:50
    Zatrzymał się licznik fauli po obu stronach. Potrafili w odpowiednim momencie zwolnić futsaliści. Cztery przewinienia Red Devils, a dwa AZS UŚ Katowice.

18:05
    Marvin Perković nie przebił się ze swoim płaskim uderzeniem przez ustawionego blisko przeciwnika. Niewiele później kolejna próba i tym razem skutecznie Maksym Kisielow.

18:45
    Alejandro Arriazu wrócił z wysoką prędkością do defensywy i przeciął podanie skierowane w kontrataku przez Piotra Łopucha w kierunku Adama Jonczyka.

19:17
    Mateusz Omylak napomniany żółtą kartką za bardzo ostre przewinienie w kole środkowym.

19:20
    Piłka trafiła z rzutu wolnego w pobliże bramki przyjezdnych. W ostatnim momencie, kiedy już miał być oddany strzał, nastąpił przytomny blok Adama Jonczyka.

19:55
    Krótko przed ostatnią syreną w pierwszej połowie ogromna szansa na doprowadzenie do remisu. Piłka po strzale Mateusza Omylaka zatrzymała się na słupku w bramce Sebastiana Kartuszyńskiego!

20:00

Pierwsza połowa zakończona i nie była ona wypełniona golami. Po 20 minutach rywalizacji jest 1:0 dla Red Devils Chojnice. Tylko Alejandro Arriazu znał na razie sposób na skierowanie piłki do bramki przeciwnika. Próbowali też oczywiście pozostali aktorzy widowiska, ale ani gospodarzom nie udało się podwoić zaliczki, ale przyjezdnym wyrównać. Blisko byli Patryk Laskowski, który huknął w poprzeczkę, a także Mykyta Storożuk, którego strzał został wybity na linii przez Daniela Wojtynę. Futsaliści mają teraz możliwość porozmawiania ze swoimi szkoleniowcami w szatniach.

20

20:05
    Pierwsze przewinienie po przerwie na koncie AZS UŚ Katowice. Agresywnie przyjezdni, a czas pokaże, czy również efektywnie w ofensywie.

20:32
    Strzelcem bramki MALLOUK MALLOUK.

Rewelacyjne otwarcie drugiej części spotkania w wykonaniu chojniczan. Nieco ponad pół minuty minęło i Mallouk Mallouk znalazł sposób na ponownie wpakowanie futbolówki do bramki katowiczan. Po przechwycie, w sytuacji sam na sam, uderzył między nogami Maksyma Kisielowa.

21:25
    Coraz trudniejsza jest sytuacja zawodników z Katowic. Na dodatek Michał Dubiel zepsuł atak przyjezdnych, ponieważ wybiegł z futbolówką poza boisko.

22:20
    Adam Jonczyk wiedział, w jaki sposób wznowią grę gospodarze i zablokował pierwsze uderzenie. Poprawka, ale ponad poprzeczką w bramce Maksyma Kisielowa.

22:22
    Błyskawiczna odpowiedź zawodników w zielonych strojach. Daniel Wojtyna sprawdził niebezpiecznym strzałem Sebastiana Kartuszyńskiego. Piłka została sparowana dłońmi na korner.

22:40
    Rzut wolny z linii pola bramkowego Red Devils Chojnice. Płaskie uderzenie Piotra Łopucha obok słupka. Nie było tam kontaktu z żadnym broniącym zawodnikiem z Pomorza.

24:45
    Bramkarze mają co robić. Ich forma dnia została już przetestowana zarówno uderzeniami z bliska, po których trzeba było wykazać się refleksem, jak i z dystansu, kiedy wystarczyło odpowiednie ustawienie między słupkami.

25:30
    Dośrodkowanie Adama Jonczyka zostało przecięte przez skoncentrowanego i dobrze antycypującego wydarzenia Sebastiana Kartuszyńskiego.

26:30
    AZS UŚ Katowice stawia wszystko na jedną kartę. Na pewno trafienie kontaktowe dodałoby przyjezdnym z południa Polski wiary w możliwość odwrócenia rezultatu. Skuteczność nie jest ich atutem.

27:03
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki PIOTR ŁOPUCH.

Jeszcze powinno być interesująco w tej konfrontacji. Po płaskim uderzeniu z linii pola bramkowego Piotra Łopucha piłka znalazła się po raz pierwszy w siatce Red Devils. Trafienie kontaktowe powinno dodać energii gościom. Jeszcze wszystko jest możliwe.

27:45
    Podchodzą z wysokim pressingiem katowiczanie. Po odzyskaniu piłki Tomaszowi Szczurkowi nie udało się oddać precyzyjnego strzału z dystansu.

28:30
    Podanie do Kamila Musiała zablokowane szczęśliwie przez Przemysława Laskowskiego. Jeszcze korner, za którego wykonanie zabrał się jak najszybciej potrafił Tomasz Szczurek.

29:40
    Jedno przewinienie chojniczan, dwa faule na koncie katowiczan. Przed momentem na własnej połowie naruszył przepisy futsalowe Andrij Burdiuch.

30:20
    Druga połowa poza półmetkiem, a rezultat pozostaje na styku. Na pewno AZS UŚ Katowice postara się o przeprowadzenie skutecznego pościgu, ponieważ w przeciwnym razie powracałby na Śląsk w paskudnym samopoczuciu.

31:10
    Piotr Łopuch napomniany żółtą kartą za krewkie protestowanie na ławce rezerwowych katowiczan.

32:25
    Robert Gładczak powstrzymany przewinieniem w momencie próby zorganizowania się do szybkiego ataku na bramkę Sebastiana Kartuszyńskiego.

32:40
    Krótkie oblężenie pola bramkowego Red Devils Chojnice. Skoncentrowani oraz odpowiednio zmobilizowani gospodarze nie pozwolili na oddanie kolejnego strzału do bramki.

32:50
    Sporo uderzeń w obramowanie! Tym razem centymetrów zabrakło do szczęścia Kristanowi Medonowi. Odetchnęli z ulgą katowiczanie, ponieważ nie poradzili sobie z zahamowaniem ataku Red Devils.

33:20
    Mallouk Mallouk przedarł się w pobliże bramki przyjezdnych. Swoim płaskim uderzeniem nie zaskoczył po raz drugi w meczu Maksyma Kisielowa.

33:40
    Dwa przewinienia w krótkim okresie Red Devils. Na ich koncie znalazło się pięć fauli na kilka minut przed końcem czasu.

34:10
    Emocje rosną, ponieważ pozostało mało czasu na zadanie decydującego ciosu przeciwnikom. Red Devils Chojnice byli w posiadaniu piłki i starali się pograć na utrzymanie, na ile jest to możliwe w hali.

35:40
    Denerwują się również gospodarze. W prostej sytuacji uciekła piłka poza boisko Mykycie Storożukowi. Musieli organizować się do bronienia chojniczanie, kiedy AZS UŚ Katowice przygotowywał się do wznowienia z autu.

35:45
    Potężnie z dystansu Daniel Wojtyna, ale interweniował Sebastian Kartuszyński. Nie minęło dużo czasu i bramkarz Red Devils nieomal sprezentował gola przeciwnikom. AZS UŚ Katowice nie wykorzystał podarunku!

36:02
    Jakub Jochymek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

36:30
    Ostatnie szanse, a wynik niezmiennie pozostaje na granicy. Gospodarze mają co chronić, jednak nie mają jeszcze zagwarantowanego kompletu punktów. Przyjezdni potrzebują minimum jednego skutecznego ataku.

36:40
    AZS UŚ Katowice zastosował wariant atakowania z lotnym bramkarzem.

37:21
    Strzelcem bramki PATRYK LASKOWSKI.

Piłka w bramce przyjezdnych i to już chyba zamknięcie im przed nosami drzwi do uzyskania korzystnego rezultatu. Patryk Laskowski odzyskał dwubramkowe prowadzenie dla Red Devils. Westchnienie ulgi w Chojnicach. Błyskawiczna akcja i uderzenie z powietrza!

37:30
    Przerwa na żądanie szkoleniowca gospodarzy.

38:27
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Red Devils.

39:15
    Długo krążyła piłka po obrzeżach pola bramkowego. Tak jakby zawodnikom brakowało zdecydowania. Wreszcie w pewnym momencie pojawiło się uderzenie, ale już z kompletnie nieprzygotowanej pozycji.

39:20
    Piotr Łopuch uruchomił swoim podaniem Roberta Gładczaka, którego płaskie uderzenie zostało poskromione w bramce przez Sebastiana Kartuszyńskiego.

39:30
    Piąte przewinienie również na koncie zespołu z Katowic.

40:00

Red Devils Chojnice nie pozwolili przeciwnikom na zapunktowanie w ich hali. Konfrontacja zakończyła się rezultatem 3:1. Do bramki przyjezdnych oddali uderzenia kolejno Alejandro Arriazu, Mallouk Mallouk oraz Patryk Laskowski. Przyjezdnych było stać wyłącznie na jedno trafienie Piotra Łopucha. Generalnie zacięta konfrontacja, w której newralgicznych momentach skuteczniejsi byli gracze z Pomorza. Powiększyli oni przewagę w tabeli nad pokonanym przeciwnikiem.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:37:47)

Gole: 5. Arriazu, 21. Mallouk, 38. Pa. Laskowski – 28. Łopuch

Kartki:   10. Storożuk (CHO) – 20. Omylak (KAT), 32. Łopuch (KAT), 37. Jochymek (KAT)

Red Devils Futsal Club: Kartuszyński (Kollar) – Storożuk, Arriazu, Medon, Perković – Sobański, Burdiuch, Pr. Laskowski, Mallouk, Pa. Laskowski, Świtoń, Kaczorowski.

Sędziowie: Gutowski, Jagodziński – Kofluk, Żynis