Resovia – Sandecja 0:0 (koniec) | Puszcza – Górnik Ł. 1:0 (koniec) | Chrobry – Odra O. 2:3 (koniec)
Arka – Zagłębie S. 2:0 (koniec) | Korona – Stomil 1:3 (koniec) | Radomiak – ŁKS 1:0 (koniec)
Korona Kielce
1:3 (0:2)
Stomil Olsztyn
Środa 18.11.2020, 17:00 • Stadion Miejski, Kielce • Fortuna 1 Liga • 10. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:59:36)

Faule: 19:13.

Koniec tego długiego pojedynku w Kielcach. Nie było to smętne widowisko, dużo działo się na boisku. Przewaga wypracowana w pierwszej połowie przez Damiana Byrtka oraz Wojciecha Łuczaka dała ostatecznie zwycięstwo Stomilowi Olsztyn. Po przerwie Themistoklis Tzimopoulos strzelił gola kontaktowego, jednak było to ostatnie słowo Korony w sprawie wyniku. W końcówce podstawowego czasu Koki Hinokio odzyskał dwubramkowe prowadzenie dla Stomilu i ustalił rezultat na 3:1. Sędzia doliczył aż 12 minut z powodu przerwy w grze po niebezpiecznym zderzeniu Piotra Skiby z Wiktorem Długoszem. Bramkarz olsztynian opuścił stadion na noszach.

90+13

90+12
    Uderzenie z półdystansu ostatniej szansy i futbolówka przeleciała po nim wyraźnie nad poprzeczką w bramce Vjaceslavsa Kudrjavcevsa.

90+10
    Nie udało się olsztynianom utrzymać w posiadaniu futbolówki w pobliżu chorągiewki. Sprytniejsi tam gospodarze.

90+8
    Festiwal rzutów rożnych w Kielcach. Mało z tego wynika. Było co prawda jedno uderzenie w spojenie słupka z poprzeczką po dośrodkowaniu, ale rezultat się od tego nie zmienił.

90+6
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Podgórski, na boisku pojawia się D. Lisowski.

90+6
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Szywacz, na boisku pojawia się Cetnarski.

90+6
    Chwyt zaprezentowany przez Marka Kozioła po miękkim dośrodkowaniu z lewej flanki.

90+4
    Rzut wolny na wysokości pola karnego przeciwnika dla olsztynian. Ekipa z Warmii mogła przesunąć się w pobliże bramki strzeżonej przez Marka Kozioła.

90+2
    Marcel Gąsior napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

90+1
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stomil Olsztyn ponownie nie upilnował swoich przeciwników. Strzał głową zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką. To mogła być bramka kontaktowa!

90
    Doliczone 12 minut do podstawowego czasu.

89
    Gol dla Stomilu!
    Strzelcem bramki KOKI HINOKIO.

Stomil Olsztyn skorzystał z ogromnego błędu Korony Kielce, a także z tego, że zaangażował zbyt duże siły liczebne do atakowania. Koki Hinokio odzyskał dwubramkowe prowadzenie dla przyjezdnych, którzy ponownie są bliziutko odniesienia zwycięstwa.

88
    Blisko bramki Stomilu Olsztyn zostało odgwizdane przewinienie zawodnika atakującego. W tej sytuacji futbolówka przyznana gościom, którzy dostali moment na złapanie oddechu.

87
    Szybują coraz to nowe dośrodkowania w pobliże bramki głęboko wycofanych podopiecznych Adama Majewskiego.

86
    Ogromna szansa na wyrównanie pięć minut przed końcem podstawowego czasu. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry futbolówka przetoczyła się po głowach kilku kielczan. Strącona przez jednego z nich poleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Vjaceslavsa Kudrjavcevsa.

Gole: 77. Tzimopoulos – 23. Byrtek, 41. Łuczak, 89. Hinokio

Kartki:   27. Diaz (KRN), 62. Długosz (KRN), 90+2. Gąsior (KRN) – 37. Spychała (OLS), 76. Staszak (OLS)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 15:1. Spalone: 2:2. Foule: 19:13.
    Korona Kielce: Kozioł – Szymusik, Tzimopoulos, Grzelak, Szywacz (90. Cetnarski), Podgórski (90. D. Lisowski), Gąsior, Diaz (46. Kaczmarski), Kiełb, Łysiak (46. Firlej), Długosz (79. Górski).

Zmiany: Osobiński – Cetnarski, Petrović, Firlej, Kordas, D. Lisowski, Basiuk, Kaczmarski, Górski.

Stomil Olsztyn: Skiba (66. Kudrjavcevs) – Bucholc (83. Sierant), Van Weert, Byrtek, Szota, Staszak, Hinokio, Ogrodowski (71. Sadowski), Spychała, Van Huffel, Łuczak (84. Loshi).

Zmiany: Kudrjavcevs – Remisz, Loshi, Sadowski, Szramka, Sierant, Jarosz.

Sędziowie: Albert Różycki (Łódź)