Resovia – Sandecja 0:0 (koniec) | Puszcza – Górnik Ł. 1:0 (koniec) | Chrobry – Odra O. 2:3 (koniec)
Arka – Zagłębie S. 2:0 (koniec) | Korona – Stomil 1:3 (koniec) | Radomiak – ŁKS 1:0 (koniec)
Korona Kielce
1:3 (0:2)
Stomil Olsztyn
Środa 18.11.2020, 17:00 • Stadion Miejski, Kielce • Fortuna 1 Liga • 10. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W poprzednim spotkaniu Stomil Olsztyn poniósł bolesną dla siebie porażkę 0:3 z Chrobrym Głogów. Drużyna z Warmii potrafiła być niebezpieczna dla przeciwnika, ale nie skierowała ani razu piłki do jego bramki. Ponadto popełniła błędy w obronie, które wykorzystali Mateusz Machaj, Mikołaj Lebedyński oraz Maksymilian Banaszewski.

Stomil ma pięć punktów mniej niż Korona i znajduje się na 14. miejscu w tabeli Fortuna I ligi. Podopieczni Adama Majewskiego nie zwyciężyli od pięciu kolejek. Poprzednią wygraną odnieśli jeszcze we wrześniu w konfrontacji na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Kielczanie przeplatają pozytywne wyniki z rozczarowującymi. 15 punktów wywalczonych w 11 kolejkach przez spadkowicza z PKO Ekstraklasy daje przed środowymi spotkaniami 11. miejsce w tabeli. Dotychczas Korona strzeliła 10 goli, a straciła 14.

Korona przerwała pasmo niepowodzeń w meczach na własnym stadionie. Podopieczni Macieja Bartoszka odnieśli zwycięstwo 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Jedynego gola strzelił podopiecznym Dariusza Dudka doświadczony pomocnik Jacek Kiełb.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Kielcach. Korona zmierzy się w nim ze Stomilem Olsztyn. Początek rywalizacji w środę o godzinie 17.

Korona Kielce: Kozioł – Szymusik, Tzimopoulos, Grzelak, Szywacz, Podgórski, Gąsior, Diaz, Kiełb, Łysiak, Długosz.

Rezerwowi: Osobiński – Cetnarski, Petrović, Firlej, Kordas, D. Lisowski, Basiuk, Kaczmarski, Górski.

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Van Weert, Byrtek, Szota, Staszak, Hinokio, Ogrodowski, Spychała, Van Huffel, Łuczak.

Rezerwowi: Kudrjavcevs – Remisz, Loshi, Sadowski, Szramka, Sierant, Jarosz.

Sędzia: Albert Różycki (Łódź).

1

3
    Pierwsze próby przedostania się w pobliże bramki przeciwnika bez wymiernego efektu. Piłkarze defensywni odpierają ataki.

7
    Rzut wolny wywalczony przez gospodarzy na połowie przeciwnika. Interwencja defensorów Stomilu Olsztyn po dośrodkowaniu i jeszcze korner dla podopiecznych Macieja Bartoszka.

8
    Poradzili sobie olsztynianie z dośrodkowaniem z narożnika boiska. Korona Kielce musi szukać innego sposobu na zdobycie prowadzenia.

10
    Strata zawodników z Kielc w środkowej strefie boiska. Agresywny odbiór olsztynian i uniemożliwili tym razem zbliżenie się do bramki strzeżonej przez Piotra Skibę.

13
    Niebezpiecznie zaatakował Stomil Olsztyn, ale futbolówka uciekła przyjezdnym poza bramkę Marka Kozioła. Od bramki doświadczony golkiper gospodarzy.

14
    Przewinienie w centrum boiska, a to oznacza, że od rzutu wolnego drużyna z Warmii. Krótkie rozegranie tego stałego fragmentu gry.

16
    Zagranie Jacka Podgórskiego z rzutu wolnego w pole karne Stomilu Olsztyn. Czujnie zachowali się tam przyjezdni i nie dopuścili do niebezpiecznego strzału.

17
    Wybronili się po stałym fragmencie gry gospodarzy zawodnicy Stomilu Olsztyn i sami przystąpili do ataku, jednak sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

19
    Paweł Łysiak mierzył na bramkę przyjezdnych, ale nie kopnął futbolówki tak jak sobie zamarzył. To była świetna szansa na gola! Po kolejnej, tym razem zablokowanej próbie Jacka Kiełba rzut rożny dla Korony Kielce.

20
    Olsztynianie wybili dośrodkowanie z rzutu rożnego. Nie pierwsza taka sytuacja tego popołudnia.

21
    Mieli trochę szczęścia w ostatnich minutach podopieczni Adama Majewskiego i postanowili poszukać szansy na strzelenie gola Koronie Kielce.

23
    Gol dla Stomilu!
    Strzelcem bramki DAMIAN BYRTEK.

Stomil Olsztyn od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Dobra pozycja do wykonania dośrodkowania, a idealnie bita piłka została wykorzystana przez Damiana Byrtka. Jego uderzenie głową trafiło w sam narożnik bramki rozpaczliwie interweniującego Marka Kozioła.

25
    Po zmianie wyniku gospodarze na połowie przeciwnika. Krótkie podania wymieniane przez zawodników w żółtych koszulkach, a także czerwonych spodenkach i getrach.

26
    Korona Kielce domagała się podyktowania rzutu karnego, jednak sędzia Albert Różycki nakazał kontynuowanie gry Stomilowi Olsztyn po przechwyceniu futbolówki.

27
    Hugo Diaz napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko własnego pola karnego.

28
    Wrzutka z rzutu wolnego do kompletnie nieobstawionego Serafina Szoty i gospodarze mieli szczęście, że tym razem uderzenie głową nie było soczyste i zostało bez problemu wyłapane przez Marka Kozioła.

30
    Po dwóch kwadransach rywalizacji na stadionie przy Ściegiennego skromne prowadzenie przyjezdnych. Ostatnia akcja Korony Kielce została przerwana chwytem Piotra Skiby po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

32
    Stomil Olsztyn w rozegraniu pozycyjnym w centrum boiska. Nieśmiało pressingiem gospodarze.

33
    Ponownie nieudane rozegranie kielczan, którzy po stracie bramki nie nawiązują do momentami płynnego atakowania przed zmianą rezultatu.

34
    Podanie wrzucone za linię obrońców Stomilu Olsztyn. Przyjezdni grający w ciemnych strojach ratowali się wyekspediowaniem futbolówki poza boisko.

35
    Podanie przed pole karne olsztynian do Jacka Podgórskiego, który wypracował sobie miejsce do oddania płaskiego uderzenia. Nie bez problemu, ale zostało ono powstrzymane tuż przed linią przez Piotra Skibę.

37
    Kombinacja wewnątrz pola karnego przyjezdnych z wykorzystaniem Kokiego Hinokio. Wyglądało to interesująco, jednak przymierzający się do oddania uderzenia z bliska Japończyk przegrał pojedynek fizyczny z lepiej zbudowanym przeciwnikiem.

37
    Maciej Spychała napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

39
    Trener Maciej Bartoszek ma dużo do powiedzenia swoim podopiecznym zanim spotka się z nimi w przerwie w szatni. Po wyraźnej reprymencie podanie prostopadłe przechwycone przez bramkarza z Olsztyna.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie, a futbolówka w posiadaniu Stomilu Olsztyn. Przyjezdni z licznymi stałymi fragmentami gry po nierozsądnych faulach nabuzowanych gospodarzy.

41
    Strzelcem bramki WOJCIECH ŁUCZAK.

Świetnie to zrobił Wojciech Łuczak. Wpadł z futbolówką w pole karne Korony Kielce, a jednym zwodem wymanewrował dwóch przeciwników jednocześnie. Nie wypadało tego zmarnować. Doświadczony pomocnik pokonał Marka Kozioła mocnym uderzeniem po krótkim słupku. Rośnie przewaga Stomilu Olsztyn!

44
    Idą do przodu przyjezdni. Tym razem mocne uderzenie powstrzymane przez Marka Kozioła, jednak nie wygląda to obiecująco z punktu widzenia Korony Kielce.

45

Jeszcze w ostatniej minucie podstawowego czasu Stomil miał możliwość poprawienia i tak okazałego rezultatu. Nie ulega wątpliwości, że przyjezdni byli zespołem konkretniejszym w pierwszej połowie, co ma odzwierciedlenie w wyniku 2:0. Po golu Damiana Byrtka prowadzenie podopiecznych Adama Majewskiego zostało podwojone efektownym atakiem indywidualnym przez Wojciecha Łuczaka.

46

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Diaz, na boisku pojawia się Kaczmarski.

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Łysiak, na boisku pojawia się Firlej.

47
    Podwójna zmiana zaproponowana w przerwie przez trenera Macieja Bartoszka. Ma ona ożywić mocno ospałe poczynania ofensywne gospodarzy w porównaniu z pierwszą połową.

48
    "Budzimy się" – mobilizuje swoich kompanów z bloku defensywnego Piotr Skiba, ponieważ Stomil Olsztyn rozpoczął drugą połowę spotkania wyłącznie od odpierania ataków zespołu z województwa świętokrzyskiego.

51
    Rzut wolny dla Korony Kielce na wysokości pola karnego przyjezdnych. Dobra wrzutka Jacka Podgórskiego i po niej uderzenie głową nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Stomilu Olsztyn. To zapachniało mocno golem kontaktowym!

52
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego Stomilu Olsztyn. Pierwsze uderzenie głową zbyt anemiczne, a po drugim przewrotką sędzia odgwizdał niebezpiecznie wysokie podniesienie nogi.

54
    Przyjezdni nie rozpoczęli najlepiej drugiej połowy spotkania i starają się przejąć kontrolę nad wydarzeniami wzorem tego, co działo się w pierwszej części.

55
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego i wznowienie zostało przyznane Markowi Koziołowi. Widać po doświadczonym bramkarzu, że zaczęło mocno spieszyć się kielczanom.

56
    Dośrodkowanie Jacka Podgórskiego z rzutu rożnego było zbyt płaskie i zostało poskromione przez ustawionego w odpowiednim miejscu defensora Stomilu Olsztyn.

58
    Bardzo niebezpiecznie wyglądające zderzenie interweniującego poza własnym polem karnym Piotra Skiby z przeciwnikiem. Służby medyczne obu drużyn zostały natychmiast wezwane na boisko.

59
    Po tej sytuacji szykuje się zmiana spowodowana urazem.

61
    Niezmiennie udzielana jest pomoc medyczna obu poszkodowanym zawodnikom. Jeden z nich na pewien czas stracił przytomność.

62
    Wiktor Długosz napomniany żółtą kartką za staranowanie Piotra Skiby.

63
    Żółta kartka dla dyskutującego z arbitrem trenera Macieja Bartoszka.

65
    Piotr Skiba opuścił stadion na noszach. Już blisko 10 minut trwa przymusowa przerwa w grze i piłkarze zaaplikowali sobie delikatną rozgrzewkę.

66
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Skiba, na boisku pojawia się Kudrjavcevs.

67
    Gra wznowiona już z młodzieżowym reprezentantem Łotwy w bramce Stomilu Olsztyn, który dzień wcześniej bronił w Łodzi w konfrontacji z Polakami.

69
    Korner dla Korony Kielce. Dokręcona piłka w kierunku bramki Vjaceslavsa Kudrjavcevsa. Młodzieżowego reprezentanta Łotwy w zażegnaniu niebezpieczeństwa wyręczył ustawiony blisko defensor.

71
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Ogrodowski, na boisku pojawia się Sadowski.

72
    Nie było to oczywiście umyślne działanie, ale po przerwie w grze wynikającej ze zderzenia Wiktora Długosza z Piotrem Skibą zmniejszyła się energia Korony Kielce w ofensywie. Przyjezdni wzmocnieni Hubertem Sadowskim radzą sobie z neutralizowaniem prób przeciwnika.

74
    Futbolówka wybita z pola karnego przyjezdnych po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

75
    Kwadrans do końca podstawowego czasu, a także dużo doliczonych minut przed zawodnikami. Korona Kielce atakuje, jednak nie potrafi dobrać się do bramki Vjaceslavsa Kudrjavcevsa.

76
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Staszak za przewinienie na wysokości własnego pola karnego.

77
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki THEMISTOKLIS TZIMOPOULOS.

Praktycznie kopia gola, który dał prowadzenie Stomilowi Olsztyn. Po wrzutce z rzutu wolnego Themistoklis Tzimopoulos uciekł defensorom i pokonał swoim uderzeniem z bliska Vjaceslavsa Kudrjavcevsa. Trafienie kontaktowe i jeszcze będzie interesująco przy Ściegiennego.

79
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Długosz, na boisku pojawia się Górski.

80
    Przyblokowane dośrodkowanie z prawego skrzydła i rezerwowy bramkarz Stomilu Olsztyn nie zdołał powstrzymać uciekającej na korner futbolówki.

81
    Wyekspediowane dośrodkowanie z rzutu rożnego przez grających w ciemnych strojach przyjezdnych.

83
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Bucholc, na boisku pojawia się Sierant.

84
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Łuczak, na boisku pojawia się Loshi.

86
    Ogromna szansa na wyrównanie pięć minut przed końcem podstawowego czasu. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry futbolówka przetoczyła się po głowach kilku kielczan. Strącona przez jednego z nich poleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Vjaceslavsa Kudrjavcevsa.

87
    Szybują coraz to nowe dośrodkowania w pobliże bramki głęboko wycofanych podopiecznych Adama Majewskiego.

88
    Blisko bramki Stomilu Olsztyn zostało odgwizdane przewinienie zawodnika atakującego. W tej sytuacji futbolówka przyznana gościom, którzy dostali moment na złapanie oddechu.

89
    Strzelcem bramki KOKI HINOKIO.

Stomil Olsztyn skorzystał z ogromnego błędu Korony Kielce, a także z tego, że zaangażował zbyt duże siły liczebne do atakowania. Koki Hinokio odzyskał dwubramkowe prowadzenie dla przyjezdnych, którzy ponownie są bliziutko odniesienia zwycięstwa.

90
    Doliczone 12 minut do podstawowego czasu.

90+1
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stomil Olsztyn ponownie nie upilnował swoich przeciwników. Strzał głową zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką. To mogła być bramka kontaktowa!

90+2
    Marcel Gąsior napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

90+4
    Rzut wolny na wysokości pola karnego przeciwnika dla olsztynian. Ekipa z Warmii mogła przesunąć się w pobliże bramki strzeżonej przez Marka Kozioła.

90+6
    Chwyt zaprezentowany przez Marka Kozioła po miękkim dośrodkowaniu z lewej flanki.

90+6
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Szywacz, na boisku pojawia się Cetnarski.

90+6
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Podgórski, na boisku pojawia się D. Lisowski.

90+8
    Festiwal rzutów rożnych w Kielcach. Mało z tego wynika. Było co prawda jedno uderzenie w spojenie słupka z poprzeczką po dośrodkowaniu, ale rezultat się od tego nie zmienił.

90+10
    Nie udało się olsztynianom utrzymać w posiadaniu futbolówki w pobliżu chorągiewki. Sprytniejsi tam gospodarze.

90+12
    Uderzenie z półdystansu ostatniej szansy i futbolówka przeleciała po nim wyraźnie nad poprzeczką w bramce Vjaceslavsa Kudrjavcevsa.

90+13

Koniec tego długiego pojedynku w Kielcach. Nie było to smętne widowisko, dużo działo się na boisku. Przewaga wypracowana w pierwszej połowie przez Damiana Byrtka oraz Wojciecha Łuczaka dała ostatecznie zwycięstwo Stomilowi Olsztyn. Po przerwie Themistoklis Tzimopoulos strzelił gola kontaktowego, jednak było to ostatnie słowo Korony w sprawie wyniku. W końcówce podstawowego czasu Koki Hinokio odzyskał dwubramkowe prowadzenie dla Stomilu i ustalił rezultat na 3:1. Sędzia doliczył aż 12 minut z powodu przerwy w grze po niebezpiecznym zderzeniu Piotra Skiby z Wiktorem Długoszem. Bramkarz olsztynian opuścił stadion na noszach.

Porażka Korony u siebie.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:59:36)

Gole: 77. Tzimopoulos – 23. Byrtek, 41. Łuczak, 89. Hinokio

Kartki:   27. Diaz (KRN), 62. Długosz (KRN), 90+2. Gąsior (KRN) – 37. Spychała (OLS), 76. Staszak (OLS)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 15:1. Spalone: 2:2. Foule: 19:13.
    Korona Kielce: Kozioł – Szymusik, Tzimopoulos, Grzelak, Szywacz (90. Cetnarski), Podgórski (90. D. Lisowski), Gąsior, Diaz (46. Kaczmarski), Kiełb, Łysiak (46. Firlej), Długosz (79. Górski).

Zmiany: Osobiński – Cetnarski, Petrović, Firlej, Kordas, D. Lisowski, Basiuk, Kaczmarski, Górski.

Stomil Olsztyn: Skiba (66. Kudrjavcevs) – Bucholc (83. Sierant), Van Weert, Byrtek, Szota, Staszak, Hinokio, Ogrodowski (71. Sadowski), Spychała, Van Huffel, Łuczak (84. Loshi).

Zmiany: Kudrjavcevs – Remisz, Loshi, Sadowski, Szramka, Sierant, Jarosz.

Sędziowie: Albert Różycki (Łódź)