Stomil – Górnik Ł. 2:1 (koniec) | ŁKS – Miedź 3:4 (koniec)
2:1 (1:0)
Górnik Łęczna
Wtorek 01.12.2020, 13:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • Fortuna 1 Liga • 15. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Serdecznie zapraszam na relację z meczu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi. W Olszynie miejscowy Stomil podejmie Górnika Łęczna.

W ligowej tabeli zdecydowanie wyżej znajdują się goście. Górnik z dorobkiem 28 punktów jest trzeci. Stomil ma na koncie 16 oczek i plasuje się na dwunastej lokacie.

Spotkanie poprowadzi arbiter Paweł Malec z Łodzi. Pierwszy gwizdek o godzinie 13:00. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Stomil Olsztyn:
    Kudrjavcevs – Bucholc, Byrtek, Kuświk, Łuczak, Ogrodowski, Sadowski, Sierant, Spychała, Szota, Szramka
    Rezerwowi:
    Kanclerz – Carolina, Hinokio, Jarosz, Remisz, Staszak, Straus, van Weert

Górnik Łęczna:
    Gostomski – Baranowski, Cierpka, Kalinkowski, Krykun, Leandro, Midzierski, Sasin, Śpiączka, Struski, Tymosiak
    Rezerwowi:
    Kostrzewski – Banaszak, Goliński, Kukułowicz, Orłowski, Pajnowski, Rozmus, Stasiak, Wojciechowski

Paweł Malec (Łódż).

1

1
    Pierwsza akcja gości i już strzał w słupek!

2
    Przyblokowany przy linii końcowej Kalinkowski i od rzutu rożnego wznowią grę łęcznianie.

3
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnie wyłapuje piłkę Kudrjavcevs.

4
    Górnik od rzutu wolnego na własnej połowie.

5
    Gospodarze od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

6
    W łatwy sposób przechwycili futbolówkę goście.

7
    Dłużej od pierwszych minut utrzymują się przy piłce goście. Wyraźnie chcą narzucić swój styl gry.

8
    Pogubili się przyjezdni, ale ofiarnie do linii końcowej pobiegł Gostomski, przez co nie będzie rzutu rożnego dla Stomilu.

9
    Spychała przewracany nieopodal pola karnego rywali. Rzut wolny dla olsztynian.

9
    Nie miał kłopotów z wyłapaniem piłki Gostomski.

10
    Korner wywalczyli goście.

11
    Kolejne nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka w objęciach Kudrjavcevsa.

12
    Niecelne uderzenie na bramkę Górnika.

14
    Prawym skrzydłem próbowali zaatakować łęcznianie, ale ostatecznie od autu zaczną rywale.

15
    Po nieudanym wykończeniu akcji z piątego metra piłkę do gry wprowadzi golkiper Stomilu.

16
    Ładna wymiana podań gości na własnej połowie, a następnie przerzucenie gry na lewą stronę boiska.

17
    Ucierpiał w starciu w środka pola jeden z piłkarzy Górnika i mamy przerwę w grze.

19
    Jak na razie niewiele dzieje się w Olsztynie. Ciekawie było w pierwszej minucie, ale później brakowało klarownych sytuacji strzeleckich.

21
    Niespiesznie wymieniają się teraz podaniami zawodnicy Stomilu.

23
    Korner dla gospodarzy.

24
    Kolejne przewinienie w środkowej strefie boiska.

26
    Zbyt mocne zagranie z głębi pola i napastnik Stomilu nie miał szans na sięgnięcie futbolówki.

27
    W ostatnich minutach nieco bardziej aktywni są olsztynianie, ale nadal nie przekłada się to na szanse podbramkowe.

28
    Gol dla Stomilu!
    No proszę, jest bramka! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła precyzyjnym strzałem głową popisał się HUBERT SADOWSKI!

31
    W dalszym ciągu w posiadaniu futbolówki znajdują się miejscowi.

32

33
    Oddalają zagrożenie od własnej bramki gospodarze.

34
    Kolejny korner dla ekipy z Łęcznej.

35
    Ależ niewiele zabrakło! Idealnie uderzył głową Śpiączka, ale jakimś cudem wybronił to Kudrjavcevs!

36
    Jeszcze jeden rzut rożny dla gości i udane piąstkowanie golkipera Stomilu.

36
    Niepotrzebne spięcie między zawodnikami obu drużyn. Niesportowego zagrania dopuścił się Śpiączka, którego arbiter momentalnie wyrzuca z boiska!

38
    Na własnej połowie boiska faulowany był Struski.

39
    Sporo chaosu w środku pola. Ostatecznie wrzut z autu wywalczyli przyjezdni.

41
    Długo wymieniają się podaniami na połowie rywali olsztynianie.

42
    Dobrze zapowiadała się kolejna akcja Stomilu, ale tylko korner dla miejscowych.

43
    Kontratak goście zakończony niecelnym strzałem.

45
    Rozsądnie przetrzymują futbolówkę zawodnicy Stomilu. Nie chcę popełnić żadnego głupiego błędu w końcówce pierwszej połowy.

45+1
    Dwie minuty doliczył arbiter.

45+2

Goście zdecydowanie lepiej weszli w ten mecz, ale z każdą kolejną minutą ich zapał stawał się mniejszy. Ostatecznie to gospodarze strzelili gola. Na domiar złego dla Górnika, w 36. minucie czerwoną kartkę obejrzał Śpiączka.

Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Kalinkowski, na boisku pojawia się Banaszak.

47
    Krykun powalony na murawę niedaleko pola karnego rywali. Rzut wolny dla Górnika.

49
    Niecelne uderzenie jednego z zawodników Stomilu.

50
    Faulował w ofensywie jeden z piłkarzy Górnika i arbiter przerwał akcję gości.

51
    Fatalny kiks Kudrjavcevsa i gol dla Górnika, który jednak nie zostaje uznany!

52
    Ostre zderzenie w środku pola dwóch piłkarzy, ale arbiter nakazuje grać dalej.

54
    Nieźle prezentują się po zmianie stron goście. Widać, że mimo gry w osłabieniu, powalczą o wyrównanie.

56
    Spokojnie wymieniają się podaniami gospodarze, zapraszają rywali na własną połowę.

57
    Indywidualna akcja Spychały zakończona niecelnym uderzeniem.

57
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Tymosiak, na boisku pojawia się Orłowski.

58
    Zablokowane zagranie w pole karne Górnika i od rzutu rożnego wznowią grę gospodarze.

59
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Łuczak, na boisku pojawia się Hinokio.

61
    Gospodarze od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

62
    Złe wybicie Gostomskiego, który jednak kilka chwil później zrehabilitował się udaną interwencją.

63
    Nieprzepisowo atakowany w środku pola był Spychała i arbiter odgwizduje przewinienie.

64
    Nie do wiary! Znów poważny błąd zanotował golkiper Stomiliu. Pustą bramkę miał przed sobą Banaszak, ale strzelając z kilkunastu metrów posłał piłkę ponad poprzeczką!

66
    Dwadzieścia minut drugiej połowy już za nami. W dalszym ciągu na jednobramkowym prowadzeniu utrzymują się gospodarze.

68
    Zbyt lekkie uderzenie na bramkę Górnika i pewnie łapie piłkę Gostomski.

69
    Na spalonym złapany jeden z piłkarzy Stomilu.

71
    Tym razem z większymi kłopotami, ale równie skutecznie interweniuje golkiper Górnika.

73
    Miejscowi zaczynają od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

74
    Dośrodkowanie w pole karne Górnika, ale ostatecznie bez strzału na bramkę przyjezdnych.

75
    Gol dla Łęcznej!
    Zamieszanie w polu karnym gospodarzy i z bliskiej odległości piłkę do bramki skierował PAWEŁ WOJCIECHOWSKI!

77
    Ruszyli do ataku olsztynianie. Remisowy rezultat z pewnością bardziej będzie cieszył ich rywali.

78
    Od rzutu wolnego blisko własnej bramki rozpoczną przyjezdni.

80
    Spóźnione wejście Pajnowskiego i arbiter upomniał go żółtą kartką.

81
    Zbyt mocne, zbyt wysokie zagranie z rzutu wolnego i piłka ląduje w objęciach Gostomskiego.

82
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Sierant, na boisku pojawia się Carolina.
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Ogrodowski, na boisku pojawia się Straus.

83
    Znakomita akcja gospodarzy! Rozklepali rywali zawodnicy Stomilu, a z piątego metra pewnie piłkę do bramki skierował HUBERT SZRAMKA!

85
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Jak zareagują na straconego gola goście?

86
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Krykun, na boisku pojawia się Rozmus.

87
    Kudrjavcevs pewnie broni strzał w środek bramki.

88
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Hinokio, na boisku pojawia się Jarosz.
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Kuświk, na boisku pojawia się van Weert.

90
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne Stomilu. Od bramki golkiper gospodarzy.

90+1
    Cztery minuty doliczył arbiter!

90+2
    Całym zespołem atakują łęcznianie, ale czasu pozostało już naprawdę niewiele.

90+4
    Niesportowe zachowanie Kudrjavcevsa i arbiter pokazuje mu żółtą kartkę.

90+5

Spotkanie w Olszynie zakończone zwycięstwem Stomilu! Nie było jednak łatwo, bo grający w dziesiątkę Górnik prezentował się nieźle. Dziękuję za uwagę! (14:56:38)

Gole: 28. Sadowski, 83. Szramka – 75. Wojciechowski

Kartki:   90+4. Kudrjavcevs (OLS) – 80. Pajnowski (LCZ)   36. Śpiączka (LCZ)

Kudrjavcevs – Bucholc, Byrtek, Kuświk (88. van Weert), Łuczak (59. Hinokio, 88. Jarosz), Ogrodowski (82. Straus), Sadowski, Sierant (82. Carolina), Spychała, Szota, Szramka