Stal M. – Lech P. 1:1 (koniec) | Raków – Jagiellonia 3:2 (koniec)
Stal Mielec
1:1 (1:0)
Lech Poznań
Niedziela 13.12.2020, 15:00 • Stadion MOSiR, Mielec • PKO Ekstraklasa • 13. kolejka

Dziękujemy. Do usłyszenia! (17:03:15)

Dzięki temu punkcikowi Stal Mielec ucieka z ostatniego miejsca. Lech na pewno może pluć sobie w brodę, bo w drugiej połowie miał szanse na to, by zwyciężyć.

90+6

90+6
    Tymczasem goście z Poznania ostemplowali słupek! Ależ pech.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Filip Marchwiński (Lech Poznań).

90+2
    Forsell oddał niecelny strzał.

90+1
    Sędzia dorzucił jeszcze szęść minut.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Djordje Crnomarković (Lech Poznań).

89
    Ishak ostemplował poprzeczkę!

88
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Paweł Tomczyk, na boisku pojawia się Petteri Forsell.

88
    Żółtą kartkę obejrzał Leszek Ojrzyński.
    87. Pedro TIBA - 1:1

87
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki PEDRO TIBA. Nie była to zbyt dobra akcja gości, ale Tiba zachował się bardzo dobrze, dzięki czemu zdołał wpakować piłkę do siatki.

85
    Trzeba przyznać, że nie jest to zbyt interesujący pojedynek. Brakuje groźnych ataków.

84
    Strzały: 11-10.
    Strzały celne: 4-3.

83
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Dani Ramirez, na boisku pojawia się Hubert Sobol.

80
    Próbują nacierać poznaniacy, ale niewiele z tego wynika.

79
    Niezła centra Ramireza, ale żaden z jego kolegów nie zdołał tego wykorzystać. Tylko korner.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Božidar Čorbadžijski (Stal Mielec).

74
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Andreja Prokić, na boisku pojawia się Paweł Tomczyk.

74
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Łukasz Zjawiński, na boisku pojawia się Przemysław Maj.

74
    Na spalonym złapany Marchwiński.

73
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Jakub Kamiński, na boisku pojawia się Mohammad Awwad.

72
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Tymoteusz Puchacz, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

71
    Posiadanie piłki: 43-57%.
    70. Było gorąco!

70
    Ależ kapitalna akcja gospodarzy! Zapachniało golem numer dwa, ale wyśmienicie interweniował Bednarek. Co za parada!

69
    Około 20 minut i już wszystko będzie jasne. Zwycięstwo Stali byłoby tu sporym zaskoczeniem.

68
    Faule: 9-14.

67
    No i nadal mamy 1:0. Tymczasem trener Żuraw szykuje zmiany.
    64. Nieuznana bramka Ishaka.

64
    Strzelcem bramki MIKAEL ISHAK. Dość szczęśliwa bramka. Zrobiło się zamieszanie, co wykorzystał zawodnik Kolejorza.

A jednak bramka anulowana. Powtórki wykazały, że piłka musnęła ręki Ishaka.

62
    I tak naprawdę niewiele w tym meczu się zmienia. Kolejorz niby atakuje, lecz bez większego efektu.

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Vasilij Kravec (Lech Poznań).

60
    Około 30 minut do końca spotkania. Nadal utrzymuje się wynik 1:0.

59
    Strzały: 10-7
    Strzały celne: 3-3

58
    Wciąż mamy rezultat 1:0.

56
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Robert Dadok, na boisku pojawia się Mateusz Mak.

55
    Tiba uderzył w stronę dalszego słupka, ale nic z tego nie wynikło. Piłka poszybowała obok bramki.

53
    Mak szykuje się do wejścia na boisko.

52
    Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Żyro (Stal Mielec).

50
    5 minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Obraz rywalizacji zbytnio się nie zmienił.

49
    Kolejorz nadal prezentuje się bardzo bezbarwnie.

48
    Posiadanie piłki: 44-56%.

47
    Mielczanie znów zaatakowali. Ostatecznie jednak jedynie ostemplowali słupek. Zrobiło się gorąco!

46
    Ruszamy z drugą połową. Obie ekipy bez zmian.

46

Do przerwy prowadzi Stal Mielec, która skonstruowała więcej groźnych ataków niż Lech Poznań. Czas na kilka chwil wytchnienia...

45+4

45
    Pierwsza połowa przedłużona o trzy minuty.

43
    Tymczasem gospodarze szukają szansy na drugą bramkę.

41
    Teraz zaatakowali poznaniacy, ale po raz kolejny nic z tego nie wynikło. Zabrakło wykończenia.

40
    Pięć minut do końca pierwszej połowy. Wynik meczu ani drgnie.

38
    Puchacz gra dalej.

37
    Żyro ewidentnie faulował w tej sytuacji Puchacza, ale arbiter tego nie dostrzegł.

36
    Puchacz leży na murawie. Na jego twarzy widoczny jest grymas bólu.
    35. Na razie się na to nie zanosi.

34
    Kolejorz powoli zaczyna się rozkręcać. Coś drgnęło w poczynaniach trenera Żurawia.

33
    Uderzył Kamiński, ale obok bramki.

32
    Szukają akcji bramkowej goście z Poznania.

30
    Pół godziny rywalizacji już za nami.

29
    Bardzo ciekawe jak Lech Poznań zareaguje po utracie tej pierwszej bramki. Na razie – delikatnie rzecz ujmując – Kolejorz gra dość słabo.

28
    Trafienie zaliczone. Stal prowadzi zasłużenie!
    27. Andreja PROKIĆ - 1:0

27
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki ANDREJA PROKIĆ. Trafia Prokić, ale jeszcze mamy VAR. Czy tam oby na pewno nie było spalonego?

26
    Stal dość groźna. Szczególnie ze stałych fragmentów gry, czego należało się spodziewać.

25
    25 minuta spotkania. Lech dość niemrawy.

22
    I znów korner dla mielczan.

21
    Zamieszanie po rzucie rożnym dla Stali. Skończyło się zablokowanym strzałem.

20
    Wciąż czekamy na pierwsze trafienie.

18
    Na razie Stal radzi sobie całkiem nieźle. Gospodarze często przedzierają się do ataku.

16
    Było gorąco! Znów na posterunku jednak Bednarek.

15
    Teraz rzut wolny egzekwowali miejscowi. Dobrze w obronie spisał się Ishak.

13
    Mocne uderzenie na bramkę Bednarka. Sparował piłkę golkiper Lecha Poznań.

12
    Wciąż 0:0.

11
    Teraz szukali szansy na oddanie strzału gospodarze, ale nic z tego.

10
    Trochę za dużo niedokładności po obu stronach. Często mylą się piłkarze.

9
    I kolejne natarcie mielczan, ale znów bez większych korzyści.

8
    Początek rywalizacji całkiem przyjemny dla oka. Sporo dzieje się na boisku, oj sporo.

7
    W odpowiedzi Kolejorz, ale też niezbyt groźnie.

5
    Próbuje atakować Stal, lecz na razie niewiele z tego wynika.

3
    Dośrodkowanie w pole karne, ale nikt nie zamykał akcji Lecha Poznań. Dobrze ustawili się miejscowi.

2
    Od razu ruszyli do ataku gospodarze. Mielczanie muszą zbierać punkty, jeśli chcą polepszyć swoją pozycję w tabeli.

1
    Ruszamy! Sędzią dzisiejszego spotkania jest pan Paweł Gil.

1

Stal Mielec: Gliwa – Getinger, Żyro, Kościelny, Čorbadžijski – Flis, Tomasiewicz, Domański, Dadok – Prokić, Zjawiński.

Lech Poznań: Bednarek – V. Kravec, Crnomarković, Šatka, Czerwiński – Tiba, Moder, Puchacz, Ramirez – Kamiński, Ishak..

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji. Do usłyszenia!
    Co przed tym meczem powiedział trener Stali?

W poprzedniej kolejce Kolejorz pokonał u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0, natomiast Stal Mielec przegrała w Szczecinie z tamtejszą Pogonią 0:2.

Stal Mielec z kolei w tabeli jest dopiero piętnasta. Na koncie tego zespołu widnieją dwa zwycięstwa, trzy remisy, a także siedem porażek. Mielczanie mają tyle samo punktów co ostatnie Podbeskidzie Bielsko-Biała (9).

Lech Poznań dość słabo spisuje w trwającym sezonie. Drużyna ze stolicy Wielkopolski zajmuje dopiero ósme miejsce w ekstraklasowej tabeli. Dorobek poznaniaków to cztery zwycięstwa, cztery remisy i trzy porażki.

Trwa 13. kolejka PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji śledzić będziemy pojedynek Stali Mielec z Lechem Poznań. Emocji na pewno nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Mateusz

Gole: 27. Prokić – 64. Ishak, 87. Tiba

Kartki:   52. Żyro (SMI), 78. Čorbadžijski (SMI) – 61. V. Kravec (LPO), 90. Crnomarković (LPO), 90+3. Marchwiński (LPO)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 13:10. Strzały niecelne: 8:6. Rzuty rożne: 10:9. Spalone: 2:2. Foule: 16:19.
    Stal Mielec: Gliwa – Getinger, Żyro, Kościelny, Čorbadžijski – Flis, Tomasiewicz, Domański, Dadok (56. Mateusz Mak) – Prokić (74. Tomczyk, 88. Forsell), Zjawiński (74. Maj).
    Zmiany: Primel – Błyszko, Forsell, Lisowski, Mateusz Mak, Matras, Tomczyk, Urbańczyk, Maj.

Lech Poznań: Bednarek – V. Kravec, Crnomarković, Šatka, Czerwiński – Tiba, Moder, Puchacz (72. Marchwiński), Ramirez (83. Sobol) – Kamiński (73. Awwad), Ishak.
    Zmiany: Malenica – Muhar, Marchwiński, Dejewski, Awwad, Niewiadomski, Borowski, Sobol, Butko.

Sędziowie: Paweł Gil