Śląsk – Warta 2:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:1 (1:0)
Warta Poznań
Czwartek 17.12.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 14. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:27:46)
    Warta wróci na tarczy do Poznania.

Śląsk Wrocław wzbogacił się o komplet punktów w ostatnim meczu rundy jesiennej. Drużyna gospodarzy bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i już w 5. minucie objęła prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztofa Mączyńskiego. Podopieczni Vitezslava Lavicki kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i w 54. minucie wykorzystali jedną z licznych sytuacji podbramkowych. Bartłomiej Pawłowski oddał uderzenie zza pola karnego na 2:0. Obraz rywalizacji zmienił się po około godzinie. Warta przebudziła się i zaczęła coraz mocniej zagrażać bramce strzeżonej przez Michała Szromnika. Po strzale Roberta Janickiego na 1:2 miała jeszcze kilkanaście minut na uratowanie się przed porażką, jednak nie zdołała wyrównać. W kilku sytuacjach gospodarze musieli dość rozpaczliwie chronić swoją zaliczkę, ale ostatecznie zrobili to i zeszli z boiska bardziej zadowoleni niż przeciwnicy z Poznania.

90+3
    Indywidualna szarża Erika Exposito. Blisko napastnika był Jakub Kuzdra i łupem tego pierwszego jest korner.

90+2
    Żwawo ruszyli środkiem pola gospodarze. Zabrakło ostatniego podania. Za długo czekał pomocnik, choć miał szansę uruchomienia lepiej ustawionych partnerów na desancie.

90+1
    Uderzenie Bartosza Kieliby zostało wyekspediowane przez odpowiednio ustawionego blisko własnej linii bramkowej Bartosza Kielibę. Piłka ominęła już Michała Szromnika, ale nie zaliczyła lądowania w siatce.

90
    Doliczone pięć minut.

89
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Jan Grzesik, na boisku pojawia się Robert Ivanov.

88
    Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

86
    Mateusz Kuzimski wystartował do futbolówki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Jakuba Kuzdry. Napastnik Warty Poznań nie oddał soczystego uderzenia i tym samym nie pokonał Michała Szromnika.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu i piłka znajduje się w pobliżu bramki strzeżonej przez Michała Szromnika.

84
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mariusz Pawelec, na boisku pojawia się Guillermo Cotugno.

82
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Mateusz Spychała, na boisku pojawia się Jacek Kiełb.

80
    Warta Poznań szuka możliwości wyrównania w ostatnim fragmencie rywalizacji. Zieloni w polu karnym przeciwnika, ale tym razem wrocławianie zostali uratowani brawurowym wyjściem na przedpole przez Michała Szromnika.

79
    Piłka przeleciała wyraźnie ponad bramką po uderzeniu z dystansu. Golkiper gospodarzy nie musiał robić nic ponad odprowadzenie jej wzrokiem poza boisko. Wznowienie z pola bramkowego.

77
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

Gole: 5. Puerto, 54. Pawłowski – 75. Janicki

Kartki:   64. Pawelec (SLA), 73. Zylla (SLA) – 45+1. Kieliba (WAR)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 10:14. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 1:2. Foule: 21:16.
    Śląsk Wrocław: Szromnik – Musonda, Puerto, Tamas, Pawelec (84. Cotugno) – Mączyński (C) (46. Sobota), Pałaszewski – Pawłowski (74. Celeban), Praszelik (67. Zylla), Pich – Expósito.
    Zmiany: Putnocky – Cotugno, Celeban, Makowski, Piasecki, Samiec-Talar, Zylla, Sobota, Wypart.

Warta Poznań: Lis – Spychała (82. Kiełb), Kieliba (C), Ławniczak, Kuzdra – Trałka, Laskowski – Grzesik (89. Ivanov), Czyżycki (57. Janicki), Jakóbowski – Kuzimski.
    Zmiany: Bielica – Kiełb, Ivanov, Handzlik, Szmyt, Janicki, Smykowski, Jaroch.

Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec)