Pogoń – Zagłębie L. 1:0 (koniec) | Cracovia – Lechia 0:3 (koniec) | Lech P. – Wisła K. 0:1 (koniec)
Lech Poznań
0:1 (0:0)
Wisła Kraków
Sobota 19.12.2020, 20:00 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • 14. kolejka
    Trzy punkty jadą do Krakowa!

Lech Poznań pogrążony! Jeden punkt w trzech ostatnich meczach i wegetacja w środkowej strefie tabeli. Bohaterem spotkania Jakub Błaszczykowski, którego trafienie zapewniło Wiśle 3 punkty. Dziękuję za uwagę! (21:56:12)

90+4
    Dośrodkowanie Bednarka z rzutu wolnego w środku pola. Wyłapał piłkę Lis.

90+3
    Gospodarze przechwycili piłkę na własnej połowie boiska. To może być ostatnia okazja na wyprowadzenie ataku.

90+1
    Cztery minuty doliczył arbiter.

90
    W dobrej sytuacji znalazł się Marchwiński, ale trafił głową prosto w Lisa!

90
    Z jednym z ostatnich ataków ruszają zawodnicy Lecha. Całym zespołem bronią się rywale.

88
    Coraz mniej czasu mają zawodnicy Dariusza Żurawia na strzelenie gola wyrównującego.

86
    Niecelne uderzenie Daniego Ramireza zza pola karnego.

85
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Łukasz Burliga, na boisku pojawia się Dawid Abramowicz.
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Felicio Brown Forbes, na boisku pojawia się Aleksander Buksa.

84
    Huknął Brown Forbes na bramkę rywali, ale czujnie interweniował Bednarek!

84
    Zakręcił się w polu karnym rywali Ramirez. Od razu wybijają futbolówkę przyjezdni.

82
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Marchwiński, ale wyłapał piłkę Lis.

80
    Bezpośrednie uderzenie Modera z rzutu wolnego, ale piłka trafiła prosto w mur.

79
    Faul Błaszczykowskiego na Ramirezie tuż przed linią pola karnego!

78
    Zbyt lekkie uderzenie Tiby z osiemnastego metra.

77
    Zupełnie nieudane uderzenie Błaszczykowskiego ze stałego fragmentu gry.

76
    Faulował Tiba niedaleko własnego pola karnego. Może być groźnie pod bramką Lecha.

75
    Gospodarze od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

74
    Mocno naciskają poznaniacy, ale w dalszym ciągu bezbłędnie bronią się zawodnicy Białej Gwiazdy.

73
    Mocny strzał w środek bramki Lecha i pewnie wyłapał piłkę Bednarek.

71
    Taktyczne przewinienie Modera i żółta kartka dla zawodnika Lecha.

70
    Znakomicie prezentuje się dziś Lis! Udana interwencja golkipera Wisły po strzale Tiby.

69
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Tymoteusz Puchacz, na boisku pojawia się Alan Czerwiński.
    67. Jakub BŁASZCZYKOWSKI - 0:1

67
    Gol dla Wisły!
    Stracili piłkę na własnej połowie gospodarze. W końcowej fazie akcji Wisły Yeboah wystawił piłkę JAKUBOWI BŁASZCZYKOWSKIEGO, który strzałem od słupka otworzył wynik spotkania!

67
    Nieporozumienie lechitów w ofensywie.

65
    Yeboah ostrym wślizgiem potraktowany przez Modera. Rzut wolny dla Wisły z okolic 30. metra.

63
    Rzut wolny dla Lecha. Uderzał Moder, ale ostatecznie pewnie wyłapał piłkę Lis.

62
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Mohammad Awwad, na boisku pojawia się Hubert Sobol.
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Jakub Kamiński, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

61
    Awwad znakomicie ograł Mehremicia, ale na posterunku znów był Lis!

60
    Tym razem zablokowany Moder. Chwilę później Savicia faulował Butko.

58
    Lepsze minuty w wykonaniu lechitów. Gospodarze mają przewagę w posiadaniu futbolówki i częściej atakują, ale brakuje im wykończenia.

56
    Miękko centrował Butko i wybijają piłkę defensorzy Wisły.

55
    Zablokowane uderzenie Ramireza, ale po chwili z powrotem w posiadanie futbolówki wrócili poznaniacy.

54
    Niecelne uderzenie Yeboaha z większej odległości.

53
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jean Carlos Silva, na boisku pojawia się Jakub Błaszczykowski.

52
    Zbyt lekkie uderzenie Puchacza, aby zaskoczyć golkipera rywali.

51
    Spokojnie wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie boiska zawodnicy Dariusza Żurawia.

50
    Ramirez! Pięknie przerzucił piłkę nad rywalem zawodnik Lecha, ale oddał niecelne uderzenie.

48
    Udanie wyłapuje piłkę również Bednarek.

46
    Pewnie wyłapuje piłkę golkiper Wisły po zbyt mocnym zagraniu w pole karne gości.

46

Emocje w końcówce, ale jednak bez goli! Miejmy nadzieję, ze ostatnie minuty były zwiastunem tego, co będzie działo się po przerwie. Zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Dwukrotnie znakomicie interweniował teraz Lis po uderzeniach Tiby i Awwada!

45+1
    Jedną minutę doliczył arbiter.
    45. Okazja Modera!

45
    Znakomita okazja Lecha! Zagranie do środka do Modera, którego uderzenie wybronił jednak Lis!

43
    Anulowana decyzja arbitra! Nie ma karnego i żółtej kartki dla Klemenza!

43
    Będzie jeszcze VAR. Zbiega do linii bocznej Tomasz Kwiatkowski.

42
    Żółtą kartkę otrzymuje Lukas Klemenz (Wisła Kraków).
    42. Sporna sytuacja:

42
    Rzut karny dla Lecha! Strzał Tibą ręką został zablokowany przez Klemenza!

42
    I jeszcze jeden korner dla Lecha.

41
    Ożywili się w ostatnich minutach miejscowi, ale nie przekłada się to na klarowne sytuacje strzeleckie.

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Yaw Yeboah (Wisła Kraków).

39
    Znakomicie zapowiadała się kontra Kolejorza, ale fatalnie zepsuli ją lechici.

38
    Zbyt mocne uderzenie Ramireza z rzutu wolnego. Skuteczności dziś nie dostrzegamy...

37
    Faulowany na prawym skrzydle Moder przez Burligę.

36
    Niespełna dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Przy piłce w środku pola przyjezdni.

34
    Zagranie Modera ręką w szesnastce rywali.

33
    Dobre piąstkowanie Lisa po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale w dalszym ciągu przy piłce poznaniacy.

32
    Jeszcze jeden korner dla Lecha. Zobaczymy, czy tym razem zawodnicy Dariusza Żurawia zdołają stworzyć zagrożenie pod bramką rywali.

31
    Mija pół godziny gry w Poznaniu. W dalszym ciągu wieje nudą...

29
    Groźnie zapowiadała się kontra poznaniaków, ale skończyło się jedynie na wywalczonym rzucie rożnym.

27
    Rzut wolny dla gości blisko pola karnego Lecha. Faulowany był Savić.

26
    Uderzenie Awwada ponad poprzeczką bramki krakowskiej Wisły.

25
    Było groźnie pod bramką Wisły! Z dość ostrego kąta uderzał Szot, ale posłał piłkę jedynie w boczną siatkę!

24
    A teraz zbyt głębokie zagranie Awwada do Kamińskiego.

23
    Za mocno wypuścił piłkę przed siebie Puchacz. Futbolówka opuściła plac gry.

21
    Rzut rożny dla Lecha.

19
    Ładnie obrócił się z piłką Awwad i uderzył zza pola karnego. Pewnie interweniował Lis.

18
    Niecelne uderzenie Yeboaha z dystansu. Z piątego metra wznowi grę Bednarek.

17
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

15
    Kolejny rzut rożny wywalczony przez krakowian.

13
    Zbyt mocno dośrodkowywał z rzutu wolnego Jakub Moder i piłka wylądowała w objęciach Lisa.

12
    Brown-Fobres zagrał piłkę ręką i arbiter przerwał akcję Białej gwiazdy.

11
    Pedro Tiba bardzo dobrze powstrzymywany w polu karnym Wisły.

10
    Mija dziesiąta minuta gry. Póki co bardzo spokojny początek spotkania na stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

8
    Niezbyt udane dośrodkowanie Savicia z rzutu rożnego i pewnie wybił futbolówkę Moder.

7
    Dośrodkowanie Yeboaha z prawego skrzydła skutecznie zablokowana przez Puchacza.

6
    Dobre dośrodkowanie Yeboaha, ale pewnie wybijają piłkę poznianiacy.

5
    Faulowany jeden z krakowian w niedalekiej odległości od pola karnego rywali.

4
    Stracili piłkę na prawym skrzydle gospodarze.

2
    Szybko wywalczyli rzut rożny zawodnicy Dariusza Żurawia.

1

Protokół meczowy:

Lech Poznań: Bednarek – Butko, Šatka (C), Dejewski, V. Kravec – Tiba, Moder – Kamiński, Ramirez, Puchacz – Awwad.
    Rezerwowi: Malenica – Muhar, Marchwiński, Borowski, Niewiadomski, Czerwiński, Sobol.

Wisła Kraków: Lis – Szot, Klemenz, Mehremič, Burliga (C) – Plewka, Żukow – Silva, Savić, Yeboah – Brown Forbes.
    Rezerwowi: Buchalik, Broda – Michał Mak, Boguski, Hoyo-Kowalski, Błaszczykowski, Gruszkowski, D. Abramowicz, Buksa.

Główny: Tomasz Kwiatkowski
    Asystenci: Michał Obukowicz, Bartosz Heinig
    Techniczny: Paweł Horożaniecki
    VAR: Szymon Marciniak
    AVAR: Paweł Pskit.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:00. Składy obydwu drużyn podamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Jeszcze gorzej wiedzie się Białej Gwieździe. Krakowianie uzbierali dotychczas zaledwie 11 punktów i plasują się na czternastej lokacie. Nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem mają zaledwie dwa "oczka" przewagi.
    Jakub Moder żegna się z Lechem:

Poznaniacy do tego meczu przystąpią po blamażu w zaległym starciu z Pogonią Szczecin. Drużyna Dariusza Żurawia przegrała z Portowcami aż 0:4. Obecnie Lech z 17 punktami na koncie zajmuje siódme miejsce.

Z nazwy klasyk, a w rzeczywistości mecz dwóch średnio spisujących się drużyn. W Poznaniu drużyna Kolejorza zmierzy się z Wisłą Kraków.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 67. Błaszczykowski

Kartki:   71. Moder (LPO) – 40. Yeboah (WIS)

Strzały celne: 10:4. Strzały niecelne: 13:5. Rzuty rożne: 14:4. Spalone: 1:2. Foule: 9:14.
    Lech Poznań: Bednarek – Butko, Šatka (C), Dejewski, V. Kravec – Tiba, Moder – Kamiński (62. Marchwiński), Ramirez, Puchacz (69. Czerwiński) – Awwad (62. Sobol).
    Zmiany: Malenica – Muhar, Marchwiński, Borowski, Niewiadomski, Czerwiński, Sobol.

Wisła Kraków: Lis – Szot, Klemenz, Mehremič, Burliga (C) (85. D. Abramowicz) – Plewka, Żukow – Silva (53. Błaszczykowski), Savić, Yeboah – Brown Forbes (85. Buksa).
    Zmiany: Buchalik, Broda – Michał Mak, Boguski, Hoyo-Kowalski, Błaszczykowski, Gruszkowski, D. Abramowicz, Buksa.

AVAR: Paweł Pskit