25 25 25
ŁKS Commercecon Łódź
0
22 22 20
Sobota 16.01.2021, 20:30 • Hala im. Ignacego Łukasiewicza, Police • Tauron Liga • 16. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Łodzianki rywalizowały w poprzednim meczu z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz. W hali przeciwnika odniosły zwycięstwo 3:0. Nie była to jednostronna rywalizacja, ponieważ ŁKS Commercecon rozstrzygnął pierwszą oraz ostatnią partię na przewagi.

ŁKS Commercecon Łódź prezentuje się w dotychczasowej części sezonu lepiej niż Chemik i jest trzeci w tabeli. Drużyna z centralnej części Polski wywalczyła 32 punkty w 15 kolejkach, a to o pięć więcej niż posiadają policzanki. Podopieczne Michala Maska postarają się powiększyć przewagę nad mistrzem Polski.

We wtorek podopieczne Ferhata Akbasa rywalizowały również we własnej hali z Developresem SkyRes Rzeszów. Chemik odniósł zwycięstwo 3:2 z liderem Tauron Ligi. Zaprezentował w tym meczu efektowny pościg, ponieważ dwie partie otwierające rywalizację padły łupem zespołu z Podkarpacia.

Chemik znajduje się na szóstym miejscu w Tauron Lidze. Drużyna z Polic próbuje odrobić straty poniesione przed półmetkiem sezonu zasadniczego. W ostatnich trzech spotkaniach okazała się lepsza od przeciwnika.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Tauron Ligi w Policach. Przeciwnikiem Grupy Azoty Chemika będzie ŁKS Commercecon Łódź. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 20:30.

Szóstki:

Chemik: Kowalewska, Grajber, Strantzali, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Maj-Erwardt (l.)

ŁKS: Bongaerts, Wójcik, Lazović, Alagierska, Ninković, Zaroślińska-Król, Saad (l.)

0:0

1:0
    Olga Strantzali atakowała w pierwszym tempie na otwarcie rywalizacji. Wideo weryfikacja pokazała dotknięcie bloku zanim piłka wylądowała na aucie.

2:0
    Po obronie kontratak z wykorzystaniem Martyny Grajber na lewym skrzydle.

2:1
    Tym razem kontratak Martyny Grajber powstrzymany podwójnym blokiem przez ŁKS Commercecon Łódź.

3:1
    Jovana Brakocević-Canzian kiwnęła za blok w linię boczną boiska.

3:2
    Olga Strantzali zaatakowała z drugiej linii daleko poza boisko.

4:2
    Aleksandra Wójcik wpadła w podwójny blok Chemika ustawiony przez Jovanę Brakocević-Canzian i Igę Wasilewską.

4:3
    Aleksandra Wójcik szybko dostała i wykorzystała szansę na poprawienie się w ataku.

4:4
    Katarzyna Zaroślińska-Król huknęła ponad blokiem policzanek.

5:4
    Aleksandra Wójcik popełniła błąd serwisowy.

5:5
    Piłka wybita po bloku Chemika poza boisko.

5:6
    ŁKS Commercecon Łódź po raz pierwszy na prowadzeniu po błędzie w ataku Chemika.

6:6
    Iga Wasilewska tym razem przymierzyła swoim atakiem w pole przyjezdnych.

7:6
    Katarzyna Zaroślińska-Król miała dużo miejsca, mimo to zaatakowała bardzo niecelnie.

7:7
    Jovana Brakocević-Canzian odwdzięczyła się autowym atakiem.

8:7
    Olga Strantzali skorzystała z dobrej wystawy od Marleny Kowalewskiej.

9:7
    Agnieszka Kąkolewska i Jovana Brakocević-Canzian złapały podwójnym blokiem Aleksandrę Wójcik.

9:8
    Katarina Lazović przymierzyła tym razem w narożnik boiska.

9:9
    Pojedynczy blok na Agnieszce Kąkolewskiej.

10:9
    Przedłużona akcja podsumowana znakomitym atakiem przez Agnieszkę Kąkolewską.

10:10
    Olga Strantzali popełniła błąd serwisowy.

11:10
    Klaudia Alagierska popełniła błąd serwisowy.

12:10
    Martyna Grajber wykorzystała serię pomyłek po łódzkiej stronie boiska.

12:11
    Katarzyna Zaroślińska-Król przebiła się przez blok w trudnym dla zespołu momencie.

13:11
    Martyna Grajber zaatakowała precyzyjnie w pierwszym tempie.

13:12
    Jovana Brakocević-Canzian popełniła błąd serwisowy.

14:12
    Iga Wasilewska zaskoczyła przyjezdne swoim atakiem z obiegnięcia.

15:12
    Ponownie kontratak z wykorzystaniem Igi Wasilewskiej.

16:12
    Martyna Grajber zaserwowała asa. Przerwa na żądanie trenera Michala Maska.

16:13
    Ponownie piłkę miała drużyna z Polic, jednak Olga Strantzali zaatakowała niecelnie.

17:13
    Olga Strantzali ponownie z dużym rozmachem, ale swoim atakiem sprowokowała do nieudanej interwencji łódzkie broniące. Paulina Bałdyga weszła w pole serwisowe.

18:13
    Paulina Bałdyga zaserwowała asa.

18:14
    Anna Kalandadze weszła do drugiej linii przyjezdnych. Zameldowała się na boisku skutecznym atakiem.

19:14
    Britt Bongaerts popełniła błąd serwisowy.

20:14
    Rośnie przewaga gospodyń. Jovana Brakocević-Canzian wygrała rywalizację na siatce. Druga przerwa na żądanie trenera Michala Maska.

20:15
    Katarzyna Zaroślińska-Król obiła dłonie Jovany Brakocević-Canzian.

21:15
    Olga Strantzali dostała znak w czasie przerwy na żądanie Ferhata Akbasa od Marleny Kowalewskiej i zgodnie z najbardziej prawdopodobnym wariantem dostała piłkę do ataku.

21:16
    Aleksandra Wójcik wykorzystała do zdobycia punktu blok Chemiczek.

22:16
    Joanna Pacak pojawiła się w polu serwisowym. Poradziły sobie zawodniczki Chemika, a Agnieszka Kąkolewska zaatakowała ze środka.

22:17
    Marnie broniła sytuacyjny atak Natalia Mędrzyk i piłka uciekła gospodyniom.

22:18
    Katarzyna Zaroślińska-Król zaserwowała asa.

22:19
    Przełożenie dłoni przez siatkę przez Jovanę Brakocević-Canzian.

22:20
    Jovana Brakocević-Canzian zaatakowała beztrosko poza boisko. Przerwa numer dwa na żądanie trenera Ferhata Akbasa.

22:21
    Wyraźnie stopniała przewaga policzanek. Nie pomogła w przełamaniu przerwa na żądanie ich szkoleniowca.

23:21
    Po długim impasie zapunktowała drużyna z województwa zachodniopomorskiego.

24:21
    Trzy piłki setowe dla Chemika.

24:22
    Pierwsza piłka setowa obroniona przez łodzianki.

25:22
    Druga piłka setowa wykorzystana przez mistrza Polski.

W pierwszym secie Chemik narzucił swoje warunki przeciwniczkom. Przewaga wypracowana w środku partii okazała się wystarczająca do zwycięstwa 25:21, choć ŁKS Commercecon Łódź próbował gonić, kiedy w pole serwisowe weszła Katarzyna Zaroślińska-Król.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Po sytuacyjnej wystawie ataki w blok Chemika.

2:0
    Olga Strantzali skuteczna w kontrataku Chemika.

3:0
    Katarzyna Zaroślińska-Król zaatakowała w taśmę.

3:1
    Pierwszy punkt na koncie przyjezdnych w drugim secie.

3:2
    Britt Bongaerts wykorzystała przechodzącą piłkę.

4:2
    Błąd serwisowy łodzianek.

4:3
    Martyna Grajber miała niewygodną piłkę i ryzykownym atakiem nie przymierzyła w boisko.

5:3
    Jovana Brakocević-Canzian zaatakowała w odpowiednim tempie z wykorzystaniem bloku podopiecznych Michala Maska.

5:4
    W wyśmienitym tempie atakowała ze środka Klaudia Alagierska.

5:5
    Remis po ataku w taśmę Olgi Strantzali. Akcja w nieodpowiednim tempie.

6:5
    Iga Wasilewska zaatakowała nieczysto, ale najważniejsze dla Chemika, że skutecznie.

7:5
    Iga Wasilewska oraz Martyna Grajber poczekały z blokiem na Katarzynę Zaroślińska-Król.

7:6

8:6
    Przyspieszona piłka wykorzystana przez Martynę Grajber.

9:6
    Nadja Ninković popełniła błąd dotknięcia siatki.

9:7
    Pograły środkiem podopieczne Michala Maska.

9:8
    Nadja Ninković oraz Aleksandra Wójcik poczekały z blokiem na Jovanę Brakocević-Canzian.

9:9

9:10

10:10
    Jovana Brakocević-Canzian na przełamanie w skomplikowanym dla Chemika momencie.

11:10
    Olga Strantzali swoim atakiem zmieściła piłkę między blokującymi a antenką.

11:11
    Olga Strantzali wyrzuciła piłkę w aut swoim atakiem po ciasnym skosie.

12:11
    Jovana Brakocević-Canzian przeprowadziła kontratak po nieudanej próbie Nadji Ninković.

13:11
    Agnieszka Kąkolewska umiejętnie zaatakowała w bok boiska.

14:11
    Marlena Kowalewska zaserwowała asa. Przerwa na żądanie trenera Michala Maska.

15:11
    Dotknięcie siatki odgwizdane łodziankom.

15:12
    Katarzyna Zaroślińska-Król zmierzyła swoim atakiem boisko.

15:13
    Jovana Brakocević-Canzian i festiwal pomyłek byłej reprezentantki Serbii.

15:14
    Piłka przechodząca wrzucona tuż za siatkę przez Klaudię Alagierską.

16:14
    Technicznym atakiem zapunktowała Olga Strantzali.

17:14
    Katarina Lazović zatrzymana podwójnym blokiem przez Agnieszkę Kąkolewską oraz Jovanę Brakocević-Canzian. Anna Kalandadze tym razem za serbską przyjmującą.

18:14
    Olga Strantzali zaserwowała asa.

18:15

19:15
    Agnieszka Kąkolewska miała dużo miejsca i nie zawiodła koleżanek z zespołu.

20:15
    Ponownie środek. Iga Wasilewska przymierzyła w pole.

20:16
    Gospodynie pozwoliły na lądowanie w środku pola powolnego ataku Anny Kalandadze.

20:17
    Olga Strantzali zablokowana przy ataku z drugiej linii.

21:17
    Anna Kalandadze popełniła błąd serwisowy.

21:18
    Joanna Pacak poradziła sobie na wyczyszczonej siatce.

21:19
    Jovana Brakocević-Canzian zablokowana na prawym skrzydle przez Aleksandrę Wójcik.

22:19
    Marlena Kowalewska kiwnęła za blok łodzianek.

22:20
    Nadja Ninković wykorzystała kolejną dobrą piłkę od Britt Bongaerts.

22:20
    Totalne zamieszanie. Wszyscy kłócą się o jedną piłkę ze wszystkimi, a szczególnie zagotowani Martyna Grajber oraz Ferhat Akbas.

23:20
    Iga Wasilewska zaatakowała ze środka w pole przyjezdnych.

23:21
    Nadja Ninković obiła swoim atakiem dłonie Agnieszki Kąkolewskiej.

24:21
    Pojedynczy blok Agnieszki Kąkolewskiej i piłki setowe dla Chemika. Przerwa na żądanie trenera Michala Maska.

24:22
    Bronia się łodzianki. Piłka wybita poza boisko przez Aleksandrę Wójcik.

25:22
    Jovana Brakocević-Canzian zaatakowała na zakończenie seta z wykorzystaniem bloku.

Chemik idzie za ciosem i zagwarantował sobie już minimum punkt w pojedynku z ŁKS Commercecon Łódź. W tym secie dłuższy fragment wyrównanej rywalizacji, ale przyjezdne w pewnym momencie pozwoliły na ucieczkę gospodyniom.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    Aleksandra Wójcik posłała sytuacyjną piłkę w siatkę.

2:0

2:1
    Aleksandra Wójcik tym razem wcisnęła piłkę w pole Chemika.

2:2
    Przechodząca piłka po niedokładnym przyjęciu Olgi Strantzali została wykorzystana przez ŁKS Commercecon Łódź.

3:2
    Jovana Brakocević-Canzian zaatakowała po skosie.

4:2
    Anna Kalandadze zaatakowała daleko poza boisko w prostej sytuacji.

5:2
    Agnieszka Kąkolewska zaserwowała asa.

6:2
    Martyna Grajber zaatakowała z wykorzystaniem bloku. Świetnie w obronie Marlena Kowalewska.

6:3
    Nadja Ninković w odpowiednim tempie na środku siatki.

7:3
    Kombinacja w wykonaniu Chemika podsumowana atakiem przez Martynę Grajber.

7:4
    Klaudia Alagierska odpowiedziała swoim atakiem ze środa.

8:4
    Nie pomogła łodziankom wideo weryfikacja. Piłka dla Chemika.

8:5
    Britt Bongaerts uruchomiła środek w swoim zespole.

9:5
    Jovana Brakocević-Canzian poprawiła po samej sobie w jednej akcji.

10:5
    Olga Strantzali w kontrataku w pole ŁKS Commercecon Łódź. Przerwa na żądanie trenera Michala Maska.

10:6
    Aleksandra Wójcik zaatakowała wyśmienicie ponad blokiem policzanek.

11:6
    Agnieszka Kąkolewska zaatakowała w pierwszym tempie.

11:7
    Piłka w boisku po zagraniu Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

11:8
    Olga Strantzali nie trafiła swoim atakiem z prawego skrzydła w boisko.

11:9
    Szybka piłka wykorzystana w kontrataku przez Aleksandrę Wójcik. Gonią przyjezdne.

12:9
    Olga Strantzali tym razem wybiła piłkę poza boisko z wykorzystaniem łódzkiego bloku.

13:9

14:9
    Katarzyna Zaroślińska-Król zaatakowała z drugiej linii poza boisko. Przerwa na żądanie trenera Michala Maska.

15:9
    Jovana Brakocević-Canzian oraz Agnieszka Kąkolewska ponownie zamknęły drogę w pole Chemika swoim wysokim blokiem.

15:10
    Aleksandra Wójcik zaatakowała z wykorzystaniem polickiego bloku.

16:10
    Agnieszka Kąkolewska nie zaatakowała czysto, ale skutecznie w pole ŁKS Commercecon Łódź. Aleksandra Pasznik zagra zamiast Britt Bongaerts.

16:11
    Aleksandra Pasznik kiwnęła w swojej pierwszej akcji.

17:11
    Martyna Grajber wrzuciła piłkę w pole ŁKS Commercecon Łódź. Martyna Łukasik po raz pierwszy na boisku.

17:12
    Anna Kalandadze również trafiła w pierwszym tempie.

17:13
    Martyna Grajber nie wykorzystała wysiłku Olgi Strantzali w obronie.

18:13
    Jovana Brakocević-Canzian zaatakowała po przekątnej.

18:14
    Iga Wasilewska wyrzuciła piłkę poza boisko. Sporo pomyłek w ostatnich minutach.

18:15
    Anna Kalandadze zaserwowała asa.

18:16
    Anna Kalandadze zaserwowała asa. Przerwa na żądanie trenera Ferhata Akbasa.

19:16
    Olga Strantzali przerwała niemoc Chemika w skomplikowanym momencie.

20:16
    Jovana Brakocević-Canzian kiwnęła za blok ŁKS Commercecon Łódź.

21:16

21:17
    Paulina Bałdyga popełniła błąd serwisowy.

21:18
    Klaudia Alagierska zaserwowała asa.

22:18
    Olga Strantzali poprawiła po samej sobie w jednej akcji.

23:18
    Nieporozumienie Aleksandry Pasznik z Katarzyną Zaroślińską-Król.

23:19
    Błąd Olgi Strantzali w walce przy siatce.

24:19
    Piłki meczowe po spektakularnym bloku Jovany Brakocević-Canzian.

24:20
    Aleksandra Wójcik podsumowała przedłużoną akcję blokiem na Jovanie Brakocević-Canzian.

25:20
    Na koniec meczu błąd serwisowy.

Koniec meczu

W meczu uczestniczek Ligi Mistrzyń padł wynik 3:0 dla Grupy Azoty Chemika Police. Gospodynie zaprezentowały się wyraźnie lepiej od przeciwniczek, a MVP meczu została wybrana rozgrywająca Marlena Kowalewska.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:20:38)

Czas meczu: 1:27