3:6 (2:2)
CS United Galati
Sobota 16.01.2021, 16:00 • Hala pod Dębowcem, Bielsko-Biała • Liga Mistrzów

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Oprócz meczów Statscore Futsal Ekstraklasy kibice halowej odmiany piłki nożnej mają jeszcze jedną atrakcję. Mistrzowie Polski, Rekord Bielsko-Biała powalczy z rumuńskim CS United Galati o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W rundzie wstępnej bielszczanie na własnym terenie podejmowali walijski Swansea University FC. Gospodarze pewnie wygrali 6:0. United Galati także u siebie pokonało 1:0 izraelski Ashdod Dolphins.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00. Składy obydwu zespołów podamy kilka chwil wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Rekord Bielsko-Biała:
    Nawrat (Burzej, Mura) – Surmiak, Alex Viana, Korpela, Janovsky – Twarkowski, Hutyra, Biel, Matheus, Popławski, Budniak, Marek

CS United Galati:
    Dinicuta (Paduraru) – Burdujel, Tacot, Cires, Carreteiro – Cojocaru, Arhier, Craciun, Ignat, Petica, Bosneaga

Sędzia I: Ingo Heesmoth
    Sędzia II: Jacob Pawlowski
    Sędzia III: Dominik Cipiński
    Sędzia czasowy: Damian Jaruchiewicz.

1

3
    Wyrównany początek meczu w Bielsku-Białej. Tym razem nieudanie w ofensywie przyjezdni.

4
    Sporo szarpanej gry od pierwszego gwizdka. Łatwo stracili piłkę na połowie rywali bielszczanie.

5
    Nieczysto trafił w piłkę jeden z rywali i pewnie jego uderzenie broni Nawrat.

6
    Gol dla CS United Galati!
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Płaskim strzałem z lewego skrzydła Nawrata pokonał CARRETEIRO.

7
    Ostry wślizg Korpeli, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Mimo to zawodnik Rekordu w geście fair-play wybił piłkę na aut.

8
    Dobre zagranie Alexa Viany w pole karne do Matheusa, jednak ten nie sięgnął futbolówki!

8
    Huknął z prawej strony Korpela i piłka obiła poprzeczkę bramki rumuńskiej druzyny!

9
    Kolejna akcja Rekordu! Podcinką próbował zaskoczyć Dinicutę Janovsky, ale zrobił to nieco za mocno!

10
    Gol dla Rekordu!
    Znakomite zachowanie ARTURA POPŁAWSKIEGO na lewej stronie i precyzyjne uderzenie w kierunku dalszego słupka!

11
    Niecelne uderzenie Biela z dystansu.

11
    Naciskali bielszczanie, ale to goście zdobywają kolejnego gola! Carreteiro poradził sobie z jednym z rywali, a następnie w sprytny sposób pokonał Nawrata!

12
    Faule: 0-1.

13
    Potężne uderzenie Alexa Viany z kilkunastu metrów. Równie mocne, co niecelne.

13
    Mocno ucierpiał w jednym ze starć Popławski. Mamy przerwę w grze.

14
    Zbyt mocne zagranie do Carreteiro i Brazylijczyk nie zdołał oddać celnego strzału.

15
    Dużo szczęścia bielszczan pod własną bramką. Dobra interwencja Nawrata. Na zbyt dużo pozwalają rywalom mistrzowie Polski.

15
    Żółtym kartonikiem upomniany Matheus za podcięcie rozpędzonego Ignata.

16
    Tacot znalazł się w sytuacji sam na sam z Nawratem, ale to golkiper Rekordu wygrał ten pojedynek!

17
    Czujnie interweniował Dinicuta po uderzeniu Korpeli z lewego skrzydła. Korner dla bielszczan.

18
    Carreteiro bliski ustrzelenia hattricka, ale na posterunku raz jeszcze był Nawrat!

18
    Przerwa na życzenie Andrzeja Szłapy, szkoleniowca mistrzów Polski.

19
    Potężnie huknął z lewego skrzydła Budniak, ale nieco zabrakło precyzji!

20
    Zamknięci na własnej połowie boiska rywale. Długo wymieniają się podaniami bielszczanie.

20
    Trafienie do szatni! Artur Popławski uderzył z dystansu w słupek, ale piłka odbiła się od pleców interweniującego DINICUTY i wpadła do bramki!

20

Do przerwy remis w Bielsku-Białej! Miało być ciężej niż w poprzedniej rundzie i jest – ekipa z Rumunii dwukrotnie była na prowadzeniu, ale nie zdołała tego utrzymać. Po przerwie czekają nas duże emocje, zostańcie z nami!

21

21
    Naciągnął mięsień Burdujel, ale wszystko wskazuje na to, że będzie w stanie grać dalej.

22
    Faul Alexa Viany w środkowej strefie boiska. Żółtą kartką upomniany został zawodnik Rekordu.

23
    Obiecująco zapowiadała się akcja bielszczan, ale w kluczowym momencie zbyt lekko strzelał Viana.

24
    Długo utrzymują się teraz przy piłce przyjezdni.

25
    Znakomicie zachowuje się Nawrat w sytuacji sam na sam z rywalem! Pracuje na miano MVP meczu golkiper Rekordu.

26
    Faule: 1-0.

27
    Coraz mocniej zarysowuje się przewaga miejscowych. Zobaczymy, czy uda się to przełożyć na gole.

29
    Craciun w skuteczny sposób odebrał futbolówkę Alexowi Vianie.

29
    Drugie przewinienie popełnione przez mistrzów Polski. Przyjezdni bez faulu w drugiej połowie spotkania.

30
    Dwójkowa akcja Carreteiro z Tacotem zakończona niecelnym zagraniem tego drugiego. Od bramki wznowi grę Nawrat.

31
    Fenomenalne uderzenie Budniaka z dużej odległości, ale równie znakomicie interweniował golkipera gości! Tylko korner dla Rekordu.

32
    Historia się powtarza! Bielszczanie atakowali, ale to rywale strzelają gola! A właściwie rywal – CARRATEIRO, który po raz trzeci w tym meczu pokonał Nawrata!

33
    Bardzo dobrze bronią dostępu do własnej bramki rumuńscy zawodnicy. Coraz mniej czasu mają gospodarze.

34
    Upadł na parkiet tuż przed polem karnym rywali Alex Viana, ale arbiter uznał, że nie doszło do przewinienia.

35
    Zabójcza kontra przyjezdnych! Zagranie na lewe skrzydło do CARRETEIRO, który czwarty raz wpisuje się na listę strzelców!

35
    Od razu o czas poprosił Andrzej Szłapa. Mocno motywują się bielszczanie. Liczymy na walkę do końca!

35
    Z lotnym golkiperem grają zawodnicy z Bielska-Białej.

36
    Po strzale z ostrego kąta miejscowi wywalczyli rzut rożny.

37
    Kolejna kontra przyjezdnych. Wykorzystana pusta bramka bielszczan i jest już 5:2! Strzelcem bramki IGNAT.

38
    Przechwycili piłkę przyjezdni i starają się jak najdłużej utrzymać ją przy sobie.

38
    Jeszcze nie poddają się miejscowi! Świetnie rozklepani zostali rywale, a z bliska piłkę do bramki skierował ŁUKASZ BIEL!

38
    Przerwa na życzenie szkoleniowca CS United Galati.

39
    Mocno napierają bielszczanie, ale w dalszym ciągu brakuje wykończenia.

40
    Znakomitą okazję miał Marek, ale trafił jedynie w boczną siatkę! 50 sekund efektywnego czasu gry do końca.

40
    Już jest po meczu! CARRETEIRO przechwycił piłkę na własnej połowie i od razu uderzył na pustą bramkę bielszczan.

Spotkanie w Bielsku-Białej dobiegło końca! Znakomicie zaprezentowali się rywale z Rumunii, a zwłaszcza Carreteiro, który strzelił cztery gole. CS United Galati z awansem do 1/8 finału Fustalowej Ligi Mistrzów. Dziękujemy za uwagę! (17:32:22)

Gole: 10. Popławski, 20. Dinicuta (sam.), 38. Biel – 6. Carreteiro, 11. Carreteiro, 32. Carreteiro, 35. Carreteiro, 37. Ignat, 40. Carreteiro

Kartki:   15. Matheus (BIE), 22. Alex Viana (BIE)

Sędzia czasowy: Damian Jaruchiewicz