3
25 25 25
Środa 03.02.2021, 15:00 • Hala Podpromie, Rzeszów • PlusLiga • 23. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Siatkarze z województwa opolskiego zmierzają zrewanżować się rzeszowianom za niedawną porażkę. ZAKSA góruje w większości statystyk drużynowych nad Resovią, ale nie potrafiła pokazać tego w bezpośrednim pojedynku. Z kolei gospodarze chcą śrubować dobry bilans w hali Podpromie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest liderem PlusLigi. Najlepsza drużyna rozgrywek wywalczyła 57 punktów w 20 kolejkach, czyli o 23 więcej niż Asseco Resovia Rzeszów. Bilans podopiecznych Nikoli Grbicia na krajowym podwórku to 19 wygranych oraz jedna porażka.

Drużyny z Rzeszowa i Kędzierzyna-Koźla zmierzyły się po raz pierwszy w sezonie w niedzielę. Asseco Resovia poradziła sobie z przeciwnikiem wyczerpanym trzydniową rywalizacją w Lidze Mistrzów. Rzeszowianie podbili twierdzę kędzierzynian i odnieśli zwycięstwo 3:2.

Resovia znajduje się na szóstym miejscu w tabeli PlusLigi. Drużyna z Podkarpacia wywalczyła 34 punkty w 20 spotkaniach. Jej bilans w elicie to 13 wygranych oraz siedem porażek. W środę postara się ponownie przybliżyć do najlepszych w rozgrywkach.

Zapraszamy na relację na żywo ze środowego meczu PlusLigi. Asseco Resovia Rzeszów zmierzy się w nim z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek rywalizacji o godzinie 15.

Szóstki:

Resovia: Drzyzga, Szerszeń, Cebulj, Jendryk, Tammemma, Butryn, Mariański (l.)

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Semeniuk, Kochanowski, Smith, Kaczmarek, Zatorski (l.)

0:0

1:0
    Już pierwsza akcja w meczu przedłużona. Zakończył ją atakiem Timo Tammemaa.

1:1
    Tym razem żwawa odpowiedź kędzierzynian. W pierwszym tempie atakował Kamil Semeniuk.

1:2
    Piłka w kontrataku do Łukasza Kaczmarka.

2:2
    Nicolas Szerszeń przedarł się ze swoim atakiem na skrzydle.

2:3
    Jakub Kochanowski uruchomiony przez Beniamina Toniuttiego na środku siatki.

3:3
    Aleksander Śliwka popełnił błąd serwisowy.

3:4
    Dynamicznie wyszedł w powietrze i zaatakował Łukasz Kaczmarek.

4:4
    Wyrównana rywalizacja. Odpowiedział z rzeszowskiej strony boiska Nicolas Szerszeń.

5:4
    Karol Butryn swoim blokiem dał prowadzenie gospodarzom.

5:5
    Kamil Semeniuk poprawił swoim atakiem w kolejnej akcji.

6:5
    Jeffrey Jendryk w pierwszym tempie po przyjęciu.

6:6
    Aleksander Śliwka swoim atakiem nie pozwala na ucieczkę gospodarzom.

6:7
    Kamil Semeniuk zaserwował asa.

6:8

7:8
    Tym razem poradzili sobie w przyjęciu gospodarze, a atakował Timo Tammemaa.

7:9
    David Smith odpowiedział atakiem w rywalizacji środkowych.

7:10
    Piłka trafiła do kędzierzynian i została powierzona w ataku Jakubowi Kochanowskiemu.

8:10
    Asseco Resovia Rzeszów potrzebuje wysokiej dyspozycji w ofensywie Karola Butryna.

8:11
    Jakub Kochanowski przymierzył po raz drugi z rzędu.

9:11
    Karol Butryn po raz drugi odpowiedział na akcję Jakuba Kochanowskiego.

9:12
    Timo Tammemaa popełnił błąd serwisowy.

9:13
    Popracowali blokiem przyjezdni, a w nim Łukasz Kaczmarek.

10:13
    Wybranie Jeffreya Jendryka okazało się dobrym pomysłem Fabiana Drzyzgi.

10:14
    Fabian Drzyzga popełnił błąd serwisowy.

10:15
    Łukasz Kaczmarek kolejnym ciosem przybliża kędzierzynian do zwycięstwa w secie. Przerwa na żądanie trenera Alberto Giulianiego.

11:15
    Jakub Kochanowski popełnił błąd serwisowy.

12:15
    Karol Butryn w kontrataku i stara się poderwać do pościgu drużynę z południowego-wschodu Polski.

12:16
    Łukasz Kaczmarek wykorzystał piłkę atakiem.

13:16
    Karol Butryn odpowiedział w konfrontacji atakujących.

13:17
    Tym razem sposób na lądowanie piłki w polu przeciwnika znalazł Kamil Semeniuk.

14:17
    Klemen Cebulj nie był specjalnie aktywny w dotychczasowej części spotkania.

14:18
    Karol Butryn popełnił błąd serwisowy.

14:19
    Łukasz Kaczmarek atakował i ZAKSA może mówić o komfortowym rezultacie. Druga przerwa na żądanie trenera Alberto Giulianiego.

15:19
    David Smith popełnił błąd serwisowy.

15:20
    Klemen Cebulj popełnił błąd serwisowy.

15:21
    Łukasz Kaczmarek w kontrataku. Takie akcje pobudzają przyjezdnych.

16:21
    Karol Butryn swoim atakiem poprawił wynik gospodarzom.

17:21
    Nicolas Szerszeń poczekał z efektownym blokiem.

17:22
    Jakub Kochanowski poradził sobie na środku siatki.

17:23
    Łukasz Kaczmarek wyrasta na najmocniejszą strzelbę kędzierzynian.

18:23
    Jeffrey Jendryk znał sposób na wykonanie skutecznego ataku.

18:24
    Piłki setowe po ataku Aleksandra Śliwki.

19:24

19:25
    Dotknięcie siatki i pierwsza partia na koncie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Mocne zagrywki, a także umiejętne wykorzystywanie atakujących przez Benjamina Toniuttiego pomogło przyjezdnym wygrać seta 25:19. Na pierwszoplanowego zawodnika na razie wyrasta skuteczny Łukasz Kaczmarek. Goście rozdrażnieni po porażce poniesionej w niedzielę.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Na początek drugiego seta szansę mieli gospodarze, ale Aleksander Śliwka blokował.

0:2
    Ponownie blokiem lider PlusLigi. Tym razem Łukasz Kaczmarek nie do przejścia.

0:3
    Piłka w kontrataku do Aleksandra Śliwki, a ten wykorzystał okazję.

1:3
    Karol Butryn atakiem otworzył konto punktowe w drugim secie.

1:4

2:4
    Klemen Cebulj w odpowiednim tempie i poprawia swoją skuteczność.

2:5
    Różnorodność w ofensywie kędzierzynian. Atakował Kamil Semeniuk.

3:5

4:5
    Mieli piłkę w kontrataku rzeszowianie i trafiła ona do Karola Butryna. Wideo weryfikacja pokazała, że atakował poprawnie.

4:6

5:6
    Łukasz Kaczmarek popełnił błąd serwisowy.

6:6
    Już wyrównanie po początkowych kłopotach gospodarzy. W kontrataku Nicolas Szerszeń.

6:7

7:7
    Klemen Cebulj atakował i być może rozpoczyna się fragment walki punkt za punkt.

8:7
    Aleksander Śliwka popełnił błąd przy ataku i na prowadzeniu Asseco Resovia Rzeszów.

8:8
    Łukasz Kaczmarek uruchomiony w trudniejszym momencie dla podopiecznych Nikoli Grbicia.

9:8

9:9
    Łukasz Kaczmarek musi budzić po przestoju pozostałych kędzierzynian.

9:10
    Aleksander Śliwka w kontrataku i skromna zaliczka zespołu z województwa opolskiego.

10:10
    Karol Burtyn ripostował w rywalizacji atakujących.

10:11
    Łukasz Kaczmarek nie daje za wygraną przeciwnikowi z przeciwnej strony boiska.

11:11
    Timo Tammemaa uruchomiony przez Fabiana Drzyzgę na środku siatki.

11:12
    Łukasz Kaczmarek ponownie daje skromne prowadzenie kędzierzynianom.

12:12
    Nicolas Szerszeń finalizował już istotne akcje w tym secie.

12:13
    Łukasz Kaczmarek jak dobrze naoliwiona maszyna do atakowania.

12:14
    Na kontrze kędzierzynianie i szansa została spożytkowana przez Davida Smitha.

13:14

13:15
    Kamil Semeniuk atakował skutecznie w pierwszym tempie.

13:16
    Rośnie przewaga kędzierzynian po ataku Łukasza Kaczmarka. Przerwa na żądanie trenera Alberto Giulianiego.

14:16
    Kamil Semeniuk popełnił błąd serwisowy.

14:17
    Zbyt prosta zagrywka rzeszowian i Beniamin Toniutti mógł pograć z Davidem Smithem.

15:17
    Jeffrey Jendryk w amerykańskim pojedynku w hali Podpromie.

15:18
    Jeffrey Jendryk popełnił błąd serwisowy.

16:18
    Karol Butryn przymierzył w część boiska należącą do kędzierzynian.

16:19
    Kamil Semeniuk nie patyczkował się z przeciwnikami.

17:19

17:20
    20. punkt na koncie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To zasługa atakującego Jakuba Kochanowskiego.

17:21
    Pobronili goście, a wysiłek nie został zmarnowany w kontrataku przez Kamila Semeniuka.

17:22
    Adrian Staszewski zaserwował asa.

18:22
    Przyjęli rzeszowianie, a piłka trafiła do Karola Butryna.

18:23
    Kamil Semeniuk obdarzony zaufaniem przez rozgrywającego w końcówce drugiego seta. To słuszne rozwiązanie. Przerwa na żądanie trenera Alberto Giulianiego.

18:24
    Piłki setowe po błędzie technicznym Jeffreya Jendryka.

18:25
    Druga partia podsumowana atakiem przez zapracowanego Kamila Semeniuka.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przybliża się do zdobycia kompletu punktów w hali Podpromie. Tym razem odniosła zwycięstwo 25:18 w secie. Do czasu walka była wyrównana. Przyjezdni ponownie podostrzyli zagrywką, a poza Łukaszem Kaczmarkiem kopał atakami Kamil Semeniuk. Ciekawe, czy kędzierzynian dopadnie syndrom trzeciego seta.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    Piłka trafiła w ataku do Karola Butryna. Sprawdzał trener Nikola Grbić, ale wszystko było w porządku.

1:1

1:2
    Aleksander Śliwka nie zmarnował piłki, która wróciła na stronę kędzierzynian.

1:3
    Blokiem Łukasz Kaczmarek, który jest dotąd najlepiej punktującym zawodnikiem.

2:3
    Ponownie mieli piłkę po swojej stronie kędzierzynianie, ale Jeffrey Jendryk poczekał z blokiem.

3:3
    Nicolas Szerszeń zaserwował asa.

3:4
    Przyjęli liderzy rozgrywek, a skończenie akcji było na barkach Aleksandra Śliwki.

4:4
    Karol Butryn musi pomóc kompanom z klubu w powrocie do walki o zapunktowanie.

4:5
    Jakub Kochanowski spożytkował wrzutkę na środek siatki.

5:5
    Timo Tammemaa odpowiedział swoją akcją.

6:5
    Karol Butryn zaserwował asa.

6:6
    Aleksander Śliwka w trudniejszym dla kędzierzynian momencie.

7:6
    Klemen Cebulj skoncentrowany przy wykonywaniu ataku ze skrzydła.

7:7

8:7
    Nicolas Szerszeń atakował skutecznie. Nie oddadzą seta bez walki gospodarze.

8:8
    Łukasz Kaczmarek dostał trochę wolnego, ale powraca w centrum wydarzeń.

8:9
    Aleksander Śliwka w kontrataku i drużyna z Kędzierzyna-Koźla na prowadzeniu.

9:9
    Piłka w odpowiednim tempie do Jeffreya Jendryka.

9:10
    Aleksander Śliwka poprawia skuteczność w porównaniu z mniej udanymi fragmentami spotkania. Techniczne ataki to jego specjalność zakładu.

10:10
    Nie odpuszcza drużyna z Podkarpacia, a w niej Klemen Cebulj.

10:11
    Aleksander Śliwka. Ponowienie do niego, a blok z Rzeszowa bez szans.

11:11

11:12
    Jakub Kochanowski atakował na odpowiednim pułapie.

12:12

12:13
    Przypomniał o sobie atakiem Kamil Semeniuk.

13:13
    Od kilku minut walka punkt za punkt. Atakował Karol Butryn.

13:14
    Łukasz Kaczmarek nie traci energii do punktowania.

14:14
    Fabian Drzyzga zaskoczył swoim zagraniem z drugiej piłki.

14:15
    Bez potknięć jedni i drudzy. Aleksander Śliwka w pole rzeszowian.

14:16
    Nieudane przyjęcie gospodarzy, a w kontrataku zaprezentował się Łukasz Kaczmarek.

15:16
    Poradzili sobie w odbiorze gospodarze, a atakował Klemen Cebulj.

16:16
    Fabian Drzyzga zaserwował asa.

17:16
    Nicolas Szerszeń w kontrataku i teraz to gospodarze są na prowadzeniu.

17:17

18:17
    Beniamin Toniutti popełnił błąd serwisowy.

18:18
    Jakub Kochanowski. Kędzierzynianie zmarnowali dwupunktowe prowadzenie i muszą gonić.

19:18
    Nie skończyli jedni i drudzy aż zablokował Jeffrey Jendryk.

19:19

20:19
    Po wideo weryfikacji piłka przyznana gospodarzom, ponieważ pomyłkę techniczną popełnił Kamil Semeniuk. Przerwa na żądanie trenera Nikoli Grbicia.

20:20
    David Smith atakiem i tym razem przerwa na żądanie trenera Alberto Giulianiego.

20:21
    Łukasz Kaczmarek zaserwował asa.

20:22
    W takim momencie błąd w ataku Klemena Cebulja. Druga przerwa na żądanie trenera Alberto Giulianiego.

20:23
    Łukasz Kaczmarek nie zwolnił ręki w polu serwisowym, a jego wysiłku nie zmarnował Kamil Semeniuk.

20:24

21:24
    Bartłomiej Kluth nie popisał się, kiedy miał piłkę w pobliżu.

21:25

Koniec meczu

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle srogo zrewanżowała się za niedzielną porażkę i odniosła zwycięstwo 3:0 w hali Podpromie. W końcówce trzeciego seta Alberto Giuliani robił co potrafił, żeby zdeprymować Łukasza Kaczmarka, ale ten zaprezentował się rewelacyjnie w polu serwisowym. Oczywiście został on MVP meczu.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:33:17)

Czas meczu: 1:11