Rysice – Busto Arsizio 0:3 (koniec) | Chemik – Dynamo Kazań 3:0 (koniec) | Maritza – ŁKS 1:3 (koniec)
Grupa Azoty Chemik Police
3
28 25 25
Dinamo AK Bars Kazań
0
26 20 17
Środa 03.02.2021, 20:30 • Hala im. Ignacego Łukasiewicza, Police • Liga Mistrzyń

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:59:06)

Będzie drużyna z Tauron Ligi w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Czwarte zwycięstwo Grupy Azoty Chemika Police w piątym meczu. Marlena Kowalewska nagrodzona statuetką MVP po pojedynku zakończonym wynikiem 3:0. Koncertowa gra podopiecznych Ferhata Akbasa. Już wyeliminowane Dynamo Kazań nie postawiło wielkiego oporu.

Koniec meczu

25:17
    Iga Wasilewska znakomitym atakiem ze środka zamknęła mecz!

24:17
    Piłki meczowe po ataku Jovany Brakocević-Canzian!

23:17
    Jewgienija Starcewa pojedynczym blokiem na środku.

23:16
    Szansa na przeprowadzenie kontrataku, jednak Taisia Konowałowa złapała blokiem Jovanę Brakocević-Canzian. Przerwa na żądanie trenera Ferhata Akbasa.

23:15
    Martyna Grajber atakowała z przechodzącej piłki.

22:15
    Wszystko działa po stronie Chemika. Agnieszka Kąkolewska atakowała ze środka.

21:15
    Olga Strantzali popełniła błąd serwisowy.

21:14
    Jovana Brakocević-Canzian złapała przeciwniczkę świetnym blokiem!

20:14
    Tatiana Kadoczkina atakowała z dużą mocą po prostej. Wideo weryfikacja pokazała, że była antenka.

19:14
    Agnieszka Kąkolewska podsumowała pełną nieporozumień akcję atakiem. Być może ostatnia w meczu przerwa na żądanie szkoleniowca Dynama Kazań.

18:14
    Przez środek zawodniczki z Kazania.

18:13
    Jovana Brakocević-Canzian z ogromną mocą, ale również dokładnością.

17:13
    Irina Korolewa przymierzyła przez blok Chemika.

17:12
    Pewnie Chemik! Olga Strantzali z lewego skrzydła.

16:12
    Broniła Martyna Grajber, ale Marlenie Kowalewskiej już nie udało się utrzymać piłki w regulaminowym miejscu.

16:11
    Iga Wasilewska zaczekała z potwornym blokiem!

15:11
    Anna Kotikowa popełniła błąd serwisowy.

14:11
    Jovana Brakocević-Canzian popełniła błąd serwisowy.

14:10
    Kontratak z wykorzystaniem Martyny Grajber. Idą po swoje Chemiczki!

13:10
    Marlena Kowalewska przymierzyła fenomenalnie swoim kiwnięciem za plecy zawodniczek Dynama Kazań. Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

12:10
    Tatiana Kadoczkina pomaga policzankom swoim niedokładnym atakiem.

11:10
    Iga Wasilewska huknęła swoim atakiem.

10:10
    Za duży rozmach Martyny Grajber i dotknęła ona siatki po swoim ataku.

10:9
    Taisia Konowałowa miała dużo miejsca na swój atak ze środka.

10:8
    Jovana Brakocević-Canzian przymierzyła po skosie nie do obrony.

9:8

9:7
    Tatiana Kadoczkina broniła, ale druga piłka spadła po środku pola Dynama Kazań.

8:7
    Irina Korolewa dobiła własne nieskuteczne uderzenie.

8:6
    Olga Strantzali prawdopodobnie zakończy to spotkanie z wysoką skutecznością.

7:6
    Jovana Brakocević-Canzian atakowała w odpowiednim tempie.

6:6
    Anna Kotikowa przebudziła się na lewym skrzydle.

6:5
    Olga Strantzali przymierzyła w boisko między dwiema blokującymi przeciwniczkami.

5:5
    Arina Fedorowcewa wykorzystała do zdobycia punktu dłonie próbującej blokować Igi Wasilewskiej.

5:4
    Chemik na prowadzeniu po kontrataku z wykorzystaniem Olgi Strantzali.

4:4

3:4
    Taisia Konowałowa w odpowiednim tempie ze środka siatki.

3:3
    Tatiana Kadoczkina popełniła błąd serwisowy.

2:3
    Tatiana Kadoczkina konsekwentna w swoim bombardowaniu z prawego skrzydła.

2:2
    Nie poradziły sobie w obronie policzanki mimo dużej ofiarności.

2:1
    Martyna Grajber wykorzystała przy swoim bloku dłonie zawodniczek Dynama Kazań.

1:1
    Tatiana Kadoczkina ma najwięcej pomysłów na oszukanie bloku Chemika.

1:0
    Anna Kotikowa kontynuuje komedię pomyłek. Tym razem dotknęła siatki po swoim ataku. Pierwszy punkt w trzecim secie dla Chemika.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

Blisko, coraz bliżej. Grupa Azoty Chemik Police walczy z powodzeniem o pokonanie Dynama Kazań, a także awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. W drugim secie podopieczne Ferhata Akbasa popisały się ambitnym pościgiem, a w końcówce sprowokowały serię błędów przyjezdnych.

25:20
    Anna Kotikowa atakowała w aut po przekątnej. Set dla Chemika.

24:20
    Piłki setowe po błędzie serwisowym.

23:20
    Anna Kotikowa atakowała na zakończenie efektownej wymiany. Jewgienija Starcewa wprowadzona na boisko z kwadratu rezerwowych.

23:19
    Agnieszka Kąkolewska przybliżyła Chemik do zwycięstwa atakiem ze środka.

22:19
    Po wideo weryfikacji piłka dla zespołu z Kazania.

22:18
    Anna Kotikowa zaatakowała w pół siatki po rewelacyjnych obronach policzanek. Przerwa na żądanie szkoleniowca Dynama Kazań.

21:18

20:18
    Arina Fedorowcewa znalazła dziurę w potrójnym bloku Chemika, choć nie powinna. Powrotna zmiana Wasilewska za Łukasik.

20:17
    Iga Wasilewska z obiegnięcia między blokiem Dynama Kazań a antenką. Martyna Łukasik w pole serwisowe za Igę Wasilewską

19:17
    Tatiana Kadoczkina atakowała technicznie za blok policzanek.

19:16
    Rośnie przewaga podopiecznych Ferhata Akbasa po autowym ataku. Elizaweta Popowa weszła na boisko z kwadratu rezerwowych.

18:16
    Jovana Brakocević-Canzian poradziła sobie mimo podwójnego bloku Dynama Kazań.

17:16
    Nie odpuszczają siatkarki Dynama Kazań w walce o wygranie drugiego seta.

17:15
    Ponownie piłka przyznana Chemikowi po błędzie dotknięcia siatki.

16:15
    Akcja zespołu z Polic w odpowiednim tempie.

15:15
    Piłka przyznana przyjezdnym i ponownie remis w hali w Policach.

15:14
    Tym razem to Jovana Brakocević-Canzian sprowokowała pomyłkę przeciwniczki.

14:14
    Piłka przyznana gospodyniom.

13:14
    Przepychanka na siatce rozstrzygnięta przez drużynę z Rosji.

13:13
    Trzy razy atakowała Jovana Brakocević-Canzian aż skutecznie. Remis i przerwa na żądanie trenera Dynama Kazań.

12:13
    Agnieszka Kąkolewska przypomina o swoich potężnych blokach z poprzedniego meczu.

11:13
    W kontrataku przymierzyła w kierunku narożnika boiska Martyna Grajber.

10:13
    Na przełamanie dla Chemika atakowała obok bloku Agnieszka Kąkolewska.

9:13
    Jovana Brakocević-Canzian kolejną Chemiczką, która wpadła w blok Dynama Kazań.

9:12
    Blok Dynama Kazań, a po nim przerwa na żądanie trenera Ferhata Akbasa.

9:11
    Anna Kotikowa wyśmienicie po skosie, co powoduje wzrost przewagi Dynama Kazań. Gospodynie zagrały na czas i zawołały dziewczynki do przetarcia parkietu.

9:10
    Marlena Kowalewska popełniła błąd serwisowy.

9:9

8:9
    Nie pozwoliła na obronę atakująca Dynama Kazań.

8:8
    Iga Wasilewska popełniła błąd serwisowy.

8:7
    Iga Wasilewska skuteczna w pierwszym tempie.

7:7
    Tatiana Kadoczkina odpowiada kolejnym dobrym atakiem na wcześniejsze komplementy. Dograła jej umiejętnie Anna Podkopajewa.

7:6
    Jovana Brakocević-Canzian atakowała z prawego skrzydła. Piłka nie trafiła w boisko i nie miała kontaktu z blokiem z Kazania, co pokazała wideo weryfikacja.

7:5
    Irina Korolewa atakowała w siatkę, a piłka była całkiem wygodna.

6:5
    Tatiana Kadoczkina najlepszą z atakujących z Kazania.

6:4
    Martyna Grajber skierowała piłkę po bloku poza boisko. Dograła przytomnie Paulina Maj-Erwardt.

5:4
    Taisia Konowałowa nie pozwoliła broniącej przeciwniczce na utrzymanie piłki w grze.

5:3
    Początkowo nie zakończyła akcji Martyna Grajber, ale była szansa na poprawienie poprzez Agnieszkę Kąkolewską.

4:3
    Samanta Fabris wybiła piłkę poza boisko po zewnętrznej części dłoni policzanki.

4:2
    Bronią jak natchnione gospodynie, a kontratak przeprowadziły Agnieszka Kąkolewska i Olga Strantzali.

3:2
    Broniła efektownie Martyna Grajber, a atakowała Jovana Brakocević-Canzian.

2:2
    Piłka do sędziego, a powinna być do którejś z zawodniczek Chemika. Bałagan.

2:1
    Anna Kotikowa przedarła się przez dziurę w bloku. Pierwszy punkt w drugim secie dla Dynama Kazań.

2:0
    Agnieszka Kąkolewska perfekcyjnie blokiem.

1:0
    Olga Strantzali wyraźnie rozpędzona w tym fragmencie meczu. Atakowała poprzez dziurę między blokiem Dynama a antenką.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

Nadspodziewanie nerwowa końcówka seta dla Chemika, ale ze szczęśliwym finałem. Po zmarnowaniu czterech z rzędu piłek setowych przez policzanki swoje szanse miało Dynamo Kazań. Mistrz Polski wytrzymał ciśnienie i zwycięstwem 28:26 przybliżył się do zwycięstwa w całym spotkaniu.

28:26
    Ponownie świetnie zaserwowała Natalia Mędrzyk, a Olga Strantzali popisała się technicznym zagraniem na lewym skrzydle.

27:26
    Olga Strantzali. Reprezentantka Grecji atakowała z piłki oddanej przez Dynamo Kazań po serwisie Natalii Mędrzyk.

26:26
    Samanta Fabris nie przebiła teoretycznie banalnej piłki na stronę Chemika. Po stronie gospodyń Natalia Mędrzyk za Igę Wasilewską w pole serwisowe.

25:26
    Tatiana Kadoczkina nie pomyliła się i dynamicznie atakowała z lewego skrzydła.

25:25
    Na przebudzenie dla Chemika atakowała Jovana Brakocević-Canzian.

24:25
    Aut po ataku ze środka i kolejna piłka dla Dynama.

24:24
    Remis i walka na przewagi.

24:23
    Tatiana Kadoczkina wepchnęła piłkę w pole Chemika po obronionych atakach Chemika. Druga przerwa na żądanie trenera Ferhata Akbasa.

24:22
    Tatiana Kadoczkina w kontrataku po podbitym zagraniu Igi Wasilewskiej.

24:21
    Samanta Fabris poprawiła się po wcześniejszych niepowodzeniach w ataku. Przerwa na żądanie trenera Chemika – Ferhata Akbasa.

24:20
    Piłki setowe po akcji z wykorzystaniem Igi Wasilewskiej. Przed nią Martyna Łukasik za Jovanę Brakocević-Canzian oraz przerwa na żądanie szkoleniowca Dynama Kazań.

23:20
    Blok-antenka, a atakowała Tatiana Kadoczkina.

23:19
    Chemik przybliża się do zwycięstwa! Olga Strantzali huknęła z drugiej linii po złych atakach Samanty Fabris. Przerwa na żądanie trenera Dynama Kazań.

22:19
    Jovana Brakocević-Canzian idealnie przymierzyła za plecy zbyt płasko ustawionych przyjezdnych.

21:19
    Irina Korolewa atakowała ze środka i poszła w pole serwisowe.

21:18
    Jovana Brakocević-Canzian poradziła sobie z sytuacyjnej piłki po wystawie Pauliny Maj-Erwardt. Koniec podwójnej zmiany w Dynamie Kazań.

20:18
    Tatiana Kadoczkina oparła piłkę o blok Chemika swoim technicznym atakiem.

20:17
    Arina Fedorowcewa popełniła błąd serwisowy.

19:17
    Broniły siatkarki Chemika, ale za dużo odbić i piłka dla Dynama.

19:16
    Pogubiła się Marlena Kowalewska, ale niezdarne rywalki pozwoliły rozgrywającej Chemika na poprawienie się.

18:16
    Tatiana Kadoczkina. Nie było to idealne rozegranie, ale poradziła sobie w ataku.

18:15
    W kontrataku odbudowuje przewagę policzanek Iga Wasilewska.

17:15
    Na taki atak Jovany Brakocević-Canzian czekały gospodynie w trudniejszym momencie.

16:15
    Arina Fedorowcewa zatrzymała pojedynczym blokiem Martynę Grajber.

16:14
    Iga Wasilewska zbyt płasko z obejścia i piłka trafiła w siatkę.

16:13

16:12
    Martyna Grajber z przechodzącej piłki po źle przyjętej zagrywce Jovany Brakocević-Canzian.

15:12
    Olga Strantzali uruchomiona w drugiej linii. Po tym skutecznie zaatakowała.

14:12
    Elizaweta Popowa zaserwowała asa.

14:11
    Tatiana Kadoczkina atakowała z wykorzystaniem dłoni policzanki. Podwójna zmiana zaproponowana przez trenera Dynama Kazań.

14:10
    Martyna Grajber wpadła w podwójny blok Dynama Kazań. Wideo weryfikacja pokazała dotknięcie siatki przez zawodniczkę gości.

13:10
    Taisia Konowałowa zatrzymana fenomenalnym blokiem przez Igę Wasilewską.

12:10
    Zgubiła tempo Agnieszka Kąkolewska, ale po chwili dostała z prezencie od Dynama Kazań możliwość wykonania dobitki.

11:10
    Samantha Bricio Ramos zatrzymała blokiem Jovanę Brakocević-Canzian.

11:9
    Piłka wciśnięta atakiem między blok Chemiczek a siatkę.

11:8
    Samantha Bricio Ramos zaatakowała daleko poza boisko i nie znalazła palców blokujących policzanek. Wideo weryfikacja nie pomogła Dynamu Kazań.

10:8

9:8
    Tatiana Kadoczkina z wykorzystaniem dłoni próbującej blokować Igi Wasilewskiej.

9:7
    W odpowiednim tempie przeprowadzona akcja przez Agnieszkę Kąkolewską.

8:7
    Tatiana Kadoczkina z wykorzystaniem dłoni blokujących.

8:6
    W drugim tempie Olga Strantzali skierowała piłkę atakiem za blok Dynama Kazań.

7:6
    Broniły policzanki, ale nie potrafiły dograć drugiej piłki do Jovany Brakocević-Canzian.

7:5
    Blokowały i broniły przyjezdne, ale dały się zaskoczyć sytuacyjnym atakiem Olgi Strantzali.

6:5
    Złe dogranie do siatki wykorzystane przez Igę Wasilewską.

5:5
    Przedłużona akcja przerwana blokiem na atakującej z sytuacyjnej piłki Martynie Grajber.

5:4
    Samanta Fabris popełniła błąd serwisowy.

4:4
    Samanta Fabris zaserwowała asa.

4:3
    Taisia Konowałowa poradziła sobie z zakończeniem akcji na środku.

4:2
    Agnieszka Kąkolewska zaserwowała asa.

3:2
    Martyna Grajber i Iga Wasilewska zaprezentowały blok na lewym skrzydle.

2:2
    Agnieszka Kąkolewska idealnie przymierzyła atakiem ze środka.

1:2
    Samanta Fabris kiwnęła perfekcyjnie za blok.

1:1
    Jovana Brakocević-Canzian skuteczniejsza od poprzedniczki.

0:1
    Samantha Bricio Ramos nie pozwoliła na wykonanie dobrego ataku Oldze Stranzali. Blok.

0:0

Szóstki:

Chemik: Kowalewska, Grajber, Strantzali, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Maj-Erwardt (l.)

Dynamo: Starcewa, Bricio Ramos, Kadoczkina, Konowałowa, Korolewa, Fabris, Podkopajewa (l.)

Rozpoczęła się prezentacja w hali w Policach. Przed drużynami oficjalny hymn rozgrywek.

Zapraszamy na relację na żywo z piątego meczu Grupy Azoty Chemika Police w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Drużyna prowadzona przez Ferhata Akbasa zmierzy się z Dynamem Kazań. Początek rywalizacji w środę o godzinie 20:30.

Policzanki są gospodyniami turnieju Ligi Mistrzyń. We wtorek odniosły zwycięstwo 3:0 z VK UP Olomouc. W pierwszym i w trzecim secie nie miały problemu z wypunktowaniem przeciwnika z Czech. Najbardziej wyrównana była druga partia, którą rozstrzygnęły blokami Martyna Grajber i Marlena Kowalewska.
    Chemik wygrał poprzedni mecz 3:0

Komplet punktów wywalczony we wtorek zagwarantował Chemikowi minimum drugie miejsce w grupie. Ewentualny kolejny w środę będzie przepustką do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Pokonanie Dynama Kazań będzie jednak prawdopodobnie trudniejszym zadaniem niż wygranie z VK UP Olomouc.

Szans na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń nie ma już Dynamo Kazań. Rosyjska drużyna zdobyła w dotychczasowych czterech kolejkach zaledwie trzy punkty. To za mało, żeby jeszcze mieć możliwość wyprzedzenia Igora Gorgonzola Novara i Grupy Azoty Chemika Police.

Dynamo zagrało już w Policach z Igorem Gorgonzola Novara. Drużyna z Kazania postawiła przeciwnikowi z Włoch trudne warunki, ale nie zdołała zapunktować. Zażarta konfrontacja zakończyła się wynikiem 1:3. Po tym występie Dynamo walczy już tylko o jak najlepsze pożegnanie się z europejskim pucharem.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Czas meczu: 1:17