Lubawa – FC Toruń 11:0 (koniec) | Dreman – Jagiellonia 2:2 (koniec) | GI Malepszy – Red Dragons 4:3 (koniec)
FIT-MORNING Gredar – Rekord 2:12 (koniec) | AZS UŚ – Nova Gliwice 5:6 (koniec) | Piast – Clearex 4:4 (koniec)
Red Devils – Lębork 6:7 (koniec)
AZS UŚ Katowice
5:6 (1:1)
PA Nova Gliwice
Środa 10.02.2021, 20:15 • Hala Szopienice, Katowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 21. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:00:08)

Pierwsza połowa w Katowicach miała jeszcze umiarkowany poziom emocji. Drużyny jakby kumulowały swoją energię na wywołanie futsalowego trzęsienia ziemi po powrocie z szatni na boisko. W drugie części sytuacja w hali zmieniała się dynamicznie. AZS UŚ kilkakrotnie zdobywał prowadzenie, a nawet miał dwubramkową zaliczkę. PA Nova za każdym razem odpowiadała, a kiedy już sama znalazła się bliżej zwycięstwa, utrzymała wynik 6:5 do końca spektaklu.

40:00

39:05
    Poddenerwowani są katowiczanie. Strata punktów w takich okolicznościach będzie dla nich bolesna. Kilkakrotnie zdobywali prowadzenie, ale nie potrafili umiejętnie zarządzać wynikiem meczu.

38:05
    Ofiarnie bronią przyjezdni i starają się nie pozwolić już żadnemu przeciwnikowi na zmianę rezultatu w ostatnich minutach konfrontacji.

36:50
    Przerwa na żądanie szkoleniowca gospodarzy.

36:47
    Gol dla PA Nova Gliwice!
    Strzelcem bramki MACIEJ MAŁEK.

Przyjezdni ponownie o krok bliżej do odniesienia zwycięstwa. Maciej Małek ma dobry dzień i jeszcze raz oddał uderzenie do bramki Akademików. Robi się nerwowo gospodarzom, ponieważ pozostało mało czasu na zareagowanie.

35:40
    Zakotłowało się w pobliżu bramki przyjezdnych. Akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła zakończona dośrodkowaniem. Bramkarz musiał uważać, żeby nie popełnić żadnego błędu w komunikacji ze swoimi defensorami.

35:05
    Trzecie przewinienie popełnione przez zawodników z Katowic po przerwie.

34:30
    Wznowienie z linii bocznej. Kilka minut bez oddania uderzenia do bramki, więc można zacząć nieco obawiać się o futsalistów. To jednak tak z przymrużeniem oka.

33:20
    Po szalonym fragmencie konfrontacji pozostało jeszcze kilka minut na rozstrzygnięcie spotkania.

32:40
    Bramkarze mają co robić. Ich forma dnia została już przetestowana zarówno uderzeniami z bliska, po których trzeba było wykazać się refleksem, jak i z dystansu, kiedy wystarczyło odpowiednie ustawienie między słupkami.

32:34
    Adam Jonczyk napomniany żółtą kartką za bezpardonowy atak na przeciwnika.

32:00
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki TOMASZ SZCZUREK.

Przewaga liczebna Akademików po raz drugi udokumentowana golem. Po uderzeniu Tomasza Szczurka jest ponownie remis. Już 10 bramek w tym atrakcyjnym widowisku drużyn ze strefy spadkowej.

31:50
    Szukają sposobu na dopadnięcie przeciwnika gospodarze. Ostatnie uderzenie zostało ofiarnie zablokowane przez defensora.

31:15
    Jedno przewinienie po przerwie Akademików, a trzy gliwiczan.

30:42
    PA Nova Gliwice ponownie będzie rywalizować w osłabieniu. Drugi jej zawodnik nie powróci już na boisko. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Moisesa.

30:38
    Kamil Musiał napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

30:29
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BORKOWSKI.

Gliwiczanie po raz pierwszy w meczu na prowadzeniu. Drugie trafienie Łukasza Borkowskiego i teraz to AZS UŚ Katowice musi martwić się o odrobienie strat do przyjezdnych. Zwrot akcji w hali w Szopienicach.

Gole: 13. Gładczak, 22. Gładczak, 22. Wojtyna, 29. Dubiel, 32. Szczurek – 15. Moises, 25. Małek, 26. Hiszpański, 29. Borkowski, 31. Borkowski, 37. Małek

Kartki:   12. Wachuła (KAT), 31. Musiał (KAT), 33. Jonczyk (KAT) – 13. Moises (GLI), 22. Widuch (GLI)   27. Widuch (GLI), 31. Moises (GLI)

AZS UŚ Katowice: Waszka, Lasik – Jochymek, Mirga, Gładczak, Szczurek, Jonczyk, Musiał, Wojtyna, Wachuła, Grecz, Łopuch, Dubiel, Jastrzembski.

PA Nova Gliwice: Szafrański, Hremza, Barteczka – Borkowski, Marton, Hiszpański, Pasierb, Siluk, Spyrka, Borkowski, Małek, Moises, Widuch, Zaczkowski.

Sędziowie: Steczko, Gawle – Koloczek, Bąk