Lubawa – FC Toruń 11:0 (koniec) | Dreman – Jagiellonia 2:2 (koniec) | GI Malepszy – Red Dragons 4:3 (koniec)
FIT-MORNING Gredar – Rekord 2:12 (koniec) | AZS UŚ – Nova Gliwice 5:6 (koniec) | Piast – Clearex 4:4 (koniec)
Red Devils – Lębork 6:7 (koniec)
AZS UŚ Katowice
5:6 (1:1)
PA Nova Gliwice
Środa 10.02.2021, 20:15 • Hala Szopienice, Katowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 21. kolejka

36:47
    Gol dla PA Nova Gliwice!
    Strzelcem bramki MACIEJ MAŁEK.

Przyjezdni ponownie o krok bliżej do odniesienia zwycięstwa. Maciej Małek ma dobry dzień i jeszcze raz oddał uderzenie do bramki Akademików. Robi się nerwowo gospodarzom, ponieważ pozostało mało czasu na zareagowanie.

32:34
    Adam Jonczyk napomniany żółtą kartką za bezpardonowy atak na przeciwnika.

32:00
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki TOMASZ SZCZUREK.

Przewaga liczebna Akademików po raz drugi udokumentowana golem. Po uderzeniu Tomasza Szczurka jest ponownie remis. Już 10 bramek w tym atrakcyjnym widowisku drużyn ze strefy spadkowej.

30:42
    PA Nova Gliwice ponownie będzie rywalizować w osłabieniu. Drugi jej zawodnik nie powróci już na boisko. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Moisesa.

30:38
    Kamil Musiał napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

30:29
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BORKOWSKI.

Gliwiczanie po raz pierwszy w meczu na prowadzeniu. Drugie trafienie Łukasza Borkowskiego i teraz to AZS UŚ Katowice musi martwić się o odrobienie strat do przyjezdnych. Zwrot akcji w hali w Szopienicach.

29:00

To nie zdarza się tak często. Ponownie krótko po golu jednej z drużyn wyrównanie. PA Nova Gliwice jest specjalistką od pościgów w trwającym meczu. Łukasz Borkowski poprawił notowania przyjezdnych.

28:02
    Strzelcem bramki PIOTR DUBIEL.

Katowiczanie nie dają się zdeprymować pościgami przyjezdnych. Piotr Dubiel zakończył sprawnie przeprowadzony atak strzałem do bramki. AZS UŚ Katowice objął prowadzenie po raz trzeci w meczu.

26:21
    Patryk Widuch napomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Zawodnik ten przedwcześnie kończy swój występ w Katowicach. Poniosły go ewidentnie emocje.

25:03
    Strzelcem bramki PIOTR HISZPAŃSKI.

Nastawili celowniki futsaliści w przerwie. Nieco ponad pięć minut walki po przerwie i piłka znalazła się po raz czwarty w bramce. Po uderzeniu Piotra Hiszpańskiego przyjezdni po raz drugi w meczu cieszą się z doprowadzenia do remisu.

24:03

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia i napięcie jeszcze rośnie. Maciej Małek swoim celnym strzałem zredukował prowadzenie AZS UŚ Katowice.

21:59
    Patryk Widuch napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

21:59
    Strzelcem bramki DANIEL WOJTYNA.

Po wznowieniu gry przez zdekoncentrowanych gliwiczan natychmiast przechwyt. Piłka pod nogami Daniela Wojtyny, który po raz pierwszy w meczu zapewnił Akademikom dwubramkowe prowadzenie.

21:51
    Strzelcem bramki ROBERT GŁADCZAK.

Katowiczanie ponownie na prowadzeniu, a ich najskuteczniejszym zawodnikiem jest Robert Gładczak. Ponownie piłka do tego gracza i swoim uderzeniem skompletował on dublet. To jeszcze nie zaspokaja jego apetytu.

14:22
    Strzelcem bramki MOISES.

Niedawno wpisał się do protokołu jako pierwszy przyjezdny napomniany żółtą kartką. Tym razem trafił tam jako strzelec gola. PA Nova Gliwice nie pozwoliła przeciwnikowi długo nacieszyć się prowadzeniem.

12:30
    Moises napomniany żółtą kartką. Druga taka indywidualna reprymenda w meczu.

12:18

Otwarcie wyniku w hali w Szopienicach. Po przerwie na żądanie szkoleniowca skutecznie przeprowadzona akcja przez gospodarzy. Futsalówka trafiła do Roberta Gładczaka, a ten wiedział, jak umieścić ją w bramce gliwiczan.

11:11
    Roman Wachuła napomniany żółtą kartą za ostre przewinienie.

Gole: 13. Gładczak, 22. Gładczak, 22. Wojtyna, 29. Dubiel, 32. Szczurek – 15. Moises, 25. Małek, 26. Hiszpański, 29. Borkowski, 31. Borkowski, 37. Małek

Kartki:   12. Wachuła (KAT), 31. Musiał (KAT), 33. Jonczyk (KAT) – 13. Moises (GLI), 22. Widuch (GLI)   27. Widuch (GLI), 31. Moises (GLI)

AZS UŚ Katowice: Waszka, Lasik – Jochymek, Mirga, Gładczak, Szczurek, Jonczyk, Musiał, Wojtyna, Wachuła, Grecz, Łopuch, Dubiel, Jastrzembski.

PA Nova Gliwice: Szafrański, Hremza, Barteczka – Borkowski, Marton, Hiszpański, Pasierb, Siluk, Spyrka, Borkowski, Małek, Moises, Widuch, Zaczkowski.

Sędziowie: Steczko, Gawle – Koloczek, Bąk