Stal M. – Cracovia 0:0 (koniec) | Wisła K. – Pogoń 2:1 (koniec)
Wisła Kraków
2:1 (2:0)
Pogoń Szczecin
Piątek 19.02.2021, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 18. kolejka
    48. Alexander GORGON - 2:1

48
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki ALEXANDER GORGON.

Trzy minuty po przerwie Pogoń Szczecin złapała kontakt z przeciwnikiem. Będzie jeszcze interesująco w Krakowie. Alexander Gorgon pokonał Mateusza Lisa technicznym uderzeniem z powietrza po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka. Wisła Kraków straciła połowę wypracowanej w pierwszej części zaliczki. Łukasz Burliga był za daleko od Austriaka.
    45+2. Felicio Brown Forbes - 2:0

45+2
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki FELICIO BROWN FORBES.

Wisła buduje przewagę. Peter Hyballa triumfuje przy ławce rezerwowych gospodarzy. Felicio Brown Forbes dostał piłkę odrobinę przypadkowo od Zana Medveda, po czym oddał rewelacyjne i podkręcone uderzenie zza pola karnego. Dante Stipica ustawił się w nieodpowiednim miejscu i nawet nie pozorował interwencji!
    31. Benedikt ZECH - 1:0

31
    Samobójcze trafienie zalicza BENEDIKT ZECH.

Biała Gwiazda na prowadzeniu! Po nieco ponad dwóch kwadransach rywalizacji w Krakowie padła niepokonana od początku rundy wiosennej defensywa Pogoni Szczecin. Yaw Yeboah przechwycił piłkę po niedokładnym podaniu Mariusza Malca, a ta trafiła do Felicio Browna Forbesa. Dośrodkowanie napastnika miał wykorzystać Piotr Starzyński, ale zanim to się stało, niefortunnie interweniował Benedikt Zech i strzelił gola samobójczego.

Gole: 31. Zech (sam.), 45+2. Brown Forbes – 48. Gorgon

Kartki:   35. Burliga (WIS), 38. Sadlok (WIS), 43. Medved (WIS) – 5. Gorgon (POG), 28. Zahović (POG), 64. Zech (POG), 65. Bartkowski (POG), 85. Matynia (POG)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 4:10. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 2:4. Foule: 9:16.
    Wisła Kraków: Lis – Burliga, Frydrych, Mehremič (39. Szota), Sadlok (C) – Plewka – Yeboah (69. Błaszczykowski), Medved (89. Chuca), Savić, Starzyński (69. Wachowiak) – Brown Forbes.
    Zmiany: Buchalik, Broda – Wachowiak, Boguski, Hoyo-Kowalski, Błaszczykowski, Szota, Chuca, Duda.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski (75. Frączczak), Zech, Malec, Mata (83. Matynia) – Podstawski – Gorgon, Drygas (C) (62. Hostikka), Smoliński (83. Fornalczyk), Kucharczyk – Zahović (75. Benedyczak).
    Zmiany: Bursztyn – Frączczak, Triantafyllopoulos, Matynia, Hostikka, Fornalczyk, Stec, Stolarski, Benedyczak.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)