GKS T. – Zagłębie S. 3:1 (koniec) | Puszcza – Arka 4:0 (koniec)
GKS Tychy
3:1 (1:1)
Zagłębie Sosnowiec
Niedziela 07.03.2021, 12:40 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 19. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

Dzień dobry! Za kilka chwil początek spotkania. Zaraz przedstawimy składy obu ekip.

GKS Tychy: Jałocha – Szeliga, Sołowiej, Nedić, Mańka, Biel, Żytek, Grzeszczyk, Paprzycki, K. Piątek, Lewicki.

Rezerwowi: Odyjewski – J. Piątek, Kasprzyk, Nowak, Moneta, Steblecki, Połap, Szymura, Norkowski.

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski, Turzyniecki, Duriska, Radkowski, Gojny, Pawłowski, Korzeniecki, Ambrosiewicz, Misak, Seedorf, Sobczak.

Rezerwowi: Frankowski, Szwed, Maia, Karbowy, Ryndak, Wiszniowski, Polczak, Masłowski, Małecki..

Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia Wojciech Myć.

1

1
    Rywalizację czas zacząć. Liczymy na spore emocje!

2
    Na czarno gospodarze. Przyjezdni zagrają dziś w czerwonych kompletach.

3
    Murawa w Tychach nie wygląda dziś najlepiej. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że dla wszystkich jest taka sama.

5
    Szukał szczęścia Paprzycki, ale tym razem był totalnie nieskuteczny.

6
    Ostre wejście jednego z reprezentantów GKS-u Tychy. Rzut wolny dl rywali.

9
    Czekamy na pierwszego gola. Coś tutaj się dzieje.

10
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki SZYMON PAWŁOWSKI. Ależ akcja gości! Najpierw skutecznie interweniował Jałocha, ale później Sołowiej wybił piłkę prosto pod nogi Pawłowskiego, który pewnie wpakował ją do siatki.

11
    To pierwsza bramka Pawłowskiego w tym sezonie.

12
    Rozkręca nam się GKS Tychy. Jest wyraźnie podrażniony utratą pierwszego gola.

13
    Bez wątpienia to GKS Tychy jest faworytem tego spotkania. Mało kto się spodziewał, że już po 10 minutach prowadzić będzie Zagłębie Sosnowiec.

14
    Posiadanie piłki: 48-52%.

15
    Całkiem przyjemnie ogląda się ten mecz. Na razie nie brakuje interesujących akcji.

16
    GKS Tychy groźnie zaatakował. Paprzycki oddał strzał, ale był on czytelny i bardzo słaby.

17
    Tyszanie popełniają sporo błędów. Muszą być bardziej uważni, bo inaczej będą karceni kolejnymi golami.

18
    Ależ kapitalna bomba! Sprawdzona została czujność Stępniowskiego.

19
    Jeżeli chodzi o błędy, to szczególnie często popełnia je Sołowiej. Wręcz koszmarnie wszedł w ten dzisiejszy mecz w Tychach.

20
    Stępniowski znów musiał interweniować. W ostatnich minutach ma sporo pracy, ale trzeba przyznać, że doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków.

21
    Warto dodać, że czujność Stępniowskiego sprawdził Szeliga.

22
    Sporo wymian ciosów mamy w tym spotkaniu. To może się podobać.

23
    Zagłębie gra dość wysoko i agresywnie. To sprawia niemałe problemy przeciwnikom. Defensywa GKS-u Tychy musi być szalenie czujna!

24
    Nie zmienia się wynik spotkania. Od dziesiątej minucie, po trafieniu Szymona Pawłowskiego, mamy 0:1.

27
    Obie ekipy próbują atakować, ale obecnie czynią to trochę bez konkretów.

28
    Bardzo ciekawe, jak potoczy się ta rywalizacja. Na razie faworyt zawodzi.

29
    Bardzo pasywnie prezentuje się Bartosz Biel. Niby próbuje zaskakiwać przeciwników, ale robi to bez efektów.

30
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostaje już tylko kwadrans.

31
    Posiadanie piłki: 51-49%.

32
    Na razie tyszanie nie potrafią poważniej zagrozić Zagłębiu. Muszą wziąć się w garść, jeśli myślą o tym, by do szatni schodzić z lepszym wynikiem.

33
    Głównym problemem GKS-u jest brak pomysłu, ale i takie piłkarskie niechlujstwo. Dużo prostych błędów i bezsensownych zagrań.

35
    Dziesięć minut gry do końca pierwszej połowy. Utrzymuje się rezultat 0:1.

36
    Szansa Żytka. Oddał uderzenie głową, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. Tym razem poszybowała ponad poprzeczką.

37
    Biel bardzo się dziś stara, ale to ewidentnie nie jest jego dzień. Mało rzeczy mu wychodzi.

38
    Obecnie tempo rywalizacji nie jest najwyższe.

39
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki BARTOSZ BIEL. Do tej pory grał bardzo przeciętnie, ale tym razem zachował się wręcz doskonale i wpakował piłkę do siatki. Wspaniały strzał.

40
    To szósty gol Biela w bieżącym sezonie.

43
    Ostatnie minuty pierwszej połowy. Szybko leci czas w Tychach. Dobrze ogląda się te derby!

44
    Wszystko wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli 1:1.

45
    Końcówka pierwszej połowy. Jeszcze jest walka o gola. W natarciu Zagłębie.

45+1

Szybko zleciała ta pierwsza połowa. Do przerwy mamy remis. Wydaje się, że jest to w miarę sprawiedliwy rezultat, choć może trochę lepiej wypadali sosnowiczanie.

46

47
    Ruszyła druga odsłona dzisiejszego meczu w Tychach. Liczymy, że będzie przynajmniej tak ciekawa jak pierwsza.

48
    Warto podkreślić, że w przerwie nie doszło do zmian.

50
    Pięć minut gry po przerwie już za nami. Na razie wynik bez zmian.

51
    Próbuje teraz atakować Zagłębie. Ciekawe co z tego wyniknie.
    52. W pierwszej połowie padły dwie bramki. Jak będzie w tej drugiej?

53
    Przypomnijmy, że faworytem tego spotkania są tyszanie. Ekipa Zagłębia pokazała jednak, że tanio skóry tutaj nie sprzeda.

54
    Sędzia Wojciech Myć upomina Kazimierza Moskala. Jeżeli trener będzie nadal dyskutował, to obejrzy żółtą kartkę.

55
    Strzelcem bramki BARTOSZ SZELIGA. Miało być dośrodkowanie, ale wyszło trafienie. Zaskoczył, oj zaskoczył Szeliga!

58
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Seedorf, na boisku pojawia się Małecki.

59
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Korzeniecki, na boisku pojawia się Karbowy.

60
    Godzina gry za nami. Za około dwa kwadranse już wszystko będzie jasne.

61
    Sędzia pozwala zawodnikom na dość dużo. Relatywnie rzadko używa gwizdka, nie sięga też po kartki.

62
    Pawłowski ostro zaatakowany przez Paprzyckiego. Zawodnik Zagłębia krzyczał na cały stadion. Tutaj też kartki nie ma, tylko rzut wolny.

63
    Posiadanie piłki 49-51%.

64
    Pawłowski ładnie składał się do uderzenia, ale tylko postraszył przeciwników!

65
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi K. Piątek, na boisku pojawia się Moneta.
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Paprzycki, na boisku pojawia się Norkowski.

66
    GKS Tychy prowadzi, a Zagłębie jakby trochę przygasło.

67
    Piłka wpadła do siatki GKS-u Tychy, ale gola nie ma. Sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej.

68
    Powtórki wskazują na to, że ofsajd był, ale to bardzo minimalny!

69
    Zagłębie musi teraz się bronić. Tyszanie wyglądają na rozochoconych.

70
    Ależ było gorąco! Moneta uderzył głową, ale nie wpakował piłki do siatki. Zabrakło bardzo, ale to bardzo niewiele. Poprzeczka!!!

72
    Coraz bliżej końca spotkania. Tymczasem utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie tyszan.

73
    Bardzo ciekawe, czy sosnowiczanie znajdą jeszcze jakieś rozwiązanie, które pozwoli doprowadzić chociażby do remisu.

74
    Gospodarze obecnie grają dość dobrze. Mocno stawiają się Zagłębiu.

75
    Pawłowski zablokowany.

76
    Rzut rożny dla gości. Kotłuje się w polu karnym.

77
    Było gorąco, ale ostatecznie gospodarze oddalili zagrożenie. To skutkuje kolejnym kornerem dla rywali.

79
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Biel, na boisku pojawia się Steblecki.
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Lewicki, na boisku pojawia się Nowak.

80
    Jeszcze dziesięć minut do końca meczu.

82
    Zagłębie gra ciekawy futbol. Tutaj jeszcze goście mogą coś ustrzelić.

84
    Na pozycji spalonej znalazł się Małecki.

86
    Strzelcem bramki DAMIAN NOWAK. Wyśmienity gol tego zawodnika. Przepięknie huknął zza pola karnego.

87
    Teraz to już raczej jest pozamiatane. Zagłębie najpewniej przegra ten mecz.

88
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Grzeszczyk, na boisku pojawia się Połap.

89
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Pawłowski, na boisku pojawia się Szwed.

90
    Sędzia dorzucił trzy minuty.

90+2
    Drugą połowę tyszanie zagrali lepiej i bez wątpienia w pełni zasłużenie kroczą po triumf.

90+4

GKS Tychy dopiął swego. Gospodarze wygrywają z Zagłębiem Sosnowiec, choć z pewnością nie był to spacerek dla triumfatorów. Rywale potrafili się postawić. (14:32:16)

Mateusz

Gole: 39. Biel, 55. Szeliga, 86. Nowak – 10. Pawłowski

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 2:2. Foule: 20:9.
    GKS Tychy: Jałocha – Szeliga, Sołowiej, Nedić, Mańka, Biel (79. Steblecki), Żytek, Grzeszczyk (88. Połap), Paprzycki (65. Norkowski), K. Piątek (65. Moneta), Lewicki (79. Nowak).

Zmiany: Odyjewski – J. Piątek, Kasprzyk, Nowak, Moneta, Steblecki, Połap, Szymura, Norkowski.

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski, Turzyniecki, Duriska, Radkowski, Gojny, Pawłowski (89. Szwed), Korzeniecki (59. Karbowy), Ambrosiewicz, Misak, Seedorf (58. Małecki), Sobczak.

Zmiany: Frankowski, Szwed, Maia, Karbowy, Ryndak, Wiszniowski, Polczak, Masłowski, Małecki.

Sędziowie: Wojciech Myć