Jelcz-Laskowice – Piast 1:4 (koniec) | Red Devils – GI Malepszy 1:7 (koniec) | FC Reiter – Dreman 1:1 (koniec)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
1:4 (0:2)
Piast Gliwice
Niedziela 14.03.2021, 16:00 • Centrum Sportu i Rekreacji, Jelcz-Laskowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 24 • 24. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:39:46)

Piast Gliwice broni miejsca na podium w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy. Po raz drugi w sezonie rozprawił się z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice i może być spokojny o to, że Pomarańczowi nie wyprzedzą ich przed końcem sezonu. Po powrocie z szatni na drugą połowę meczu gospodarze starali się doprowadzić do remisu, jednak stracili gola po uderzeniu Mateusza Mrowca. Sytuacja Acany Orła stała się bardzo trudna i nawet trafienie Kacpra Kędry na 1:3 nie oznaczało rozpoczęcia gonitwy za przeciwnikiem. Ostatecznie wygrana 4:1 Piasta, a najważniejszym zawodnikiem spotkania był Rodrigo Dasaiev. To on swoim dubletem wcześnie ustawił pojedynek gościom.

40:00

39:16
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki DOMINIK SOLECKI.

Ostatnie wątpliwości, co do zwycięzcy spotkania zostały rozwiane. W ostatniej minucie Piast Gliwice powiększył swoje prowadzenie i po uderzeniu Dominika Soleckiego nie ma już wiary w powodzenie pościgu po stronie Acany Orła.

39:10
    To już ostatnia minuta spotkania w Jelczu-Laskowicach.

38:45
    Szukają sposobu na strzelenie gola kontaktowego gospodarze, ale blokowani są przez Piasta.

38:05
    Gospodarze przenieśli piłkę na prawą stronę boiska. Budowanie przez nich groźnych ataków jest problematyczne. Odpowiednio zmobilizowani oraz skoncentrowani na swoich pozycjach obronnych są rywale.

37:57
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Acany Orła Futsalu Jelcz-Laskowice.

37:30
    Ostatnie szanse obu drużyn na poprawienie wyniku przed ostatnią syreną.

37:10
    Futsaliści z Jelcza-Laskowic wymienili żwawo podania w centrum boiska, ale nie przedostali się przez obrońców przeciwnika. Niebawem popełnili stratę na połowie przeciwnika.

36:05
    Po dwa faule obu drużyn w drugiej połowie meczu.

35:20
    Nie brakuje walki w konfrontacji. Piłkarze nie odstawiają nóg i walczą ze sobą o każdy centymetr hali. Nie widać pod względem zaangażowania braków po którejkolwiek ze stron.

34:30
    Gra wznowiona, a ekipa z Jelcza-Laskowic musi przedzierać się przez zorganizowanych oraz zmobilizowanych podopiecznych Orlando Duarte.

34:07
    Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych Orlando Duarte.

33:45
    Zablokowane uderzenie zza pola bramkowego i piłka nie zagroziła gliwiczanom. Rezerwowi jeszcze mobilizują do wysiłku zawodników aktualnie przebywających na boisku.

33:30
    Gospodarze potrzebują zdecydowanego przyspieszenia, jeżeli chcą golem kontaktowym spowodować nerwowość w szeregach przeciwnika.

33:00
    Jedno przewinienie zespołu z Jelcza-Laskowic, a dwa na koncie Piasta Gliwice.

32:20
    Gospodarze są w posiadaniu piłki. Wymiana podań w bezpiecznej dla przeciwników odległości od bramki. Futbolówka sunęła po hali powoli, a jej posiadacze nie zdobywali przestrzeni.

Gole: 30. Kędra – 3. Dasaiev, 3. Dasaiev, 30. Mrowiec, 40. Solecki

Kartki:   10. Pautiak (JLA), 32. Możeiko (JLA)

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Wiegels, Goliński – Pastars, Opatowski, Morozow, Kąkol, Możeiko, Makowski, Kędra, Turkowyd, Pautiak, Szypczyński.

Piast Gliwice: Widuch, Bogdziewicz – Bugański, Solecki, Mrowiec, Franz, Dasaiev, Amantes, Wilk, Ixemad, Soares, Szadurski.

Sędziowie: Żurawski, Adamonis – Struski, Grabowski