Garbarnia – KKS 1:2 (koniec) | Hutnik – Polkowice 0:3 (koniec) | Błękitni – Motor 1:1 (koniec)
Olimpia E. – Bytovia 0:1 (koniec) | Skra – Wigry 3:2 (koniec) | Znicz – Chojniczanka 0:2 (koniec)
Olimpia G. – Stal Rz. 2:1 (koniec) | Lech II P. – GKS K. 1:2 (koniec)
Garbarnia Kraków
1:2 (0:2)
KKS 1925 Kalisz
Środa 17.03.2021, 13:00 • Stadion Garbarni, Kraków • 2. Liga • 22. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:02:45)

Faule: 18:22.

KKS 1925 Kalisz odniósł drugie wyjazdowe zwycięstwo w rundzie wiosennej. Drużyna prowadzona przez Ryszarda Wieczorka była szczególnie niebezpieczna na początku meczu. Dzięki uderzeniom Nestora Gordillo oraz Michała Boreckiego objęła prowadzenie. Garbarnia walczyła o poprawienie wyniku i w drugiej połowie miała więcej do powiedzenia na boisku. Trafienie z rzutu wolnego Grzegorza Marszalika okazało się jedynym gospodarzy i zeszli oni z boiska pokonani 1:2 przez beniaminka z Wielkopolski.

90+5

90+4
    Mateusz Majewski napomniany jeszcze żółtą kartką.

90+2
    KKS 1925 Kalisz na połowie przeciwnika i stara się właśnie tam zarządzać odrobinę niespokojną w ostatnich minutach sytuacją na boisku.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89
    Gol dla Garbarnii!
    Strzelcem bramki GRZEGORZ MARSZALIK.

Trafienie do bramki kaliszan w końcówce podstawowego czasu, a to zapowiada emocje do ostatnich sekund meczu! Grzegorz Marszalik zmniejszył stratę do przeciwnika i KKS 1925 Kalisz nie może być już równie spokojny o wywalczenie kompletu punktów. Marszalik przymierzył prosto w okienko z rzutu wolnego.

88
    Niebawem sędzia Dawid Bukowczan da znać zawodnikom, o ile minut przedłuży spotkanie.

87
    Nieudane rozegranie rzutu wolnego i KKS 1925 Kalisz jest coraz bliżej zachowania czystego konta.

86
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Gordillo, na boisku pojawia się Koczy.

86
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Kaszuba, na boisku pojawia się Mickevics.

86
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem. Po niej gra zostanie wznowiona od rzutu wolnego przez podopiecznych Łukasza Surmy.

84
    Aż 10 rzutów rożnych wykonywanych przez Garbarnię Kraków, ale nie potrafiła wykorzystać żadnego z nich do pokonania Michała Molendy.

82
    Grzegorz Marszalik kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką przez Dawida Bukowczana.

81
    Bartłomiej Putno napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

80
    Pierwsza połowa była mocniej wypełniona sytuacjami podbramkowymi. KKS 1925 Kalisz nieco zamknął spotkanie po przerwie.

79
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Łuszkiewicz, na boisku pojawia się Kaszuba.

79
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Borecki, na boisku pojawia się Putno.

77
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Pająk, na boisku pojawia się Surma.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu gospodarzom na poprawienie rezultatu. Szansa na zapunktowanie jest już niewielka, ale jest. Za moment ostatnia zmiana szkoleniowca Garbarni.

74
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Maćczak, na boisku pojawia się Majewski.

72
    Niebawem szkoleniowiec przyjezdnych rozpocznie przeprowadzanie roszad personalnych w swoim zespole. Dotąd KKS 1925 Kalisz funkcjonuje bez większego zarzutu, więc Ryszard Wieczorek postanowił nie kombinować na siłę.

70
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Kołbon, na boisku pojawia się Duda.

68
    Przypomniał o sobie kolejnym uderzeniem Nestor Gordillo. Nie przymierzył on równie dobrze jak na początku meczu. Tym razem główkował nieco poza bramkę strzeżoną przez Doriana Frątczaka.

66
    Marek Masiuda napomniany żółtą kartką za bezpardonowe zachowanie w starciu z przeciwnikiem.

64
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

63
    Tomasz Kołbon doszedł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Oddane przez niego uderzenie nie zagroziło bramkarzowi z Kalisza.

62
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Radwanek, na boisku pojawia się Górski.

62
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Feliks, na boisku pojawia się Fidziukiewicz.

60
    Trener gospodarzy przygotowuje kolejnych zawodników do wprowadzenia z ławki rezerwowych na boisko.

58
    Tomasz Kołbon napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

56
    Błażej Radwanek przeprowadził rajd między zawodnikami z Kalisza. Szarża zawodnika ofensywnego Garbarni Kraków co prawda podsumowana uderzeniem, ale poza bramkę Michała Molendy.

53
    Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

51
    Po przerwie jedna, ale duża szansa na strzelenie gola kontaktowego kaliszanom. Kamil Kuczak uruchomił podaniem Błażeja Radwanka, a ten drugi oddał strzał nieznacznie obok bramki Michała Molendy. Muszą być skoncentrowani w takich sytuacjach podopieczni Ryszarda Wieczorka.

49
    Niebezpiecznie Garbarnia Kraków, która jeszcze nie zwątpiła do końca w możliwość zapunktowania. Gra została jednak przerwana przez sędziego Dawida Bukowczana z powodu faulu zawodnika atakującego.

48
    Piłkarze mieli możliwość zmodyfikowania swoich założeń przedmeczowych. Szkoleniowcy przyjrzeli się obrazowi rywalizacji w pierwszej połowie i mieli kwadrans na przekazanie swoich uwag podopiecznym.

46
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Wacławek, na boisku pojawia się Morys.

46
    Obrazki z boiska.

KKS 1925 Kalisz prowadzi po pierwszej połowie 2:0. Uderzenia do bramki gospodarzy oddali Nestor Gordillo oraz Michał Borecki. Garbarnia również atakowała, ale stwarzała sytuacje podbramkowe z niższą częstotliwością, a także była mniej skuteczna od dobrze dysponowanego przeciwnika.

45+2

45
    Doliczony czas.

45
    Donatas Nakrosius podłączył się do ataku Garbarni Kraków. Starał się on jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę kontaktową, jednak nie pokonał swoim strzałem Michała Molendę.

42
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

40
    Nikodem Zawistowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

38
    Drużyna gości podeszła w okolicę pola karnego przeciwnika. Próba kombinacyjnego wymienienia podań, ale zorientowała się w odpowiednim momencie defensywa gospodarzy.

35
    Wybronili się piłkarze KKS 1925 Kalisz po rzucie rożnym Garbarni i przeprowadzili jeszcze jeden bardzo groźny atak! Bartłomiej Maćczak dobił w słupek wcześniejsze, równie niebezpieczne uderzenie. Mieli dużo szczęścia gospodarze.

35
    Bruna Wacławek na połowie przeciwnika. Po jego zagraniu interwencja defensora gości i Garbarnia musiała zadowolić się wywalczenia rzutu rożnego.

34
    Jakub Kowalski napomniany żółtą kartką za przerwanie ataku przeciwnika faulem.

32
    Adrian Łuszkiewicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

32
    W odpowiedzi akcja Garbarni zakończona strzałem Kamila Kuczaka. Piłka nie ominęła czujnego Michała Molendy.

30
    Michał Borecki starał się skompletować dublet swoim uderzeniem, ale nie pokonał odpowiednio ustawionego Doriana Frątczaka. Groźni są kaliszanie.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami i wynik pokazuje jednoznacznie, która z drużyn czuje się lepiej na boisku. Trudno będzie Garbarni odwrócić wynik, ale w godzinę pojedynku wszystko jest możliwe.

28
    Coraz lepsza jest sytuacja kaliszan, którzy wykonują duże kroki w kierunku odniesienia zwycięstwa.

27
    Gol dla KKS-u!
    Strzelcem bramki MICHAŁ BORECKI.

Były sytuacje podbramkowe po obu stronach boiska, a skuteczniejszy okazał się KKS 1925 Kalisz. Ponownie piłka w bramce Doriana Frątczaka, a to oznacza, że rośnie przewaga przyjezdnych. Michał Borecki zakończył bardzo dobrze przeprowadzony szybki atak.

26
    To było dynamiczne i mogło się podobać widzom. Przyspieszenie gospodarzy w centrum boiska, a crossowe podanie było wypieszczone. Gorzej, że akcja nie została zakończona równie dobrym ostatnim podaniem, ponieważ otworzyła sie możliwość poprawienia wyniku.

25
    Dynamicznie jest na boisku w ostatnich minutach, a obie jedenastki zaczęły stwarzać sytuacje podbramkowe.

23
    Groźnie dla kaliszan! Bruno Wacławek uruchomił podaniem Grzegorza Marszalika ustawionego przed polem karnym przyjezdnych. Mocne uderzenie z dystansu zostało obronione przez Michała Molendę.

21
    Na razie sędzia Dawid Bukowczan nie wycenił żadnego przewinienia na kartonik.

19
    Szymon Pająk próbował umieścić piłkę w bramce przyjezdnych w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sytuacyjne uderzenie nieznacznie niecelne.

19
    Coraz to nowe próby zagwarantowania sobie zwycięstwa podejmuje beniaminek. Wyszedł on na boisko z mocnym postanowieniem powetowania sobie porażki ze Skrą Częstochowa.

18
    Ponownie atakował KKS 1925 Kalisz. Za zakończenie akcji zabrał się Mateusz Mączyński, którego strzał przeleciał nieznacznie poza lustrem bramki Doriana Frątczaka.

16
    Minął kwadrans rywalizacji na Stadionie Garbarni. Po energicznym początku bliżej zwycięstwa jest drużyna z Kalisza. Trafienie Nestora Gordillo przybliża ją do zdobycia kompletu punktów.

14
    Stara się przyspieszyć drużyna z Krakowa i stwarzać większe niż dotychczas zagrożenie pod bramką KKS 1925 Kalisz.

12
    Michał Molenda popracował na przedpolu i nie pozwolił podaniu wykonanemu przez Błażeja Radwanka dotrzeć do ustawionego na desancie Michała Feliksa.

11
    Niebezpieczni i naładowani energią od początku spotkania są przyjezdni. Ma to odzwierciedlenie w wyniku.

10
    Nestor Gordillo szaleje na połowie przeciwnika i miał możliwość skompletowania dubletu tak samo jak w meczu z Błękitnymi Stargard. Tym razem kopnięta przez pomocnika piłka zatrzymała się na słupku Garbarni!

8
    Garbarnia musi zainteresować się gonieniem przeciwnika po zaledwie kilku minutach spędzonych na boisku.

6
    Strzelcem bramki NESTOR GORDILLO.

Nie trzeba było długo czekać na otwarcie wyniku w najwcześniej rozpoczętym w środę meczu. Podanie do Nestora Gordillo w szybkim ataku, a ten przymierzył po prostu fenomenalnie! Strzał z dużego dystansu zaskoczył Doriana Frątczaka. Palce lizać!

5
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego Błażeja Radwanka zatrzymane przez zawodników z Wielkopolski.

4
    Pierwsza szansa na zaskoczenie przyjezdnych rozegraniem rzutu rożnego.

3
    Tomasz Kołbon starał się przetransportować piłkę pod bramkę przeciwnika. Podanie do Błażeja Radwanka zostało zatrzymane przez odpowiednio rozstawionych podopiecznych Ryszarda Wieczorka.

2
    W posiadaniu piłki drużyna z Kalisza, która na początku meczu spróbowała już kilku sposobów na przedostanie się pod bramkę Doriana Frątczaka.

1
    Nie minęła minuta i KKS 1925 Kalisz miał bardzo dobrą szansę na wpakowanie piłki do bramki. Uderzenie z bliska okazało się niecelne. Wczesne, bardzo poważne ostrzeżenie dla Garbarni.

1

Drugoligowcy powalczą o punkty w środku tygodnia. W Krakowie dojdzie do konfrontacji Garbarni z KKS 1925 Kalisz. Dawid Bukowczan rozpocznie mecz w środę o godzinie 13.

Garbarnia wypracowała sobie już niezłą przewagę nad drużynami będącymi w strefie spadkowej. Drużyna z województwa małopolskiego ma nawet możliwość przesunięcia się do górnej połowy tabeli w okolicę miejsc barażowych. Warunkiem jest zanotowanie dobrego rezultatu w konfrontacji z beniaminkiem.

Drużyna z Krakowa odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej w meczu ze Śląskiem II Wrocław. Garbarnia zwyciężyła 1:0 na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Po zdobyciu prowadzenia, umiejętnie odparła wszystkie ataki przeprowadzane przez beniaminka.

KKS 1925 Kalisz gra nierówno w pierwszych meczach po zimowym okresie przygotowań. Pozostaje na szóstym miejscu w strefie barażowej, ale w przypadku potknięcia w Krakowie może osunąć się w tabeli. Podopieczni Ryszarda Wieczorka nie zamierzają łatwo oddać pola Garbarni.

Drużyna z Kalisza rozpoczęła rundę wiosenną od porażki 0:1 z Olimpią Elbląg. Później pokazała rozmach i odniosła zwycięstwo 4:0 na stadionie Błękitnych Stargard. W weekend KKS nie poradził sobie na własnym terenie i przegrał 0:1 ze Skrą Częstochowa.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Gole: 89. Marszalik – 6. Gordillo, 27. Borecki

Kartki:   34. Kowalski (GRB), 58. Kołbon (GRB), 66. Masiuda (GRB), 82. Marszalik (GRB) – 32. Łuszkiewicz (KKL), 40. N. Zawistowski (KKL), 81. Putno (KKL), 90+4. Majewski (KKL)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 6:11. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 3:1. Foule: 18:22.
    Garbarnia Kraków: Frątczak – Kowalski, Masiuda, Nakrosius, Pająk (77. Surma), Kuczak, Kołbon (70. Duda), Marszalik, Radwanek (62. Górski), Feliks (62. Fidziukiewicz), Wacławek (46. Morys).

Zmiany: Kozioł – Duda, Górski, Morys, Malik, Rutkowski, Surma, Janik, Fidziukiewicz.

KKS 1925 Kalisz: Molenda – Waleńcik, Kendzia, Radzewicz, N. Zawistowski, Łuszkiewicz (79. Kaszuba, 86. Mickevics), Hołota, Mączyński, Borecki (79. Putno), Maćczak (74. Majewski), Gordillo (86. Koczy).

Zmiany: Krakowiak – Żytko, Kaszuba, Mickevics, Majewski, Koczy, Putno, Kamiński, Sabiłło.

Sędziowie: Dawid Bukowczan (Żywiec)