AZS Darkomp – Lębork 3:6 (koniec) | GI Malepszy – FIT-MORNING Gredar 4:3 (koniec) | Piast – Red Dragons 3:2 (koniec)
Piast Gliwice
3:2 (2:0)
Red Dragons Pniewy
Niedziela 21.03.2021, 20:00 • Arena Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 25 • 25. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:01:13)

Piast Gliwice wygrał niełatwe spotkanie przeciwko rewelacyjnie dysponowanym w poprzednich meczach Red Dragons Pniewy. Zażarta konfrontacja zakończona rezultatem 3:2. Kluczowe okazały się trafienia gospodarzy z pierwszej połowy, ponieważ po przerwie skuteczniejsi byli już przyjezdni. W ostatecznym rozrachunku z kompletu punktów cieszą się podopieczni Orlando Duarte.

40:00

38:28
    Gol dla Red Dragons!
    Strzelcem bramki PATRYK HOŁY.

Za długo cieszyli się gliwiczanie z gola Sebastiana Szadurskiego i oberwali po zaledwie ośmiu sekundach. Red Dragons Pniewy jeszcze z nadzieją na zapunktowanie dzięki strzałowi Patryka Hołego.

38:20
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN SZADURSKI.

Piast był w opałach, ale zareagował ważnym uderzeniem do bramki. Sebastian Szadurski uruchomiony w odpowiednim momencie, a stopa mu nie zadrżała. Ponownie dwubramkowe prowadzenie podopiecznych Orlando Duarte.

36:20
    Trzy przewinienia gospodarzy, a cztery przyjezdnych.

35:10
    Pozostało pięć minut nadziei obu drużynom w tym maratońskim pojedynku. Jeszcze muszą wykrzesać z siebie energię futsaliści na mocny finisz.

34:20
    Dobra próba, ale została zablokowana przez ciasno ustawionych na linii pola bramkowego obrońców. Przyjezdni muszą budować atak od początku. Piłka wróciła bliżej środka boiska.

33:30
    Była przerwa na żądanie szkoleniowca Red Dragons Pniewy.

32:49
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Rodrigo Dasaiev (Piast Gliwice). Poniosło lidera zespołu z Gliwic. Drużyna przez dwie minuty w osłabieniu, a autora drugiego gola nie zobaczymy już w akcji.

32:32
    Strzelcem bramki MATEUSZ KOSTECKI.

Odżywa wiara przyjezdnych w zapunktowanie w Arenie Gliwice. Ich najskuteczniejszy zawodnik Mateusz Kostecki pokonał swoim uderzeniem Michała Widucha. Ponownie jest kontakt między zespołami i jeszcze będzie interesująco.

31:25
    Daleki wykop bramkarza na połowę przeciwnika. Rozgorzała tam zażarta rywalizacja o przechwycenie drugiej piłki. W zasadzie bez rozstrzygnięcia, ponieważ futsalówka uciekła zawodnikom poza boisko.

30:51
    Nukri Tchumburidze napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

30:10
    Druga połowa za półmetkiem, a to oznacza, że Piastunki są coraz bliżej dopisania sobie kolejnego kompletu punktów. Pniewianie starają się odpowiadać atakami, ale cały czas są nieskuteczni.

28:30
    Od rzutu rożnego gospodarze. Przed wykonaniem stałego fragmentu gry porozumiewawcze gesty. Kopnięcie nieprzyjemne, ale poradziła sobie defensywa przeciwnika i nie dopuściła do oddania strzału do siatki.

27:33
    Adrian Skrzypek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

27:20
    Red Dragons Pniewy niezmiennie nie znają sposobu na wpakowanie piłki do bramki strzeżonej przez Michała Widucha, a czas pracuje na korzyść podopiecznych Orlando Duarte.