FC Reiter – Clearex 4:4 (koniec) | Red Devils – AZS Darkomp 4:3 (koniec) | Lębork – Lubawa 4:2 (koniec)
Rekord – Piast 5:3 (koniec) | Red Dragons – AZS UŚ 5:1 (koniec)
LSSS Team Lębork
4:2 (2:1)
KS Constract Lubawa
Środa 24.03.2021, 20:00 • Hala widowiskowo-sportowa, Lębork • FOGO Futsal Ekstraklasa • 26 • 26. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:42:49)

Żywa konfrontacja w Lęborku, a cieszą się po niej z kompletu punktów gospodarze. LSSS Team sprawił niespodziankę i odniósł zwycięstwo 4:2 z Constractem Lubawa. W obu połowach beniaminek był lepszy, a przede wszystkim skuteczniejszy od kandydata do zdobycia medali mistrzostw Polski. Topowym zawodnikiem wieczoru został Mateusz Madziąg, który swoimi uderzeniami otworzył oraz zamknął rezultat. Constract poniósł trzecią porażkę z rzędu.

40:00

39:16
    Ostatnie ataki przyjezdnych, jednak już bez werwy oraz przekonania.

38:40
    Gol dla Teamu Lębork!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MADZIĄG.

Dublet Mateusza Madziąga i wszystko wskazuje na to, że swoim uderzeniem odebrał przeciwnikom resztki nadziei na zapunktowanie. Ponownie dwubramkowe prowadzenie LSSS Teamu Lębork na nieco ponad minutę przed końcem widowiska.

38:40
    Sebastian Grubalski napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

38:35
    Przerwa na żądanie szkoleniowca zespołu z Lęborka.

38:31
    Gol dla Constractu!
    Strzelcem bramki JAKUB RASZKOWSKI.

Trafienie kontaktowe w przedostatniej minucie meczu i finisz zapowiada się pasjonująco. Nawałnica Constractu Lubawa poskutkowała golem Jakuba Raszkowskiego. Jeszcze będzie gorąco.

38:15
    Ostatnie szanse Constractu na poprawienie rezultatu. Czas pracuje nieubłaganie na korzyść beniaminka z Lęborka.

37:40
    Zakotłowało się w pobliżu linii bramkowej. Dwóch zawodników miało ochotę na wepchnięcie piłki z bliska do siatki, jednak znalazł się obrońca zdolny do wyekspediowania jej z niebezpiecznej strefy.

36:30
    Szybka akcja. Widać, że był to wariant przygotowany z trenerem w trakcie przygotowań do meczu. Gracze szybko zajęli swoje pozycje i wiedzieli, w którym kierunku powędruje futsalówka. Przeczytali to jednak przeciwnicy.

35:10
    Zaledwie pięć minut nadziei na zapunktowanie Constractu Lubawa. Przyjezdni atakują, ale efektu nie widać. W drugiej połowie jeszcze ani razu nie skierowali futsalówki do bramki LSSS Teamu Lębork.

34:15
    Mocne uderzenie i żeby tylko było w nim równie dużo precyzji, to byłaby zmiana wyniku w hali. Futsalówka przeleciała jednak obok spojenia słupka z poprzeczką, a gra została już żwawo wznowiona od bramki.

33:30
    Cztery przewinienia na koncie LSSS Teamu Lębork, a trzy po stronie Constractu Lubawa. Będzie gorąco w ostatnich minutach meczu.

32:51
    Artur Narewski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

31:25
    Były krótkie spory między zawodnikami, które opóźniły wznowienie rywalizacji z autu. Wszystko zostało już wyjaśnione przez sędziego i futsalówka ponownie sunie po hali.

30:20
    Druga połowa meczu za półmetkiem i słychać ostatni dzwonek, żeby obudzili się do odrabiania strat futsaliści Constractu Lubawa.

29:57
    Pedrinho napomniany żółtą kartką za krewkie zachowanie krótko po uderzeniu do bramki Dominika Depty.

29:33
    Strzelcem bramki DOMINIK DEPTA.

Rośnie przewaga LSSS Teamu Lębork. Gospodarze wykonują duże kroki w kierunku odniesienia zwycięstwa. Dodajmy, że zaskakującego. Po uderzeniu Dominika Depty po raz pierwszy tego wieczoru mają dwubramkową zaliczkę nad Constractem Lubawa.

29:00
    Zakotłowało się w pobliżu bramki przyjezdnych. Akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła zakończona dośrodkowaniem. Bramkarz musiał uważać, żeby nie popełnić żadnego błędu w komunikacji ze swoimi defensorami.

27:40
    Ponownie od rzutu rożnego Constract Lubawa. Większe zagrożenie stanowił kontratak zespołu z Lęborka niż rozegranie stałego fragmentu gry w wykonaniu trzeciego zespołu w tabeli.

26:45
    Gospodarze z wykorzystaniem lewego skrzydła. Nie udało się im wypracować nic ponad wznowienie z autu na połowie przeciwnika, ale dobre i to.

26:15
    Otworzyła się szansa na zagrożenie przeciwnikom szybkim atakiem, jednak gospodarze organizowali się do ataku zbyt topornie i pozwolili na powrót zawodnikom.

25:20
    Pierwsze przewinienie po przerwie odgwizdane futsalistom z Lęborka.

24:50
    Dobrze zapowiadała się akcja, ale zdążyli wrócić na czas gracze broniący i ich przeciwnicy muszą szukać innego sposobu na umieszczenie piłki w bramce. Tym razem jedno wielkie fiasko.

24:10
    Constract Lubawa na połowie przeciwnika i egzekwuje tam sporą liczbę stałych fragmentów gry. Skoncentrowani oraz starannie ustawieni gospodarze nie pozwalają na stwarzanie stuprocentowych sytuacji podbramkowych.

22:45
    Constract miał możliwość porozmawiania ze swoim szkoleniowcem i obmyślenia lepszego planu na zaatakowanie. Ponadto przyjezdnym brakuje skuteczności.

22:10
    Pierwsze przewinienie w drugiej połowie meczu popełnione przez zawodnika Constractu Lubawa.

21:10
    Mecz został wznowiony po czasie spędzonym przez drużyny w szatniach. Był czas na zmodyfikowanie planu na mecz na podstawie tego, co wydarzyło się przed przerwą. Zobaczymy, która z ekip przystąpi do zdecydowanego ataku.

21

Nieco ponad pół godziny od rozpoczęcia meczu i pierwsza połowa została podsumowana ostatnią syreną. Dynamiczna rywalizacja, którą ogląda się na pewno bez zgrzytania zębami. Do pewnego momentu poważnie szwankowała skuteczność w obu zespołach, jednak woreczek z bramkami rozwiązał się. LSSS Team Lębork prowadzi po 20 minutach 2:1 z Constractem Lubawa. Wyżej notowana drużyna będzie musiała dynamicznie zaatakować po powrocie na boisko, jeżeli nie chce dopuścić do niespodzianki w hali beniaminka.

20:00

19:38
    Przerwa na żądanie trenera przyjezdnych Dawida Grubalskiego.

19:35
    Trzeci faul na koncie LSSS Teamu Lębork.

19:15
    Ostatnia minuta zanim sędziowie zarządzą powrót zawodników do szatni i przerwę w meczu.

18:45
    Akcja LSSS Teamu Lębork przerwana na obrzeżach pola bramkowego przeciwnika.

18:10
    Było odrobinę przerw w grze w ostatnich minutach, ale spowodowane przede wszystkim radością z umieszczenia piłki w bramce obu drużyn.

17:35
    Jeszcze można zaryzykować w pierwszej połowie. Na razie atakowanie wychodzi lepiej gospodarzom, co ma odzwierciedlenie w rezultacie.

17:20
    Rozdrażnieni kandydaci do zdobycia medali mistrzostw Polski ponownie w natarciu i szukają sposób na odebranie zaliczki przeciwnikom.

16:03
    Strzelcem bramki ANDRE LUIZ.

Wygląda to wszystko na początek całkiem efektownej kanonady. Andre Luiz odzyskał prowadzenie dla LSSS Teamu Lębork krótko po wyrównaniu. Wymiana ciosów, a po niej bliżej odniesienia zwycięstwa są gospodarze.

16:00
    Wyraźnie rozkręcają się drużyny i oferują widzom coraz bardziej atrakcyjne widowisko. Pozostało kilka minut walki w pierwszej połowie meczu i można jeszcze pokusić się o poprawienie rezultatu.

15:40
    Drugie przewinienie odgwizdane gospodarzom.

14:55
    Strzelcem bramki RIBEIRO.

Futsaliści dopiero co powrócili z przerwy na żądanie szkoleniowca gospodarzy, a już doszło do wyrównania. Najwyraźniej uwagi przekazane przez trenera Constractu Lubawa okazały się bardziej owocne, ponieważ Ribeiro doprowadził do remisu. Dwa gole w minutę!

14:45
    Przerwa na żądanie prowadzącego gospodarzy Wojciecha Piety.

14:27

Skuteczniejsi okazują się gospodarze i to oni, a nie Constract Lubawa otworzyli rezultat. Piłka do Mateusza Madziąga, a ten jest pierwszym zawodnikiem, który swoim strzałem umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Ładnie to zrobił!

14:15
    Znacznie więcej pracy ma bramkarz LSSS Teamu Lębork niż jego vis-a-vis po przeciwnej stronie boiska. Zmierzył się już z ponad 10 uderzeniami celnymi.

14:10
    Poradzili sobie przyjezdni z rozbrojeniem rozegrania LSSS Teamu Lębork. Widać coraz większe zdenerwowanie przebiegiem tego spotkania na ławkach rezerwowych obu drużyn.

13:45
    Drugi faul popełniony przez zawodnika Constractu Lubawa.

13:15
    Niezmiennie 1:1 w faulach. Nie zanosi się na przekroczenie limitu przez którąkolwiek z drużyn w pierwszej połowie.

12:35
    Po powstrzymaniu nawet dwóch wariantów rozegrania rzutu rożnego Constractu Lubawa ruszyli do kontrataku gospodarze. Wrócili na czas kandydaci na wiceliderów.

12:15
    Od rzutu rożnego lubawianie. Pieczołowite przygotowanie tego stałego fragmentu gry, jednak ekipa z Lęborka nie dała się nim zaskoczyć.

11:50
    Constractowi nie udało się zepchnąć przeciwnika do głębokiej defensywy. Rozsądnie grają gospodarze i powinno być ciekawie w dalszej części konfrontacji.

11:20
    Rozegranie LSSS Teamu Lębork zostało powstrzymane i jego futsaliści musieli zadowolić się wznowieniem z linii bocznej boiska.

10:20
    Pierwsza połowa za półmetkiem i niezmiennie ani gospodarzom, ani przyjezdnym nie udało się skierować piłki do bramki. Na razie rządzi defensywa.

09:35
    Zablokowana próba pokonania bramkarza LSSS Teamu Lębork.

09:10
    Dynamicznie mija na razie rywalizacja w hali widowiskowo-sportowej w Lęborku. Coraz odważniejsi gospodarze i pytanie brzmi, czy nie połknęli haczyka zarzuconego przez bardziej doświadczonego przeciwnika.

08:15
    Szybkie wyprowadzenie piłki poskutkowało rzutem rożnym dla LSSS Teamu Lębork. Wybronili się z powodzeniem przyjezdni, ale gospodarze pozostali na połowie przeciwnika.

07:50
    Pierwsze przewinienie odgwizdane fustalistom z Lubawy. Na razie prowadzący zawody sędziowie nie muszą często reagować na zbyt krewkie zachowania.

07:24
    Ribeiro napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

06:05
    Jeden faul na koncie zespołu z Lęborka, a Constract Lubawa niezmiennie bez popełnionego przewinienia.

05:35
    Po rozegraniu rzutu rożnego kolejne zagrożenie bramki beniaminka, ale jego bramkarz ponownie stanął na wysokości zadania.

05:15
    Zablokowane dobrze zapowiadające się uderzenie na bramkę klubu z Lęborka i od rzutu rożnego Constact Lubawa.

04:10
    Drużyna z Lubawy stara się narzucić swoje warunki przeciwnikom i dłużej utrzymać się w posiadaniu piłki. Rozegranie Constractu.

03:15
    Nieudane rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu wyżej notowanego zespołu i piłka zostanie za moment wprowadzona do gry z autu przez LSSS Team Lębork.

02:51
    Witalij Kolesnik napomniany żółtą kartką już za pierwsze przewinienie w meczu.

01:30
    Dynamicznie rozpoczęła się rywalizacja i obserwujemy od pierwszych sekund próby przedostania się pod bramkę przeciwnika.

1

LSSS Team Lębork: Czekirda, Zelma – Madziąg, Łapigrowski, Gniba, Choszcz, Witkowski, Narewski, Kolesnik, Andre Luiz, Klawikowski, Bonifacio, Depta.

KS Constract Lubawa: G. Okuniewski, Kornat – Henrique, Lutecki, Grubalski, Piórkowski, Łożyński, Pedrinho, Kriezel, Ossowski, Ribeiro, Raszkowski, J. Okuniewski.

Sędziowie: Żurawski, Adamonis – Kofluk, Żynis.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Statscore Futsal Ekstraklasy w Lęborku. LSSS Team zmierzy się w nim z Constractem Lubawa. Początek rywalizacji w środę o godzinie 20.

Drużyna z Lęborka znajduje się na dziewiątym miejscu w tabeli. Jej bilans w tym sezonie Statscore Futsal Ekstraklasy to dziewięć zwycięstw, trzy remisy oraz 11 porażek. W ten sposób po 23 kolejkach ma 30 punktów. W środę postara się o sprawienie niespodzianki.

W poprzednim meczu LSSS Team odniósł zwycięstwo 6:3 z AZS UW Wilanów. Początek spotkania był nieudany dla futsalistów z Lęborka, ale potrafili odwrócić wynik. Do bramki stołecznego zespołu dwukrotnie przymierzyli Andre Luiz i Piotr Łapigowski, a po jednym golu strzelili Lucas Bonifacio oraz Witalij Kołesnyk.

Ostatnie spotkania nie były udane dla Constractu Lubawa. Dwukrotnie rywalizował on w hali Red Dragons Pniewy i najpierw przegrał mecz ligowy 2:3, a następnie ćwierćfinał Pucharu Polski 2:5. Po tym występach postara się poprawić w Lęborku.

Constract znajduje się na trzecim miejscu w tabeli z 55 punktami wywalczonymi w 22 spotkaniach. W razie zwycięstwa wyprzedzi drugiego Piasta Gliwice, z którym rywalizuje o medale mistrzostw Polski. Dotąd na wyjazdach lubawianie odnieśli osiem zwycięstw oraz ponieśli trzy porażki.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 15. Madziąg, 17. Andre Luiz, 30. Depta, 39. Madziąg – 15. Ribeiro, 39. Raszkowski

Kartki:   3. Kolesnik (LĘB), 33. Narewski (LĘB) – 8. Ribeiro (CON), 30. Pedrinho (CON), 39. Grubalski (CON)

Sędziowie: Żurawski, Adamonis – Kofluk, Żynis