AZS UŚ – Rekord 3:5 (koniec) | AZS Darkomp – FIT-MORNING Gredar 2:4 (koniec) | Nova Gliwice – Jelcz-Laskowice 1:4 (koniec)
AZS UŚ Katowice
3:5 (1:0)
Rekord Bielsko-Biała
Sobota 27.03.2021, 16:00 • Hala Szopienice, Katowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 27 • 27. kolejka

39:53
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki ROMAN WACHUŁA.

Przerwa została wykorzystana na tyle kreatywnie, że gospodarze poprawili wynik na finiszu. Przewaga liczebna, po wykluczeniu Ribeiro, została potwierdzona trafieniem Romana Wachuły. Na więcej nie wystarczy Akademikom czasu.

36:29
    Strzelcem bramki ADAM JONCZYK.

Do końca walczą gospodarze i nie pozwalają przeciwnikom poczuć się zbyt swobodnie na boisku. AZS UŚ Katowice zmniejszył prowadzenie Rekordu Bielsko-Biała mocnym uderzeniem do bramki Adama Jonczyka.

33:32
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki RIBEIRO.

Ribeiro wyrasta na najskuteczniejszego zawodnika popołudnia w Katowicach. Drugie trafienie do bramki katowiczan w krótkim okresie. Nie ma czego zbierać z gospodarzy w drugiej połowie.

31:28

Piłka trafiła do Ribeiro, którego uderzenie okazało się kolejnym nie do powstrzymania dla bramkarza Akademików. W piorunujący sposób Rekord Bielsko-Biała odwrócił wynik w drugiej połowie meczu.

27:50
    Samobójcze trafienie zalicza TOMASZ SZCZUREK.

Tym razem miał dużo pecha zawodnik, który swoim strzałem, do tej samej bramki otworzył wynik. Trafienie samobójcze Tomasza Szczurka, po którym Rekord Bielsko-Biała ma już dwubramkową przewagę nad przeciwnikiem.

21:30
    Strzelcem bramki ALEX VIANA.

Idą po swoje faworyci. Nie minęło dużo czasu od poprzedniego trafienia, a Alex Viana pokonał bramkarza katowiczan po raz drugi. Dynamiczny zwrot akcji i Rekord Bielsko-Biała już na prowadzeniu.

21:09
    Strzelcem bramki KAMIL SURMIAK.

Rekord doprowadził do remisu po powrocie z szatni na boisko. To, co nie udało się przez całą pierwszą połowę, stało się na początku drugiej. Kamil Surmiak odebrał prowadzenie katowiczanom.

17:19
    Strzelcem bramki TOMASZ SZCZUREK.

Robi się coraz bardziej interesująco w hali Szopienice. AZS UŚ Katowice na prowadzeniu. Skuteczna akcja przeprowadzona w końcówce pierwszej połowy, a otwarcie wyniku nastąpiło po uderzeniu Tomasza Szczurka.

Gole: 18. Szczurek, 37. Jonczyk, 40. Wachuła – 22. Surmiak, 22. Alex Viana, 28. Szczurek (sam.), 32. Ribeiro, 34. Ribeiro

Kartki:   20. Łopuch (KAT) – 19. Popławski (BIE), 33. Ribeiro (BIE)   40. Ribeiro (BIE)

AZS UŚ Katowice: Waszka, Lasik – Jochymek, Mirga, Gładczak, Szczurek, Jonczyk, Musiał, Wojtyna, Wachuła, Łopuch, Dubiel.

Rekord Bielsko-Biała: Burzej, Mura, Nawrat – Twarkowski, Hutyra, Surmiak, Biel, Ribeiro, Popławski, Budniak, Alex Viana, Marek, Kubik, Janovsky.

Sędziowie: Śliwa, Struski – D. Konieczny, M. Konieczny