AZS UŚ – Rekord 3:5 (koniec) | AZS Darkomp – FIT-MORNING Gredar 2:4 (koniec) | Nova Gliwice – Jelcz-Laskowice 1:4 (koniec)
AZS UŚ Katowice
3:5 (1:0)
Rekord Bielsko-Biała
Sobota 27.03.2021, 16:00 • Hala Szopienice, Katowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 27 • 27. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:37:25)

Pierwsza połowa była zaskakująca, ponieważ gospodarze nie pozwolili się zdominować i wyszli na prowadzenie. Rekord Bielsko-Biała wykorzystał twórczo przerwę i po rozmowie ze swoim szkoleniowcem żwawo zmienił wynik. Faworyt zdominował wydarzenia po powrocie z szatni na boisko, co potwierdził pięcioma trafieniami. Ostatecznie 5:3 i kolejny komplet punktów będzie niebawem w drodze do Bielska-Białej.

40:00

39:53
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki ROMAN WACHUŁA.

Przerwa została wykorzystana na tyle kreatywnie, że gospodarze poprawili wynik na finiszu. Przewaga liczebna, po wykluczeniu Ribeiro, została potwierdzona trafieniem Romana Wachuły. Na więcej nie wystarczy Akademikom czasu.

39:53
    Przerwa na żądanie szkoleniowca katowiczan.

39:52
    Ribeiro napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie. To druga indywidualna kara dla tego zawodnika, dlatego autor dubletu musi zejść z boiska przedwcześnie.

39:20
    Drugie przewinienie pojawiło się na koncie katowiczan.

38:10
    Jeszcze Akademicy, którzy wymieniają podania na połowie odrobinę rozluźnionego wysokim prowadzeniem przeciwnika.

36:50
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem jednego z przyjezdnych.

36:29
    Strzelcem bramki ADAM JONCZYK.

Do końca walczą gospodarze i nie pozwalają przeciwnikom poczuć się zbyt swobodnie na boisku. AZS UŚ Katowice zmniejszył prowadzenie Rekordu Bielsko-Biała mocnym uderzeniem do bramki Adama Jonczyka.

36:15
    Mocne uderzenie i żeby tylko było w nim równie dużo precyzji, to byłaby zmiana wyniku w hali. Futsalówka przeleciała jednak obok spojenia słupka z poprzeczką, a gra została już żwawo wznowiona od bramki.

35:10
    Konfrontacja wygląda na rozstrzygniętą. Rekord Bielsko-Biała ma solidną przewagę i pozostało mniej niż pięć minut do ostatniej syreny w hali Szopienice.

33:32
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki RIBEIRO.

Ribeiro wyrasta na najskuteczniejszego zawodnika popołudnia w Katowicach. Drugie trafienie do bramki katowiczan w krótkim okresie. Nie ma czego zbierać z gospodarzy w drugiej połowie.

33:30
    Bramkarze mają co robić. Ich forma dnia została już przetestowana zarówno uderzeniami z bliska, po których trzeba było wykazać się refleksem, jak i z dystansu, kiedy wystarczyło odpowiednie ustawienie między słupkami.

32:28
    Ribeiro napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

31:28

Piłka trafiła do Ribeiro, którego uderzenie okazało się kolejnym nie do powstrzymania dla bramkarza Akademików. W piorunujący sposób Rekord Bielsko-Biała odwrócił wynik w drugiej połowie meczu.

30:10
    Druga połowa za półmetkiem i dotychczasowe wydarzenia po przerwie raczej rozwiały możliwość sprawienia niespodzianki przez AZS UŚ Katowice.

29:10
    Niezmiennie jedno przewinienie katowiczan, a trzy faule głównego kandydata do wywalczenia złotych medali mistrzostw Polski.

28:20
    Szybka akcja. Widać, że był to wariant przygotowany z trenerem w trakcie przygotowań do meczu. Gracze szybko zajęli swoje pozycje i wiedzieli, w którym kierunku powędruje futsalówka. Przeczytali to jednak przeciwnicy.

27:50
    Samobójcze trafienie zalicza TOMASZ SZCZUREK.

Tym razem miał dużo pecha zawodnik, który swoim strzałem, do tej samej bramki otworzył wynik. Trafienie samobójcze Tomasza Szczurka, po którym Rekord Bielsko-Biała ma już dwubramkową przewagę nad przeciwnikiem.

26:40
    Zakotłowało się w pobliżu linii bramkowej. Dwóch zawodników miało ochotę na wepchnięcie piłki z bliska do siatki, jednak znalazł się obrońca zdolny do wyekspediowania jej z niebezpiecznej strefy.

25:15
    Zdecydowanie pogorszyła się sytuacja katowiczan, ale pozostają oni w kontakcie z przeciwnikiem i starają się nawiązać do tego, co było dobre w ich grze przed zejściem na przerwę do szatni.

24:20
    Jest również premierowy faul po przerwie AZS UŚ Katowice.

23:30
    Trzecie przewinienie w drugiej połowie na koncie Rekordu.

22:15
    Długo krążyła piłka po obrzeżach pola bramkowego. Tak jakby zawodnikom brakowało zdecydowania. Wreszcie w pewnym momencie pojawiło się uderzenie, ale już z kompletnie nieprzygotowanej pozycji.

21:30
    Strzelcem bramki ALEX VIANA.

Idą po swoje faworyci. Nie minęło dużo czasu od poprzedniego trafienia, a Alex Viana pokonał bramkarza katowiczan po raz drugi. Dynamiczny zwrot akcji i Rekord Bielsko-Biała już na prowadzeniu.

21:09
    Strzelcem bramki KAMIL SURMIAK.

Rekord doprowadził do remisu po powrocie z szatni na boisko. To, co nie udało się przez całą pierwszą połowę, stało się na początku drugiej. Kamil Surmiak odebrał prowadzenie katowiczanom.

21:00
    Po przerwie Rekord Bielsko-Biała szybko złapał dwa przewinienia. Widać nerwowość w jego poczynaniach.

21

Pierwsza połowa meczu z zaledwie jednym strzałem do bramki, ale interesująca. Rekord Bielsko-Biała ma duży problem z odpowiednio zorganizowanym oraz zmobilizowanym przeciwnikiem. AZS UŚ Katowice prowadzi 1:0 po pierwszej połowie, a najskuteczniejszy na boisku jest na razie Tomasz Szczurek.

20:00

19:53
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Rekordu Bielsko-Biała.

19:06
    Piotr Łopuch napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

18:44
    Artur Popławski napomniany żółtą kartką za pierwsze przewinienie w meczu.

18:10
    Mało czasu ma lider Statscore Futsal Ekstraklasy na poprawienie rezultatu jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę.

17:27
    Przerwa na żądanie szkoleniowca AZS UŚ Katowice.

17:19
    Strzelcem bramki TOMASZ SZCZUREK.

Robi się coraz bardziej interesująco w hali Szopienice. AZS UŚ Katowice na prowadzeniu. Skuteczna akcja przeprowadzona w końcówce pierwszej połowy, a otwarcie wyniku nastąpiło po uderzeniu Tomasza Szczurka.

16:30
    Domagali się przewinienia gospodarze. Zrobiło się głośno, ponieważ nieomal w tym samym momencie pretensje w kierunku sędziego wyrazili futsaliści obecni na boisku i ci zajmujący miejsca na ławce rezerwowych.

15:10
    Pozostało mniej niż pięć minut rywalizacji w pierwszej połowie meczu. Coraz mniej szans na poprawienie wyniku zanim zabrzmi syrena oznaczająca zejście futsalistów na przerwę do szatni.

14:25
    Brakuje dokładności drużynie prowadzącej w tabeli. Kolejna jej akcja, która nadawała się do podsumowania bardziej precyzyjnym strzałem.

13:45
    Ostra konfrontacja w centrum boiska. Przyjezdni starali się odebrać piłkę. Dwóch zawodników doskoczyło w jednym momencie do osamotnionego przeciwnika.

12:30
    Nie zarysowała się w statystykach wyraźna przewaga Rekordu Bielsko-Biała, a nawet to gospodarze oddali w dotychczasowej części meczu większą liczbę uderzeń celnych.

11:45
    Akcja Rekordu Bielsko-Biała zakończona niecelnym strzałem. Piłka przeleciała poza lustrem bramki Akademików.

11:25
    Akcja za akcję. Gospodarze spróbowali zaskoczyć przeciwnika szybkim wypadem na jego połowę. Udało się tam zyskać przewagę liczebną, ale nie udało się oddać celnego strzału.

10:50
    Ani jednego faulu nie odgwizdali dotąd prowadzący zawody sędziowie.

10:15
    Pierwsza połowa już za półmetkiem i niżej notowani gospodarze również od czasu do czasu przekonują o swoich futsalowych argumentach.

09:10
    Ciekawe rozegranie szybkiego ataku. Piłka wędrowała jak po sznurku między gospodarzami, ale zabrakło wykończenia tej akcji. W ostatnim momencie futsalówka uciekła w niepożądanym kierunku.

08:15
    Niezmiennie pozostaje bezbramkowo, a to może być irytujące dla szukających sposobu na objęcie prowadzenia zawodników Rekordu.

07:30
    Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z gospodarzy. Nie wygląda to poważnie i niebawem rywalizacja zostanie ponownie wznowiona.

06:50
    Groźne uderzenie spoza linii pola bramkowego. Golkiper nie musiał interweniować, ale do końca kontrolował tor lotu piłki, która przeleciała nieznacznie obok słupka.

06:15
    Od rzutu rożnego AZS UŚ Katowice. Rozegranie nie było zaskakujące dla ustawionych w odpowiednich miejscach bielszczan.

05:05
    Musieli sposobić się gospodarze do dynamicznego powrotu, ponieważ rozpędzeni w swoim kontrataku byli rywale. Ostatecznie podanie, które w założeniu miało być ostatnim, zostało zatrzymane przez zawodnika broniącego. Tylko rzut rożny.

04:20
    Wyglądało to interesująco, ponieważ futsalówka toczyła się po boisku między zawodnikami w szybkim tempie. Znalazło się miejsce do oddania strzału, ale jak spod ziemi wyrósł defensor i popisał się blokiem. Wyłącznie korner.

03:05
    Piłka kilkakrotnie zmieniła posiadacza w centrum boiska. Fragment chaosu w hali Szopienice.

02:20
    Skoncentrowani są katowiczanie. Tylko w ten sposób mogą poradzić sobie z łapiącymi coraz wyższy rytm zawodnikami Rekordu Bielsko-Biała.

01:35
    Przetrwali trudny początek meczu gospodarze i sami wymienili podania w centrum boiska. Rekord czujnie i czeka na możliwość przechwycenia piłki.

01:10
    Już pierwsza akcja lidera została zakończona niedokładnym strzałem. Rekord będzie zobligowany do atakowania w konfrontacji z mocnym kandydatem do spadku.

1

AZS UŚ Katowice: Waszka, Lasik – Jochymek, Mirga, Gładczak, Szczurek, Jonczyk, Musiał, Wojtyna, Wachuła, Łopuch, Dubiel.

Rekord Bielsko-Biała: Burzej, Mura, Nawrat – Twarkowski, Hutyra, Surmiak, Biel, Ribeiro, Popławski, Budniak, Alex Viana,, Marek, Kubik, Janovsky.

Sędziowie: Śliwa, Struski – D. Konieczny, M. Konieczny.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Statscore Futsal Ekstraklasy w Katowicach. AZS UŚ zmierzy się w nim z Rekordem Bielsko-Biała. Zawody poprowadzą Andrzej Śliwa oraz Kamil Struski.

Katowiczanie znajdują się w strefie spadkowej z zaledwie 12 punktami zdobytymi w 24 meczach. AZS UŚ wyprzedza wyłącznie PA Nova Gliwice oraz wycofaną z rozgrywek Gattę Active Zduńska Wola. Do bezpiecznego miejsca w tabeli traci 10 punktów.

W środku tygodnia Akademicy ponieśli porażkę 1:5 z Red Dragons Pniewy. Dopiero w ostatniej minucie znaleźli sposób na oddanie strzału do bramki przeciwnika z Wielkopolski. Z kolei katowiczanie skapitulowali po dwóch uderzeniach Mateusza Kosteckiego, a także Piotra Błaszyka, Andreja Bakłanowa oraz Nukriego Czumburidze.

Rekord jest zdecydowanym liderem ligi. Bilans zespołu z Bielska-Białej w Statscore Futsal Ekstraklasie to 22 zwycięstwa oraz zaledwie jedna porażka. Podopieczni Andrzeja Szłapy posiadają 66 punktów, a to o 10 więcej niż jest na koncie wicelidera Piasta Gliwice.

Bielszczanie rywalizowali w poprzednim meczu we własnej hali. Pojedynek na szczycie tabeli z Piastem Gliwice przebiegał pod ich dyktando. Rekord odniósł zwycięstwo 5:3 dzięki hat-trickowi Michała Marka, a także strzałom do bramki Pawła Budniaka oraz Michała Kubika.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Gole: 18. Szczurek, 37. Jonczyk, 40. Wachuła – 22. Surmiak, 22. Alex Viana, 28. Szczurek (sam.), 32. Ribeiro, 34. Ribeiro

Kartki:   20. Łopuch (KAT) – 19. Popławski (BIE), 33. Ribeiro (BIE)   40. Ribeiro (BIE)

Rekord Bielsko-Biała: Burzej, Mura, Nawrat – Twarkowski, Hutyra, Surmiak, Biel, Ribeiro, Popławski, Budniak, Alex Viana, Marek, Kubik, Janovsky.

Sędziowie: Śliwa, Struski – D. Konieczny, M. Konieczny