AZS UŚ – Rekord 3:5 (koniec) | AZS Darkomp – FIT-MORNING Gredar 2:4 (koniec) | Nova Gliwice – Jelcz-Laskowice 1:4 (koniec)
AZS UŚ Katowice
3:5 (1:0)
Rekord Bielsko-Biała
Sobota 27.03.2021, 16:00 • Hala Szopienice, Katowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 27 • 27. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:37:25)

Pierwsza połowa była zaskakująca, ponieważ gospodarze nie pozwolili się zdominować i wyszli na prowadzenie. Rekord Bielsko-Biała wykorzystał twórczo przerwę i po rozmowie ze swoim szkoleniowcem żwawo zmienił wynik. Faworyt zdominował wydarzenia po powrocie z szatni na boisko, co potwierdził pięcioma trafieniami. Ostatecznie 5:3 i kolejny komplet punktów będzie niebawem w drodze do Bielska-Białej.

40:00

39:53
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki ROMAN WACHUŁA.

Przerwa została wykorzystana na tyle kreatywnie, że gospodarze poprawili wynik na finiszu. Przewaga liczebna, po wykluczeniu Ribeiro, została potwierdzona trafieniem Romana Wachuły. Na więcej nie wystarczy Akademikom czasu.

39:53
    Przerwa na żądanie szkoleniowca katowiczan.

39:52
    Ribeiro napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie. To druga indywidualna kara dla tego zawodnika, dlatego autor dubletu musi zejść z boiska przedwcześnie.

39:20
    Drugie przewinienie pojawiło się na koncie katowiczan.

38:10
    Jeszcze Akademicy, którzy wymieniają podania na połowie odrobinę rozluźnionego wysokim prowadzeniem przeciwnika.

36:50
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem jednego z przyjezdnych.

36:29
    Strzelcem bramki ADAM JONCZYK.

Do końca walczą gospodarze i nie pozwalają przeciwnikom poczuć się zbyt swobodnie na boisku. AZS UŚ Katowice zmniejszył prowadzenie Rekordu Bielsko-Biała mocnym uderzeniem do bramki Adama Jonczyka.

36:15
    Mocne uderzenie i żeby tylko było w nim równie dużo precyzji, to byłaby zmiana wyniku w hali. Futsalówka przeleciała jednak obok spojenia słupka z poprzeczką, a gra została już żwawo wznowiona od bramki.

35:10
    Konfrontacja wygląda na rozstrzygniętą. Rekord Bielsko-Biała ma solidną przewagę i pozostało mniej niż pięć minut do ostatniej syreny w hali Szopienice.

33:32
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki RIBEIRO.

Ribeiro wyrasta na najskuteczniejszego zawodnika popołudnia w Katowicach. Drugie trafienie do bramki katowiczan w krótkim okresie. Nie ma czego zbierać z gospodarzy w drugiej połowie.

33:30
    Bramkarze mają co robić. Ich forma dnia została już przetestowana zarówno uderzeniami z bliska, po których trzeba było wykazać się refleksem, jak i z dystansu, kiedy wystarczyło odpowiednie ustawienie między słupkami.

32:28
    Ribeiro napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

31:28

Piłka trafiła do Ribeiro, którego uderzenie okazało się kolejnym nie do powstrzymania dla bramkarza Akademików. W piorunujący sposób Rekord Bielsko-Biała odwrócił wynik w drugiej połowie meczu.

30:10
    Druga połowa za półmetkiem i dotychczasowe wydarzenia po przerwie raczej rozwiały możliwość sprawienia niespodzianki przez AZS UŚ Katowice.

29:10
    Niezmiennie jedno przewinienie katowiczan, a trzy faule głównego kandydata do wywalczenia złotych medali mistrzostw Polski.

28:20
    Szybka akcja. Widać, że był to wariant przygotowany z trenerem w trakcie przygotowań do meczu. Gracze szybko zajęli swoje pozycje i wiedzieli, w którym kierunku powędruje futsalówka. Przeczytali to jednak przeciwnicy.

Gole: 18. Szczurek, 37. Jonczyk, 40. Wachuła – 22. Surmiak, 22. Alex Viana, 28. Szczurek (sam.), 32. Ribeiro, 34. Ribeiro

Kartki:   20. Łopuch (KAT) – 19. Popławski (BIE), 33. Ribeiro (BIE)   40. Ribeiro (BIE)

AZS UŚ Katowice: Waszka, Lasik – Jochymek, Mirga, Gładczak, Szczurek, Jonczyk, Musiał, Wojtyna, Wachuła, Łopuch, Dubiel.

Rekord Bielsko-Biała: Burzej, Mura, Nawrat – Twarkowski, Hutyra, Surmiak, Biel, Ribeiro, Popławski, Budniak, Alex Viana, Marek, Kubik, Janovsky.

Sędziowie: Śliwa, Struski – D. Konieczny, M. Konieczny