Piątek 09.04.2021, 17:40 • Stadion Widzewa, Łódź • Fortuna 1 Liga • 24. kolejka

90+5
    Koniec meczu. (19:32:45)

90+3
    Jeszcze jeden korner dla gości. Wkręcał piłkę z narożnika Knap. Rozpocznie jednak od bramki Wrąbel.

90+2
    Świetna parada Wrąbla po strzale z ok. 13 metrów Rakoczego! Rzut rożny.

90+1
    Korner dla Puszczy. Arbiter doliczył zaś cztery minuty. Ze świetną kontrą wychodzili łodzianie, lecz zepsuł ją Robak.

89
    Rzut rożny dla Widzewa. Kolejny raz nie przyniósł stały fragment zagrożenia.

87
    Nikt nie zamknął dośrodkowania Górskiego w pole karne Widzewa.

86
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Poczobut, na boisku pojawia się Hanousek.

86
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Samiec-Talar, na boisku pojawia się Tomczyk.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Serafin (Puszcza Niepołomice).

84
    Świetna kombinacyjna akcja gości i tylko dobre wyjście Wrąbla i strzał Rakoczego prosto w niego ratuje Widzew!

83
    Poradzili sobie z zagrożeniem przyjezdni.

82
    Rzut wolny dla Widzewa z ok. 23-25. metrów od bramki Górskiego.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Stefanik (Puszcza Niepołomice).

81
    Płaska centra w pole karne Robaka i źle przyjął piłkę Ameyaw.

80
    Fauluje rywala w ofensywie Samiec-Talar.

79
    Po dośrodkowaniu w pole karne z kilku metrów trafia w bramkarza Samiec-Talar!

78
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Tomalski, na boisku pojawia się Rakoczy.

76
    Na spalonym znalazł się Robak.

75
    Wpadł w pole karne Michalski, lecz za mocno wypuścił sobie piłkę. Wznowi grę Górski.

73
    Co tu dużo pisać. Nic nie dzieje się w ostatnich minutach na boisku w Łodzi.

69
    Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry. Z kontrą wyszli goście i z ostrego kąta uderzył we Wrąbla Górski.

68
    Rzut rożny dla Widzewa.

67
    Do dośrodkowania Górskiego dopadł Kobusiński i strzelił głową prosto we Wrąbla.

67
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Możdżeń, na boisku pojawia się Mucha.

66
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Kosakiewicz, na boisku pojawia się Gach.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Poczobut (Widzew Łódź).

65
    Fatalne dośrodkowanie Kobusińskiego. Wznowi grę Wrąbel.

62
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Kun, na boisku pojawia się Ameyaw.

62
    Radzi sobie z dośrodkowaniem Wrąbel.

61
    Rzut wolny dla Puszczy. Szansa na centrę w pole karne gospodarzy.

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Nowak (Widzew Łódź).

60
    Do strzału głową po wrzucie z autu dopadł Stefanik, lecz była to zbyt słaba próba, aby zaskoczyć Wrąbla.

59
    Tanżyna fauluje w środku pola Kobusińskiego.

57
    Wpadł w pole karne z lewego skrzydła Robak i uderzył nad poprzeczką.

55
    Dośrodkowanie w pole karne Widzewa wybija Nowak.

54
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Bartosz, na boisku pojawia się S.Górski.

54
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Spławski, na boisku pojawia się Kobusiński.

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Kosakiewicz (Widzew Łódź).

52
    Rzut wolny dla Widzewa. Dośrodkowanie pewnie wyłapał Górski.

51
    Zablokowane uderzenie zza pola karnego Kosakiewicza.

49
    Aktywniejsi w drugiej odsłonie gospodarze. Widzew cały czas utrzymuje się przy piłce.

46
    Dobre prostopadłe podanie do Robaka. Ten zgarnął jednak piłkę zza linii końcowej.

46
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Uwakwe, na boisku pojawia się Stefanik.

46

45+2

45
    Nad bramką uderzył zza pola karnego Knap. Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

44
    Z trudnej pozycji oddał strzał celny Robak. Pewnie łapie Górski.

42
    Rzut rożny dla Widzewa. Groźnie zrobiło się pod bramką Puszczy. Ucierpiał w zamieszaniu golkiper gości.

41
    Szukał szansy w dryblingu Samiec-Talar i o mały włos znalazłby się sam na sam z bramkarzem.

38
    Na spalonym znalazł się Spławski.

37
    Tym razem aut na wysokości pola karnego Widzewa. Łapie piłkę Wrąbel.

36
    Piłka w rzucie z autu dopadła do Samca-Talara. Zablokowana próba młodzieżowca.

34
    Długa piłka w kierunku Robaka i niepewnie, ale skutecznie wyszedł z bramki Górski.

33
    Kolejny niecelny strzał głową Widzewa. Tym razem spudłował Robak.

32
    Na spalonym znalazł się Knap.

30
    Dośrodkowanie z głębi pola na głowę Michalskiego. Piłka minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Górskiego.

27
    Dobre podanie w pole karne do Tomalskiego. Ten wziął na zamach obrońcę i ostatecznie trafił w Nowaka. Po chwili z dystansu szukał też szczęścia Możdżeń, ale również ustrzelił defensora rywala.

25
    Po drugim dośrodkowaniu w pole karne Widzewa, faulowany przez Spławskiego był Tanżyna.

23
    Rzut rożny dla Puszczy.

22
    Niemrawe kolejne minuty w Łodzi.

19
    Dośrodkowanie Stępińskiego pewnie łapie golkiper Puszczy.

18
    Zbyt mocne podanie do Michalskiego. Rozpocznie od bramki Górski.

17
    Spławski fauluje w środku pola Możdżenia.

16
    Kiks z dystansu Pięczka, którego strzał ląduje na aucie.

15
    Wybijają piłkę goście, a po chwili faulowany był jeszcze na własnej połowie Spławski.

14
    Pięczek fauluje Michalskiego. Rzut wolny i szansa na dośrodkowanie w pole karne Puszczy.

11
    Wywalczyli rzut rożny zawodnicy z Niepołomic. Po chwili do strzału głową dopadł Czarny i uderzył nad bramką.

10
    Tomalski faulowany przez Nowaka. Rzut wolny z ok. 30 metrów do bramki Wrąbla.

9
    Sam stały fragment nie przyniósł zagrożenia, lecz po chwili ponowne strzelenie Kosakiewicza już tak. Obok bramki uderzył głową Robak.

8
    Dośrodkowanie Michalskiego wybija na rzut rożny Hladik.

7
    Faulowany w środku pola Tanżyna.

6
    Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry. Po chwili po wrzucie z autu w pole karne gości, faulował w ataku Tanżyna.

5
    Samiec-Talar nabił nogi Pięczka. Korner dla łodzian.

4
    Rzut wolny dla Puszczy. Szansa na dośrodkowanie w pole karne Widzewa.

Bez trudu łapie centrę Wrąbel.

3
    Płaska centra Kosakiewicza ląduje w rękawicach Górskiego.

2
    Fauluje w środku pola Robak.

1
    Nerwowy początek łodzian. Wysoko ruszyli goście.

1

Zawodnicy wrócili do szatni.

Widzew Łódź: Wrąbel – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Stępiński – Kun, Poczobut, Możdżeń, Michalski– Samiec-Talar, Robak

Rezerwowi: Kudrjavcevs – Caique, Grudniewski, Becht, Gach, Hanousek, P. Mucha, Ameyaw, Tomczyk

Puszcza Niepołomice: M. Górski – Cikos, Czarny, Hladik, Pięczek – Uwakwe, Serafin – Bartosz, Knap, Tomalski – Spławski

Rezerwowi: Kobylak – Stefanik, Radionow, Klec, S. Górski, Kobusiński, Rakoczy, Wyjadłowski, T. Mucha

Sędziowie: Łukasz Szczech (Kobyłka) – Michał Obukowicz, Krzysztof Nejman.

Drużyny obecne na placu gry. Rozpoczęła się rozgrzewka.

W jesiennym starciu obu ekip lepsza okazała się drużyna Puszczy, która zwyciężyła 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Erik Cikos. Czy tym razem będzie podobnie? Bądźcie z nami od godziny 17:10.

Łodzianie mieli za sobą bardzo dobra serię siedmiu meczów bez porażki i trzech wygranych pod rząd. Została jednak ona przerwana w miniony weekend, kiedy to ulegli Zagłębiu Sosnowiec 0:3.

Widzew zaś tak jak wspominaliśmy znajduje się nad swoim rywalem, a do szóstego miejsca barażowego traci obecnie jeden punkt. Warto jednak brać poprawkę, że w przeciwieństwie do drużyny z Niepołomic mają rozegrane jedno spotkanie więcej.

Goście w ostatnim czasie prezentują się całkiem dobrze. Wygrali 3 z 4 meczów z czego dwa ostatnie wyjazdowe w Głogowie i Jastrzębiu Zdroju. Wcześniej zaś potrafili chociażby wysoko wygrać z Arką Gdynia 4:0.

Puszcza znajduje się w zasadzie tuż za plecami swojego piątkowego rywala. Goście z Niepołomic tracą bowiem do łodzian tylko dwa punkty, mając rozegrane do tej pory o jedno spotkanie mniej. Dorobek trzydziestu dwóch punktów pozwala zajmować dziewiąte miejsce. Do strefy barażowej dzielą ich tylko trzy "oczka".

Co piątek, jak to zresztą mamy w zwyczaju, rozpoczynamy zmagania w ramach rozgrywek Fortuna I Ligi. Kolejny raz pierwszy mecz odbędzie się w Łodzi, gdzie miejscowy Widzew gościć będzie Puszczę Niepołomice.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:40.