Skra – Stal Rz. 3:4 (koniec) | Błękitni – Ostróda 3:1 (koniec) | Garbarnia – Chojniczanka 2:1 (koniec)
Hutnik – Olimpia E. 0:0 (koniec) | Pogoń Sdl. – Polkowice 1:2 (koniec) | KKS – Motor 1:1 (koniec)
Olimpia G. – Lech II P. 1:3 (koniec)
Błękitni Stargard
3:1 (0:1)
Sokół Ostróda
Sobota 10.04.2021, 13:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 26. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Drużyna z Ostródy znajduje się na dziewiątym miejscu w tabeli z 33 punktami wywalczonymi w 24 spotkaniach. Bilans Sokoła po awansie na szczebel centralny to 10 wygranych, trzy remisy oraz 11 porażek. O jednego gola więcej strzelił niż stracił.

Sokół Ostróda poprawił wyniki po kompletnie nieudanym początku rundy wiosennej. Przed wyprawą do Stargardu beniaminek odniósł dwa zwycięstwa 3:2 z Pogonią Siedlce oraz 2:1 z Olimpią Elbląg.

Drużyna ze Stargardu spędziła święta w strefie spadkowej i jest coraz mocniej zagrożona pożegnaniem ze szczeblem centralnym. Błękitni mają problem z regularnym punktowaniem i dotąd niewiele pomaga im zmiana trenera Tomasza Grzegorczyka na Adama Topolskiego.

Błękitni rozegrali poprzedni mecz w Rzeszowie. W drugiej połowie rywalizowali w dziesięciu przeciwko jedenastu zawodnikom Stali. Po stracie dwóch goli udało im się wyłącznie doprowadzić do remisu 2:2 strzałem w doliczonym czasie.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner 2. ligi w Stargardzie. Błękitni zmierzą się w nim z Sokołem Ostróda. Paweł Horożaniecki rozpocznie pojedynek o godzinie 13 w sobotę.

Błękitni Stargard: Sasiak – Mruk, Andrzejewski, Wajsak, Kujawa, Karmański, Polkowski, Bochnak, Cywiński, Kaczmarek, Niedojad.

Rezerwowi: Weinzettel – Krawczun, Walków, Sitkowski, Theus, Starzycki, Kwiatkowski, Ostrowski.

Sokół Ostróda: Niezgoda – Turek, Wicki, Mazurowski, Wolny, Czajkowski, Zalewski, Żwir, Gajda, Siemaszko.
    Rezerwowi: Trelowski – Zimmer, Dobosz, Rugowski, Soszyński, Więcek, Mozler, Kalinowski.

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).

1

2
    Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

3
    Gol dla Sokoła!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF WICKI.

Dynamiczne otwarcie meczu przez Sokoła Ostróda. Krzysztof Wicki powetował sobie niepowodzenie w poprzednim spotkaniu i tym razem przymierzył do bramki zgodnie z przepisami. Beniaminek już na prowadzeniu!

5
    Błękitni nieco tradycyjnie nie potrafili zachować się konsekwentnie w defensywie, co kosztowało ich stratę gola. Teraz gospodarze muszą starać się o odrobienie strat.

6
    Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

8
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem jednego z gospodarzy. Wszyscy podopieczni Adama Topolskiego są gotowi do kontynuowania rywalizacji z Sokołem Ostróda.

9
    Błękitni na połowie przeciwnika, jednak kreowanie sytuacji podbramkowych przychodzi im dotąd z trudem. Błażej Niezgoda nie ma skomplikowanego wejścia w pojedynek.

10
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

12
    Nieudane rozegranie ataku na lewej stronie boiska. Nie przebili się podopieczni Adama Topolskiego i wyłącznie sprowokowali Sokoła Ostróda do przeprowadzenia kontrataku.

14
    Rozegranie gospodarzy w bezpiecznej dla Błażeja Niezgody odległości od jego bramki.

15
    Minął kwadrans konfrontacji, która przebiega na warunkach Sokoła Ostróda. Gospodarze nie potrafią odpowiedzieć na trafienie Krzysztofa Wickiego i wyglądają na zszokowanych tym, co dzieje się na murawie.

16
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

18
    Przesunęli się na czas gospodarze i Sokół Ostróda musi zadowolić się wznowieniem wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

19
    Przewinienie Dawida Lisowskiego na Bartoszu Szelidze. Od rzutu wolnego drużyna prowadzona przez trenera Artura Derbina.

20
    Ekipa z Ostródy radzi sobie z kontrolowaniem wydarzeń na murawie. Dotąd celne uderzenia oddaje wyłącznie Sokół, a Błażej Niezgoda nie ma specjalnie co robić w swojej bramce.

22
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

23
    Rafał Siemaszko napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko linii własnego pola karnego.

24
    Błękitni nie wykorzystali możliwości pokonania z rzutu wolnego bramkarza Sokoła Ostróda. Piłka przeleciała poza lustrem bramki.

26
    Przewinienie na połowie przeciwnika i od rzutu wolnego przyjezdni. Sokołowi Ostróda nie spieszy się z wprowadzeniem futbolówki ponownie do gry.

27
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego i piłka w posiadaniu teoretycznie mniej doświadczonego drugoligowca.

29
    To wyglądało groźnie dla przyjezdnych. Moment dekoncentracji w ich szeregach obronnych i była możliwość stoczenia pojedynku z ich bramkarzem. Zorientował się ostatni defensor i wślizgiem wyekspediował futbolówkę.

30
    Dwa kwadranse spotkania za zawodnikami. Sokół Ostróda pozostaje na prowadzeniu dzięki wcześnie zdobytej bramce przez Krzysztofa Wickiego.

32
    Karol Żwir napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

35
    Bartosz Boniecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

37

39

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie meczu.

42
    Piłka wędrowała od jednej strony boiska na drugą, ale wszystkim atakującym piłkarzom zabrało zdecydowania i ostatecznie żaden z nich nie zatrudnił bramkarza strzałem.

45
    Doliczony czas.

45+2

Energiczne otwarcie pojedynku w wykonaniu Sokoła Ostróda i wcześnie zdobyta bramka przez Krzysztofa Wickiego pozwala beniaminkowi prowadzić po 45 minutach rywalizacji 1:0. Błękitni Stargard nie potrafili odpowiedzieć i muszą w szatni zastanowić się nad sposobem na wyrównanie.

46

46
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Krawczun, na boisku pojawia się Kaczmarek.

46
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Boniecki, na boisku pojawia się Niedojad.

46
    Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Wicki, na boisku pojawia się Rugowski.

50
    Nie ma diametralnego przyspieszenia podopiecznych Adama Topolskiego po powrocie z szatni na boisko.

56
    Bartłomiej Mruk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

60
    Michał Zimmer napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

64
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Mruk, na boisku pojawia się Sitkowski.

65
    Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Siemaszko, na boisku pojawia się Kalinowski.

67
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki DAWID POLKOWSKI.

Stargardzianie zdołali doprowadzić do remisu po nieco ponad godzinie pojedynku z Sokołem Ostróda. Przed gospodarzami jest jeszcze szansa na rozstrzygnięcie tego meczu. Pozostało trochę czasu.

69
    Dominik Sasiak napomniany żółtą kartką za protestowanie po jednej z decyzji sędziego.

70
    Kamil Walków napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

70
    Teraz obie jedenastki muszą zainteresować się atakowaniem, jeżeli są zainteresowane zdobyciem kompletu punktów. Błękitni Stargard uskrzydleni doprowadzeniem do remisu.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

78
    Niebezpiecznie krążyła między przeciwnikami piłka, ale Błękitni Stargard, nieco za bardzo odsłonięci, zdążyli powrócić na czas na swoje pozycje obronne.

81
    Mateusz Bochnak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

85
    Wojciech Mazurowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

89
    Strzelcem bramki MICHAŁ CYWIŃSKI.

Gospodarze na prowadzeniu! Ambitne próby rozstrzygnięcia konfrontacji w wykonaniu gospodarzy prawdopodobnie przyniosą skutek. Michał Cywiński przymierzył do bramki w przedostatniej minucie podstawowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Zalewski, na boisku pojawia się Dobosz.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+4
    Strzelcem bramki KAMIL WALKÓW.

Kontratak przeprowadzony z wykorzystaniem szybkiego Kamila Walkówa i Błękitni Stargard zamknęli konfrontację trafieniem na 3:1. Wygrana po efektownym pościgu.

90+4

Błękitni Stargard przełamali się w konfrontacji z beniaminkiem i odnieśli zwycięstwo 3:1. Po raz drugi w sezonie rozprawili się z Sokołem Ostróda. Gospodarze długo przegrywali, ale po przerwie odwrócili rezultat dzięki diametralnemu przyspieszeniu.

Posiadanie piłki: 59% : 41%.
    Strzały na bramkę: 7:4.
    Strzały niecelne: 3:6.
    Rzuty rożne: 3:8.
    Spalone: 1:2.
    Faule: 12:17.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:58:22)

Gole: 67. Polkowski, 89. Cywiński, 90+4. Walków – 3. Wicki

Kartki:   35. Boniecki (BSS), 56. Mruk (BSS), 69. Sasiak (BSS), 70. Walków (BSS), 81. Bochnak (BSS) – 23. Siemaszko (SOK), 32. Żwir (SOK), 60. Zimmer (SOK), 85. Mazurowski (SOK)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 3:8. Spalone: 1:2. Foule: 12:17.
    Błękitni Stargard: Sasiak – Mruk (64. Sitkowski), Wajsak, Ostrowski, Andrzejewski, Krawczun (46. Kaczmarek), Polkowski, Boniecki (46. Niedojad), Cywiński, Bochnak, Walków.

Zmiany: Weinzettel – Karmański, Niedojad, Sitkowski, Theus, Starzycki, Kaczmarek, Kwiatkowski, Kujawa.

Sokół Ostróda: Niezgoda – Zimmer, Turek, Wicki (46. Rugowski), Mazurowski, Wolny, Czajkowski, Zalewski (90. Dobosz), Żwir, Gajda, Siemaszko (65. Kalinowski).

Zmiany: Trelowski – Dobosz, Rugowski, Soszyński, Więcek, Mozler, Kalinowski.

Sędziowie: Paweł Horożaniecki (Żary)