1:2 (1:0)
Arka Gdynia
Piątek 16.04.2021, 17:40 • Stadion MOSiR, Łódź • Fortuna 1 Liga • 25. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:40.

Serdecznie zapraszam na relację z meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi. W Łodzi miejscowy ŁKS zmierzy się z Arką Gdynia.

Obaj beniaminkowie walczą o powrót do PKO BP Ekstraklasy. Bliżej tego celu są gospodarze, którzy mają 43 punkty i zajmują trzecie miejsce. Arka ma siedem "oczek" mniej i jest szósta.

Spotkanie poprowadzi Sebastian Krasny z Krakowa. Pierwszy gwizdek w piątek o 17:40. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

ŁKS Łódź:
    Malarz (C) – Wolski, Moros, Tosik, Dąbrowski, Klimczak – Pirulo, Rygaard, Trąbka, Janczukowicz, Ricardinho
    Rezerwowi:
    Arndt – Sobociński, Dominguez, Nawotka, Gryszkiewicz, Sekulski, Sajdak, Rozwandowicz, Srnić

Arka Gdynia:
    Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik (C), Memić, Valcarce, Deja, Danch, Hiszpański, Żebrowski, Aleman, Rosołek
    Rezerwowi:
    Krzepisz – Hosek, Sasis, Ślesicki, Da Silva, Łabojko, Skóra, R. Wolsztyński, Ł. Wolsztyński

Sebastian Krasny (Kraków).

1

1
    Już pierwsza świetna okazja gospodarzy! Z lewego strony dośrodkowywał Janczukowycz, ale strzał Pirulo świetnie wybronił Kajzer!

2
    Niedokładnie teraz w ofensywie łodzianie, którzy od początku próbują narzucić swój styl gry.

3
    Nie zdołał odwrócić się z piłką w polu karnym rywali Ricardinho. Oddalają zagrożenie przyjezdni.

5
    Nieudane wybicie piłki przez Malarza, ale nie potrafili zrobić z tego użytku rywale.

6
    Zupełnie zepsute zagranie Kasperkiewicza w pole karne gospodarzy.

7
    Rzut wolny dla gdynian na prawym skrzydle. Za moment może być groźnie w polu karnym ŁKS-u.

7
    Kasperkiewicz mądrze zastawił się przed Pirulo i dał się sfaulować. Kontra miejscowych przerwana przez arbitra.

9
    Od autu na wysokości własnego pola karnego.

11
    Dobra interwencja Klimczaka na lewej stronie. Łodzianie od rzutu wolnego.

12
    Wysoko podchodzą pod rywali gdynianie, chcąc zmusić ich do błędu.

13
    W dość łatwy sposób stracili piłkę na własnej połowie przyjezdni. Od autu gospodarze.

15
    Piętnaście minut gry za nami. Trzeba przyznać, że jak na razie ten mecz toczony jest w dobrym tempie!

16
    Ogromne zamieszanie w polu karnym ŁKS-u, ale ostatecznie zdołali się wybronić miejscowi!

18
    Teraz już na dobre oddalili zagrożenie spod własnej bramki łodzianie.

19
    Przyjezdni od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

20
    Przewinienie Rosołka w ofensywie. Nie zgadza się z decyzją arbitra zawodnik Arki.

22
    Spokojnie wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie boiska gospodarze.

23
    Niedokładne zagranie Trąbki ze skrzydła i z kontratakiem ruszają przyjezdni.

25
    Zbyt wysokie wrzucenie piłki w pole karne ŁKS-u i pewnie wyłapuje ją Malarz.

26
    Po dobrym początku spotkania obecnie gra toczona jest w nieco wolniejszym tempie.

28
    Prawym skrzydłem próbują przedrzeć się zawodnicy z Łodzi.

30
    Od dłuższego czasy znajdują się przy piłce miejscowi, ale niewiele z tego wynika.

31
    Problemy z urazem ma Aleman i najprawdopodobniej będzie musiał opuścić plac gry.

32
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Aleman, na boisku pojawia się Łukasz Wolsztyński.

34
    Przewinienie Wolskiego na własnej połowie boiska. Kolejny rzut wolny dla Arki i kartka dla zawodnika ŁKS-u.

36
    Przerwał akcję Arki arbiter, choć Żebrowski wychodził na wolne pole! Będzie jednak jeszcze rzut wolny dla gości, a żółtą kartką upomniany został Dąbrowski.

37
    Nieźle uderzał Deja, ale ostatecznie piłka pomknęła ponad poprzeczką łódzkiej bramki.

38
    Bezbłędnie radzi sobie Malarz z interwencją po płaskim strzale Dancha zza pola karnego.

40
    Ostro walczył o górną piłkę Żebrowski, ale obyło się bez żółtej kartki dla zawodnika gości.

41
    Zbyt mocne zagranie za plecy obrońców do Janczukowycza. Od bramki wznowi grę Kajzer.

41
    Na spalonym złapany Rosołek. Akcja gości przerwana przez arbitra.

42
    Gol dla ŁKS-u!
    Gospodarze obejmują prowadzenie! Dobra centra Rygaarda z rzutu wolnego, a RICARDINHO najpierw strzelił w słupek, ale po chwili szybko dobił piętą!

44
    Trzeci zawodnik gospodarzy upomniany żółtą kartką. Zdecydowany faul Tosika na Hiszpańskim.

45
    Kolejny rzut wolny dla gości, tym razem nieco bliżej pola karnego rywali.

45+1
    Ależ niewiele brakowało! Minimalnie minął się z piłką na trzecim metrze Łukasz Wolsztyński po zgraniu głową przez Memicia!

45+1
    Jedną minutę doliczył arbiter.

45+2
    Wyraźnie spóźniony wślizg Klimczaka. Czwarta żółta kartka dla ekipy gospodarzy.

45+3

Za nami ciekawe trzy kwadranse w Łodzi! Póki co gospodarze prowadzą 1:0. po trafieniu Ricardinho. Na drugą odsłonę wracamy za piętnaście minut, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Kaperkiewicz, na boisku pojawia się Da Silva.

47
    Huknął z narożnika pola karnego Rosołek, ale czujnie interweniował Malarz! Tylko korner dla Arki.

48
    Szarżował na bramkę rywali Da Silva i został sfaulowany niedaleko pola karnego.

49
    Płasko uderzał Deja i spokojnie wyłapuje piłkę Malarz.

51
    Obecnie gra toczy się w środkowej strefie boiska. Żaden z zespołów nie potrafi na dłużej utrzymać się przy piłce.

53
    Jakiegoś urazu doznał Klimczak i mamy przerwę w grze.

54
    Faul Dąbrowskiego w okolicy około czterdziestego metra.

55
    Słupek uratował łodzian przed utratą bramki po strzale Memicia zza pola karnego!

56
    Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

57
    Zupełnie nieudanie dośrodkowywał w pole karne Arki Pirulo. Piłka trafiła w objęcia golkipera gdynian.

58
    Piłka odbiła się od muru po uderzenie Valcarce z rzutu wolnego, a następnie przechwycił ją Malarz.

61
    Niezłe zagranie Da Silvy do Rosołka, jednak ten znajdował się na ofsajdzie.

62
    Kolejne przewinienie Dąbrowskiego. Musi uważać stoper ŁKS-u, ponieważ ma już żółtą kartkę na swoim koncie.

63
    Zablokowane uderzenie Dancha przerz Rygaarda.

64
    Świetne uderzenie Żebrowskiego z dystansu i niewiele brakowały, aby piłka przeleciała pod poprzeczką!

66
    Ależ było blisko! Ruszyli z odpowiedzią łodzianie. Po zagraniu z ostrego kąta dopadł do piłki Ricardinho, ale nie zdołał skierować piłki między słupki!

67
    Nie zdołał utrzymać piłki w boisko Valcarce. Z piątego metra wznowi grę Malarz.

68
    Próbowali wyprowadzić kolejny atak łodzianie, ale na spalonym złapany został Janczykowycz.

69
    Gol dla Arki!
    Wyrównują gdynianie! Koszmarny błąd defensywy łodzian. Malarz zagrał do Rygaarda, który niedokładnie odgrywał. Do piłki dopadł MACIEJ ROSOŁEK i strzałem przy słupku umieści piłkę w bramce!

71
    Miejscowi od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

71
    Zablokowane dośrodkowanie Trąbki i jeszcze rzut rożny będą wykonywać łodzianie.

73
    Niespiesznie wymieniają się teraz podaniami goście na własnej połowie boiska.

73
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Pirulo, na boisku pojawia się Dominguez.

74
    Coś nieprawdopodobnego! Łodzianie popełnili identyczny błąd, co przy stracie pierwszego gola. Tym razem pod nogi rywala bezpośrednio zagrał Malarz. MARCUS DA SILVA bezbłędnie to wykorzystał!

76
    Rzut wolny dla Arki blisko pola karnego rywali.

77
    Mocno huknął Deja, ale broni Malarz!

77
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Tosik, na boisku pojawia się Sekulski.

79
    Próbują odpowiedzieć na trafienia rywali łodzianie, ale niewiele z tego wynika.

80
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Żebrowski, na boisku pojawia się Rafał Wolsztyński.

82
    Zza pola karnego uderzał Deja, ale piłka przemknęła obok słupka.

83
    Łatwo stracił piłkę na połowie rywali Trąbka.

84
    Tym razem na bramkę łodzian uderzał Da Silva, ale i jemu zabrakło precyzji.

86
    Sygnalizują zagranie ręką jednego z zawodników Arki w polu karnym gości, ale arbiter nakazuje grać dalej!

87
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Janczukowycz, na boisku pojawia się Sajdak.
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Trąbka, na boisku pojawia się Nawotka.

88
    Niecelne wykończenie kontrataku gdynian przez Rosołka.

89
    To powinien być gol dla gospodarzy! Sekulski nie trafił jednak w piłkę przy próbie dobitki po interwencji Kajzera!

90
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Deja, na boisku pojawia się Sasin.

90+1
    Trzy minuty doliczył arbiter.

90+2
    Fatalnie skiksował przy próbie uderzenia z woleja Klimczak.

90+3
    Dobre piąstkowanie Kajzera po kolejnej akcji gospodarzy.

90+4

Spotkanie w Łodzi dobiegło końca! Długo wydawało się, ze wygrają gospodarze, ale dwa proste błędy sprawiły, ze to Arka zwyciężyła 2:1. Dziękuję za uwagę! (19:37:00)

Gole: 42. Ricardinho – 69. Rosołek, 74. Da Silva

Kartki:   34. Wolski (LKS), 36. Dąbrowski (LKS), 44. Tosik (LKS), 45+2. Klimczak (LKS)