Clearex – Red Dragons 3:3 (koniec) | AZS UŚ – Red Devils 5:2 (koniec) | Nova Gliwice – Rekord 1:14 (koniec)
Piast – FIT-MORNING Gredar 5:0 (koniec) | Dreman – Lębork 3:4 (koniec)
Dreman Opole Komprachcice
3:4 (1:2)
LSSS Team Lębork
Sobota 17.04.2021, 19:00 • OSiR Komprachice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 29. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Po niezwykle udanej przerwie reprezentacyjnej, wracamy do zmagań w Lidze Mist... w lidze Finalistów Mistrzostw Europy!
    Do Komprachcic przyjadą rycerze z Lęborka, żądni rewanżu za bolesną, domową porażkę w pierwszej rundzie.

Trzy dni po tym, jak Elsner i Madziąg wywalczyli awans na Euro, Panowie staną po przeciwnych stronach boiska w walce o ligowe punkty.
    Ciężko wskazać faworyta – różnica w tabeli jest niewielka, a w pierwszym meczu Dreman pokazał pazur, mimo braku atutu własnego boiska. Zadecyduje więc dyspozycja dnia.

Parafrazując słowa Sebastiana Leszczaka po batalii z Czechami – w tym meczu górą będzie drużyna, która bardziej będzie chciała wygrać. Czy Dreman zrobi milowy krok w kierunku bezpiecznej strefy? Czy goście wezmą rewanż za porażkę u siebie? Przekonamy się już w sobotni wieczór! Bądźcie z nami :)

Dreman Opole Komprachcice: Burduja (Lach) – Grzywa, Suchodolski, Chuva, Elsner – Karnatowski, Ivanov (K), Fil, Kilian, Małek, Fernandes, Vini

LSSS Team Lębork: Łapigrowski – Madziąg, Witkowski, Kolesnik (K), Silva – Łapigrowski, Choszcz, Klawikowski, Bonifacio, Tabares, Depta

Sędziowie: Damian Grabowski, Jakub Orliński, Adrian Dorocki – Marcin Podmostka.

1

00:10
    Dreman na czarno, goście w białych koszulkach, czarnych spodenkach

01:00
    Pierwsza minuta pod znakiem wyrównanej walki w środku pola

01:26
    Elsner z autu na połowie rywala, ale szybkie przejęcie i już jesteśmy pod bramką Dremana

03:10
    Świetna okazja gości. Rożny, wbicie pod bramkę, ale Silva minimalnie minął się z piłką na wprost bramki.

04:02
    Gospodarze w dłuższym ataku. Wszystko kończy Vini, ale strzał mocno niecelny.

05:08
    Dreman podchodzi do wyższego pressingu, ale goście bez problemu przedostają się pod pole karne opolan

05:33
    Gospodarze wciąż bez faulu w tym meczu

05:48
    Dreman z autu na wysokości linii środkowej

06:36
    Dłuższa przewaga gości. Rzut rożny, jednak bez zagrożenia. Dreman kontruje, ale akcja przerwana.

07:17
    Grzywa ze strzałem, ale ani mocno, ani celnie

07:49
    Elsner ze skutecznym wślizgiem przy linii bocznej

08:02
    Ciekawie rozegrany rzut wolny, ale bez poważnego zagrożenia dla bramki gospodarzy

08:23
    1:1 w przewinieniach

08:40
    Świetna akcja Silvy! Piłka odebrana Chuvie, solowy rajd, ale Burduja stanął na wysokości zadania

09:13
    Elsner fauluje

09:38
    Gol dla Dremanu Opole Komprachcice! Strzelcem bramki IVANOV.
    Świetna akcja Dremana. Piłka trafia na prawo do kapitana gospodarzy. Udany zwód, wjazd w defensywę gospodarzy i pewny strzał – mamy otwarcie wyniku!

10:48
    Gol dla Teamu Lębork!
    Strzelcem bramki CHOSZCZ.
    Błyskawiczna odpowiedź gości już w kolejnej akcji. Choszcz autorem wyrównania!

11:30
    3 przewinienia Dremana, jeden faul gości

11:35
    Świetną piłkę dostaje na środku Klawikowski. Sam na sam z bramkarzem, ale zawodnik Lęborka przestrzelił w czystej sytuacji!

19:26
    Fenomenalna akcja Dremana, ale strzał niecelny!

19:36
    Strzelcem bramki MADZIĄG.
    W samej końcówce 1.połowy, reprezentant Polski pokonuje Sergieja Burduję i wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

20

Ciężko przesadnie wzdychać nad temperaturą tego spotkania po pierwszych 40 minutach, ale po przerwie z pewnością doczekamy się sporego ładunku emocjonalnego

Na otwierającą wynik spotkania bramkę Ivanowa, błyskawicznie odpowiedział Choszcz. Tuż przed przerwą, gości wyprowadził na jednobramkowe prowadzenie Mateusz Madziąg.

Już za moment wracamy na parkiet w Komprachcicach, a póki co – kilka chwil przerwy!

21

20:47
    Dreman od samego początku z wiarą w szybkie wyrównanie rezultatu tego spotkania

21:09
    Jesteśmy ciągle na połowie gości

21:32
    Błąd w rozegraniu Dremana i goście odzyskują piłkę. Na krótko.

22:17
    Ładna akcja gości, ale piłka błyskawicznie odzyskana przez Dreman i już pędzimy w drugą stronę

27:23
    Żółtą kartkę otrzymuje Silva (LSSS Team Lębork).

27:52
    1:1 w przewinieniach w tej połowie

28:09
    Długo leży na parkiecie zawodnik gości, chyba potrzebna będzie pomoc medyczna

28:09
    Elsner pomaga Madziągowi stanąć na nogi. Ładne zachowanie reprezentanta Polski wobec...innego reprezentanta Polski :)

28:40
    Dwa przewinienia na koncie gospodarzy w tej połowie

29:14
    Ivanov odzyskał piłkę, ale wyrzucił się za bardzo na prawą stronę. Strzał nieudany.

29:33
    Gra przerwana, ucierpiał Ricardo Fernandes

29:47
    Rożny dla gospodarzy

30:12
    Świetna akcja Dremana, ale Vini koncertowo marnuje "setkę"

Strzelcem bramki SILVA.
    Silva dostał piłkę na prawym skrzydle, nie był przez nikogo pilnowany, więc na pełnej kontroli przygotował sobie strzał i pokonał Burduję z ostrego kąta. Lębork podwyższa prowadzenie!

34:03
    Fenomenalna akcja gości, ale Burduja jakimś cudem wychodzi z opresji!

36:12
    Brzydko faulowany Chuva, Grzywa już podchodzi do wykonania rzutu wolnego

37:37
    Madziąg na pustą bramkę i mamy podwyższenie wyniku! Nie opłaciło się wyprowadzenie bramkarza.

37:49
    Gol dla Dremanu Opole Komprachcice! Strzelcem bramki ELSNER.
    Błyskawiczna odpowiedź kadrowicza na bramkę innego kadrowicza! Elsner zdobywa bramkę tuż po wznowieniu.

39:10
    Gol dla Dremanu Opole Komprachcice! Strzelcem bramki CHUVA.
    Chuva łapie piłkę między nogi i przerzuca bramkarza Lęborka! Po raz kolejny młody Portugalczyk postanawia wygrać konkurs na bramkę kolejki!

39:40
    Czwarty faul gości w tej połowie, będzie rzut wolny z bardzo groźnej odległości

Jeszcze żółta kartka dla jednego z graczy drużyny gości po zakończeniu spotkania

Po przerwie spotkanie w Komprachcicach nabrało nieco rumieńców, ale ostatecznie to goście podnoszą z niebieskiego parkietu komplet punktów.

Strzelanie rozpoczął co prawda Ivanov, ale minutę później wyrównał Choszcz, a pod koniec pierwszej połowy trafił też Madziąg. Po przerwie bardzo długo nie oglądaliśmy bramek, ale 8 minut przed końcem meczu gola strzelił Silva. 120 sekund później genialną okazję na podwyższenie wyniku mieli goście, ale udało się to dopiero w 38. minucie spotkania. Po raz kolejny trafił Madziąg. Tuż po wznowieniu, szybko odpowiedział Elsner, a nieco ponad minutę później – Chuva pokazał najwyższą klasę umiejętności technicznych, zdobywając bramkę "stadiony świata". Jednak to nie wystarczyło na dobrze dysponowany Team Lębork.

Goście biorą zatem udany rewanż za jesienną porażkę u siebie i odbierają opolanom bezcenne w kontekście walki o utrzymanie punkty. Brawa dla obu ekip, a ja dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje! (20:51:06)

Rafał Słociak

Gole: 10. Ivanov, 38. Elsner, 40. Chuva – 11. Choszcz, 20. Madziąg, 32. Silva, 38. Madziąg

Kartki:   39. Elsner (OKO) – 28. Silva (LĘB), ?. Madziąg (LĘB)

Sędziowie: Damian Grabowski, Jakub Orliński, Adrian Dorocki – Marcin Podmostka