Zagłębie S. – GKS Bełchatów 1:1 (koniec) | Odra O. – Korona 1:0 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
1:1 (1:0)
GKS Bełchatów
Niedziela 18.04.2021, 12:40 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 25. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:43:11)

Faule: 15:19.

Bez przełomu na dnie pierwszoligowej tabeli. GKS Bełchatów uratował remis w końcówce podstawowego czasu. Do wyniku 1:1 doprowadził Maciej Mas. Brunatni długo rywalizowali w jedenastu przeciwko dziesięciu gospodarzom i zdołali przynajmniej wyszarpnąć punkt. Zagłębie również rozczarowane, ponieważ długo prowadziło. Żadna z drużyn nie było więc w stu procentach usatysfakcjonowana.

90+6

90+5
    Ostatnia szansa na rozstrzygnięcie pojedynku otworzyła się przed Michałem Pawlikiem. Również temu zawodnikowi nie udało się przymierzyć w bramkę strzeżoną przez Bartosza Frankowskiego!

90+4
    Uderzenie oddane przez Marcina Sierczyńskiego nie było odpowiednie. Futbolówka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Bartosza Frankowskiego.

90+3
    Valerijs Sabala zabrał piłkę na połowie przeciwników. Podanie Łotysza zostało wybite przez Piotra Polczaka sprzed nadbiegającego Kajetana Kunki.

90+1
    Zagłębie Sosnowiec nie ma już energii na odpowiadanie przeciwnikom. Gospodarze koncentrują się na zachowaniu kompromisowego wyniku do końca doliczonych minut.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

88
    Ostatnie minuty rywalizacji na Stadionie Ludowym. Uderzenie oddane zza pola karnego przez Michała Pawlika przeleciało nieznacznie obok bramki Bartosza Frankowskiego.

87
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Koziara, na boisku pojawia się Sierczyński.

85
    Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu przyjezdni kontynuują swoje natarcie i próbują rzutem na taśmę rozstrzygnąć pojedynek.

83
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Misak, na boisku pojawia się Popczyk.

83
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Bator, na boisku pojawia się Kunka.

83
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Hilbrycht, na boisku pojawia się Pawlik.

82
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki MACIEJ MAS.

Dopięli swego bełchatowianie na kilka minut przed zakończeniem podstawowego czasu. GKS będzie jeszcze ambitnie rywalizował o zdobycie kompletu punktów. Maciej Mas wykorzystał dośrodkowanie i doprowadził do remisu 1:1!

80
    Zaledwie 10 minut podstawowego czasu pozostało Brunatnym. Drużyna prowadzona przez Marcina Węglewskiego kręci się wyłącznie po obrzeżach pola karnego Zagłębia Sosnowiec.

78
    Maciej Koziara napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Dawidzie Ryndaku.

Gole: 3. Oliveira – 82. Mas

Kartki:   63. Polczak (SOS), 73. Gojny (SOS) – 78. Koziara (BCH)   15. Oliveira (SOS)

Posiadanie piłki: 38 % : 62 %.
    Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 3:1. Foule: 15:19.
    Zagłębie Sosnowiec: Frankowski – Turzyniecki, Duriska, Polczak, Gojny, Misak (83. Popczyk), Ambrosiewicz, Oliveira, Masłowski (67. Korzeniecki), Sobczak (46. Ryndak), Gregorio (57. Seedorf).

Zmiany: Stępniowski – Maia, Karbowy, Pisarek, Ryndak, Radkowski, Korzeniecki, Seedorf, Popczyk.

GKS Bełchatów: Otczenaszenko – Grzelak, Bartków, Magiera, Szymorek, Bator (83. Kunka), Hilbrycht (83. Pawlik), Laskowski (46. Staszak, 65. Mas), Gancarczyk, Koziara (87. Sierczyński), Sabala.

Zmiany: Niżnik – Pawlik, Mas, Sionkowski, Mizera, Zalepa, Staszak, Kunka, Sierczyński.

Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)