GKS T. – Radomiak 1:0 (koniec)
GKS Tychy
1:0 (1:0)
Radomiak Radom
Wtorek 20.04.2021, 17:40 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 25. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:40.

Serdecznie zapraszam na relację z zaległego meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi. W Tychach miejscowy GKS podejmie Radomiaka Radom.

Obie ekipy liczą się w walce o awans do PKO BP Ekstraklasy. Miejscowi mają 41 punktów i są na piątym miejscu. Ekipa z Radomia ma o dwa "oczka" więcej i jest trzecia w tabeli.

Początek spotkania we wtorek o godzinie 17:40. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

GKS Tychy:
    Jałocha – Mańka, Nedić, Sołowiej, Szeliga – K. Piątek, J. Piątek, Grzeszczyk (C), Żytek, Steblecki – Lewicki
    Rezerwowi:
    Odyjewski – Szymura, Połap, Paprzycki, Norkowski, Moneta, Biel, Kargulewicz, Nowak

Radomiak Radom:
    Kochalski – Jakubik, Rossi, Bodzioch, Abramowicz – Radecki, Karwot – Leandro (C), Gąska, Kozak – Angielski
    Rezerwowi:
    Szpaderski – Cichocki, Bogusz, Banasiak, Kaput, Nascimento, Mikita, Sokół, Sirk

Sylwester Rasmus (Toruń).

1

2
    Już pierwsza akcja przyjezdnych! Niecelnie uderzał jednak Angielski i od bramki wznowi grę Jałocha.

3
    Niezłe dośrodkowanie w pole karne GKS-u, ale zdołali przechwycić piłkę miejscowi.

4
    W odpowiedzi gospodarze. Po dośrodkowanie w szesnastkę Radomiaka piłkę głową na rzut rożny wybił Bodzioch.

5
    Niezbyt udane dośrodkowanie Grzeszczyka i pewnie wybijają piłkę defensorzy drużyny gości.

6
    Kolejne niecelne uderzenie na bramkę tyszan.

7
    Faulowany na własnej połowie Jakubik. Potrzebna pomoc medyczna zawodnikowi gospodarzy.

9
    Groźna centra Kozaka z lewego skrzydła, ale udanie sparował piłkę Jałocha.

10
    Niezła centra Szeligi. Na rzut rożny wybija piłkę jeden z defensorów.

11
    Nieudane uderzenie Szeligi zza pola karnego.

12
    Niedokładne zagranie Radeckiego na skrzydło do Gąski. Piłkę przechwytują rywale.

13
    Niezłym wyjściem z własnej bramki popisał się Kochalski. Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

15
    Pewnie Jałocha po zaskakującym zagraniu rywali.

16
    Lewicki uprzedzony w polu karnym Radomiaka, ale w dalszym ciągu utrzymują się przy piłce miejscowi.

17
    Było groźnie! Wszystko zaczęło się od błędu tyszan w środku pola. Piłka trafiła do Angielskiego, który jednak strzałem z dystansu posłał piłkę niewiele ponad poprzeczką!

18
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne gości i kolejny korner dla ekipy gospodarzy.

19
    Pewnie wyłapuje piłkę Kochalski po nieco za wysokim wgraniu piłki w pole karne przyjezdnych.

21
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości, dwukrotnie interweniował Kochalski, ale ostatecznie arbiter odgwizduje spalonego!

22
    Zupełnie nieudane uderzenie Grzeszczyka z okolic dwudziestego metra.

24
    Ostatnie minuty pod dyktando gospodarzy. Zobaczymy, czy coś z tego wyniknie.

26
    Ładnie zagranie Karwota w pole karne rywali do Jakubika, jednak ten zagubił się w dryblingu.

28
    Dobrze w defensywie Jakubik i jeszcze jeden rzut rożny dla tyszan.

29
    Niezła centra z narożnika boiska, ale minął się z piłką Sołowiej.

31
    Leandro w nieprzepisowy sposób walczył o piłkę z Grzeszczykiem. GKS od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

32
    Niezły strzał Żytka z większej odległości, ale pewną interwencją popisał się Kochalski.

34
    Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne GKS-u i radomianie muszą budować akcję od zera.

35
    Było blisko! W niezłej sytuacji znałazł się Gąska, ale ostatecznie piłka przemknęła obok słupka!

37
    Ostre wejście Radeckiego w nogi Szeligi i arbiter po raz pierwszy w tym spotkaniu sięga po kartkę.

39
    Dość łatwo stracili piłkę w środkowej strefie boiska tyszanie. Zobaczymy, czy wykorzystają to przyjezdnii.

40
    Zbyt lekkie zagranie Jakubika do Leandro i futbolówkę przechwycił jeden z defensorów.

41
    Niedokładne zagranie w szesnastkę Radomiaka z głębi pola i pewnie łapie piłkę Kochalski.

42
    Szymon Lewicki powalony na murawę przez Jakubika w szesnastce Radomiaka! Będzie rzut karny dla GKS-u!

43
    Za swoje przewinienie żółtym kartonikiem upomniany został Jakubik.

44
    Gol dla GKS-u!
    Gospodarze obejmują prowadzenie! ŁUKASZ GRZESZCZYK mocno strzelił w środek bramki, a Kochalski rzucił się w prawo i nie zdołał zatrzymać piłki!

45
    Jedną minutę doliczył do pierwszej połowy spotkania arbiter.

45+1
    Ależ ciężkie minuty gości! Faul Radeckiego na Lewickim, drugą żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika Radomiaka!

45+3
    Za dyskutowanie z arbitrem żółtą kartkę obejrzał jeszcze Leandro.

45+3

Sporo emocji w końcówce pierwszej połowy spotkania! Najpierw rzut karny dla tyszan, a następnie czerwona kartka dla zawodnika gości. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Nieudane uderzenie Lewickiego z większej odległości.

49
    W środkowej strefie boiska faulowany Leandro. Rzut wolny dla Radomiaka.

50
    Wyraźnie spóźniona interwencja Jakuba Piątka i pierwszy zawodnik GKS-u upomniany żółtą kartką.

51
    Niezbyt pewna interwencja Kozaka we własnym polu karnym. Rzut rożny dla tyszan.

53
    Małe zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale ostatecznie wyłapuje piłkę golkiper tyszan.

54
    Złe zagranie Szeligi w polu karnym rywali po ciekawie zapowiadającej się akcji gospodarzy.

55
    Niezła akcja Kacpra Piątka, ale broni jego strzał Kochalski!

57
    Od rzutu wolnego blisko własnego pola karnego przyjezdni.

58
    Zbyt ostro walczył o górną piłkę Sołowiej i arbiter po raz kolejny sięga po kartkę.

60
    W środkowej strefie boiska Jakub Piątek faulowany przez Gąskę.

60
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Angielski, na boisku pojawia się Sirk.

61
    Ładna akcja Stebleckiego zakończona jednak niecelnym strzałem zza pola karnego.

62
    Ustawiony pod piłką był Lewicki i jego strzał głową wyraźnie nieudany.

63
    Było groźnie! Kochalski popisał się dwukrotnie dobrymi interwencjami, najpierw po strzale Kacpra Piątka, a następnie Żytka!

65
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Karwot, na boisku pojawia się Kaput.
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Kozak, na boisku pojawia się Mikita.

67
    Ależ niewiele brakowało! Niezła akcja gospodarzy, jednak w kluczowym momencie Grzeszczyk niedokładnie odgrywał do Lewickiego!

68
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi J. Piątek, na boisku pojawia się Norkowski.
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Steblecki, na boisku pojawia się Biel.

69
    Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Gąski z rzutu wolnego i piłka wyszła poza linię końcową.

71
    Wow! Potężne uderzenie Gąski z dwudziestego metra i piłka obiła poprzeczkę bramki tyszan!

72
    Spokojnie wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie boiska miejscowi.

74
    Olkowski znakomicie wypatrzył w szesnastce rywali Biela, jednak ten stracił piłkę na rzecz jednego z rywali!

76
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Lewicki, na boisku pojawia się Nowak. Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi K. Piątek, na boisku pojawia się Moneta.

77
    Piłka ląduje w bramce Radomiaka, ale gol nie zostaje uznany! Żytek pomagał sobie w nieprzepisowy sposób w walce o górną piłką i arbiter odgwizdał faul.

78
    Świetnie dośrodkowanie Gąski, minął się z piłką Jałocha, ale Rossi strzelił głową obok słupka!

80
    Gospodarze od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

81
    Bezbłędnie wyłapuje piłkę Kochalski po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

83
    Rzut wolny dla Radomiaka niedaleko pola karnego rywali. Może być groźnie pod bramką GKS-u.

84
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Nascimento.
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Bodzioch, na boisku pojawia się Sokół.

85
    Rykoszet po uderzeniu Leandro i rzut rożny będą wykonywać radomianie.

86
    Ogromne zamieszanie pod bramką GKS-u i ostatecznie arbiter odgwizduje przewinienie na golkiperze gospodarzy.

87
    Żółtym kartonikiem upomniany został będący już na ławce rezerwowych Karwot.

88
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Nowaka z prawego skrzydła i spokojnie łapie piłkę Kochalski.

89
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Grzeszczyk, na boisku pojawia się Paprzycki.

90
    Rzut wolny w środkowej strefie boiska dla przyjezdnych.

90+1
    Aż o pięć minut przedłużony został mecz w Tychach!

90+2
    Zbyt lekki strzał Mikity i spokojnie broni Jałocha.

90+3
    To była piłka meczowa dla gości! W znakomitej sytuacji znalazł się Sokół, ale z kilku metrów trafił prosto w golkipera rywali!

90+4
    Przewinienie Jakubika w środkowej strefie boiska i kolejny zawodnik Radomiaka przedwcześnie kończy mecz!

90+5
    Kolejne fenomenalne wyjście Kochalskiego daleko przed własne pole karne.

90+6

Spotkanie w Tychach dobiegło końca! Kluczowa okazała się końcówka pierwszej połowy spotkania, gdy gospodarze mieli rzut rożny, a jeden z zawodników Radomiaka został wyrzucony z boiska. Ostatecznie GKS pokonał gości 1:0. Dziękuję za uwagę! (19:34:57)

Gole: 44. Grzeszczyk (kar.)

Kartki:   50. J. Piątek (GKT), 58. Sołowiej (GKT) – 37. Radecki (RAM), 43. Jakubik (RAM), 45+3. Leandro (RAM), 87. Karwot (RAM)   45+1. Radecki (RAM), 90+4. Jakubik (RAM)