Clearex – Piast 3:6 (koniec) | Lębork – Red Dragons 4:4 (koniec)
Clearex Chorzów
3:6 (0:2)
Piast Gliwice
Środa 21.04.2021, 18:15Halowy Puchar Polski • Półfinał

Czas na rewanżowe mecze półfinałów Halowego Pucharu Polski! W tej relacji skupimy się na starciu Clearexu Chorzów z Piastem Gliwice.

W pierwszym meczu, który rozegrany został trzy tygodnie temu, lepiej radzili sobie gliwiczanie. Piast we własnej hali wygrał 4:1. Do przerwy był remis, ale po zmianie stron gospodarze tamtego starcia strzelili trzy gole i wypracowali solidną zaliczkę przed rewanżem.

Obsada sędziowska:

Sędzia I: Damian Jaruchiewicz
    Sędzia II: Piotr Koloczek
    Sędzia III: Grzegorz Wiercioch
    Sędzia czasowy: Szymon Wiercioch.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obu drużyn podamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Trwa rozgrzewka obu drużyn i przedmeczowe wywiady. Pierwszy gwizdek powinien rozbrzmieć w ciągu dziesięciu minut.

Protokół meczowy:

Clearex Chorzów:
    Burza (Bednarczyk) – Salisz, Łuszczek (C), Rotuski, Brocki – Seget, Mizgajski, Jankowski, Wędzony, Krawczyk

Piast Gliwice:
    Bogdziewicz (Groszak) – Solecki, Mrowiec, Amantes, Sandrinho – Bugański, Franz (C), Dasaiev, Szyszko, Rabiej, Wilk, Ixemad, Szadurski

1

2
    Ofensywnie nastawieni rozpoczęli ten mecz gospodarze. Wywalczyli rzut rożny po akcji prawym skrzydłem.

2
    Łuszczek skutecznie blokuje strzał jednego z rywali, ale w dalszym ciągu przy piłce znajdują się gliwiczanie.

3
    Najpierw łatwo stracili piłkę goście, a następnie gospodarze. Od bramki wznowi grę Bogdziewicz.

4
    Ładna akcja Dasaieva zakończona jednak niecelnym uderzeniem.

5
    Wyraźnie faulowany na prawym skrzydle Łuszczek przez Franza. Rzut wolny dla Clearexu.

5
    Niezłe rozegranie rzutu rożnego przez miejscowych. Zagranie do niepilnowanego Brockiego, ale ten potężnym strzałem posłał piłkę minimalnie ponad bramką!

6
    Gol dla Piasta!
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Dasaiev świetnie urwał się na lewym skrzydle, a następnie zagrał na linię pola karnego do RAFAŁA FRANZA, który pewnie pokonał Burzę!

7
    Rozsądnie utrzymują się przy piłce goście. Mają duży komfort zawodnicy z Gliwic.

8
    Minimalnie niecelne płaskie uderzenie Brockiego bezpośrednio z rzutu wolnego.

8
    Nieustannie w natarciu gospodarze. Tym razem niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Rotuski.

9
    Zabójcza kontra gliwiczan i jest już 2:0 dla Piasta! MICHAŁ BURZA w pojedynkę wykończył tę akcję.

9
    Od razu o czas poprosił Rafał Krzyśka, pełniący rolę trenera Clearexu.

10
    Z kolejną kontrą ruszali goście, ale Wędzony skutecznie ubiegł Soleckiego. Tylko aut dla Piasta.

11
    Z ostrego kąta uderzał Salisz, ale piłka poszybowała obok gliwickiej bramki.

12
    Ależ niewiele brakowało! Ruszył do ofensywy Burza, bliski skierowania piłki do bramki był Rotuski, ale ostatecznie się nie udało!

13
    Jak to nie wpadło?! Ixemad znalazł się w sytuacji sam na sam z Burzą, ale posłał piłkę obok słupka!

13
    Faule: 1-2.

14
    Kolejne uderzenie na bramkę gospodarzy! Tym razem po indywidualnej akcji rykoszet po strzale Dasaieva i korner dla gości.

15
    Dobra interwencją popisał się teraz Burza.

16
    Niecelne uderzenie Mizgajskiego zza pola karnego.

17
    Coraz mocniej iskrzy między zawodnikami obu drużyn. Póki co arbiter nie decyduje się jednak na sięgnięcie po kartki.

18
    Spóźniony był Łuszczek i wyraźnie faulował Szadurskiego. Rzut wolny dla Piasta na połowie rywali.

19
    Niedokładne zagranie Soleckiego z prawej strony do Mrowca.

20
    Ostro potraktowany w środku boiska został Krawczyk. Czwarte przewinienie gliwiczan.

20
    Pomylił się na połowie rywali Burza, ale nie zdołał tego wykorzystał Mrowiec, który z bardzo ostrego kąta nie trafił na pustą bramkę!

20

Do przerwy Piast prowadzi z Clearexem 2:0. To oznacza, że chorzowianie potrzebują aż sześciu goli, aby odrobić straty dzisiejsze i te z pierwszego meczu. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

21

21
    Bardzo niecelne uderzenie Franza z większej odległości.

22
    Gol dla Clearexu!
    Kontaktowe trafienie miejscowych! Po zagraniu ze stałego fragmentu gry piłkę do bramki wepchnął SEBASTIAN BROCKI!

23
    Rykoszet po uderzeniu Ixemada i goście rozpoczną od rzutu rożnego.

24
    Trafiony w rękę Wilk przed własnym polem karnym. Żółta kartka dla zawodnika Piasta i niezła okazja dla rywali.

24
    Bezpośrednie uderzenie Brockiego i piłka trafiła w poprzeczkę!

24
    ADAM WĘDZONY strzałem z ostrego kąta doprowadza do wyrównania!

24
    Momentalnie o czas poprosił szkoleniowiec Piasta.

25
    Powstrzymywany bez faulu na połowie rywali Krawczyk.

26
    Fura szczęścia gospodarzy! Stracił piłkę daleko za polem karnym Burza, ale Mrowiec strzelił w słupek!

27
    Zablokowane uderzenie Salisza z większej odległości, ale utrzymują się przy piłce chorzowianie.

28
    Faule: 1-2.

28
    Uderzenie Segeta prosto w dobrze ustawionego Bogdziewicza.

29
    Niecelne uderzenie Szadurskiego z lewego skrzydła.

30
    Wyraźnie faulowany w środkowej strefie boiska Brocki. Trzecie przewinienie gliwiczan.

31
    Kolejna niezła akcja gospodarzy, ale nie zdołał jej zamknąć Rotuski.

32
    Uderzenie Mizgajskiego z ostrego kąta jedynie w boczną siatkę.

32
    Ręką zablokował strzał Brockiego jeden z rywali, ale arbiter nie dyktuje rzutu karnego dla Clearexu!

33
    Za dyskusje z arbitrem żółtą kartką upomniany został Łuszczek.

33
    Faule: 1-4.

34
    Świetnie rozegrana akcja z własnej połowy, niepilnowany był IXEMAD CABRERA i płaskim strzałem pokonał Burzę!

34
    Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! Strzelcem bramki MARIUSZ SEGET!

35
    Zabójcza kontra gliwiczan! Ixemad na wolne pole do RODRIGO DASAIEVA, a ten bezbłędnie umieszcza piłkę w bramce!

36
    Nic złego gliwiczanom nie może już się stać! RODRYGO DASAIEV w świetny sposób wykończył dalekie zagranie na połowę rywali.

36
    Przerwa na życzenie gospodarzy. Z lotnym golkiperem grać będą gospodarze.

37
    Od autu na połowie rywali wznawiają grę chorzowianie.

38
    Długo utrzymują się przy piłce chorzowianie, ale póki co niewiele zdziałali podczas gry z lotnym golkiperem.

38
    Stracili piłkę na połowie rywali chorzowianie, co bezwzględnie wykorzystał MICHAŁ RABIEJ!

39
    Strzał Mrowca prosto w Burzę! Nieudana dobitka Rabieja.

40
    Indywidualna akcja Segeta zakończona niecelnym strzałem zewnętrzną częścią stopy.

Piast Gliwice finalista halowego Pucharu Polski! Gliwiczanie wygrali w obu półfinałowych meczach i zasłużenie awansowali do decydującego dwumeczu. Dziękuję za uwagę! (19:56:34)

Gole: 22. Brocki, 24. Wędzony, 34. Seget – 6. Franz, 9. Rabiej, 34. Ixemad, 35. Dasaiev, 36. Dasaiev, 38. Rabiej

Kartki:   33. Łuszczek (CHZ) – 24. Wilk (PIA)

Sędzia czasowy: Szymon Wiercioch