Warta – Jagiellonia 2:0 (koniec) | Stal M. – Pogoń 1:0 (koniec) | Lechia – Legia 0:1 (koniec)
Warta Poznań
2:0 (1:0)
Jagiellonia Białystok
Niedziela 25.04.2021, 12:30 • Grodzisk Wielkopolski • PKO Ekstraklasa • 27. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Niedzielną serię spotkań rozpocznie pojedynek Warty Poznań z Jagiellonią Białystok. Beniaminek ma doskonałą szansę, aby zrównać się punktami z czwartym Piastem Gliwice. Tym bardziej, że ich najbliżsi rywale w ostatnim czasie chętnie prezentują punkty swoim przeciwnikom. Z tego też powodu bukmacherzy faworyzują Wartę, choć Jaga ma w tabeli zaledwie trzy punkty mniej.

Warta w ubiegłej kolejce uległa Rakowowi Częstochowa 0-2. Kto by pomyślał przed tym sezonem, że jednym z meczów kolejki będzie rywalizacja Warty z Rakowem. W środkowej części tabeli robi się bardzo ciasno. Beniaminek postara się udowodnić, że nie bez powodu znajduje się wyżej w tabeli od bardziej utytułowanego zespołu z Poznania.

Jaga spisała ten sezon na straty. Włodarze klubu umożliwi prowadzenie zespołu do końca sezonu Rafałowi Grzybowi, który w pierwszym składzie widzi miejsce dla Krisa Twardka. Nic więc dziwnego, że żółto-czerwoni w kolejnych spotkaniach pozwalają sobie wyrwać w ostatnich sekundach zwycięstwa z rąk. Najpierw z Wisłą w Płocku, a ostatnio ze Stalą w Białymstoku pozwolili rywalom wyrównać w samej końcówce meczu.

Zachęcam do śledzenia relacji z tego meczu na portalu Lajfy com. Start w niedzielę o godz. 12:30, zaś odpowiednio wcześniej zostaną uzupełnione składy obu ekip. Bądźcie z nami!
    Jedenastka gospodarzy:
    Skład Jagiellonii:

Pełne zestawienie:

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Kiełb (C) – Trałka, Kupczak – Kuzdra, Czyżycki, Baku – Zreľák.
    Rezerwowi: Bielica – Kuzimski, Jakóbowski, Rodríguez Ruiz, Burman, Janicki, Sopoćko, Żurawski, Nawrocki.

Jagiellonia Białystok: Steinbors – Přikryl, Augustyn, Tiru, Stephen – Pospisil, Romanczuk (C) – Makuszewski, Imaz, Bida – Puljic.
    Rezerwowi: Dziekoński – Mazur, Wrzesiński, Mystkowski, Twardek, Wdowik, Bortniczuk, Orpik, Kwiecień.

1

1
    Ruszyli! Gospodarze w białych strojach, białostoczanie na żółto-czerwono.

1
    Puljić faulował Ivanova przy linii końcowej boiska.

2
    Katastrofalny kiks Tiru w swoim polu karnym. Piłkarze Warty jednak tego nie wykorzystali.

3
    Jeszcze jeden prosty błąd Rumuna. Tym razem przed szesnastką. Ratował się faulem, za który w innych okolicznościach otrzymałby żółtą kartkę. Fatalny start stopera Jagi.

4
    Dośrodkowanie gospodarzy z rzutu wolnego. W polu karnym najwyżej wyskoczył Romanczuk, który zbił futbolówkę głową na aut.

5
    Zbyt mocny przerzut zawodnika Jagiellonii. Puljić nie miał szans, aby dojść do tej piłki.

6
    Prikryl naciskany przez Baku podaje wprost pod nogi rywala. Błyskawiczna strata gości.

8
    Beznadziejne wybicie Lisa w aut. Dużo błędów w pierwszych minutach po obu stronach boiska.

9
    Puljić faulowany w środku pola przez Ławniczaka. Kilka chwil wcześniej Prikryl łatwo dał się ograć Baku.

11
    Okazja Warty. Baku zgrywa do Zrelaka, a ten wydawało się, że był faulowany przez ostatniego defensora Jagi. Arbiter puścił grę.

11
    Steinbors odbija futbolówkę przed siebie po bardzo mocnym strzale rywala zza szesnastki.

12
    Pospisil faulowany na połowie Warty.

13
    Daleki wykop Lisa w kierunku Baku. Pospisil skutecznie powstrzymał rywala i naprawił swój błąd po kiepskim wykonaniu rzutu wolnego.

15
    Kwadrans gry za nami. Wciąż Warta remisuje bezbramkowo z Jagiellonią, choć grający w roli gospodarza poznaniacy są groźniejsi w ataku.

16
    Koszmarny błąd Makuszewskiego. Atakował prawym skrzydłem, podłączał się do tego ataku Prikryl. Tymczasem popularny Maki potknął się o własne nogi...

18
    Baku przekombinował na skraju pola karnego rywali. Zamiast szukać okazji do uderzenia to próbował jeszcze dryblować i Pospisil odebrał mu futbolówkę.

19
    Grzesik faulował Augustyna w narożniku boiska.

20
    Posiadanie piłki: 62% – 38%

21
    Jagiellończycy nie potrafią wyjść z piłką z własnej połowy. Próbowali krótko rozegrać wznowienie gry od bramki, lecz tylko narazili się na błyskawiczną kontrę.

23
    Prosty błąd gości. Pospisil miękko przerzucał futbolówkę do boku, ale za wysoko i Prikryl nie zdołał jej opanować.

24
    Teraz zbyt mocne przerzucenie piłki w kierunku biegnącego prawym skrzydłem Makuszewskiego.

26
    Niecelne uderzenie Kupczaka z dystansu. Piłka przeleciała w znacznej odległości obok słupka.

27
    Ależ było blisko otwarcia wyniku w Grodzisku! Makuszewski dorzucał z prawego skrzydła, a niewidoczny dotąd Bida oddał strzał głową. Futbolówka przeleciała tuż obok słupka!
    27. Bartosz Bida (JAG)

29
    Przewinienie Augustyna na Zrelaku. Okazja Warty na wrzutkę z rzutu wolnego na wysokości pola karnego.

29
    Prikryl najpewniej uratował Jagę przed utratą gola! Piłka po przebitce wyszła przed pole karne. Dopadł do niej Kiełb, który wolejem próbował wykorzystać, że Steinbors nie był dobrze ustawiony. Golkipera wyręczył jednak Prikryl odbijając głową strzał rywala!

30
    Warta jeszcze naciskała po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jagiellończycy wyszli jednak z tego obronną ręką.

31
    Znowu było gorąco pod bramką Steinborsa. Nie udało się jednak gospodarzom oddać strzału.

32
    Kontra Jagi. Bida prostopadłym podaniem chciał obsłużyć Imaza, ale Hiszpana uprzedził przytomnie wybiegający z bramki Lis.

33
    Zrelak dał się złapać w pułapkę ofsajdową. I to zaraz po wznowieniu gry przez swojego kolegę wybiciem z własnej połowy.

34
    Grzesik zderzył się ze Steinborsem. Dłuższa przerwa w grze. Jeden i drugi zawodnik najwyraźniej potrzebuje pomocy fizjoterapeuty.

34
    Jednak Grzesik chyba tylko symulował, aby nie narazić się Stefańskiemu i nie obejrzeć żółtej kartki. Agresywnie zaatakował golkipera przy próbie wybicia piłki.

35
    Steinbors wraca do bramki, ale widać po jego zachowaniu, że odczuwa jeszcze poprzedni atak Grzesika. Stefański finalnie oszczędził gracza Warty i dał mu tylko ostrzeżenie.

36
    Dziwne zachowanie Ivanova we własnym polu karnym. Zamiast zostawić futbolówkę wybiegającemu Lisowi, to próbował ją podbijać. Gdyby Prikryl był bardziej czujny, to mógłby to wykorzystać i posłać piłkę do pustej bramki.

37
    Ostatnie minuty pierwszej części gry. W Grodzisku niezmiennie bezbramkowy remis, ale przewaga Warty jest coraz wyraźniejsza.

37
    Fatalny błąd Kiełba przed szesnastką Jagi, ale po chwili równie karygodnym popisał się Pospisil.

38
    Kuzdra faulowany w środku pola przez Makuszewskiego, który zmienił stronę boiska.

39
    Faule: 4 – 7

39
    Zdecydowanie zbyt słabe podanie Imaza na prawą stronę do Bidy. Ivanov uprzedził młodzieżowca Jagi i jeszcze dodatkowo został sfaulowany.

40
    Gol dla Warty!
    Strzelcem bramki ŁUKASZ TRAŁKA.

Kapitalny rajd Baku lewym skrzydłem! Rozpoczął go jeszcze na własnej połowie po przechwycie, a później zostawił w tyle Pospisila. Na koniec wyłożył piłkę przed pole karne Trałce, który strzałem w kierunku dalszego słupka zaskoczył Steinborsa!
    40. Łukasz TRAŁKA - 1:0

43
    Warta idzie za ciosem. Kolejne ataki zespołu z Poznania w ostatnich minutach pierwszej części gry. Teraz korner.

44
    Bardzo dobra wrzutka Zrelaka z rzutu rożnego. W polu karnym główkował Ławniczak, ale piłka po jego strzale przeleciała minimalnie obok słupka!
    44. Aleks Ławniczak (WAR)

45+1
    Stefański dorzucił minutę do pierwszej połowy.

45+2

Warta Poznań wygrywa po golu Trałki z Jagiellonią Białystok i robi duży krok w kierunku europejskich pucharów. Czy utrzyma prowadzenie po przerwie? Zapraszam za kwadrans na drugą część gry.

Dojdzie do podwójnej zmiany w ekipie gości. Na placu gry pojawi się Wdowik i Kwiecień.

46

46
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Bartłomiej Wdowik.
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Martin Pospisil, na boisku pojawia się Bartosz Kwiecień.

46
    Zarówno Makuszewski, jak i Pospisil popełnili w pierwszej odsłonie bardzo dużo błędów i byli głównymi kandydatami do opuszczenia murawy.

47
    Warta wróciła z szatni w niezmienionym składzie.

47
    Augustyn faulowany przy próbie wybicia piłki z własnego pola karnego. Jeden z rywali podbijał futbolówkę i składał się do strzału.

48
    Bida przeszedł zatem na stałe na prawe skrzydło, natomiast Wdowik będzie teraz odpowiadał za lewe. Kwiecień zastąpił Pospisila na naturalnej dla siebie pozycji defensywnego pomocnika.

50
    Błąd Trałki przy próbie przechwytu. Pozwolił futbolówce opuścić boisko.

51
    Jagiellonia nie potrafiła stworzyć zagrożenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka wróciła do Steinborsa, który jednak w bezpiecznej sytuacji wybił ją w aut.

52
    Bida mało przytomnie zamykał akcję po ataku swojego zespołu. Futbolówka przeleciała na drugą stronę boiska, ale Bida miał duże problemy z jej opanowaniem.

53
    Dobra obrona Lisa po strzale Imaza. Do Hiszpana nieźle przerzucił futbolówkę Wdowik. Rezerwowy Jagi przez kilka minut zrobił już więcej, niż Makuszewski przez całą pierwszą połowę.

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Bogdan Tiru (Jagiellonia Białystok).
    54. Żółta kartka

55
    Żenujące zachowanie Rumuna, który przewrócił się w polu karnym rywali bez jakiegokolwiek kontaktu z przeciwnikiem. Fatalna próba wymuszenia karnego.

56
    Dłuższa przerwa w grze spowodowana urazem Trałki. Doznał kontuzji po bezskutecznej walce w powietrzu. Próbował oprzeć się na rywalu, ale ten odsunął się i Trałka runął na murawę.

58
    Trałka wrócił już na murawę, ale nie wygląda, aby był w pełni zdrowia.

59
    Tym razem Baku przewraca się w polu karnym Jagiellonii, ale nie było tam jakiejkolwiek mowy o faulu. Stefański nakazał grać dalej.

60
    Niecodzienna sytuacja. Trzech piłkarzy Warty jednocześnie leżało na murawie po starciach z przeciwnikami. Wszyscy obok siebie.

61
    Bida faulował Kiełba przy linii bocznej. Ale przy okazji kapitan Warty wpadł na przeciwnika i Bida długo dochodzi do siebie.

63
    Czyżycki huknął sprzed pola karnego. Na szczęście gości futbolówka przeleciała obok bramki. Steinbors nie miałby najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

66
    Imaz przegrywa pojedynek z Kiełbem. Najpierw dał się umiejętnie przestawić, a na koniec faulował kapitana Warty w narożniku boiska.

67
    Odnalazł się na boisku Puljić. Był faulowany w środkowej strefie.

68
    Trałka odkopnął futbolówkę poza boiskiem, aby uniemożliwić rywalom szybkie wznowienie gry. Takie zachowania powinny być karane żółtą kartką.

68
    Szybka kontra gospodarzy! Prawym skrzydłem uciekł Kuzdra, który próbował technicznym strzałem zaskoczyć Steinborsa. Łotysz wyciągnął się i odbił piłkę przed siebie!

69
    Rzuty rożne: 6 – 5

70
    Groźnie było przez moment w polu karnym Warty. Gracz Jagi dopadł do bezpańskiej piłki na piątym metrze i próbował wbić do siatki. Na jego drodze stanął rywal, który uratował Lisa po bardzo nieudanej próbie piąstkowania! Golkiper minął się z futbolówką.

71
    Nieudana wrzutka Stephena z lewego skrzydła. Futbolówka wyszła poza boisko.

72
    Warta domagała się od Stefańskiego podyktowania jedenastki po rzekomym faulu na Grzesiku.

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Kwiecień (Jagiellonia Białystok).

73
    Kwiecień kopnął Grzesika w środku pola i został ukarany żółtym kartonikiem. Żółtko dla Kwietnia w każdym meczu jest pewne jak śmierć i podatki.

75
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Adam Zreľák, na boisku pojawia się Mateusz Kuzimski.
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Jacek Kiełb, na boisku pojawia się Michał Jakóbowski.

75
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Bartosz Bida, na boisku pojawia się Konrad Wrzesiński.
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jakov Puljic, na boisku pojawia się Przemysław Mystkowski.

77
    Nieudane zagranie Kupczaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wybił futbolówkę poza boisko.

78
    Słabe dośrodkowanie Wdowika z lewej strony. Gracze Warty przechwytują i konstruują szybki kontratak.

79
    Kuzdra faulował Romanczuka na połowie Jagiellonii.

81
    Jagiellonia nie zasłużyła w tym meczu choćby na punkt. Nie widać było po piłkarzach z Białegostoku determinacji do osiągnięcia korzystnego rezultatu nawet po utracie gola.

82
    Dojdzie do jeszcze jednej zmiany w ekipie z Poznania. Rezerwowy gracz Warty wysłuchuje jeszcze ostatnich wskazówek od sztabu szkoleniowego.

82
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Mateusz Czyżycki, na boisku pojawia się Maciej Żurawski.

85
    Grzesik odepchnięty przez Wrzesińskiego pod bramką Warty. Ostatnie minuty tego spotkania.

86
    Strzelcem bramki MAKANA BAKU.

Doskonały kontratak gospodarzy! Przechwyt w środku pola. Żurawski pognał z piłką, ładnie zgrał do boku do Baku, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Steinborsa!
    86. Makana BAKU - 2:0

87
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Makana Baku, na boisku pojawia się Mateusz Sopoćko.

88
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jesus Balleste Imaz, na boisku pojawia się Maciej Bortniczuk.

89
    Sopoćko faulowany na połowie Warty przez Romanczuka. Spóźniona interwencja kapitana Jagiellonii.

90
    Niecelny strzał Mystkowskiego zza pola karnego. Futbolówka przeleciała obok słupka.

90+1
    Stefański doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Kiks Augustyna po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Miał okazję do strzału z woleja, ale odchylił się mocno i posłał futbolówkę bardzo wysoko nad bramkę.

90+4

Warta Poznań wygrywa z Jagiellonią Białystok 2-0 i przynajmniej tymczasowo wskazuje na czwarte miejsce w tabeli! Bohaterem meczu Baku, który najpierw asystował przy golu Trałki, a w końcówce dorzucił gola po podaniu Żurawskiego. (14:23:46)

Krzysztof

Gole: 40. Trałka, 86. Baku

Kartki:   54. Tiru (JAG), 73. Kwiecień (JAG)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 2:0. Foule: 9:21.
    Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Kiełb (C) (75. Jakóbowski) – Trałka, Kupczak – Kuzdra, Czyżycki (82. Żurawski), Baku (87. Sopoćko) – Zreľák (75. Kuzimski).
    Zmiany: Bielica – Kuzimski, Jakóbowski, Rodríguez Ruiz, Burman, Janicki, Sopoćko, Żurawski, Nawrocki.

Jagiellonia Białystok: Steinbors – Přikryl, Augustyn, Tiru, Stephen – Pospisil (46. Kwiecień), Romanczuk (C) – Makuszewski (46. Wdowik), Imaz (88. Bortniczuk), Bida (75. Wrzesiński) – Puljic (75. Mystkowski).
    Zmiany: Dziekoński – Mazur, Wrzesiński, Mystkowski, Twardek, Wdowik, Bortniczuk, Orpik, Kwiecień.

Główny: Daniel Stefański