Resovia – GKS Bełchatów 1:3 (koniec) | Górnik Ł. – Termalica 3:3 (koniec) | Jastrzębie – Odra O. 3:0 (koniec)
Puszcza – GKS T. 0:1 (koniec) | Radomiak – Stomil 1:0 (koniec)
Resovia
1:3 (1:2)
GKS Bełchatów
Niedziela 02.05.2021, 12:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • Fortuna 1 Liga • 28. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

GKS Bełchatów jest głównym kandydatem do spadku z Fortuna I ligi. Brunatni jeszcze nie zwyciężyli w rundzie wiosennej. Podopieczni Marcina Węglewskiego poszukają przełamania w meczu z beniaminkiem.

GKS Bełchatów nie przełamał się po serii niepowodzeń i poniósł porażkę 2:3 z Widzewem Łódź w derbach. Co prawda objął prowadzenie, ale później nie poradził sobie przede wszystkim z Mateuszem Michalskim. Ten pomocnik strzelił Brunatnym dwa gole.

Drużyna z Podkarpacia została pierwszą w rundzie wiosennej, której udało się zapunktować na terenie rozpędzonej Sandecji Nowy Sącz. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 po strzałach Michala Pitera-Bucki oraz Maksymiliana Hebela.

Oba kluby znajdują się w dolnej połowie tabeli. Resovia znajduje się na 15. miejscu i ma osiem punktów przewagi nad ostatnim w stawce zespołem z Bełchatowa. Sytuacja podopiecznych Radosława Mroczkowskiego jest znacznie bezpieczniejsza niż przeciwnika.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Rzeszowie. Resovia podejmie GKS Bełchatów. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 12.

Resovia: Dybowski – Jaroch, Persak, Podhorin, Adamski, Soljić, Kuczałek, Mikulec, Hebel, Słaby, Wróbel.

Rezerwowi: Łakota – Radulj, Twardowski, Usarz, Kiełbasa, Marković, Demianiuk, Zdybowicz, Antonik.

GKS Bełchatów: Niźnik – Sierczyński, Bartków, Zalepa, Szymorek, Laskowski, Pawlik, Gancarczyk, Grzelak, Flaszka, Sabala.

Rezerwowi: Otczenaszenko – Łapiński, Hilbrycht, Mas, Ryszka, Koziara, Kunka, Bator.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

1

2
    Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

5
    Pięć minut spotkania na zbadanie się drużyn. Dotąd ani podopieczni Radosława Mroczkowskiego, ani drużyna Marcina Węglewskiego nie zdecydowała się na zaangażowanie dużych sił do ataku.

6
    Gol dla Resovii!
    Strzelcem bramki RADOSŁAW ADAMSKI.

Znakomicie zaatakowali gospodarze. Nieco ponad pięć minut rywalizacji za drużynami i Resovia jest na prowadzeniu. Piłka trafiła do Radosława Adamskiego, a ten swoim strzałem wcześnie pozbawił czystego konta Daniela Niźnika.

7
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki MATEUSZ BARTKÓW.

Brunatni odebrali gospodarzom przewagę po zaledwie minucie. Totalne gapiostwo piłkarzy Resovii i już muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu. W pole karne zespołu z Podkarpacia wbiegł defensor Mateusz Bartków i zachował się jak snajper.

10
    Bardzo energicznie się to wszystko rozpoczęło. Niedługo po pierwszym gwizdku Wojciecha Mycia drużyny zadały sobie po jednym ciosie. Zobaczymy, jak to się potoczy.

12
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

14
    Strzelcem bramki DAWID FLASZKA.

Obrona Resovii na pewno nie stanowi w tym meczu monolitu. Rozsypała się po raz drugi w krótkim okresie i skorzystał z tego Dawid Flaszka. Po strzale tego zawodnika GKS Bełchatów jest na prowadzeniu, choć jako pierwszy stracił gola.

15
    Bardzo dynamiczna rywalizacja w kwadransie otwierającym mecz.

17
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

19
    Dotąd jeden korner i egzekwowała go drużyna z Podkarpacia.

21
    Zatrzymana akcja oskrzydlająca rzeszowian i od rzutu wolnego na własnej połowie boiska wznowi grę GKS Bełchatów.

23
    To wyglądało groźnie dla przyjezdnych. Moment dekoncentracji w ich szeregach obronnych i była możliwość stoczenia pojedynku z ich bramkarzem. Zorientował się ostatni defensor i wślizgiem wyekspediował futbolówkę.

25
    Piłka wędrowała od jednej strony boiska na drugą, ale wszystkim atakującym piłkarzom zabrało zdecydowania i ostatecznie żaden z nich nie zatrudnił bramkarza strzałem.

28
    Waldemar Gancarczyk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

30
    Dwa kwadranse spędzone przez drużyny na murawie. Ten pierwszy był zdecydowanie bardziej pasjonujący, ponieważ piłkarze oddali aż trzy uderzenia do bramki.

32
    Rozpędziła się drużyna przyjezdna i starała się przedostać w pobliże bramki przeciwnika środkiem pola. Odpowiednio ustawieni defensywni pomocnicy przyjezdni zareagowali.

34
    Resovia bezskutecznie szuka sposobu na doprowadzenie do remisu zanim Wojciech Myć zarządzi zejście drużyn na przerwę do szatni.

38
    Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła. Wyglądała ona obiecująco. Piłka sprawnie krążyła między zawodnikami, jednak zabrakło strzału po dośrodkowaniu.

40
    Pięć minut podstawowego czasu pozostało na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania.

42
    Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

45
    Przerwa w grze spowodowana urazem Kamila Słabego.

45
    Doliczony czas.

45+1
    Jakub Wróbel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45+1

Szalenie rozpoczęła się ta konfrontacja. Nie minął kwadrans i padły trzy gole. Resovia wyszła na prowadzenie, ale jakby poczuła się zbyt wygodnie w sprzyjających okolicznościach. GKS Bełchatów zareagował wzorowo i to on prowadzi 2:1 po pierwszej połowie.

46

46
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Kuczałek, na boisku pojawia się Demianiuk.

46
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Hebel, na boisku pojawia się Zdybowicz.

46
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Mikulec, na boisku pojawia się Radulj.

47
    Mateusz Bartków napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

50
    Kapitan gospodarzy ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

52
    Mateusz Szymorek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

54
    Zmobilizowani się bełchatowianie, którzy starają się o pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Z kolei Resovia jakby niewyraźna nawet po trzech zmianach zaproponowanych przez Radosława Mroczkowskiego w przerwie.

56
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali defensywni pomocnicy.

59
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Słaby, na boisku pojawia się Twardowski.

61
    Michał Pawlik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

64
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Grzelak, na boisku pojawia się Żurek.

64
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Sabala, na boisku pojawia się Mas.

66
    Gospodarze liczą na możliwość wykorzystania wzrostu po dośrodkowaniach. Rywale muszą być skoncentrowani, zdyscyplinowani oraz czujni, żeby nie dopuścić do oddania strzału z powietrza.

68
    Od rzutu rożnego rzeszowianie. W takich okolicznościach muszą być skoncentrowani podopieczni Marcina Węglewskiego.

71
    Oliver Podhorin napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

73
    Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

75
    Już tylko kwadrans podstawowego czasu pozostał obu drużynom na poprawienie wyniku. Bardziej zależy na tym gospodarzom, którzy nie mają pomysłu na doprowadzenie do remisu.

77
    Samobójcze trafienie zalicza OLIVER PODHORIN.

Przyjezdni powiększyli prowadzenie i przełomowe zwycięstwo jest o krok. Szwankuje w tym meczu obrona Resovii, czego najlepszym potwierdzeniem jest trafienie samobójcze Olivera Podhorina!

78
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Flaszka, na boisku pojawia się Ryszka.

78
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Laskowski, na boisku pojawia się Koziara.

80
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Wróbel, na boisku pojawia się Usarz.

82
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych na swoich pozycjach zawodników grających na własnym stadionie.

84
    Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

85
    Ostatnie minuty podstawowego czasu i szala zwycięstwa wygląda na przesuniętą na stronę bełchatowian.

87
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

89
    Sytuacja stykowa na linii bocznej boiska. Sędzia asystent znajdował się blisko i uznał, że piłka opuściła całym obwodem plac.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

Faule: 18:17.

GKS Bełchatów zwyciężył po raz pierwszy w rundzie wiosennej. Drużyna z województwa łódzkiego dała do zrozumienia wynikiem 3:1 w konfrontacji z Resovią, że nie wypada jej jeszcze skreślać w rywalizacji o utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Gospodarze tym razem nieskuteczni. Osiem uderzeń celnych i zaledwie jedna bramka.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (13:58:11)

Gole: 6. Adamski – 7. Bartków, 14. Flaszka, 77. Podhorin (sam.)

Kartki:   45+1. Wróbel (RES), 71. Podhorin (RES) – 28. Gancarczyk (BCH), 47. Bartków (BCH), 52. Szymorek (BCH), 61. Pawlik (BCH)

Posiadanie piłki: 67 % : 33 %.
    Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 2:3. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 0:0. Foule: 18:17.
    Resovia: Dybowski – Jaroch, Persak, Podhorin, Adamski, Soljić, Kuczałek (46. Demianiuk), Mikulec (46. Radulj), Hebel (46. Zdybowicz), Słaby (59. Twardowski), Wróbel (80. Usarz).

Zmiany: Łakota – Radulj, Twardowski, Usarz, Kiełbasa, Marković, Demianiuk, Zdybowicz, Antonik.

GKS Bełchatów: Niźnik – Sierczyński, Bartków, Zalepa, Szymorek, Laskowski (78. Koziara), Pawlik, Gancarczyk, Grzelak (46. Żurek), Flaszka (78. Ryszka), Sabala (64. Mas).

Zmiany: Otczenaszenko – Łapiński, Hilbrycht, Mas, Ryszka, Koziara, Żurek, Kunka, Bator.

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin)