Bytovia – Stal Rz. 0:2 (koniec) | Śląsk II – Lech II P. 0:1 (koniec) | Błękitni – Olimpia G. 2:3 (koniec)
Wigry – Hutnik 0:1 (koniec) | Garbarnia – Polkowice 2:2 (koniec) | KKS – GKS K. 2:1 (koniec)
Skra – Pogoń Sdl. 2:2 (koniec) | Motor – Ostróda 4:1 (koniec)
Śląsk II Wrocław
0:1 (0:1)
Lech II Poznań
Sobota 08.05.2021, 13:00 • Stadion przy ul. Oporowskiej, Wrocław • 2. Liga • 32. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Serdecznie zapraszam na relację z meczu 32. kolejki eWinner 2. Ligi. Rezerwy Śląska Wrocław zmierzą się z drugą drużyną Lecha Poznań.

W ligowej tabeli wyżej znajdują się wrocławianie. Śląsk ma 42 punkty i jest ósmy. Rezerwy Kolejorza znajdują się w strefie spadkowej z dorobkiem 27 "oczek".

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00. Składy obu ekip zaprezentujemy kilka chwil wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Śląsk II Wrocław:
    Frasik – Boruń, Celeban, Caliński, Maruszak, Młynarczyk, Bukowski, Pałaszewski, Krocz, Łyszczarz, Bergier
    Rezerwowi:
    Tysiak – Jezierski, Michalski, Stawny, Bargiel, Trepczyński, Fediuk

Lech II Poznań:
    Bąkowski – Borowski, Wojtkowiak, Dejewski, Smajdor – Białczyk, Laskowski, Kryg – Szramowski, Krivets, Karbownik
    Rezerwowi:
    Radliński – Pingot, Waliś, Marciniak, Ratajczyk, Kozubal, Ławrynowicz, Kaczmarek, Yatsenko

Marcin Kochanek (Opole).

1

1
    Szybko ostrego faulu dopuścił się Boruń. Ucierpiał Karbownik, ale arbiter nie sięga po kartkę.

3
    W ataku pozycyjnym goście.

4
    Bardzo dobry powrót do defensywy zaliczył Maruszak, który powstrzymał Smajdora.

5
    Zablokowane uderzenie Młynarczyka, dobitka Bukowskiego bardzo niecelna.

7
    Nieudanie w ofensywie goście po akcji skrzydłem. Z piątego metra wznowi grę Frasik.

9
    Zablokowany strzał Łyszczarza.

11
    Dobra okazja Śląska! Najpierw zablokowany został jednak Bergier, po chwili minimalnie pomylił się Caliński.

13
    Faulowany Krivets przez Calińskiego.

16
    Starcie Młynarczyka z Krygiem. Arbiter podyktował rzut wolny dla Lecha.

17
    Aktywnie w ofensywie od pierwszych minut Caliński.

18
    Skutecznie w pułapkę ofsajdową złapany Krivets.

19
    Kolejny raz umiejętnie przerywa akcję rywali Boruń.

21
    Przyblokowane dośrodkowanie Kryga i tylko od autu wznowią grę przyjezdni.

24
    Dość ryzykownie pod własnym polem karnym wrocławianie, ale nie zdołali tego wykorzystać goście.

26
    Rzut rożny wywalczyli zawodnicy Śląska.

27
    Niezłe dośrodkowanie w pole karne Lecha z narożnika boiska, ale ostatecznie zdołali oddalić zagrożenie przyjezdni.

28
    Z dystansu uderzał Caliński, jednak piłka w dość sporej odległości minęła bramkę rezerw Kolejorza.

29
    Faulował rozpędzonego rywala Boruń, ale arbiter i teraz nie decyduje się na indywidualną karę.

30
    Gol dla Lecha!
    Goście obejmują prowadzenie! Szybka akcja Lecha, zagranie Karbownika w pole karne, skąd piłkę do bramki skierował SIERGIEJ KRIVETS!

31
    Nieco nerwowości wdarło się w poczynania wrocławian. Śląsk przeważał, ale to rywale zdołali objąć prowadzenie.

34
    Mocno naciskają poznaniacy w poszukiwaniu kolejnego gola.

36
    Nieudanie w ofensywie goście. Od bramki wznowi grę golkiper Śląska.

39
    Rzut wolny dla przyjezdnych po faulu na Smajdorze.

40
    Pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Przy piłce znajdują się zawodnicy z Poznania.

41
    Skutecznie przerwał akcję Kolejorza Celeban.

43
    Spokojniejszy fragment spotkania we Wrocławiu. Raczej nic ciekawszego przed przerwą już się nie wydarzy.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Szramowski (Lech II Poznań).

44
    Faulowany na połowie rywali Bergier. Szybko wznawiają grę miejscowi.

45

Przerwa! Po pierwszych trzech kwadransach lepsze są rezerwy Lecha, które prowadzą 1:0 po golu Krivetsa. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!
    Czy goście będą się cieszyć także po końcowym gwizdku?

46

46
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Bergier, na boisku pojawia się Michalski.
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Łyszczarz, na boisku pojawia się Bargiel.

48
    Obiecująco zapowiadała się kontra Śląska, ale strzał Młynarczyka wybronił Bąkowski!

49
    To powinno być 2:0! Zagranie w pole karne Śląska, ale na pustą bramkę nie trafił Karbownik!

50
    Taktyczne, ostre przewinienie Dejewskiego i arbiter sięga po kartkę.

51
    Zablokowane zagranie w pole karne Śląska przez Krocza.

52
    Seria wrzutów z autu dla zespołu gospodarzy.

54
    W zapasy pobawił się Laskowski. Od rzutu wolnego Śląsk.

55
    Bardzo dobrym wyjściem z bramki popisał się Bąkowski.

56
    Przewinienie Michalskiego wycenione przez arbitra na żółtą kartkę.

57
    Znakomita okazja Lecha, ale nie trafił w bramkę Krivets!

59
    Bardzo dobrym powrotem do defensywy popisał się Młynarczyk.

61
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Szramowski, na boisku pojawia się Kozubal.

61
    Zmiana w drużynie Śląsk II Wrocław: z boiska schodzi Maruszak, na boisku pojawia się Fediuk.

63
    Zbyt mocne zagranie do Kozubala i zawodnik Lecha nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

64
    Bezbłędnie wybija piłkę Wojtkowiak po dośrodkowaniu w pole karne gości.

65
    Dwadzieścia minut drugiej połowy za nami. W dalszym ciągu utrzymuje się rezultat sprzed przerwy.

67
    A teraz zbyt mocne zagranie Celebana do Calińskiego.

68
    Sporo niedokładności w poczynaniach ekipy z Wrocławia.

70
    Łatwo stracił piłkę Fediuk. Od autu wznowią grę przyjezdni.

71
    Wparował w pole karne rywali Krocz i zdołał wywalczyć rzut rożny.

72
    Niezbyt udana wrzutka z narożnika boiska. Nie był w stanie skutecznie powalczył o piłkę Michalski.

74
    Od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce wrocławianie. Brakuje im jednak pomysłu na skonstruowanie ciekawszej akcji w ofensywie.

75
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Karbownik, na boisku pojawia się Ławrynowicz.
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Borowski, na boisku pojawia się Kaczmarek.

77
    Inicjatywa wyraźnie po stronie Śląska. Gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce, jednak w dalszym ciągu niewiele z tego wynika.

78
    Niezłe zagranie Pałaszewskiego w pole karne Lecha, ale dobrze wyszedł po piłkę Bąkowski.

79
    Nie podnosi się z murawy Boruń po starciu w pole karnych Lecha, ale nie przerywa gry arbiter.

80
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Smajdor, na boisku pojawia się Pingot.

81
    Krivets sfaulowany przez Calińskiego.

83
    Scenariusz gry nie ulega zmianie. Lech ogranicza się jedynie do defensywy.

84
    Faulowany jeden z defensorów Lecha i przyjezdni wznowią grę od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

85
    Jak to nie wpadło?! Znakomitym podaniem na trzeci metr obsłużony został Pałaszewski, który jednak z tej odległości nie trafił w bramkę!

86
    Kolejny zryw Lecha. Mocne uderzenie Krocza, ale znakomicie interweniował Bąkowski!

87
    Minimalnie pomylił się Celeban po zagraniu w pole karne Lecha!

89
    Zbyt wysokie dośrodkowanie w pole karne Lecha, ale szybko odzyskują futbolówkę miejscowi.

90
    Po zagraniu ze skrzydła dobrze uderzał Pałąszewski, ale fenomenalną paradą zatrzymał go Bąkowski!

90+1
    O trzy minuty przedłużony został ten mecz.

90+2
    Faulem przerwał kontratak rywali Pałaszewski i słusznie został upomniany żółtą kartką.

90+3
    Kolejna stuprocentowa okazja Śląska! Tym razem w znakomitej sytuacji spudłował Bargiel!

90+4
    W odpowiedzi goście, którzy także fatalnie pudłują w znakomitej sytuacji!

90+4

Ciekawe spotkanie we Wrocławiu dobiegło końca! Gospodarze do ostatniej minuty walczyli o gola dającego remis, ale znakomicie bronili się poznaniacy. Lech zgarnia niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty. Dziękuję za uwagę! (14:52:47)

Gole: 30. Krivets

Kartki:   56. Michalski (SL2), 90+2. Pałaszewski (SL2) – 43. Szramowski (LP2), 50. Dejewski (LP2)

Frasik – Boruń, Celeban, Caliński, Maruszak (61. Fediuk), Młynarczyk, Bukowski, Pałaszewski, Krocz, Łyszczarz (46. Bargiel), Bergier (46. Michalski)