Bytovia – Stal Rz. 0:2 (koniec) | Śląsk II – Lech II P. 0:1 (koniec) | Błękitni – Olimpia G. 2:3 (koniec)
Wigry – Hutnik 0:1 (koniec) | Garbarnia – Polkowice 2:2 (koniec) | KKS – GKS K. 2:1 (koniec)
Skra – Pogoń Sdl. 2:2 (koniec) | Motor – Ostróda 4:1 (koniec)
Błękitni Stargard
2:3 (1:1)
Olimpia Grudziądz
Sobota 08.05.2021, 13:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 32. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Biało-Zieloni znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli z 26 punktami, czyli posiadają o trzy mniej niż Błękitni. Olimpia postara się zredukować ten dystans w bezpośrednim starciu. Jeszcze nigdy w historii nie przegrała ona z przeciwnikiem ze Stargardu.

Olimpia Grudziądz zwyciężyła w poprzednim meczu 3:1 z imienniczką z Elbląga, co dodało jej energii przed wyjazdem do Stargardu. Podopieczni Zbigniewa Smółki przełamali się po serii porażek dzięki dubletowi Jose Embalo oraz trafieniu Mikołaja Gabora.

W minioną sobotę drużyna prowadzona przez Adama Topolskiego zremisowała 2:2 z Pogonią Siedlce. W tej konfrontacji zarówno goniła wynik, jak i była na prowadzeniu. Nie zdołała zachować swojej zaliczki do ostatniego gwizdka.

Błękitni znajdują się ponad strefą spadkową, ale ich sytuacja praktycznie przez cały sezon nie jest spokojna. Gospodarze sobotniego meczu zremisowali w trzech poprzednich kolejkach i mają 29 punktów po 29 spotkaniach. W najbliższej konfrontacji nie mogą pozwolić sobie na porażkę.

Zapraszamy na relację na żywo z ważnego meczu w kontekście walki o utrzymanie na szczeblu centralnym. Błękitni Stargard zmierzą się w nim z Olimpią Grudziądz. Pierwszy gwizdek w sobotę o godzinie 13.

Błękitni Stargard: Weinzettel – Sitkowski, Mruk, Wajsak, Theus, Krawczun, Polkowski, Starzycki, Cywiński, Bochnak, Niedojad.

Rezerwowi: Sasiak – Sawczak, Karmański, Ryk, Walków, Kaczmarek, Kwiatkowski, Kujawa, Ostrowski.

Olimpia Grudziądz: Sujecki – Obst, Witasik, Jarosz, Gabor, Kalenik, Graczyk, Gulczyński, Widejko, Embalo, Criciuma.

Rezerwowi: Sapela – Paliwoda, Romero, Leszczyński, Płatek, Ciechanowski, Kruczkowski, Nawrocki.

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

1

2
    Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

3
    Zaatakowali piłkarze Olimpii Grudziądz, jednak prowadzący spotkanie sędzia Piotr Idzik zauważył przewinienie jednego z podopiecznych Zbigniewa Smółki w polu karnym Błękitnych.

4
    Bartosz Widejko napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

5
    Minęło pięć minut i dotychczasowe ataki obu jedenastek nie były niebezpieczne dla Tobiasza Weinzettela oraz Nikodema Sujeckiego.

6
    Szansa na zagrożenie gospodarzom dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

7
    Wybronili się podopieczni Adama Topolskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niebezpieczeństwo zostało oddalone od bramki Tobiasza Weinzettela.

9
    Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

11
    Uciekła piłka zawodnikom z województwa zachodniopomorskiego, dlatego wznowienie od bramki zostało polecone Nikodemowi Sujeckiemu.

13
    Od wrzutu z autu na wysokości koła środkowego Olimpia Grudziądz. Gospodarze zyskali czas na ustawienie się na swoich pozycjach obronnych.

14
    Tym razem wrzut z autu w centralnej części boiska dla stargardzian.

15
    Bezbramkowy kwadrans rywalizacji na stadionie w Stargardzie. Spotkanie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem, ale nie pomogło ono w nabraniu rozpędu ani gospodarzom, ani gościom.

17
    Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

19
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

20
    Szybkie wznowienie Błękitnych Stargard od rzutu wolnego. Nie było to jednak zbyt zaskakujące dla Biało-Zielonych.

21
    Jeszcze jeden rzut rożny egzekwowany przez Olimpię Grudziądz, ale z takim samym efektem jak poprzednie.

23
    To było dynamiczne i mogło się podobać widzom. Przyspieszenie gospodarzy w centrum boiska, a crossowe podanie było wypieszczone. Gorzej, że akcja nie została zakończona równie dobrym ostatnim podaniem, ponieważ otworzyła się możliwość poprawienia wyniku.

25
    Dotąd tylko jedna żółta kartka pokazana od początku meczu przez trenera Piotra Idzika.

27
    Niespodziewanym torem poleciała piłka po strzale z dystansu. Ostatecznie nie znalazła się ona w bramce, ale golkiper musiał mieć się do końca na baczności i obserwować obrót wydarzeń.

28
    Rozegranie podopiecznych Adama Topolskiego, którzy w dotychczasowej części meczu nie oddali strzału celnego na bramkę strzeżoną przez Nikodema Sujeckiego.

30
    Dwa kwadranse istotnego dla sytuacji na dole tabeli i dotąd statystycznie i optycznie nieco groźniejsi byli podopieczni Zbigniewa Smółki. Nie widać jednak efektu ataków obu jedenastek.

31
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki DAMIAN NIEDOJAD.

Adam Topolski postawił w podstawowym składzie na Damiana Niedojada, a ten odpłacił się za zaufanie uderzeniem do bramki. Błękitni Stargard zebrali piłkę po swoim rzucie rożnym, przeprowadzili jeszcze jeden atak z wykorzystaniem lewego skrzydła i zakończył go Niedojad! Gospodarze na prowadzeniu.

33
    Przewinienie w centrum boiska. Sędzia uspokaja zawodników, którzy zareagowali aż zbyt nerwowo po usłyszeniu gwizdka. Mieli dużo do powiedzenia zarówno agresorzy, jak i poszkodowani.

35
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki BARTOSZ WIDEJKO.

Dużo dzieje się w ostatnich minutach w konfrontacji w Stargardzie. Nie nacieszyli się prowadzeniem Błękitni. Rozdrażnieni przyjezdni ruszyli do zdecydowanego ataku, a do remisu doprowadził swoim strzałem Bartosz Widejko. Ponownie kompromisowy wynik!

37
    Po wymianie mocnych ciosów przegrupowanie i ciekawe, która z jedenastek zdecyduje się na przeprowadzenie bardziej zdecydowanego natarcia w ostatnich minutach pierwszej połowy.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie meczu.

42
    Podanie na dobieg ze środka pola na prawe skrzydło. Rozpędzonemu zawodnikowi nie udało się opanować piłki pod naporem przeciwnika i ta ostatecznie wylądowała poza boiskiem.

44
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez ich bramkarza przeciwników.

45
    Niecelne uderzenie na zakończenie ataku zespołu z województwa zachodniopomorskiego.

45

Pierwsza połowa podsumowana ostatnim gwizdkiem przez sędziego Piotra Idzika. Jest po 45 minutach 1:1 w Stargardzie. Błękitni objęli prowadzenie dzięki premierowemu strzałowi celnemu na bramkę Nikodema Sujeckiego, ale Olimpia Grudziądz ekspresowo odpowiedziała trafieniem Bartosza Widejki. To Biało-Zieloni byli groźniejsi, ale na razie tak samo blisko do zwycięstwa mają obie jedenastki.

Piłkarze powoli sposobią się do wznowienia rywalizacji po przerwie.

46

48
    Piłkarze mieli możliwość zmodyfikowania swoich założeń przedmeczowych. Szkoleniowcy przyjrzeli się obrazowi rywalizacji w pierwszej połowie i mieli kwadrans na przekazanie swoich uwag podopiecznym.

50
    Na razie szkoleniowcy nie zdecydowali się na namieszanie w wybranych przed pierwszym gwizdkiem jedenastkach.

52
    Gospodarze liczą na możliwość wykorzystania wzrostu po dośrodkowaniach. Rywale muszą być skoncentrowani, zdyscyplinowani oraz czujni, żeby nie dopuścić do oddania strzału z powietrza.

52
    Strzelcem bramki MICHAŁ CYWIŃSKI.

Gospodarze odzyskali prowadzenie na początku drugiej połowy spotkania. Dynamiczna gra Błękitnych Stargard po powrocie na boisko i to oni ponownie mogą bronić zaliczki. Michał Cywiński zachował się przytomnie pod bramką Nikodema Sujeckiego.

55
    Olimpia Grudziądz ponownie chce szybko odpowiedzieć na trafienie przeciwnika. Przyjezdni na połowie stargardzian.

57
    Olimpia Grudziądz od rzutu rożnego, więc gospodarze muszą mieć się na baczności.

58
    Wybronili się po dośrodkowaniu skierowanym w środek pola karnego podopieczni Adama Topolskiego.

60
    Godzina spotkania za drużynami i obie dały już sobie do zrozumienia, że potrafią być niebezpieczne oraz skuteczne. Zapowiada się jeszcze dużo emocji w pozostałym do końca fragmencie.

62
    Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła. Wyglądała ona obiecująco. Piłka sprawnie krążyła między zawodnikami, jednak zabrakło strzału po dośrodkowaniu.

64
    To wyglądało groźnie dla przyjezdnych. Moment dekoncentracji w ich szeregach obronnych i była możliwość stoczenia pojedynku z ich bramkarzem. Zorientował się ostatni defensor i wślizgiem wyekspediował futbolówkę.

66
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Criciuma, na boisku pojawia się Leszczyński.

66
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Kalenik, na boisku pojawia się Płatek.

68
    Aleksander Theus napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

70
    Pozostało 20 minut podstawowego czasu gościom na odwrócenie wyniku. Błękitni Stargard skoncentrowani na odpieraniu ataków przeciwnika.

71
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Cywiński, na boisku pojawia się Karmański.

75
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Widejko, na boisku pojawia się Ciechanowski.

75
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Gulczyński, na boisku pojawia się Romero.

75
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Bochnak, na boisku pojawia się Kwiatkowski.

77
    Łatwo się domyśleć, że gospodarze stawiają na ryglowanie i za ofensywnego pomocnika wszedł defensywny Filip Karmański. Z kolei Olimpia Grudziądz z roszadami personalnymi mającymi wzmocnić siłę jej ataków.

79
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

80
    Pozostało 10 minut do końca podstawowego czasu. Zmobilizowani w obronie są gospodarze, ale to jeszcze nie koniec dramaturgii. W rundzie jesiennej bardzo dużo działo się w końcówce spotkania Błękitnych w Grudziądzu.

82
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

84
    Piłka znajduje się głównie na połowie stargardzian. Trener Adam Topolski nie przeprowadza na siłę zmian personalnych.

84
    Robert Obst napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

86
    Strzelcem bramki SZYMON JAROSZ.

Można się było tego spodziewać! Zasadnicze przyspieszenie Olimpii Grudziądz w ostatnim fragmencie spotkania. Po uderzeniu Szymona Jarosza jest wyrównanie. Błękitni Stargard raz jeszcze nie zachowali swojego prowadzenia!

88
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Starzycki, na boisku pojawia się Kaczmarek.

88
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Polkowski, na boisku pojawia się Walków.

88
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Leszczyński, na boisku pojawia się Nawrocki.

90
    Rozpoczął się doliczony czas.

90+3
    Aleksander Theus napomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za przewinienie taktyczne. Błękitni dokończą mecz w osłabieniu.

90+4
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ GABOR.

Rewelacyjny finisz podopiecznych Zbigniewa Smółki! Praktycznie ostatnia szansa na zapewnienie sobie zwycięstwa i została wykorzystana. Bohaterem końcówki meczu Mikołaj Gabor. To jego uderzenie może być kluczowe w batalii o utrzymanie.

90+4
    Mikołaj Gabor napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90+4

Bardzo ważny komplet punktów jedzie do Grudziądza. Olimpia odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Błękitni dwa razy byli na prowadzeniu, ale to Biało-Zieloni byli bardziej niebezpieczni, co zostało potwierdzone uderzeniami na 3:2 w końcówce spotkania. Finisz podopiecznych Zbigniewa Smółki był bardzo budujący!

Posiadanie piłki: 46% : 54%.
    Strzały na bramkę: 2:8.
    Strzały niecelne: 7:8.
    Rzuty rożne: 4:10.
    Spalone: 1:0.
    Faule: 15:14.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:58:26)

Gole: 31. Niedojad, 52. Cywiński – 35. Widejko, 86. Jarosz, 90+4. Gabor

Kartki:   68. Theus (BSS) – 4. Widejko (OLG), 84. Obst (OLG), 90+4. Gabor (OLG)   90+3. Theus (BSS)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 2:8. Strzały niecelne: 7:8. Rzuty rożne: 4:10. Spalone: 1:0. Foule: 15:14.
    Błękitni Stargard: Weinzettel – Sitkowski, Mruk, Wajsak, Theus, Krawczun, Polkowski (88. Walków), Starzycki (88. Kaczmarek), Cywiński (71. Karmański), Bochnak (75. Kwiatkowski), Niedojad.

Zmiany: Sasiak – Sawczak, Karmański, Ryk, Walków, Kaczmarek, Kwiatkowski, Kujawa, Ostrowski.

Olimpia Grudziądz: Sujecki – Obst, Witasik, Jarosz, Gabor, Kalenik (66. Płatek), Graczyk, Gulczyński (75. Romero), Widejko (75. Ciechanowski), Embalo, Criciuma (66. Leszczyński, 88. Nawrocki).

Zmiany: Sapela – Paliwoda, Romero, Leszczyński, Płatek, Ciechanowski, Kruczkowski, Nawrocki.

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań)