Miedź – GKS T. 2:3 (koniec) | Górnik Ł. – Odra O. 1:1 (koniec) | Korona – GKS Bełchatów 3:0 (koniec)
Chrobry – Zagłębie S. 1:0 (koniec) | Jastrzębie – Stomil 2:0 (koniec)
Górnik Łęczna
1:1 (0:0)
Odra Opole
Sobota 15.05.2021, 16:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Fortuna 1 Liga • 30. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Opolanie odnieśli wygraną w poprzednim meczu. Na własnym stadionie rywalizowali z Puszczą Niepołomice i długo trzeba było czekać na rozstrzygnięcie. Wynik na 1:0 zmienił w ostatnim kwadransie podstawowego czasu Piotr Żemło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Odra traci sześć punktów do najbliższego przeciwnika i jest na ósmym miejscu w tabeli. Ewentualna wygrana w Łęcznej pozwoli przyjezdnym myśleć realnie o dogonieniu Górnika przed zakończeniem rozgrywek.

Łęcznianie długo w tym sezonie byli na miejscach premiowanych awansem. Po paśmie meczów bez zwycięstwa znaleźli się na szóstej lokacie zamykającej strefę barażową. Kompletu punktów poszukają w sobotę na własnym stadionie.

Górnik nie jest w wysokiej formie. W rundzie wiosennej regularne punktowanie jest ponad jego siły. W poprzednim spotkaniu podopieczni Kamila Kieresia zostali pokonani 1:3 przez GKS Tychy. Do ich bramki dwa razy trafił Jakub Piątek oraz raz Szymon Lewicki.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Łęcznej. Górnik zmierzy się w nim z Odrą Opole. Daniel Stefański da zawodnikom sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w sobotę o godzinie 16.

Górnik Łęczna: Gostomski – Leandro, Midzierski, Baranowski, Orłowski, Tymosiak, Stromecki, Krykun, Kalinkowski, Struski, Wojciechowski.

Rezerwowi: Kostrzewski – Pajnowski, Stasiak, Jagiełło, Matei, Śpiączka, Banaszak, Kukułowicz, Tkacz.

Odra Opole: Kuchta – Tabiś, Wypych, Żemło, Matuszewski, Wróbel, Trojak, Niziołek, Mikinic, Janus, Piech.

Rezerwowi: Rosa – Czapliński, Kostrzycki, Surzyn, Winiarczyk, Żak, Drewniak, Gancarczyk, Nowak.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
    Zestawienie Odry Opole
    Jedenastka Górnika Łęczna

1

2
    Początek konfrontacji na stadionie w Łęcznej i piłka była w posiadaniu podopiecznych Piotra Plewni. Próba przedostania się w pobliże bramki Macieja Gostomskiego prawym skrzydłem.

4
    Karol Struski poczęstował pierwszym strzałem celnym ustawionego między słupkami w bramce przyjezdnych Mateusza Kuchtę.

5
    Krążyła piłka po obwodzie pola karnego. Atakująca drużyna nie znalazła sposobu na wykreowanie sytuacji podbramkowej i wkrótce została złapana przez przeciwnika. Faul i po nim krótka przerwa spowodowana urazem.

6
    Odpowiedział swoim niebezpiecznym atakiem Tomas Mikinic, jednak jego próba pokonania uderzeniem bramkarza Górnika Łęczna została zablokowana przez defensora.

7
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Możliwość zaskoczenia przeciwnika dalekim posłaniem piłki w pobliże bramki. Nie dopuścili do większego zamieszania broniący.

8
    Szansa dla przyjezdnych na zdobycie gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

9
    Wybronili się gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

10
    Odra Opole w posiadaniu futbolówki i wymieniła ona podania na połowie należącej do Górnika Łęczna. Piłka uciekła gościom i od bramki Maciej Gostomski.

12
    To wyglądało groźnie dla przyjezdnych. Moment dekoncentracji w ich szeregach obronnych i była możliwość stoczenia pojedynku z ich bramkarzem. Zorientował się ostatni defensor i wślizgiem wyekspediował futbolówkę.

14
    Rozegranie zawodników Odry Opole przerwane przewinieniem.

15
    Kwadrans konfrontacji za zawodnikami i jak dotąd nieco bardziej skora do prowadzenia ataku pozycyjnego jest drużyna prowadzona przez trenera Piotra Plewnię.

17
    Piłka wędrowała od jednej strony boiska na drugą, ale wszystkim atakującym piłkarzom zabrało zdecydowania i ostatecznie żaden z nich nie zatrudnił bramkarza strzałem.

18
    Akcja łęcznian zakończona niecelnym uderzeniem Serhija Krykuna. Od bramki Mateusz Kuchta.

20
    Rozpędziła się drużyna przyjezdna i starała się przedostać w pobliże bramki przeciwnika środkiem pola. Odpowiednio ustawieni defensywni pomocnicy przyjezdni zareagowali.

22
    Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła. Wyglądała ona obiecująco. Piłka sprawnie krążyła między zawodnikami, jednak zabrakło strzału po dośrodkowaniu.

24
    Pierwszy w meczu korner dla podopiecznych Kamila Kieresia.

25
    Poradzili sobie gracze Odry Opole z dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

26
    Mateusz Kuchta musiał zmierzyć się ze strzałem Macieja Orłowskiego. Starali się przycisnąć w ostatnich minutach podopieczni Kamila Kieresia i było uderzenie celne.

28
    Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami i pozostaje bezbramkowo. Coraz mniej czasu na otwarcie rezultatu zanim Daniel Stefański da zawodnikom sygnał do zejścia na przerwę do szatni.

32
    Kapitan gospodarzy ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

34
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali defensywni pomocnicy.

35
    Szarża Marcina Stromeckiego zakończona niedokładnym uderzeniem.

38
    Gospodarze liczą na możliwość wykorzystania wzrostu po dośrodkowaniach. Rywale muszą być skoncentrowani, zdyscyplinowani oraz czujni, żeby nie dopuścić do oddania strzału z powietrza.

39
    Karol Struski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

43
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu przed zejściem do szatni na przerwę. Akcja Górnika Łęczna z zablokowanym strzałem na zakończenie.

45
    Mateusz Wypych napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45

Pierwsza połowa konfrontacji w Łęcznej była bezbramkowa. Obie jedenastki starały się otworzyć rezultat, ale brakuje konkretów. Odpowiednio dysponowani są Maciej Gostomski oraz Mateusz Kuchta, którzy nie pozwolili sobie na przepuszczenie futbolówki do bramki.

46

48
    Drużyna gości pracuje konsekwentnie i przed momentem wywalczyła dla siebie chwilę na złapanie oddechu przed wznowieniem rywalizacji wrzutem z autu.

50
    Wymiana podań z udziałem najbardziej wysuniętego zawodnika. Napastnik już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza przeciwnika, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

53
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Wróbel, na boisku pojawia się Drewniak.

55
    Początek drugiej połowy spotkania nie poskutkował żadnym przełomowym wydarzeniem. Generalnie wyrównana konfrontacja, w którym zawodnicy nie podejmują maksymalnego ryzyka w działaniach ofensywnych.

59
    Tomasz Tymosiak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

60
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Tabiś, na boisku pojawia się Nowak.

62
    Akcja zakończona niedokładnym uderzeniem. Futbolówka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez bramkarza.

62
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Tymosiak, na boisku pojawia się Banaszak.

64
    Szybka wymiana podań. Wyglądało to wszystko obiecująco i zostało wykonane w dobrym tempie. Wmieszali się jednak gospodarze w odpowiednim momencie i zneutralizowali ten atak.

66
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Janus, na boisku pojawia się Surzyn.

66
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Piech, na boisku pojawia się Czapliński.

66
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Niziołek, na boisku pojawia się Żak.

68
    Coraz bliżej do decydujących rozstrzygnięć w tym spotkaniu. Na twarzach zawodników maluje się odrobina zdenerwowania. Widać to również w ich poczynaniach.

68
    Przemysław Banaszak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

69
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Wojciechowski, na boisku pojawia się Jagiełło.

72
    Gorąco w polu karnym. Kilku zawodników miało ochotę na wpakowanie futbolowki z bliska do siatki. Ta jednak tylko przemknęła po głowach oraz stopach i pozostała w polu.

75
    Kwadrans do końca podstawowego czasu. Sporo już pozmieniali szkoleniowcy w swoich jedenastkach, ale nadal nie ma w nich ani jednego zawodnika zdolnego do oddania dobrego uderzenia.

79
    Gol dla Łęcznej!
    Samobójcze trafienie zalicza PIOTR ŻEMŁO.

Przełom w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Podopieczni Kamila Kieresia wyszli na prowadzenie i to oni są o krok od odniesienia zwycięstwa. Pechowcem Piotr Żemło, od którego jako ostatnia odbiła się futbolówka przed przekroczeniem linii bramkowej Mateusza Kuchty.

80
    Bardzo mało czasu na odpowiedź ma drużyna prowadzona przez szkoleniowca Piotra Plewnię.

81
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Struski, na boisku pojawia się Kukułowicz.

81
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Krykun, na boisku pojawia się Śpiączka.

83
    Konfrontacja na skrzydle i górą wyszedł z niej obrońca gospodarzy. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

85
    Przewinienie w centrum boiska. Przyjezdni podnieśli raban i energicznie domagali się od sędziego pokazania żółtej kartki zbyt krewko usposobionemu przeciwnikowi.

87
    Zaatakowali piłkarze z Opola, jednak ich akcja zakończyła się niedokładnym strzałem. Daniel Stefański nakazał wznowienie rywalizacji od bramki Maciejowi Gostomskiemu.

90
    Gol dla Odry!
    Strzelcem bramki MATEUSZ WYPYCH.

Mają czego żałować gospodarze! W ich pole karne wbiegła duża grupa przeciwników, co poskutkowało wyrównaniem po uderzeniu defensora Mateusza Wypycha. Emocje do końca. Zrobiło się 1:1!

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+4

Emocje do końca w konfrontacji drużyn z górnej połowy tabeli. Piłkarze kazali długo czekać na otwarcie wyniku. Górnik Łęczna objął prowadzenie, ale nie potrafił utrzymać go w kilkunastu minutach pozostałych do ostatniego gwizdka. Mateusz Wypych doprowadził do remisu 1:1 w ostatniej minucie podstawowego czasu.

Posiadanie piłki: 51% : 49%.
    Strzały na bramkę: 3:3.
    Strzały niecelne: 3:3.
    Rzuty rożne: 3:4.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 23:15.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:53:12)

Gole: 79. Żemło (sam.) – 90. Wypych

Kartki:   39. Struski (LCZ), 59. Tymosiak (LCZ), 68. Banaszak (LCZ) – 45. Wypych (ODO)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 1:1. Foule: 23:15.
    Górnik Łęczna: Gostomski – Leandro, Midzierski, Baranowski, Orłowski, Tymosiak (62. Banaszak), Stromecki, Krykun (81. Śpiączka), Kalinkowski, Struski (81. Kukułowicz), Wojciechowski (69. Jagiełło).

Zmiany: Kostrzewski – Pajnowski, Stasiak, Jagiełło, Matei, Śpiączka, Banaszak, Kukułowicz, Tkacz.

Odra Opole: Kuchta – Tabiś (60. Nowak), Wypych, Żemło, Matuszewski, Wróbel (53. Drewniak), Trojak, Niziołek (66. Żak), Mikinic, Janus (66. Surzyn), Piech (66. Czapliński).

Zmiany: Rosa – Czapliński, Kostrzycki, Surzyn, Winiarczyk, Żak, Drewniak, Gancarczyk, Nowak.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)