Znicz – Błękitni 0:2 (koniec) | GKS K. – Wigry 2:2 (koniec) | Olimpia G. – Skra 2:0 (koniec)
Pogoń Sdl. – Garbarnia 1:2 (koniec) | Polkowice – Śląsk 2:2 (koniec) | Lech II P. – KKS 2:0 (koniec)
Hutnik – Motor 5:0 (koniec) | Ostróda – Bytovia 1:1 (koniec)
Pogoń Siedlce
1:2 (0:2)
Garbarnia Kraków
Sobota 15.05.2021, 17:00 • Stadion ROSRRiT, Siedlce • 2. Liga • Runda 33

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:56:51)

Posiadanie piłki: 60% : 40%.
    Strzały na bramkę: 4:6.
    Strzały niecelne: 2:4.
    Rzuty rożne: 8:1.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 20:14.

Garbarnia Kraków utrzymała zaliczkę wypracowaną w pierwszej połowie spotkania. Drużyna z województwa małopolskiego odniosła zwycięstwo 2:1 dzięki uderzeniom Tomasza Kołbona oraz Daniela Morysa. Po przerwie gospodarze odpowiedzieli golem kontaktowym Ishmaela Baidoo, ale to wszystko na co było ich stać w rywalizacji z coraz głośniej pukającym do strefy barażowej przeciwnikiem.

90+5

90+4
    Ivan Ocenas napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+2
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

90
    Doliczone minuty do podstawowego czasu.

88
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

85
    Pozostało gospodarzom już wyłącznie pięć minut na doprowadzenie do remisu.

83
    Szybko krążyła piłka między przyjezdnymi i zanosiło się na stworzenie przez nich sytuacji podbramkowej. Wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie i atakującym udało się wyłącznie wypracować wznowienie od rzutu wolnego. Broniący mają możliwość poprawienia szyków obronnych.

81
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Pierzchała.

77
    Oskar Repka napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

76
    Michał Feliks napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

74
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

72
    Marek Masiuda napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

71
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Pająk, na boisku pojawia się Masiuda.

69
    To było dynamiczne i mogło się podobać widzom. Przyspieszenie gospodarzy w centrum boiska, a crossowe podanie było wypieszczone. Gorzej, że akcja nie została zakończona równie dobrym ostatnim podaniem, ponieważ otworzyła się możliwość poprawienia wyniku.

67
    Drużyna gości podeszła w okolicę pola karnego przeciwnika. Próba kombinacyjnego wymienienia podań, ale zorientowała się w odpowiednim momencie defensywa gospodarzy.

65
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Górski, na boisku pojawia się Radwanek.

65
    Niespodziewanym torem poleciała piłka po strzale z dystansu. Ostatecznie nie znalazła się ona w bramce, ale golkiper musiał mieć się do końca na baczności i obserwować obrót wydarzeń.

63
    Przewinienie poddenerwowanego zawodnika Garbarni w centrum boiska.

60
    Godzina rywalizacji za drużynami i zobaczyliśmy już trzy trafienia. Pozostało jeszcze sporo czasu, a w formacjach defensywnych będzie nawarstwiać się zdenerwowanie.

58
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Duda, na boisku pojawia się Surma.

58
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Morys, na boisku pojawia się Kuczak.

57
    Przewinienie w centrum boiska. Sędzia uspokaja zawodników, którzy zareagowali aż zbyt nerwowo po usłyszeniu gwizdka. Mieli dużo do powiedzenia zarówno agresorzy, jak i poszkodowani.

55
    Gol dla Pogoni Siedlce!
    Strzelcem bramki ISHMAEL BAIDOO.

Będzie jeszcze gorąco w drugiej połowie spotkania. Takiego otwarcia oczekiwali od siebie gospodarze po powrocie z szatni na boisko. Po golu kontaktowym Ishmaela Baidoo ataki Pogoni powinny być jeszcze bardziej huraganowe.

54
    Garbarnia od wrzutu z autu na wysokości koła środkowego.

53
    Siedlczanie w posiadaniu piłki, ale na własnej połowie i krakowianie mają dużo czasu na staranne ustawienie.

52
    Podanie na dobieg ze środka pola na prawe skrzydło. Rozpędzonemu zawodnikowi nie udało się opanować piłki pod naporem przeciwnika i ta ostatecznie wylądowała poza boiskiem.

50
    Pogoń Siedlce musi w drugiej połowie postarać się o odrobienie strat do swojego przeciwnika. Drużyna z województwa mazowieckiego powinna zorganizować się do frontalnego ataku po przeprowadzeniu dwóch zmian personalnych.

48
    Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Wróblewski, na boisku pojawia się Preuss.

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Sewerzyński, na boisku pojawia się Rymek.

46

Pogoń Siedlce trafiona strzałem z dubeltówki. Dwa uderzenia Tomasza Kołbona i Daniela Morysa, przedzielone krótką przerwą, pozwalają Garbarni Kraków prowadzić 2:0 po 45 minutach. Przyjezdni z województwa małopolskiego na prostej drodze do odniesienia zwycięstwa.

45+2

45
    Doliczony czas.

44
    Drużyna gości ruszyła na połowę przeciwnika większą liczbą piłkarzy. Zrobiło się niebezpiecznie, ale zdążyli powrócić na czas gospodarze trwającego spotkania.

42
    Ostre starcie w centralnej części boiska. Prowadzący to spotkanie sędzia stawia na edukację i nie zdecydował się na napomnienie żadnego z uczestników kartonikiem.

40
    Pozostało pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania, która z czasem zaczęła układać się zdecydowanie pod dyktando zespołu prowadzonego przez Łukasza Surmę.

37
    Futbolówka w ostatniej minucie często zmieniała właściciela w pobliżu koła środkowego. Żadnemu zawodnikowi nie udało się zaprowadzić porządku.

35
    Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

33
    Gol dla Garbarnii!
    Strzelcem bramki DANIEL MORYS.

Gospodarze jeszcze nie otrząsnęli się po stracie pierwszego gola, a piłka ponownie znalazła się w ich bramce. Garbarnia Kraków na dwubramkowym prowadzeniu i w kwadransie poprzedzającym przerwę wykonuje ona zdecydowane kroki w kierunku zwycięstwa.

31
    Strzelcem bramki TOMASZ KOŁBON.

Świetna akcja przeprowadzona przez przyjezdnych i to oni po nieco ponad dwóch kwadransach są na prowadzeniu. Pogoń Siedlce trafiona i będzie w opałach w dalszej fazie spotkania.

30
    Dwa kwadranse rywalizacji za drużynami i w ostatnich minutach można odnieść wrażenie, że przybierają na energii ataki przeprowadzane przez podopiecznych Łukasza Surmy.

28
    Napastnik gospodarzy czeka w przodzie na dokładne podania. Na razie musi toczyć, czasami skazane na niepowodzenie, pojedynki z przeważającymi siłami przeciwnikami.

26
    Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola karnego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

24
    Mateusz Duda napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

22
    Nie zmienia się zasadniczo sytuacja na boisku w ostatnich minutach. Tylko w statystyce posiadania piłki mogło dojść do diametralnych modyfikacji, ponieważ w żadnej innej.

19
    Sytuacja stykowa na linii bocznej boiska. Sędzia asystent znajdował się blisko i uznał, że piłka opuściła całym obwodem plac.

17

15
    Kwadrans rywalizacji na stadionie w Siedlcach za drużynami i jeszcze żadna z nich nie przeprowadziła skutecznego ataku. Przed momentem premierowy korner dla Pogoni, ale bez efektu bramkowego.

12
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

10
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych na swoich pozycjach zawodników grających na własnym stadionie.

8
    Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka. Rozjemca pozwala ostro rywalizować aktorom widowiska.

6
    Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

4
    Krzysztof Danielewicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

3
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali defensywni pomocnicy.

1

Pogoń Siedlce: Klebaniuk – Kołoczek, Ocenas, Repka, Olszewski, Danielewicz, Sewerzyński, Baidoo, Kozłowski, Wróblewski, Przybecki.

Rezerwowi: Misztal – Pierzchała, Piotrowski, Leszczuk, Rymek, Preuss, Brodziński, Tadrowski, Nojszewski.

Garbarnia Kraków: Frątczak – Morys, Laskoś, Rutkowski, Pająk, Duda, Kołbon, Górski, Marszalik, Feliks, Fidziukiewicz.

Rezerwowi: Kozioł – Masiuda, Radwanek, Kuczak, Wacławek, Kardas, Surma, Janik.

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Siedlcach. Pogoń zmierzy się w nim z Garbarnią Kraków. Pierwszy gwizdek Marcina Szczerbowicza w sobotę o godzinie 17.

Pogoń zremisowała w czterech ostatnich spotkaniach i zamierza przerwać to pasmo kompromisowych wyników w rywalizacji z Garbarnią. Poprzedni mecz zespołu z Mazowsza zakończył się rezultatem 2:2, a jego przeciwnikiem była Skra Częstochowa.

Siedlczanie znajdują się w dolnej połowie tabeli eWinner II ligi. Pogoń zdobyła 37 punktów w dotychczasowych 30 spotkaniach. Jest w gronie pięciu klubów, które od początku sezonu strzeliły minimum 50 goli.

Garbarnia zdobyła 46 punktów, czyli o dziewięć więcej niż jej najbliższy przeciwnik z Siedlec. Dobrze prezentująca się w rundzie wiosennej drużyna Łukasza Surmy ma jeszcze możliwość wystąpienia w barażach o awans do Fortuna I ligi.

Garbarnia wygrała w poprzednim meczu 1:0 ze Stalą Rzeszów. Decydująca bramka padła w końcówce podstawowego czasu po uderzeniu z rzutu karnego. Drużyna z Krakowa poradziła sobie z wszystkimi atakami przeciwnika z Podkarpacia.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 55. Baidoo – 31. Kołbon, 33. Morys

Kartki:   4. Danielewicz (SDL), 77. Repka (SDL), 90+4. Ocenas (SDL) – 24. Duda (GRB), 72. Masiuda (GRB), 76. Feliks (GRB)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 8:1. Spalone: 2:3. Foule: 20:14.
    Pogoń Siedlce: Klebaniuk – Kołoczek, Ocenas, Repka, Olszewski, Danielewicz, Sewerzyński (46. Rymek), Baidoo, Kozłowski (81. Pierzchała), Wróblewski (46. Preuss), Przybecki.

Zmiany: Misztal – Pierzchała, Piotrowski, Leszczuk, Rymek, Preuss, Brodziński, Tadrowski, Nojszewski.

Garbarnia Kraków: Frątczak – Morys (58. Kuczak), Laskoś, Rutkowski, Pająk (71. Masiuda), Duda (58. Surma), Kołbon, Górski (65. Radwanek), Marszalik, Feliks, Fidziukiewicz.

Zmiany: Kozioł – Masiuda, Radwanek, Kuczak, Wacławek, Kardas, Surma, Janik.

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)