GKS T. – Termalica 0:2 (koniec) | Zagłębie S. – Jastrzębie 3:0 (koniec) | Stomil – Puszcza 2:1 (koniec)
ŁKS – Górnik Ł. 3:1 (koniec) | Odra O. – Miedź 2:1 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
3:0 (1:0)
GKS Jastrzębie
Sobota 22.05.2021, 12:40 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • Runda 31

Pewne i wysokie zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec. To przełamanie i duży krok w kierunku utrzymania. GKS 1962 Jastrzębie t razem bez argumentów. (14:39:22)

90+3

90
    Doliczone trzy minuty.

88
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Sobczak, na boisku pojawia się Maia.

88
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Gojny, na boisku pojawia się Mociak.

84
    To nie jest szczęśliwy dzień odpowiedzialnych za ofensywę jastrzębian.

82
    Od bramki Krystian Stępniowski po nieudanym rozegraniu przyjezdnych. Już nic nie odbierze jego drużynie ważnego w kontekście walki o utrzymanie kompletu punktów.

80
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Misak, na boisku pojawia się Gregorio.

77
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki MACIEJ AMBROSIEWICZ.

To już chyba cios ostateczny zadany jastrzębianom. Kompletnie bez argumentów przyjezdni i doznają wysokiej porażki. Maciej Ambrosiewicz swoim strzałem przymierzył na 3:0.

75
    Pozostał kwadrans, a Zagłębie Sosnowiec temperuje zapał przeciwnika do przeprowadzenia pościgu swoimi kontratakami.

74
    Niewiele wynika z rozegrań proponowanych przez przyjezdnych, a czasu na ratowanie wyniku mają coraz mniej.

72
    Premierowa zmiana zaproponowana przez trenera Kazimierza Moskala i Quentin Seedorf ma za zadanie pomóc w utrzymaniu korzystnego wyniku.

70
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Korzeniecki, na boisku pojawia się Seedorf.

67
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem.

65
    Dotąd zmiany personalne tylko wśród przyjezdnych, ale nie wpływają one zasadniczo na obraz spotkania, a tym bardziej na jego rezultat.

61
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Jadach, na boisku pojawia się Apolinarski.

61
    Przedostatni kwadrans konfrontacji i Zagłębie Sosnowiec niezmiennie czujnie w obronie.

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Nikolas Korzeniecki (Zagłębie Sosnowiec).

55
    Coraz trudniejsza sytuacja zespołu z Jastrzębia-Zdroju.

53
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa SZYMON SOBCZAK.

Skuteczne wykonanie jedenastki i Zagłębie Sosnowiec wykonało kolejny duży krok w kierunku zdobycia kompletu punktów.

52
    Rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec!

51
    Poradzili sobie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gospodarze.

50
    Wznowienie od rzutu rożnego i szansa na sprawienie problemu Krystianowi Stępniowskiemu.

47
    Pierwsza roszada w meczu szkoleniowca przyjezdnych. Jego drużyna oddała w pierwszej połowie tylko jedno uderzenie celne.

46
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Witkowski, na boisku pojawia się Niewiadomski.

46

Zagłębie Sosnowiec z prowadzeniem 1:0 po nieco ponad 45 minutach. Jastrzębianie dotąd nie odpowiedzieli na trafienie Michała Masłowskiego i postarają się o wyrównanie po przerwie.

45+1

45
    Doliczona minuta.

45
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Masłowski (Zagłębie Sosnowiec).

44
    Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Machała (Zagłębie Sosnowiec).

44
    Zablokowane uderzenie polującego na swojego gola Daniela Rumina.

42
    Sosnowiczanie potrafią z powodzeniem utrzymywać się w posiadaniu futbolówki pod presją przyjezdnych.

41
    Jastrzębianie w rozegraniu i szukają sposobu na poprawienie wyniku. Czujnie jednak na swojej pozycji Lukas Duriska.

40
    Pięć minut pozostało do ostatniego gwizdka w pierwszej połowie i to ostatnie szanse na wyrównanie GKS 1962 Jastrzębie przed zejściem na przerwę do szatni.

38
    Od bramki Grzegorz Drazik, a pierwsza połowa zbliża się powoli do końca.

36
    Żółtą kartkę otrzymuje Kryspin Szcześniak (GKS 1962 Jastrzębie).

35
    Po przechwycie wymiana podań podopiecznych Kazimierza Moskala. Spokojnie i pieczołowicie gospodarze.

33
    Nie jest to takie proste zadanie przedrzeć się w pobliże bramki strzeżonej przez Krystiana Stępniowskiego.

31
    Po przewinieniu od rzutu wolnego Zagłębie Sosnowiec.

30
    Minął drugi kwadrans rywalizacji na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, a w nim nieskuteczne próby doprowadzenia do remisu w wykonaniu jastrzębian.

26
    Piłka od autu i została przyznana przyjezdnym.

25
    Michał Masłowski przed szansą na skompletowanie dubletu, ale jego uderzenie okazało się niedokładne.

24
    Od bramki GKS 1962 Jastrzębie, a gospodarze zyskali czas na rozstawienie się w obronie.

23
    Od wrzutu z autu w centrum boiska Zagłębie Sosnowiec.

20
    Daniel Rumin odpowiedział strzałem celnym, ale na posterunku Krystian Stępniowski.

16
    Nieco ponad kwadrans spotkania za drużynami i układa się ono po myśli gospodarzy. To oni są na prowadzeniu dzięki strzałowi Michała Masłowskiego.

14
    Przyspieszenie przyjezdnych, ale kontrolowane przez odpowiednio zmobilizowanych zawodników z Sosnowca.

12
    Przyjezdni muszą wcześnie zainteresować się odrabianiem strat do przeciwnika.

10
    Strzelcem bramki MICHAŁ MASŁOWSKI.

Gospodarze na prowadzeniu! Mocne przyspieszenie podopiecznych Kazimierza Moskala i pogubiła się obrona GKS 1962 Jastrzębie.

8
    Przewinienie Patrika Misak na połowie przeciwnik. Od rzutu wolnego GKS 1962 Jastrzębie.

8
    Futbolówka w centrum pola.

7
    Starali się zagrozić prawym skrzydłem jastrzębianie, ale od bramki Krystian Stępniowski.

6
    W rozegraniu przyjezdni.

5
    Pięć minut na rozpoznanie.

4
    Rozegranie numer jeden Zagłębia Sosnowiec, a po nim od bramki Grzegorz Drazik.

3
    Podeszli goście wysoko, ale wywalczyli tylko wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

2
    Pierwsze próby przedostania się pod bramkę przeciwnika.

1

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski – Ryndak, Duriska, Machała, Gojny, Misak, Korzeniecki, Ambrosiewicz, Oliveira, Masłowski, Sobczak.

Rezerwowi: Frankowski – Mociak, Gregorio, Maia, Pisarek, Radkowski, Seedorf, Polczak, Turzyniecki.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Słodowy, Bondarenko, Szcześniak, Witkowski, Kulawiak, Bielak, Mróz, Zejdler, Jadach, Rumin.

Rezerwowi: Pawełek – Zalewski, Ali, Szczęch, Szczepan, Feruga, Apolinarski, Niewiadomski, Komor.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Sosnowcu. Zagłębie zmierzy się w nim z GKS 1962 Jastrzębie. Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Jarzębaka w sobotę o godzinie 12:40.

Zagłębie jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Drużyna Kazimierza Moskala ma trzy punkty przewagi nad GKS Bełchatów, który już w piątek poniósł porażkę 0:1 z Radomiakiem. W sobotę postara się o powiększenie zaliczki.

Klub z Sosnowca poniósł cztery porażki z rzędu. Poprzednio przegrał 0:1 z Chrobrym Głogów, choć oddał zdecydowanie więcej strzałów celnych niż przeciwnik. Zagłębie nie znalazło sposobu na pokonanie będącego w wysokiej formie Rafała Leszczyńskiego.

GKS Jastrzębie wygrał poprzednie spotkanie 2:0 ze Stomilem Olsztyn. Do wyniku doprowadzili swoimi uderzeniami Daniel Rumin oraz Mateusz Bondarenko. Dla zespołu z województwa śląskiego był to kolejny korzystny wynik po remisie 1:1 z ŁKS Łódź.
    W takich okolicznościach GKS wygrał poprzedni mecz

Przewaga jastrzębian nad znajdującym się na ostatnim miejscu w tabeli GKS Bełchatów wynosi osiem punktów. Taka zaliczka daje już dużo spokoju gościom najbliższego meczu. W sobotę na Stadionie Ludowym zamierzają oddalić się na dobre od miejsca spadkowego.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

Gole: 10. Masłowski, 53. Sobczak (kar.), 77. Ambrosiewicz

Kartki:   44. Machała (SOS), 45. Masłowski (SOS), 60. Korzeniecki (SOS) – 36. Szcześniak (JAS)

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski – Ryndak, Duriska, Machała, Gojny, Misak (80. Gregorio), Korzeniecki (70. Seedorf), Ambrosiewicz, Oliveira, Masłowski, Sobczak.

Zmiany: Frankowski – Mociak, Gregorio, Maia, Pisarek, Radkowski, Seedorf, Polczak, Turzyniecki.

GKS Jastrzębie: Drazik – Słodowy, Bondarenko, Szcześniak, Witkowski (46. Niewiadomski), Kulawiak, Bielak, Mróz, Zejdler, Jadach (61. Apolinarski), Rumin.

Zmiany: Pawełek – Zalewski, Ali, Szczęch, Szczepan, Feruga, Apolinarski, Niewiadomski, Komor.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)