23 15 20
Polska
3
25 25 25
Niedziela 13.06.2021, 19:30 • Rimini (ITA) • Liga Narodów mężczyzn • 11. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.

Tajlandia dopiero w 10. meczu odniosła pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów. Przełamanie po paśmie niepowodzeń nastąpiło w wygranym 3:1 pojedynku z Niemkami. Zbudowana wyczekiwanym sukcesem drużyna powinna być zmobilizowana w niedzielny wieczór.

Tajlandia jest na ostatnim miejscu w tabeli. Drużyna z Azji ma zaledwie trzy punkty i potrzebuje nagłego przyspieszenia, jeżeli nie zamierza pozostać najgorszym zespołem Ligi Narodów. Poszuka ona swoich szans w meczu z Polską.
    Polska nie wygrała nawet seta z Brazylijkami

Bilans reprezentacji Polski po 10 spotkaniach to trzy zwycięstwa oraz siedem porażek. Z 10 punktami znajduje się w dolnej połowie tabeli i niezależnie od wyniku zbliżającej się konfrontacji, nie poprawi swojego położenia na 11. lokacie.

Polki mają na koncie już trzy kolejne porażki. Drużyna prowadzona przez Jacka Nawrockiego okazała się gorsza w tie-breaku od Holenderek oraz Japonek, a w przeddzień konfrontacji z Tajkami poniosła porażkę 0:3 z Brazylijkami.

Zapraszamy na relację na żywo z 11. meczu reprezentacji Polski kobiet w Lidze Narodów. Biało-Czerwone zmierzą się z Tajlandią. Początek konfrontacji w niedzielę o godzinie 19:30.

0:0
    Szóstki:

Tajlandia: Thinkaow, Sittirak, Chuewulim, Tomkom, Kanthong, Krause, Pannoy (libero)

Polska: Wenerska, Łukasik, Górecka, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Stysiak, Stenzel (libero)

0:0

0:1
    Polska otworzyła mecz swoim punktem.

1:1
    Tajlandia przeprowadziła akcję przez środek.

1:2
    Martyna Łukasik dynamicznie atakowała z prawego skrzydła.

2:2
    Martyna Łukasik popełniła błąd serwisowy.

2:3
    Magdalena Stysiak zaatakowała z wykorzystaniem bloku przeciwniczek.

3:3
    Klaudia Alagierska popełniła błąd serwisowy.

4:3
    Malika Kanthong zaserwowała asa.

4:4
    Tym razem udane przyjęcie i akcja reprezentacji Polski zakończona atakiem Zuzanny Góreckiej.

5:4
    Nootsara Tomkom zameldowała się kiwnięciem.

5:5
    Reprezentacja Polski radzi sobie na razie w pierwszym tempie.

6:5
    Przedłużona akcja zakończona kiwnięciem na opadający blok reprezentantek Polski.

6:6
    Katarzyna Wenerska oraz Zuzanna Efimienko-Młotkowska podwójnym blokiem na prawym skrzydle.

7:6
    Piłka sporna przyznana reprezentantkom Tajlandii.

7:7
    Jedna z Tajek nieuważnie dotknęła siatki przy próbie blokowania.

7:8
    Na wyczyszczonej siatce atakowała Zuzanna Górecka i to przyjemność zaatakować z takiej piłki.

8:8
    Świetnie zagrana piłka między blokiem a antenką. Nie zdążyła do niej Maria Stenzel.

8:9
    Dynamicznie zmienia się wynik. Radzą sobie drużyny w ataku po przyjęciu.

9:9
    Na potwierdzenie atak z wykorzystaniem dłoni próbującej blokować Zuzanny Góreckiej.

9:10
    Błąd serwisowy reprezentantki Tajlandii.

10:10
    Onuma Sittirak zakończyła kombinacyjną akcję azjatyckiego zespołu.

10:11
    Zuzanna Górecka tym razem nie dała szans przeciwniczkom na wykonanie kolejnego ofiarnego zagrania w obronie.

10:12
    Zuzanna Górecka z przechodzącej piłki po złym przyjęciu zagrywki Magdaleny Stysiak.

11:12
    Świetnie broniła kilkakrotnie Maria Stenzel, ale jej wysiłek na marne z powodu autowego ataku Martyny Łukasik.

11:13
    Zuzanna Górecka po znakomitym rozegraniu Katarzyny Wenerskiej.

11:14
    Kompletne nieporozumienie w reprezentacji Tajlandii. Przerwa na żądanie selekcjonera.

12:14
    Świetnie przymierzyła przeciwniczka po ciasnym skosie.

13:14
    Tym razem po niedokładnym przyjęciu nieporozumienie Katarzyny Wenerskiej oraz Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

13:15
    Tym razem rozegranie na skrzydło do Martyny Łukasik.

14:15
    Zuzanna Efimienko-Młotkowska popełniła błąd serwisowy.

14:16
    Świetnie to zrobiła mimo potrójnego bloku Zuzanna Górecka.

15:16
    Po powrocie z przerwy na boisko zaatakowały Tajki.

15:17
    Potężne uderzenie z lewego skrzydła Magdaleny Stysiak.

16:17
    Ponownie atakowała Magdalena Stysiak, ale tym razem nie zmierzyła boiska.

16:18
    Apinyapong Wilavan wprowadzona w pole serwisowe. Poradziły sobie z przejściem Polki.

17:18
    Chuewulim Sutadta przymierzyła podręcznikowo ze środka siatki.

18:18
    Wyrównanie atakiem z prawego skrzydła. Przerwa numer jeden na żądanie selekcjonera reprezentacji Polski.

18:19
    Po powrocie zawodniczek z przerwy na boisko udany atak Magdaleny Stysiak.

18:20
    No beznadziejna akcja z obu stron, ale najważniejsze, że rozstrzygnięta atakiem przez Magdalenę Stysiak.

18:21
    Przebiła się Zuzanna Górecka w trudnej dla obu stron akcji. Przerwa numer dwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Tajlandii.

19:21
    Przyspieszenie rozgrywającej Tajlandii i jakoś udało się przeprowadzić tę skuteczną akcję.

20:21
    Wprowadzone z kwadratu rezerwowych Julia Nowicka oraz Martyna Czyrniańska przeprowadziły akcję zakończoną niedokładnym atakiem.

20:22
    Martyna Czyrniańska miała wcześnie możliwość poprawienia się.

21:22
    Akcja przeprowadzona przez reprezentację Tajlandii z wykorzystaniem lewego skrzydła.

22:22
    Wykorzystana przechodząca piłka po błędzie w przyjęciu Martyny Łukasik. Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Polski.

22:23
    Po powrocie drużyn na boisko zaatakowała rozdrażniona Martyna Łukasik.

22:24
    Ryzykowne uderzenie w pierwszym tempie Tajki. Nie trafiła w boisko i piłki setowe dla reprezentacji Polski.

23:24
    Zabrakło porozumienia w obronie Polkom.

23:25
    Martyna Łukasik podsumowała pierwszego seta atakiem z lewego skrzydła.

Reprezentacja Polski kilkakrotnie budowała przewagę w pierwszym secie zanim postawiła na swoim. Ostatecznie podopieczne Jacka Nawrockiego okazały się nieznacznie lepsze od Tajek i zaliczyły pozytywne otwarcie meczu.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Tajlandia postara się odgryźć przeciwniczkom w drugim secie.

1:1
    Brawa od trenera Jacka Nawrockiego po skutecznej akcji reprezentantek Polski.

1:2
    Zuzanna Górecka poprawiła po własnym nieskutecznym ataku.

1:3
    Zuzanna Górecka blokowała ze wsparciem Klaudii Alagierskiej.

1:4
    Magdalena Stysiak zaatakowała w linię końcową boiska. Pokazała to wideo weryfikacja.

2:4
    Błąd serwisowy reprezentantki Polski.

2:5
    Klaudia Alagierska kiwnęła z niewygodnej piłki od Katarzyny Wenerskiej.

3:5
    Podręcznikowo rozegrana akcja przez Tajki.

3:6
    Energicznie od początku meczu Zuzanna Górecka.

4:6
    Chuewulim Sutadta wykorzystała do zdobycia punktu dłonie przeciwniczki.

4:7
    Zuzanna Górecka nie zatrzymuje się w ataku.

4:8
    Zuzanna Górecka zaserwowała asa.

4:9
    Bezsensownie przerwana akcja przez selekcjonera reprezentacji Tajlandii, skoro jego podopieczna dotknęła piłki.

5:9
    Zuzanna Górecka popełniła błąd serwisowy.

5:10
    Magdalena Stysiak zaatakowała sprytnie po dłoniach Tajek. Przerwa na żądanie selekcjonera azjatyckiego zespołu.

6:10
    Nie zdążyła w obronie Martyna Łukasik.

6:11
    Walka na środku siatki rozstrzygnięta przez reprezentantkę Polski.

7:11
    Chuewulim Sutadta znalazła dziurę w potrójnym bloku Biało-Czerwonych.

8:11
    Bronią w swoim stylu Tajki, a w kontrataku uruchomiona Malika Kanthong.

8:12
    Malika Kanthong popełniła błąd serwisowy.

8:13
    Po freeballu zaatakowała dynamicznie ze środka siatki Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

8:14
    Ponownie rośnie przewaga reprezentacji Polski. Blokowała Zuzanna Górecka.

9:14

9:15
    Nie robi problemu z bloku przeciwniczek Zuzanna Górecka.

10:15

10:16
    Przed przerwą techniczną Magdalena Stysiak huknęła z prawego skrzydła w środek pola.

10:17
    Ponownie Magdalena Stysiak zrobiła to, co należy do zadań atakującej.

11:17
    Magdalena Stysiak popełniła błąd serwisowy.

11:18
    Julia Nowicka oraz Martyna Czyrniańska wprowadzone podobnie jak w poprzednim secie. Natychmiast blokowała ta druga.

11:19
    Polska zmierza pewnym krokiem po zwycięstwo w drugim secie. Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Tajlandii.

11:20
    Po przerwie na żądanie nadal punktuje reprezentacja Polski. Konkretnie Martyna Łukasik.

12:20

12:21
    Aleksandra Gryka zameldowała się na boisku przytomnym kiwnięciem.

12:22
    Martyna Łukasik nie chce być w tym meczu w cieniu kompanek z zespołu.

13:22
    Euforia reprezentacji Tajlandii po zdobyciu punktu.

13:23
    Błąd serwisowy reprezentacji Tajlandii.

14:23
    Atak po dłoniach Magdaleny Stysiak.

14:24
    Piłki setowe po ataku ze środka siatki Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

15:24
    Pierwsza piłka setowa obroniona przez drużynę z Azji.

15:25
    Magdalena Stysiak zakończyła drugiego seta rozważnym atakiem.

Polska zaprezentowała się jeszcze lepiej niż w poprzednim secie. Od początku miała wyraźną przewagę i tym razem nie pozwoliła Tajkom na przeprowadzenia żadnego pościgu. Dominacja Biało-Czerwonych i oby w trzecim secie nastąpiło zamknięcie konfrontacji.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Klaudia Alagierska atakowała w odpowiednim tempie ze środka na otwarcie trzeciego seta.

1:1
    Świetnie wymierzona piłka po prostej.

1:2
    Martyna Łukasik nieposkromiona po wystawie za plecy Katarzyny Wenerskiej.

1:3
    Klaudia Alagierska zapunktowała efektownym blokiem.

2:3
    Pograły przez środek odrobinę szczęśliwie formalne gospodynie.

2:4
    Polska zaczyna nękał swoim blokiem przeciwniczki.

2:5
    Po dobrym serwisie Klaudii Alagierskiej kontratak rozegrany przez środek siatki.

2:6
    Przedłużona akcja podsumowana atakiem przez będącą nie do zatrzymania Zuzannę Górecką.

3:6
    Sittirak Onuma miała dużo swobody przy wykonywaniu swojego ataku.

3:7

3:8
    Atak w siatkę i trudno spodziewać się jakiegokolwiek zwrotu akcji po powrocie drużyn z przerwy technicznej na boisko.

4:8
    Podrywają się do walki reprezentantki Tajlandii.

5:8
    Kontratak przez środek po obronieniu ataku Zuzanny Góreckiej.

5:9
    Bardzo szybko dostała możliwość poprawienia się w elemencie ataku Zuzia Górecka.

6:9
    Zbicie po dłoniach szybującej w bloku Martyny Łukasik.

6:10
    Thinkaow Pleumjit popełniła błąd serwisowy.

6:11
    Aleksandra Gryka zaserwowała asa. Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Tajlandii.

7:11
    Poprawiła ze środka siatki Karina Krause.

8:11
    Tomkom Nootsara zaserwowała asa.

8:12
    Poprawa przyjęcia i Martyna Łukasik nie dość, że odbierała, to jeszcze na dodatek atakowała.

9:12
    Katarzyna Wenerska popełniła błąd serwisowy.

10:12
    Piłka zawieszona na bloku reprezentantek Polski. Kruszeje przewaga Biało-Czerwonych.

10:13
    Chaos wyjaśniony atakiem przez Zuzannę Efimienko-Młotkowską.

11:13
    W porównaniu z początkiem spotkania spotęgowana została liczba przedłużonych wymian.

11:14
    Reprezentantki Tajlandii zaliczyły spektakularną kolizję na środku swojego boiska.

12:14
    Ciekawie rozegrana akcja przez reprezentantki Tajlandii.

13:14
    Przerwa na żądanie selekcjonera Jacka Nawrockiego po nieskutecznej defensywie Aleksandry Gryki oraz Magdaleny Stysiak.

13:15
    Po powrocie siatkarek na boisko atakowała energicznie Magdalena Stysiak.

13:16
    Zuzanna Górecka swoim atakiem zaprosiła drużyny na oby ostatnią przerwę techniczną w meczu.

13:17
    Atakowała z wyczuciem Magdalena Stysiak i przewaga reprezentacji Polski została odbudowana.

13:18
    Magdalena Stysiak zaserwowała asa.

14:18

14:19
    Aleksandra Gryka dostaje szansę pogrania sobie i nie rozczarowuje.

15:19
    Thinkaow Pleumjit poradziła sobie w ataku mimo niewygodnej piłki.

15:20
    Martyna Łukasik wyśmienicie zaatakowała po zewnętrznych częściach dłoni Tajek.

16:20
    Aleksandra Gryka popełniła błąd serwisowy.

16:21
    Atakowała kilkakrotnie Martyna Łukasik zanim wbiła piłkę w pole reprezentacji Tajlandii.

16:22
    Pomaga reprezentacja Tajlandii w dokończeniu meczu.

16:23
    Blokiem Polska i Tajlandia ma już ewidentnie dość niedzielnego popołudnia.

17:23
    Tomkom Nootsara uśmiechnięta po udanej akcji swojego zespołu.

18:23
    Po ataku Magdaleny Stysiak wideo weryfikacja i pokazała ona, że nie było kontaktu z pomarańczowym polem.

19:23
    Kontratak przeprowadzony przez środek przez Tajlandię.

19:24
    Piłki meczowe po ataku z lewego skrzydła Magdaleny Stysiak.

20:24
    Atak z prawego skrzydła na zakończenie długiej potyczki. Reprezentantka Tajlandii nie trafiła nim w pole, ale było po palcach Zuzanny Góreckiej.

20:25
    Zuzanna Górecka była najlepszą kandydatką do zakończenia meczu.

Koniec meczu

Reprezentacja Polski nie rozczarowała w meczu z najgorszym zespołem w tabeli Ligi Narodów. Odpowiednio skoncentrowana i zmobilizowana wypunktowała 3:0 Tajlandię. Przewaga podopiecznych Jacka Nawrockiego była niepodważalna i trudno było tylko o pokazanie wyższości w pierwszym secie.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:05:23)

Czas meczu: 1:26