Kajrat – Crvena Zvezda 2:1 (koniec) | Malmo – HJK 2:1 (koniec) | Mura – Łudogorec 0:0 (koniec)
Slovan – Young Boys 0:0 (koniec) | PSV – Galatasaray 5:1 (koniec) | Olympiakos – Neftchi 1:0 (koniec)
Legia – Flora 2:1 (koniec)
Legia Warszawa
2:1 (1:0)
Flora Tallinn
Środa 21.07.2021, 21:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Flora Tallin w poprzedniej rundzie okazała się lepsza niż maltańscy Hibernians FC. Estońska drużyna strzeliła przeciwnikowi pięć goli w dwumeczu, a nie straciła nawet jednego. Dobrze zaprezentowała się również w weekend w meczu rodzimej ligi.

W weekend Legia rozegrała mecz z Rakowem Częstochowa o Superpuchar Polski. Po nim wrażenia i samopoczucie były znacznie gorsze niż po spotkaniach z FK Bodo/Glimt. Podopieczni Czesława Michniewicza zostali pokonani w konkursie rzutów karnych.

Drużyna z Warszawy poradziła sobie w poprzedniej rundzie eliminacji z norweskim FK Bodo/Glimt. Zaprezentowała się bardziej niż solidnie i zwyciężyła zarówno na wyjeździe, jak również w spotkaniu na własnym stadionie.
    Ostatnie przygotowania Legionistów

Przed Legią nie tylko możliwość przybliżenia się do elitarnej Ligi Mistrzów, ale również zapewnienia sobie miejsca w fazie grupowej europejskich pucharów. Drugim przeciwnikiem w eliminacjach jest estońska Flora Tallinn i w zestawieniu z nią mistrz Polski jest faworytem.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Legia Warszawa zmierzy się w nim z Florą Tallinn. Pierwszy gwizdek Witalija Meszkowa z Rosji w środę o godzinie 21.

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia – Juranović, Kapustka, Luquinhas, Andre Martins, Mladenović – Emreli, Pekhart.

Rezerwowi: Kochalski, Tobiasz – Nawrocki, Musi, Rafael Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Josue, Rose, Kostorz, Rosołek, Slisz.

Flora Tallinn: Igonen – Lilander, Purg, Kuusk, Lukka, Ojamaa – Zenjov, Vassilijev, Soomets, Miller – Sappinen.

Rezerwowi: Nomm, Grunvald – Shein, Valja, Kallaste, Hussar, Poom, Seppik, Kuraksin.

Sędzia: Witalij Meszkow (Rosja).
    Legia z dwoma napastnikami

Spotkanie opóźnione z powodu zerwania siatki w bramce obecnie strzeżonej przez Matveia Igonena.

1

2
    Legia Warszawa w jasnych koszulkach i spodenkach z czarnymi elementami, a Flora Tallin w zielono-czarnych kompletach strojów.

3
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki BARTOSZ KAPUSTKA.

Poszedł jak burza! Ponownie dwumecz w eliminacjach Ligi Mistrzów rozpoczął się od wczesnego gola Legii Warszawa. Bartosz Kapustka zabrał się z piłką po wybitym dośrodkowaniu Michaela Lilandera, a swój spektakularny rajd zakończył płaskim strzałem do bramki.
    3. Bartosz Kapustka (LEG) - 1:0
    3. Bartosz KAPUSTKA - 1:0

5
    Przerwa w grze spowodowana urazem Bartosza Kapustki. Wygląda to niebezpiecznie.

6
    Kontuzji nabawił się w czasie celebrowania gola.

7
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Kapustka, na boisku pojawia się Slisz.

8
    Sergei Zenjov nie zdążył do podania skierowanego z głębi pola przez Michaela Lilandera. Piłka uciekła przyjezdnym poza boisko.

9
    Rauno Sappinen wparował w pole karne należące do Legii Warszawa. Jego podanie w kierunku Konstantina Vassilijeva zostało wyekspediowane w ostatnim momencie na korner.

10
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego zakończone niedokładnym strąceniem poza lustro bramki Artura Boruca.

12
    Flora Tallin ma coraz więcej do powiedzenia na stadionie przeciwnika. Rozkręcają się przyjezdni, choć powoli.
    Piłkarska atmosfera

14
    Przewinienie Rauno Sappinena na zastawiającym dostęp do futbolówki Filipie Mladenoviciu.

15
    Tym razem Filip Mladenović pokazał się w ofensywie Legii Warszawa. Płaskie dośrodkowanie reprezentanta Serbii nie zostało podsumowane uderzeniem przez Mahira Emreliego.

17
    Marco Lukka napomniany żółtą kartką za przewinienie na Josipie Juranoviciu.

19
    Podanie Filipa Mladenovicia w polu karnym do Andrego Martinsa. Uderzenie pomocnika przeleciało ponad poprzeczką w bramce Matveia Igonena. Niezła szansa na podwojenie prowadzenia.
    19. Andre Martins nie przymierzył

20
    Futbolówka przetransportowana na połowę przeciwnika.

21
    Artur Boruc starannie ustawił kompanów z pola zanim drużyna z Tallinna wykonała wprowadzenie futbolówki do gry.

22
    Szansa na zagrożenie gospodarzom dośrodkowaniem z rzutu wolnego.

23
    Za wprowadzenie futbolówki do gry odpowiadał Konstantin Vassilijev. Jego wrzutka została wyekspediowana przez obrońców rozstawionych pieczołowicie przez Artura Boruca.

25
    Faul na głęboko wycofanym Mahirze Emrelim.

26
    W rozegraniu podopieczni Czesława Michniewicza i szukają oni wolnej przestrzeni. Podanie Filipa Mladenovicia do Luquinhasa, którego uderzenie z dogodnej pozycji pozostawiało bardzo dużo do życzenia. To była szansa na gola!
    26. Luquinhas nie przymierzył do bramki

27
    Artur Boruc uratował Legię Warszawa po banalnej stracie Mateusza Hołowni! Były reprezentant Polski popisał się refleksem po uderzeniu z bliska i zachował prowadzenie.

28
    Uderzenie Sergeia Zenjova z kilkunastu metrów, choć niedokładne, to rozwścieczyło Artura Boruca.

30
    Dwa kwadranse meczu za drużynami. Legia Warszawa prezentuje się lepiej niż przeciwnik, ale dostała niedawno poważne ostrzeżenie.

31
    Henrik Ojamaa sprawdził odpowiednio już rozgrzanego Artura Boruca podkręconym strzałem technicznym z dystansu.

32
    Gospodarze wymienili podania i postanowili obniżyć temperaturę rywalizacji z mistrzem Estonii.

33
    Podeszli pressingiem gracze z Estonii, jednak nie zdołali dokonać nic ponad wyekspediowanie futbolówki na aut.

35
    Umiejętnie na utrzymanie podopieczni Czesława Michniewicza.

36
    Zakończyło się odrobinę nużące rozegranie zespołu z Warszawy. Futbolówka przechwycona przez Florę Tallinn.

38
    Nie mieli pomysłu gracze w zielono-czarnych strojach i nie przedostali się przez obronę Legii Warszawa. Tym razem Artur Boruc mógł gratulować swoim kompanom z pola.

39
    Przeciągnięte dośrodkowanie wykonane przez Josipa Juranovicia. Nie nadawało się do strzału Tomasa Pekharta.

41
    Henrik Purg główkował ponad poprzeczką po wrzutce Konstantina Vassilijeva. Po drodze futbolówka trafiła jeszcze w bark jednego z podopiecznych Czesława Michniewicza i dlatego Flora Tallinn miała możliwość poprawienia się z rzutu rożnego.
    41. Henrik Purg główkował za wysoko

42
    Przewinienie Mateusza Wieteski na połowie przeciwnika.

43
    Na odrobinę skonsternowanego wyglądał Andre Martins, a powinien jeszcze zachować koncentrację w minutach zamykających pierwszą połowę spotkania.

44
    Interwencja Artura Boruca poza własnym polem karnym i w komitywie z defensorem poradził sobie z powstrzymaniem szarżującego Rauno Sappinena.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Legia Warszawa na prowadzeniu 1:0 w rywalizacji z Florą Tallinn. Podobnie jak w walce z FK Bodo/Glimt wcześnie strzeliła gola. Jego autorem był Bartosz Kapustka, który zaprezentował odważny rajd między biernymi przyjezdnymi. Pomocnika nie ma już na boisku z powodu urazu, którego doznał przy celebrowaniu trafienia. Później podobna liczba sytuacji podbramkowych po obu stronach stadionu, Legii brakuje kolejnych strzałów celnych
    Legioniści na prowadzeniu

46

47
    Szkoleniowcy nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian w podstawowych składach przed drugą połową spotkania.

48
    Na Żylecie prezentowana jest flaga sektorowa.

48
    Pod naporem Rauno Sappinena przydarzają się błędy w wyprowadzeniu futbolówki warszawiakom.

49
    Nieporozumienie z udziałem Filipa Mladenovicia. Nie poradził on sobie z opanowaniem futbolówki po crossowym podaniu skierowany na lewą stronę boiska.

50
    Piłka przecięła pole karne Legii Warszawa po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Sergeia Zenjova. Konstantin Vassilijev ma obiekcje do Rauno Sappinena, który niedostatecznie agresywnie zaatakował futbolówkę.

53
    Gol dla Flory!
    Strzelcem bramki RAUNO SAPPINEN.

Flora Tallinn doprowadziła do remisu po przerwie. Legia Warszawa musi zapomnieć o swoim prowadzeniu. Rauno Sappinen strzelił już czwartego gola w tegorocznych eliminacjach Ligi Mistrzów. Tym razem wykorzystał dogranie Henrika Ojamyy, który niemiłosiernie zakręcił Josipem Juranoviciem.
    53. Rauno SAPPINEN - 1:1

55
    Zbudowana swoim trafieniem drużyna z Tallinna ponownie na połowie Legii Warszawa i utrudnia jej życie dośrodkowaniami.

56
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Mahir Emreli, na boisku pojawia się Josue.

57
    Crossowe podanie na lewe skrzydło, ale Flora Tallinn nie daje się zaskakiwać takimi czytelnymi rozegraniami.

60
    Na zakończenie kwadransa po przerwie pogubił się Henrik Ojamaa i pod naporem zawodników Legii Warszawa po prostu posłał futbolówkę poza linię boczną boiska.

60
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Hołownia, na boisku pojawia się Rafael Lopes.

62
    Zabrakło centymetrów Tomasowi Pekhartowi do zakończenia uderzeniem z bliska dośrodkowania wykonanego przez Luquinhasa.

63
    Ponownie dośrodkowanie w szesnastkę Flory Tallinn i tym razem uderzenie Artura Jędrzejczyka zostało poskromione przez zatrudnionego po dłuższym czasie Matveia Igonena.

65
    Po ostatnich zmianach personalnych przeprowadzonych przez Czesława Michniewicza ataki Legii Warszawa nabrały wyrazu przynajmniej na kilka minut.

67
    Marco Lukka kontuzjowany i jest przerwa w grze spowodowana niedyspozycją tego zawodnika.

68
    Zafrasowane oblicze Bartosza Kapustki, który z powodu urazu musiał opuścić boisko po zaledwie kilku minutach spędzonych na murawie.

70
    Martwy okres spotkania, a Flora Tallinn koncentruje się na utrzymaniu korzystnego rezultatu po trafieniu Rauno Sappinena.

72
    Rauno Sappinen w roli dogrywającego, a jego centra nie została podsumowana przez żadnego dublującego pozycję zawodnika Flory Tallinn.

72
    Jeszcze kilkanaście minut spotkania. Legia Warszawa próbuje odzyskać prowadzenie, jednak odbija się od defensywy z Tallinna.

74
    Zmiana w drużynie Flora Tallinn: z boiska schodzi Lukka, na boisku pojawia się Kallaste.

75
    Po przewinieniu Sergeia Zenjova była możliwość pokonania bramkarza przyjezdnych uderzeniem z rzutu wolnego. Futbolówka kopnięta przez Josue ugrzęzła w murze.

75
    Jeszcze rzut rożny dla Legii Warszawa i mocno zapachniało ponownym jej prowadzeniem. Po dośrodkowaniu strzelił Mateusz Wieteska. Flora Tallinn została uratowana interwencją defensora na linii bramkowej!
    75. Mateusz Wieteska zatrzymany!

77
    Tym razem rzut wolny dla Flory Tallinn. Nieudane rozegranie zaproponowane przez Konstantina Vassilijeva.

78
    Jeszcze raz zawodnicy w zielono-czarnych strojach nie pozwolili futbolówce przedostać się po crossowym podaniu do szeroko ustawionego Filipa Mladenovicia.

80
    Zmiana w drużynie Flora Tallinn: z boiska schodzi Soomets, na boisku pojawia się Poom.

80
    Zmiana w drużynie Flora Tallinn: z boiska schodzi Sappinen, na boisku pojawia się Reinkort.

82
    Wyekspediowana piłka po dośrodkowaniu Josipa Juranovicia w kierunku centralnie ustawionego Rafaela Lopesa.

83
    Sergei Zenjov nie przestraszył swoim uderzeniem Dariusza Mioduskiego, który ogląda ostatnie minuty spotkania na stojąco.

85
    Konstantin Vassilijev szalał w polu karnym przeciwnika. W ostatnim momencie odrobina zawahania i dlatego nie zatrudnił strzałem Artura Boruca.

87
    Ostatnie szanse na wypracowanie sobie przewagi przed rewanżem w Estonii.

88
    Strata przyjezdnych w centrum boiska sprowokowała podopiecznych Czesława Michniewicza do przeprowadzenia kontrataku.

90
    Sergei Zenjov napomniany żółtą kartką za przewinienie na skrzydle.

90
    Strzelcem bramki RAFAEL LOPES.

Ponownie Legioniści z golem na finiszu spotkania! Prowadzenie zespołu z PKO Ekstraklasy! Rafael Lopes dopadł do futbolówki wybitej beznadziejnie przez Markusa Pooma i oddał potężne uderzenie. Jest 2:1 po wrzutce z rzutu wolnego! Radość przy Łazienkowskiej!
    90. Rafael Lopes (LEG) - 2:1

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Anemiczne uderzenie Henrika Ojamyy nie sprawiło problemu Arturowi Borucowi.

90+4

Legia Warszawa wyśmienicie rozpoczęła spotkanie, ponieważ już w 3. minucie objęła prowadzenie. Do bramki przymierzył zza linii pola karnego Bartosz Kapustka. Gospodarze nie potrafili pójść za ciosem i dopuścili mistrza Estonii do głosu. Po przerwie Rauno Sappinen doprowadził do remisu 1:1 uderzeniem po dograniu Henrika Ojamyy. Flora ambitnie odpierała późniejsze ataki podopiecznych Czesława Michniewicza, ale pogubiła się po wrzutce z rzutu wolnego w 90. minucie. Potężne uderzenie Rafaela Lopesa dało przedstawicielowi PKO Ekstraklasy prowadzenie 2:1 przed rewanżem w Estonii.

Faule: 7:16.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:55:00)

Gole: 3. Kapustka, 90. Rafael Lopes – 53. Sappinen

Kartki:   17. Lukka (FLT), 90. Zenjov (FLT)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 0:0. Foule: 7:16.
    Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia (60. Rafael Lopes) – Juranović, Kapustka (7. Slisz), Luquinhas, Andre Martins, Mladenović – Emreli (56. Josue), Pekhart.

Zmiany: Kochalski, Tobiasz – Nawrocki, Musi, Rafael Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Josue, Rose, Kostorz, Rosołek, Slisz.

Flora Tallinn: Igonen – Lilander, Purg, Kuusk, Lukka (74. Kallaste), Ojamaa – Zenjov, Vassilijev, Soomets (80. Poom), Miller – Sappinen (80. Reinkort).

Zmiany: Nomm, Grunvald – Reinkort, Shein, Valja, Kallaste, Hussar, Poom, Seppik, Kuraksin.

Sędziowie: Witalij Meszkow (Rosja)